انجام امور مالیاتی مشاغل

انجام امور مالیاتی مشاغل

همه مشاغل باید اظهارنامه مالیات بر درآمد سالانه ارائه دهند و مبلغی را به عنوان مالیات بر درآمد سالانه پرداخت کنند. آگاهی و پرداخت درست و اصولی سه مالیات اصلی یعنی مالیات بر درآمد شرکت، مالیات بر ارزش افزوده یا مالیات فروش و مالیات بر نیروی کار منعکس کننده تجربه عملی متخصصان مالیاتی است.

عدم اطلاع کسب و کارها و شرکت‌ها از قوانین مالی و امور مالیاتی مشاغل نتیجه‌ای جز هدررفت منابع مالی سازمان‌ها و وارد شدن خسارت‌های زیاد به شرکت‌ها را نخواهد داشت. با استفاده از خدمات مشاوره مالیاتی و حسابداری مشاوران قابل اعتماد و حرفه‌ای شرکت رایان محاسبان هیچ‌گونه ابهامی در مورد امور مالیاتی نخواهید داشت. با رایان محاسبان همراه باشید تا بیشتر با زیروبم انجام امور مالیاتی مشاغل و مزایای آن آشنا شوید.

خدمات مالیاتی چیست؟

یکی از مهم‌‌ترین فعالیت‌های حسابداری یک شرکت، امور مربوط به مالیات است. امور مالیاتی مشاغل شامل تنظیم کردن صورت‌های مالی، تنظیم اظهارنامه مالیاتی و دادرسی مالیاتی می‌شود. با توجه به حساسیت و اهمیت بالای این امور، مدیران شرکت‌ها اغلب تصمیم به برون سپاری امور مالی به شرکت‌های حسابداری می‌گیرند. شرکت‌های حسابداری متخصص انجام امور مالیاتی هستند و بهترین گزینه برای انجام این خدمات به حساب می‌آیند؛ چرا که کوچک‌ترین قصور و کوتاهی در انجام مالیاتی یا عدم رعایت قواعد و قوانین ممکن است جرایم سنگینی برای شرکت‌ها در پی داشته باشد. توصیه می‌شود امور مالیاتی خود را به مرکزی واگذار کنید که سابقه کافی در این زمینه داشته باشد تا شما با خیال راحت به آن اعتماد کنید و از خدمات عالی و باکیفیت تیم متخصص آن‌ها استفاده کنید.

مشاوران مالیاتی همواره به عنوان یک شریک برنامه‌ریز برای صاحبان کسب و کارها هستند که به اشخاص حقیقی و حقوقی در برنامه‌ریزی و سازماندهی مسائل مالی، پروژه‌های سرمایه‌گذاری و پس‌انداز، تصمیم‌گیری در رابطه با بودجه شرکت‌ها و موفقیت در رسیدن به اهداف مالی کمک می‌کنند.

انواع خدمات مالیاتی مشاغل

در صورت استفاده از مشاوره‌های مالیاتی مناسب، تمامی قراردادها و دفاتر و صورت‌های مالی شرکت‌ها به درست‌ترین شکل ممکن تنظیم و بسته شده و در اداره مالیات به هیچ مشکلی برخورد نخواهید کرد. همچنین از امتیازی مانند معافیت‌های مالیاتی و تخفیفات دولتی در زمان درست آگاهی پیدا خواهید کرد. خوشبختانه امروزه عده زیادی از مردم اطلاعات خوبی در مورد مالیات و انواع آن دارند.

بیشتر بخوانید!
خدمات حسابداری شرکت پتروشیمی

خدمات ارائه شده در زمینه امور مالیاتی مشاغل عبارت‌اند از:

 • ارائه دفاع مالیاتی
 • ارائه مشاوره امور مالیاتی
 • مالیات اشخاص حقیقی
 • مالیات اشخاص حقوقی
 • استرداد مازاد مالیاتی افراد
 • ارائه خدمات مشاوره مالیاتی
 • تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی
 • ارسال اظهارنامه مالیاتی به سازمان امور مالیاتی
 • ارائه خدمات مرتبط با ریسک‌های مالیات
 • مشاوره در زمینه معافیت‌های مالیاتی طبق قانون
 • مشاوره در رابطه با پیگیری اعتراضات با رعایت اصول و قوانین وضع شده
 • مشاوره حقوقی مالیاتی با وکلای پایه یک دادگستری و متخصص در این زمینه
 • ارائه خدماتی مربوط به نقل و انتقالات مالیاتی از کشوری به کشور دیگر (مالیات بین‌المللی)
 • مشاوره و ارائه راهکار در جهت تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی و پلمپ دفاتر قانونی
 • تهیه گزارشات مالی بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری
 • تهیه گزارشات مالی
 • انجام عملیات بستن حساب‌ها

در مشاوره مالی و مالیاتی چه اطلاعاتی به شما ارائه می‌شود؟

ممکن است کنجکاو باشید که مشاور مالیاتی چه خدماتی ارائه می‌دهد. در واقع این متخصصان به شما کمک می‌کنند در مورد کارهایی که باید با سرمایه خود انجام دهید، بهترین تصمیم را بگیرید. این افراد سیستم مدیریت مالی فعلی کسب و کار شما را به صورت دقیق مورد بررسی قرار داده و سعی می‌کنند نقاط ضعف و قوت آن را به طور دقیق شناسایی و ارزیابی کنند.

مشاوره مالیاتی فرآیندی است که به مودیان در شناخت بهتر قوانین مالیاتی کمک می‌کند و اموری مانند تهیه و تنظیم اظهارنامه‌های مالیاتی، ارزش افزوده، رسیدگی به پرونده‌های مالیاتی شرکت‌ها و تعیین تکلیف بدهی‌های مالیاتی، بررسی و رسیدگی کامل به صورت‌های مالی شرکت‌ها و سوابق مالیات بر عملکرد سازمان‌ها در سامانه جامع مالیاتی را شامل می‌شود.

مشاوران مالیاتی از دانش و تخصص خود برای ایجاد برنامه‌های مالی مفید و سودآور برای شما استفاده می‌کنند و هدف آن‌ها دستیابی به اهداف مالی مشتریان است. طبق تشخیص و صلاحدید مشاوران مالی ممکن است به شما پیشنهاد شود سرمایه گذاری، پس‌انداز و اقدام به اتخاذ استراتژی‌های خاص مالیاتی کنید. یک مشاور مالی خوب سعی می‌کند جزئیات کاملی از دارایی‌ها، بدهی‌ها، درآمد و هزینه‌های مشتریان به دست آورد. به عنوان مشتری شما باید اطلاعات دقیقی در مورد حقوق بازنشستگی و منابع درآمد آینده، نیازهای بازنشستگی پروژه و هرگونه تعهد مالی بلندمدت و به طور خلاصه، جزئیات دقیقی از تمام سرمایه‌گذاری‌های فعلی و آینده، حقوق بازنشستگی و منابع درآمد را در اختیار مشاور خود قرار دهید.

امور مالیاتی مشاغل

تفاوت خدمات مالیاتی با خدمات حسابداری در چیست؟

خدمات مالیاتی و حسابداری با هم فرق دارند. در قرارداد‌های خدمات حسابداری فقط امور جاری و حسابداری شرکت انجام می‌شود و خدمات مالیاتی لحاظ نمی‌گردد. در صورتی که شرکتی نیاز به دریافت خدمات مالیاتی در کنار خدمات حسابداری داشته باشد، یک قرارداد تنظیم شده و به امضای طرفین قرارداد می‌رسد تا شرکت مذکور مشاوره مالیاتی و خدمات آن را هم دریافت کند.

بیشتر بخوانید!
انواع خدمات مالی

خدمات حسابداری با هدف سازماندهی و تجزیه و تحلیل داده‌های مالی یک شرکت انجام می‌شوند و اطلاعاتی در مورد صورت‌های مالی لحظه‌ای یک شرکت ارائه می‌دهند؛ اما مالیات بخشی جداگانه از حسابداری است. خدمات مالیاتی بیشتر با هدف اتخاذ استراتژی‌هایی برای کمک به شرکت‌ها برای تکمیل بهتر اظهارنامه مالیاتی انجام می‌شوند. متخصصان امور مالیاتی با تعیین و اتخاذ استراتژی‌هایی به شرکت‌ها کمک می‌کنند مالیات کمتری را به صورت قانونی پرداخت کنند، بدون آنکه فرار مالیاتی یا نقض قانون رخ دهد.

تفاوت دیگری که بین خدمات حسابداری و مالیاتی وجود دارد این است که حسابداری بر تجزیه و تحلیل امور مالی یک شرکت تمرکز دارد، در حالی که خدمات مالیاتی به طور خاص با پرداخت مالیات مرتبط است. بنابراین، ای خدمات مکمل یک‌دیگر بوده و در نهایت به ایجاد یک استراتژی تجاری قوی‌تر و موفق‌تر کمک می‌کند.

چرا حسابرسی مالیاتی اهمیت دارد؟

در دنیای امروز اعمال قوانین و صدور بخشنامه‌های جدید و قانونمند شدن نظام مالیاتی، باعث بروز ابهاماتی برای صاحبان کسب و کار شده است. در چنین شرایطی لزوم دریافت مشاوره مالیاتی و بهره‌مندی از امور مالیاتی مشاغل یش از پیش حس می‌شود. حسابرسی مالیاتی نقش مهمی در حصول اطمینان از رعایت مالیات ایفا می‌کند. با این وجود، حسابرسی مالیاتی یکی از حساس‌ترین تعاملات بین مالیات‌دهندگان و سازمان مالیاتی است. بسته به تعداد و نوع تعاملات و سطح اسناد درخواستی حسابرس، باری را به میزان کم یا زیاد بر مالیات دهنده تحمیل می‌کند؛ بنابراین ضروری است که چارچوب قانونی مناسب برای اطمینان از یکپارچگی در نحوه انجام حسابرسی توسط مقامات مالیاتی وجود داشته باشد.

بدون شک، برون سپاری خدمات حسابداری به یک شرکت قابل اعتماد کاری دشوار است؛ اما نباید خود را از مزایای شرکت حسابداری محروم کنید. اکنون که در مورد خدمات مالیاتی و تفاوتی که با خدمات حسابداری دارند اطلاعاتی کسب کردید، امیدواریم تصمیم‌گیری در مورد همکاری یا عدم همکاری با شرکت حسابداری برای شما آسان‌تر باشد. رایان محاسبان به طور گسترده به عنوان معتبرترین شرکت حسابداری ایران در نظر گرفته می‌شود. این شرکت ارائه‌دهنده خدمات حسابرسی، مالیاتی، مالی و مشاوره است. انجام امور مالیاتی مشاغل مختلف تخصص رایان محاسبان است. برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت رسمی این مجموعه سری بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02122355225