اهمیت وکیل مالیاتی در دوران فعالیت شرکت ها بسیار حائز اهمیت است و حتی میتوان گفت که با وجود وکیل مالیاتی میتوان از اکثر هزینه های سنگین معاف شد. امروزه با توجه به اینکه مالیات در کشور ها به یک بخش مهم و جدایی ناپذیر تبدیل شده است ، بیشتر از هر زمانی نیاز است که از اطلاعات و قوانین مربوط به مالیات و کسب و کار ها اطلاعات کافی داشته باشیم. این امر به قدری مهم است که اگر تصمیمات اشتباهی صورت پذیرد ممکن است در چند ماه شرکت ها و استارتاپ های بشدت خفن را ورشکسته کند و در عین حال میتواند با رعایت درست موارد مالیاتی ، یک شرکت نوپا را به اوج خود برساند و از بروز هر مشکلی جلوگیری کند. اما آیا انجام این کارهای مالیاتی و کسب اطلاعات کار خود ما است ؟ پاسخ این سوال قطعا خیر میباشد.

اینجاست که اهمیت یک وکیل مالیاتی و یا مشاور مالیاتی مشخص میشود و جای خالی آن در هر شرکت و کسب و کاری حس میشود. با بهره گیری از اطلاعات و تجربه وکیل مالیاتی دیگر دغدغه ای از جهت اتفاقات ناگوار برای کسب و کار خود نداشته باشید و با خیال راحت کار خود را انجام دهید.

در صورت نیاز به مشاهده موضوع خدمات مالیاتی به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

وکیل مالیاتی کیست؟

به افرادی که در زمینه قوانین مالیاتی و موضوعات مربوط به خدمات حسابداری تخصص دارند و تمامی موارد را با ریز و درشت جزئیات میدانند، وکیل مالیاتی یا مشاور مالیاتی گفته میشود. وظایف این افراد این است که مشاوره درستی در زمینه مالیاتی و حسابداری شرکت ها و کسب و کارهای مختلف ارائه دهند و همچنین در جلسات رسیدگی به پرونده های مالیاتی ، از موکل خود که مودی مالیاتی میباشد ، دفاع کنند. وکیل مالیاتی باید از جریمه شدن و پرداخت اضافی مالیات مودی مالیاتی جلوگیری کند و بهترین مشاوره ها را در زمینه کسبو کارهای مختلف به کارفرماها ارائه دهند.

وکیل مالیاتی کیست؟
وکیل مالیاتی

اهمیت نیاز وکیل مالیاتی

با توجه به اینکه سیستم های رسیدگی مالیاتی و همچنین قوانین مالیات های مستقیم بروز شده و تمامی موارد مو به مو در حال اجار میباشد ، دیگر نمیتوان مشکل مالیات هر کسب و کار را بطور شخصی حل کرد و مودیان باید یک وکیل مالیاتی در شرکت داشته باشند تا تمامی موارد مربوط به مالیات ها را برای آنها با دقت انجام دهد و از بروز هرگونه مشکل و جریمه جلوگیری کند. ممکن است مشکلاتی نیز از قبل در شرکت وجود داشته باشد که همانطور که گفته شد، وکیل مالیاتی و حسابداری در جلسات رسیدگی از مودی دفاع کرده و تمامی مشکلات را طبق قوانین مالیات های مستقیم رفع میکند.

بطور ساده دیگر کارهای مالیاتی بصورت شخصی توسط هر شخصی قابل انجام نیست و باید کار را به متخصص خود بسپارید.

وظایف وکیل مالیاتی

کلیه موارد مانند مالیات ارزش افزوده، حسابرسی ، حسابداری شرکت ،امور بیمه ، مالیات عملکرد و تمامی مواردی که بر روی عملکرد شرکت و صورتهای مالی تاثیر میگذارد میتواند اظهار نظر کند و در برخی موارد به عنوان وکیل مالیاتی تصمیم قطعی بگیرد. همچنین وکیل مالیاتی با تنظیم لایحه های مربوطه در زمینه های مختلف ، باید از موکل خود در خصوص هر مشکلی دفاع کرده و حقوق شرکت را محفوظ بدارد.

وکیل حسابداری

اصلی ترین هدف یک وکیل حسابداری ، بهینه سازی سیستم های حسابداری کسب و کار و همچنین کنترل داخلی بهتر آن میباشد. یک وکیل حسابداری موظف است که تمامی صورت های مالی را تجزیه و تحلیل کند و سیاست هایی را در اجرای هدف اصلی خود اتخاذ کند. وکیل حسابداری امروزه یکی از مهم ترین و مورد نیاز ترین موارد برای کسب وکار هایی میباشد که در امور حسابداری خود به مشکل خورده اند و یا بخش مالی و حسابداری آنها پراکنده و بی نظم است.

برای مثال زمانی که یک شرکت در کنترل داخلی بخش مالی و حسابداری مشکل دارد، میتواند با مشاوره تخصصی یک وکیل حسابداری باتجربه ، این مشکل را از ریشه حل کند و روند بهتری را برای کسب و کار خود ایجاد کند. مشاوره حسابداری میتواند باعث تسریع روند پیشرفت و ایجاد نظم در امور مالی حسابداری کسب و کارها شود.

ویژگی های وکیل حسابداری و وکیل مالیاتی

افرادی که در این زمینه خدمات ارائه میدهند باید یک سری ویژگی ها داشته باشند که برای مجموعه مفید باشند. پیشنهاد میشود حتما موارد زیر را در خصوص ویژگی های وکیل مالیاتی خود چک بکنید.

یکی از مهم ترین موارد در خصوص وکیل های مالیاتی خوب ، در نظر گرفتن قسمت مالی همکاری است. یعنی وکیل مالیاتی باید بدون اینکه به حق الزحمه خود توجهی داشته باشد و یا مبالغ را در نظر بگیرد، تمامی ابعاد کسب و کار ها را بررسی و تحلیل نماید و کار خود را بصورت کامل انجام دهد. دقت به حق الزحمه و حقوق دریافتی حین کار ممکن است باعث فراموشی هدف اصلی و یا درست انجام ندادن کار و وظایف وکیل مالیاتی شود. بطور ساده اگر بخواهیم بیان کنیم ، رفتار حرفه ای وکیل مالیاتی به اینگونه است که تمرکز اصلی خود را روی وظیفه خود میگذارد و نه حقوق دریافتی .

یکی دیگر از ویژگی های وکیل مالیاتی و وکیل حسابداری صداقت در کار است. فرد مورد نظر باید تمامی ابعاد کار خود را شرح دهد و همچنین کارهایی که قرار است انجام دهد را بدون داستان پردازی بصورت کاملا دقیق بیان کند تا مودی مالیاتی بتواند بهترین تصمیم را در خصوص عقد قرارداد بگیرد.

واقع بینانه بودن یکی دیگر از ویژگی های مهم وکیل حسابداری میباشد. وکیل های حسابداری و وکیل مالیاتی باید بصورت واقع بینانه نتایج مشاوره مالیاتی را بیان کنند که از لحاظ قانونی بیشترین همخوانی را داشته باشد. این کار باعث میشود در ادامه همکاری با کارفرما به مشکل بر نخورد.

دور نزدن قانون نیز یکی دیگر از وظایف یک وکیل مالیاتی کار درست میباشد. افرادی که میگویند در دستگاه های اجرایی مالیاتی در سطح کشور آشنا و به اصطلاح پارتی دارند ، در جهت گرفتن پول بیشتر این حرف را میزنند و این کار آنها خلاف قانون است و در صورت ثابت شدن ممکن است جریمه های سنگینی برای آن در نظر گرفته شود. وکیل امور مالیاتی باید دایره ارتباطی خود را حفظ کرده و در عین حال قوانین رسمی کشور را هم رعایت کند.

خدمات وکیل مالیاتی شرکت رایان محاسبان

 • شرکت در مذاکرات و جلسات دفاعیه مالیاتی و روابط ارتباطی بالا در آن ها
 • ارائه کلیه خدمات در خصوص سازمان بیمه تامین اجتماعی و سامان امور مالیاتی با رعایت اصول و قوانین مالیاتی
 • طرح های دفاعی در پرونده های مالیاتی اعم از پرونده های مالیات بر ارث، املاک ، مشاغل و مالیات بر ارزش افزوده
 • تعیین تکلیف پرونده های بدهی مالیاتی اشخاص و شرکت ها مربوط به سالهای قبل و جاری
 • مشاوره تخصصی و وکالت دعاوی مبتنی بر ارزش افزوده
 • مشاوره در مورد بخشودگی، پاداش، جرائم مالیاتی و عوارض مختلف
 • شکایت از تصمیمات قطعی هیأت های بدوی و تجدیدنظر حل اختلاف مالیاتی و شورای عالی مالیاتی
 • تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی و اعتراضات به برگه های تشخیص مالیاتی
 • تهیه و تنظیم دفاعیه مالیاتی و تسلیم لوایح اعتراضیه
انواع دعاوی مالیاتی

انواع دعاوی مالیاتی

بطور کلی دعاوی مالیاتی بیشتر مواقع در صورتی شکل میگیرد که مودی مالیاتی نسبت به پرداخت یک نوع مالیات اعتراض داشته باشد. وکیل دعاوی مالیاتی باید در این مراحل به مودی مالیاتی کمک کند و تمامی کارهای دفاع از آن را انجام دهد. دعاوی مالیاتی بخش های مختلفی دارد که در ادامه آنها را نام میبریم.

 1. اعتراض به برگ تشخیص مالیاتی
 2. اعتراض به مالیات بر ارزش افزوده
 3. اعتراض به اجرائیه مالیاتی
 4. استرداد اضافه پرداختی مودی
 5. اعتراض به مالیات بر ارث

انواع تخصص وکیل مالیاتی

وکیلان مالیاتی و حسابداری دو نوع تخصص دارند که با توجه به عملکرد هر کدام ، برای بخش های مختلف مناسب میباشند. در ادامه آنها را به شما معرفی میکنیم.

 1. وکیل مالیاتی لایحه

این نوع وکیلان مالیاتی متخصص در زمینه مکاتبات و لایحه نویسی میباشند و میتوان گفت که نسبت مورد بعدی کم کار تر هستند اما اهمیت این موضوع بسیار بالاست. برای مثال زمانی که یک شرکت مشکلات مالیاتی داشته باشد و این مشکلات به مرحله ارجاع به بخش های دیوان عدالت اجاری و شورای عالی مالیاتی برسد ، این افراد میتوانند نقش خیلی مهمی در دفاع از حقوق مودی مالیاتی داشته باشند.

 1. وکیل مالیاتی عملکرد

عموم مردم وکیل مالیاتی را در همین زمینه در نظر میگیرند و معروف ترین متخصصین مالیاتی همین افراد هستند. این افراد در زمینه های بهای تمام شده و اظهارنامه مالیاتی کسب و کار ها تخصص دارند و به قانون مالیات های مستقیم کشور تسلط دارند. این امر باعث میشود که در دعاوی مالیاتی بتوانند بر اساس بندها و ماده های مختلف قانون از مودی مالیاتی دفاع کنند.

وکیل مالیاتی در تهران میتواند به کسب و کارهایی که در تهران هستند ، مشاوره مالیاتی دقیقی ارائه دهد و همچنین در دعاوی مالیاتی بهترین دفاع را از مودیان مالیاتی انجام دهند. به وکیل مالیاتی در عموم وکیل حسابداری نیز گفته میشود زیرا کلا با صورت های مالی سرو کار دارند.

مشاور و وکیل مالیاتی و حسابداری نقش بسیار مهمی در عملکرد کسب و کار های مختلف در مراحل متفاوت دارند. یکی از بهترین راه ها برای کاهش مالیات و حتی رسیدگی به امور مالیاتی کسب و کارها با ابعاد مختلف ، کمک گرفتن از وکیل مالیاتی میباشد. ممکن است با استخدام کردن یک وکیل مالیاتی و فعالیت هایی که این شخص انجام میدهد، 10 برابر حقوقش از جریمه و مالیات های اضافی جلوگیری و صرفه جویی شود. به دلیل پیچیدگی امور مالیاتی و حسابداری کسب و کار ها پیشنهاد میشود اگر صاحب شرکت هستید حتما از مشاور و وکیل مالیاتی برای امور خود استفاده کرده و خیال خود را از این بابت راحت کنید.

سوالات متداول 

چگونه می‌توانیم به رایان محاسبان اعتماد کرد؟

این شرکت با داشتن بیش از 10 وکیل مالیاتی خبره و با سابقه این اطمینان را به شما میدهد که وکلای مالیاتی که در شرکت رایان محاسبان حضور دارند همگی دارای مدرک رسمی با سابقه‌ی بالا هستند و بدون شک بهترین انتخاب برای دفاع از حقوق مودیان می‌باشند.

آیا خود شرکت‌ ها نمیتوانند خودشان با سازمان امور مالیاتی مذاکره کنند؟

قوانین مالیاتی کشور ایران پیچیده و دائما در حال تغییر هستند، به این معنی که تنها با تجربه‌ترین مشاوران حقوقی قادر هستند با موفقیت این کار را انجام دهند. تیم رایان محاسبان به نمایندگی از مشتریان متعدد با نتایج مثبت مذاکره کرده است و نتایج کاملا موفقیت آمیزی در کارنامه خود دارد، و به شما این امکان را می‌دهد که از برخورد مستقیم با مشکلات مالیاتی استرس‌ زا و پر از ریسک اجتناب کنید.

هزینه یک وکیل مالیاتی چقدر است؟

ما در رایان محاسبان نرخ کاملا منصفانه‌ای را برای خدمات حقوقی خود دریافت می‌کنیم. اگر فکر می‌کنید مشکل مالیاتی دارید، با ما تماس بگیرید تا در مورد اقدامات بعدی با شما به صورت رایگان مشورت کنیم. به خاطر داشته باشید که معمولاً در دراز مدت استخدام وکیل مالیاتی مقرون به صرفه‌تر از پرداختن مالیات به سازمان‌ امور مالیاتی کشور خواهد بود. تجربه و دانش ما میتواند به حل سریع مسائل مالیاتی شما کمک کند.

آیا تنها در زمان اداری می توان با وکلای حقوقی تماس برقرار کرد؟

خیر. باتوجه به حساسیت موضوع وکلای ما در ساعات غیر اداری نی آماده پاسخگویی با مشتریان خواهند بود. و شماره تماس موبایل نیز به این منظور در سایت درج شده است.

آیا برای دریافت مشاوره‌ تلفنی بایستی هزینه پرداخت کرد؟

زمانی که شما برای اولین بار با دفتر تماس می‌گیرید و خواستار مشاوره تلفنی با وکیل حقوقی مربوطه هستید، مشاوره کاملا رایگان در اختیارتان قرار خواهد گرفت ولی بدیهی است برای موضوعات تخصصی نیاز به پرداخت هزینه میباشد.

برای دریافت مشاوره از وکیل مالیاتی با چه شماره‌ای تماس بگیریم؟

برای دریافت مشاوره رایگان با وکلای مالیاتی و حقوقی ما با شماره 02122355225 تماس حاصل فرمایید و آماده‌ی دریافت بهترین نتایج از طرف ما باشید.