خدمات حسابرسی

رایان محاسبان

خدمات حسابرسی به مجموعه‌ای از فرآیندها و اقدامات اشاره دارد که توسط حسابرسان حرفه‌ای انجام می‌شود تا بررسی دقیق و اعتباری اطلاعات مالی و حسابداری یک شرکت یا کسب و کار را انجام دهند. این خدمات به منظور تضمین دقت و شفافیت در گزارش‌های مالی و اطلاعات مالی شرکت‌ ها ارائه می‌شود. حسابرسان مستندات مالی را بررسی کرده، اشتباهات و نقص‌ها را شناسایی کرده و گزارش‌ های حسابرسی را تهیه می‌کنند تا به صاحب کسب و کارها اطمینان بدهند که اطلاعات مالی اعلام شده معتبر و قانونی هستند.

خدمات حسابرسی

بله. در تمام زمینه‌ها می‌توانید از خدمات حسابرسی رایان محاسبان استفاده کنید.

برای انجام خدمات حسابرسی، با توجه به حجم و نوع خدمات، در سریع‌ترین زمان و بالاترین کیفیت خدمات خود را ارائه می‌کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر فرم را تکمیل نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند

چرا باید از خدمات حسابرسی استفاده کنیم؟

خدمات حسابرسی یک نیاز اساسی برای اقتصاد هر شرکتی است تا مدیران بتوانند نقدینگی آن را حفظ کنند. اگر نگاهی به تاریخچه دنیای کسب و کار بیندازید، می‌بینید که اختلاس و متمرکز نبودن نقدینگی باعث نابودی بسیاری از کسب و کا رها شده است. این اشتباهات تنها در صورتی رخ می‌دهند که هیچ‌گونه نظارتی بر روی نقدینگی کسب و کار انجام نشود و تمام افراد بتوانند در نقدینگی کسب و کار دخالت کنند. اما کسب و کارها می‌توانند با عقد قرارداد با موسسه حسابرسی، و انجام خدمات حسابرسی خود امکان این اتفاقات را به حداقل برسانند. بهتر است ابتدا درک کنیم که خدمات حسابرسی چه معنایی دارد.

 

امور اقتصادی کسب و کار، مهم‌ ترین بخشی است که صاحبان کسب و کار باید همواره برنامه‌ای برای مدیریت اصولی و صحیح آن داشته باشند. زیرا سرمایه در گردش و نقدینگی کسب و کار کاملا به اقتصاد آن وابسته است و بی‌توجهی به آن می‌ تواند یک دلیل قاطع برای ورشکستگی تلقی شود. در نتیجه صاحبان کسب و کار همواره باید به دنبال راه‌ها و شیوه‌ های مدیریت امور مالی، حسابداری و حسابرسی کسب و کار خود باشند تا بتوانند آن را در راستای افزایش درآمد پیش ببرند. یکی از بخش‌های اقتصادی بسیار مهم کسب و کارها، امور حسابرسی نام دارد که آن را در ادامه به طور کامل برایتان شرح خواهیم داد.

۲۲ سال سابقه کاری تخصصی

  • حسابرسی
  • خدمات مدیریت مالی
  • خدمات حسابرسی مالیاتی
  • ارسال اظهارنامه مالیات برامد
  • تجزیه و تحلیل نسبت های مدیریت مالی
  • کنترل اسناد حسابداری و تحریر دفاتر قانونی

خدمات حسابرسی چیست؟

خدمات حسابرسی در واقع نوعی مدیریت سرمایه کسب و کار است که با محاسبات و نظارت بسیار دقیق انجام می‌شود. به طوری که تمام افرادی که به نقدینگی کسب و کار دسترسی دارند، باید قبل از هرگونه برداشت مبلغ، آن را به ثبت برسانند. این کار باعث می‌شود مدیر کسب و کار بتواند تمام تغییرات اقتصادی را زیر نظر داشته باشد؛ در نتیجه کسب و کار پیشرفت می‌ کند و دیگر امکان هیچ‌گونه کلاهبرداری و اختلاس در آن وجود نخواهد داشت.

انجام خدمات حسابرسی در واقعی مجموع ه‌ای از خدمات ثبت ورودی‌ها و خروجی‌ های کسب و کار است. با این کار می‌توان تمام مشکلات پیش روی کسب و کار را پیش بینی کرد و بتوان قبل از وقوع آن، اقداماتی را برای رفع مشکلات انجام داد. از طرفی دیگر تمام مبالغی که از نقدینگی کسب و کار برداشت می‌شود با نام و تاریخ دقیق ثبت می‌ کنند تا مدیر کسب و کار به موقع بررسی‌‌های خود را انجام دهد. استفاده از خدمات موسسه حسابرسی مزایای بسیاری برای کسب و کار شما به همراه خواهد داشت. اگر به دنبال موسسه حسابرسی خوبی هستید تا امور حسابرسی خود را به آن بسپارید، بخش‌های بعدی مطلب را مطالعه کنید.

خدمات حسابرسی
خدمات حسابرسی

مزایای استفاده از خدمات حسابرسی

دور از ذهن نیست که خدمات حسابرسی یک هزینه اضافی برای کسب و کار باشد که در مواقعی حتی مبلغ زیادی را به آن اختصاص می‌دهند. اما با توجه به مزایایی که برای کسب و کار دربردارد، می‌توان گفت پرداخت هزینه برای خدمات موسسه حسابرسی کاملا ارزشمند است. با وجود این که بسیاری از مدیران کسب و کار از مزایا و مفهوم خدمات حسابرسی آگاه نیستند، باز هم جزو خدماتی بسیار محبوب و با تقاضای بالا محسوب می‌شود. برای تفهیم بیشتر، نگاهی به مزایای استفاده از خدمات حسابرسی بیندازیم:

احتمال اختلاس و کلاهبرداری در کسب و کار از بین می‌ رود.

همان طور که ذکر کردیم، همواره احتمال اختلاس، کسب و کارهایی را که هیچ‌گونه نظارتی بر نقدینگی آن وجود ندارد، تهدید می‌کند. خدمات حسابرسی هرگونه امکان کلاهبرداری را در کسب و کار به 0 می‌رساند؛ زیرا موسسه حسابرسی تمام ورودی و خروجی‌های کسب و کار را ثبت می‌کند و در صورت وجود هرگونه کمبود در پول کسب و کار، می‌توان به راحتی رد آن را پیدا کرد. درنتیجه نقدینگی کسب و کار در امنیت کامل حفظ می‌شود.

سرمایه در گردش به صورت کاملا متمرکز نگهداری می‌شود.

در موارد بسیاری مشاهده می‌شود که سرمایه در گردش کسب و کار به صورت پراکنده خرج می‌شود و مدیریت نمی‌تواند هزینه‌های اضافی را حذف کند. این اتفاق به دلیل عدم وجود سندی است که تمام ورودی و خروجی‌های کسب و کار در آن ثبت شده باشد. استفاده از خدمات موسسه حسابرسی باعث می‌شود این اسناد به صورت کاملا موثق به وجود آیند و مدیر کسب و کار بتواند تمام هزینه‌های اضافی را حذف کند. درنتیجه نقدینگی کسب و کار کاملا متمرکز است و در راستای پیشرفت آن سرمایه‌گذاری می‌شود.

مدیر کسب و کار می‌ تواند به امور اقتصادی نظارت کند.

عدم وجود نظارتی محسوس در حوزه اقتصادی کسب و کار می‌تواند موجب از دست دادن مبالغ زیادی شود. از طرفی دیگر مدیران کسب و کار کانالی ثابت برای نظارت به امور اقتصادی کسب و کار ندارند تا آن را مدیریت کنند. خدمات موسسه حسابرسی همان کانالی است که به مدیران کسب و کار توانایی نظارت بر وضعیت اقتصادی را می‌دهد. این کار می‌تواند حرکتی هوشمندانه برای پیشرفت کسب و کار باشد که سرمایه در گردش آن را متمرکز و کنترل‌شده، نگهداری می‌کند.

مدیریت امور اقتصادی کسب و کار بر اساس اصول صحیح انجام می‌ شود.

پیاده کردن اصول صحیح حسابرسی در امور اقتصادی کسب و کار باعث وجود مزایای بی شماری در آن می‌شود. البته این کار نیازمند مهارت و علم بسیار بالایی است که تنها می‌توان آن را در موسسات حسابرسی مناسب پیدا کرد. اگر بتوانید با یک موسسه حسابرسی مناسب برای انجام خدمات حسابرسی کسب و کار خود قرارداد ببندید، می‌توانید مزایای پیاده شدن اصول صحیح مدیریت اقتصاد را در آن مشاهده کنید. در بخش‌های بعدی به توضیحات بیشتری از یافتن موسسه حسابرسی مناسب اشاره می‌کنیم.

خدمات حسابرسی
خدمات حسابرسی

معرفی انواع خدمات حسابرسی

باید بدانید که حسابرسی انواع متفاوتی دارد و هر یک از آن‌ها کاربرد خاص خود را خواهند داشت که در ادامه همین مطلب به بررسی هر یک از آن‌ها خواهیم پرداخت، بنابراین انواع مختلف حسابرسی عبارتند از:

حسابرسی عملیاتی

در این نوع حسابرسی به بررسی فعالیت‌های مالی شرکت در جهت سودآوری و اثربخشی آن خواهند پرداخت و حسابرس عوامل موثر بر انجام این امر را مورد بررسی قرار می‌دهد.

حسابرسی رعایتی

این نوع از حسابرسی به انجام قوانین دولتی، سیاست‌ها و کنترل داخلی در شرکت می‌پردازد و هدف آن رعایت احکام و قوانین مربوطه است.

حسابرسی صورتهای مالی

این مورد از مهم‌ترین انواع حسابرسی است که در آن صورت‌های مالی از تمامی جنبه‌ها بررسی و ارزیابی می‌گردند و در نهایت باید طبق اصول، استاندارد، مدارک و شواهد مستند ارائه شود.

حسابرسی داخلی

افرادی که به انجام این کار مشغول هستند گزارشات هفتگی، ماهانه و سالیانه خود را به هیئت مدیره ارائه می‌کنند و همچنین این نوع حسابرسی به صورت درون یا برون سازمانی انجام می‌شود.

حسابرسی قانونی

اگر مدیران و شرکا با اختلافات مالی برخورد کنند می‌توانند از حسابرسی قانونی استفاده نمایند، چرا که این حسابرسی در زمینه تقلب و خطاهای مالی فعالیت می‌کند.

با توضیحات گفته شده اکنون با همه انواع حسابرسی آشنا هستید، بنابراین باید بدانید چیزی که در انتخاب یک حسابرس اهمیت دارد دانایی و اخلاق حرفه‌ای او در زمینه کاری خواهد بود. شما می‌توانید با مراجعه به رایان محاسبان حسابرس مورد نظر خود را با دانش و تجربه کاری بالا انتخاب نمایید. انتخاب حسابرس بیش‌تر از هر چیزی در رشد و شکوفایی یا ضرر و زیان کسب و کار شما تاثیر خواهد داشت، بنابراین با اطمینان خاطر می‌توانید از مجموعه ما یک حسابرس کاردان برای کسب و کار خود به خدمت بگیرید.

خدمات حسابرسی داخلی چیست؟

حسابرسی دارای انوع بسیار متنوع و مختلفی می‌باشد که حسابرسی داخلی یکی از انواع حسابرسی‌ ها می‌باشد. در این مقاله از مجموعه خدمات حسابداری و مالی رایان محاسبان خدمات حسابرسی داخلی را مورد بررسی قرار می‌دهیم. خدمات حسابرسی داخلی در رسیدن سازمان‌ها و شرکت‌ ها به اهداف خود کمک می‌کند. خدمات حسابرسی داخلی در اثر بخشی و ارزیابی فرایندهای راهبری سازمان‌ ها فوق العاده مفید واقع شد‌ه‌اند. نقش مهم خدمات حسابرسی داخلی شرکت خدمات حسابداری و مالی رایان محاسبان بهبود کنترل‌ های داخلی و مدیریت ریسک در تمامی واحدهای تجاری شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌باشد.

حسابرسی داخلی ضابطه گری آن به دو روش کلی صورت می‌پذیرد: روش دستوری و پیشنهادی. حسابرسی دستوری که به روش دستوری صورت می‌گیرد در واقع استفاده از تمامی استانداردهای بین المللی حسابرسی داخلی و دستور العمل‌های مربوطه و رعایت آیین نامه اخلاقی می‌باشد. حسابرسی داخلی با جنبه پیشنهادی به روش مقاله‌های علمی و توسط اعطای مشاوره و ارائه رهنمودهای مربوطه اجرا می‌شود.

خدمات حسابرسی

هزینه خدمات حسابرسی

خدمات حسابرسی در سازمان‌ها از اهمیت بالایی برخوردارند و سازمان‌ها و شرکت‌هایی که از خدمات حسابرسی شرکت‌های حسابداری استفاده می‌کنند باید هزینه‌های انجام این کار را نیز در نظر داشته باشند. برای پرداخت هزینه خدمات حسابرسی، موارد بسیاری وجود دارند که باید در نظر بگیرید.

یکی از مواردی در هزینه خدمات حسابرسی تاثیر بسیاری دارد، سطح و پیچیدگی امور مالی در سازمان یا کسب و کار مورد نظر است. با توجه به این که شرکت‌های بزرگ حجم معاملات بیشتری دارند، نیاز به خدمات حسابرسی در آن‌ها نیز بیش از سایر شرکت‌ها وجود دارد و به همین دلیل هزینه این خدمات برای چنین حجم بالایی از خدمات بیشتر خواهد بود.

از طرف دیگر، نوع خدمات حسابرسی نیز در تعیین هزینه‌های این خدمات تاثیرگذار هستند؛ به عنوان مثال هزینه خدمات حسابرسی مالی بیشتر از حسابرسی داخلی است. در حسابرسی مالی، اطلاعات مالی شرکت باید مورد تایید و صلاحیت قرار بگیرند و حجم کار در آن بالا خواهد بود. به علاوه، در برخی از شرکت‌ها و سازمان‌ها ممکن است که نیاز به حسابرسی فنی و عملیاتی نیز داشته باشند که به هزینه‌های خدمات حسابرسی آن‌ها اضافه می‌کند.

مهلت تعیین شده توسط کارفرما برای ارسال گزارشات حسابرسی در زمینه‌های مالی و مالیاتی نیز یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در هزینه‌های حسابرسی است. برای ارسال گزارش حسابرسی مالیاتی که به سازمان‌های مالیاتی ارسال می‌شود، مهلت مشخصی معین خواهد شد و ممکن است برخی از شرکت‌های حسابرسی در این زمینه و با توجه به محدودیت زمانی کمتر، هزینه‌های خود را بیشتر کنند.

در مجموع، هزینه خدمات حسابرسی با توجه به عوامل متعددی تعیین می‌شود. حجم حسابرسی، حجم معاملات انجام شده در سازمان‌ها، محدودیت زمانی و نوع ارائه خدمات حسابرسی از جمله مهم‌ترین عواملی هستند که در این زمینه وجود دارند و باید به آن‌ها توجه کرد.

اهداف خدمات حسابداریمهم ترین اهداف خدمات حسابرسی

انجام خدمات حسابرسی برای رسیدن به اهداف مختلفی انجام می‌شود؛ اما مهم‌ترین اهدف انجام خدمات حسابرسی این است که اشتباهات مالی را کشف و از بروز دوباره آن‌ها جلوگیری کند. همچنین جلوگیری از رشوه و تقلب نیز جزء اهداف بسیار مهم در خدمات حسابرسی به شمار می‌روند.

در این مسیر، شرکت حسابرسی اعتبار شرکت‌ها را بررسی می‌کند تا با مبالغ جعلی ثبت نشوند. همچنین، تمام اطلاعات مالی و معاملات به صورت کامل و دقیق ثبت می‌شوند تا کامل باشند. از دیگر اهداف حسابرسی، تثبیت مالکیت شرکت و سازمان است و این که شرکت‌ها و سازمان‌ها نیز باید تعهدات خود در پرداخت بدهی‌ها را ثبت کنند. در کل، مهم‌ترین اهداف حسابرسی در جلوگیری از فساد سازمان یافته و نیز افزایش بهره‌وری در شرکت و سازمان‌ها خلاصه می‌شود.

مهم ترین استانداردهای حسابرسی

حسابداری و حسابرسی دارای استانداردهای متعددی هستند که شرکت‌های ارائه دهنده خدمات حسابرسی باید این استانداردها را رعایت کنند. مهم‌ترین استانداردهای خدمات حسابرسی به چند دسته کلی تقسیم می‌شوند.

  • اولین دسته در این دسته بندی، استانداردهای حسابرسی عمومی است. شخصی که به عنوان حسابرس فعالیت می‌کند، باید دارای یک مدرک از موسسه‌ای معتبر باشد.
  • دسته بندی دوم، استاندارد حسابرسی میدانی است؛ به این معنی که حسابرس ارشد باید یک برنامه دقیق برای حسابرسان خود داشته باشد تا همه به وظایف خود عمل بکنند. همچنین یک سیستم نظارت داخلی در این زمینه، از تقلب و سوء استفاده جلوگیری می‌کند.
  • دسته بندی سوم، استاندارد گزارشگری است. این بخش، یکی از مهم‌ترین استانداردهای حسابرسی است؛ زیرا حسابرس با تهیه گزارش درست که پس از تکمیل اطلاعات مالی تهیه کرده، می‌تواند کمک بزرگی به شرکت یا سازمان مربوطه کند.

مهم ترین وظایف حسابرس

حسابرس شخصی است که در بهبود وظایف یک سازمان و پیشبرد اهداف آن‌ها تاثیر مهمی دارد. این شخص، وظایف مهمی بر عهده دارد و یکی از مهم‌ترین وظایف یک حسابرس این است که گزارشات مالی را تکمیل و به مدیریت تحویل دهد. این گزارشات در زمینه‌های مختلفی مانند سود، گزارشات مالیاتی یا سرمایه گذاری تهیه می‌شوند.

همچنین، بررسی و تحلیل موضوعات مختلف مالی از جمله وظایف یک حسابرس است تا از بروز مشکلات متعدد در شرکت یا سازمان مربوطه جلوگیری کند.

چرا عقد قراداد با موسسه حسابرسی بهتر از استخدام کارشناس است؟

حال که دو شیوه بهره‌مندی از خدمات حسابرسی را برایتان شرح دادیم، قطعا برایتان سوال است که چرا عقد قرارداد با موسسه حسابرسی بهترین راه خواهد بود؟ البته امروزه استخدام کارشناس، میان کسب و کارها بسیار محبوب است و می‌توان افرادی متخصص را به عنوان حسابدار یا حسابرس در دفتر رسمی هریک از شرکت‌ها مشاهده کرد. اما این امر بستگی به شرایط دارد و می‌تواند برای تمام کسب و کارها متغیر باشد. دلایل بهتر بودن عقد قرارداد با موسسه حسابرسی را برایتان شرح می‌دهیم:

1- موسسه حسابرسی خدمات خود را به صورت تیمی ارائه می‌دهد.

بر هیچ‌کس پوشیده نیست که کار تیمی همواره با کیفیت‌تر، سریع‌تر و بهتر از کار انفرادی خواهد بود. خدمات حسابرسی نیز همین گونه است؛ از آنجایی که خدمات موسسه حسابرسی به صورت تیمی انجام می‌شود و کل پروژه تحت نظر افراد متخصص است، می‌توان گفت دلیلی قاطع برای برتر بودن آن به شمار می‌رود. درصورت استخدام یک فرد کارشناس به عنوان حسابرس کسب و کار، هیچ کار تیمی وجود نخواهد داشت و تمام امور اقتصادی کسب و کار به یک نفر وابسته است.

2- خدمات اقتصادی را برای کسب و کار پشتیبانی می‌ کند.

قطعا در مواردی برای کسب و کارها پیش می‌آید که یک نیاز مقطعی به خدمات دیگر مانند خدمات مالیاتی ایجاد می‌‎شود. با این اتفاق، کسب و کار مجبور خواهد بود فردی دیگر را برای انجام آن استخدام کند؛ با توجه به هزینه‌ای که استخدام افراد متخصص دارد، اصلا خوشایند نخواهد بود. اما موسسه حسابرسی عموما از تمام خدمات مرتبط به امور اقتصادی کسب و کار بهره‌مند است و کسب و کارها می‌توانند در صورت نیاز، از دیگر خدمات این موسسه استفاده کنند.

3- کیفیت کارها در موسسه حسابرسی بالاتر است.

یک موسسه حسابرسی عموما ماهانه خدمات حسابرسی ده‌ها کسب و کار را انجام می‌دهد و تجربه طولانی در حوزه‌های مختلف بازار کار دارد. به همین دلیل انتظار می‌رود کیفیت خدمات بسیار بالایی داشته باشد و بتواند به خوبی خدمات حسابرسی کسب و کارها را انجام دهد. از آنجایی که تمام کسب و کارهای به دنبال انجام شدن خدمات حسابرسی به بهترین نحو و با حداکثر کیفیت هستند، توصیه می‌شود حتما با موسسه حسابرسی قرارداد ببندید.

4- تمام وظایف موسسه حسابرسی در قرارداد ذکر می‌ شوند.

برای تمام کسب و کارها اهمیت دارد که فرد مستخدم و یا موسسه خدماتی طرف قرارداد، تمام وظایف مورد انتظار را به نحو احسن انجام دهند. موارد بسیاری مشاهده می‌ ‎شود که برخی از افراد مستخدم مسئولیت‌ پذیری کافی ندارند و کسب و کار را به مشکلات زیادی دچار می‌کنند. اما از آنجایی که برای استفاده از خدمات موسسه حسابرسی باید قراردادی عقد کرد، می‌توان وظایف مورد انتظار را در آن ثبت کرد تا هیچ‌گونه کوتاهی توسط موسسه صورت نگیرد.

ویژگی‌هایی که رایان محاسبان را به برترین موسسه حسابرسی در ایران تبدیل می‌کنند:

تیم حرفه‌ای و توانمند

تیم رایان محاسبان متشکل از افرادی باتجربه و توانمند در حوزه خدمات حسابرسی است. هرکدام از این افراد ده‌ها سال سابقه کار در حوزه خدمات حسابرسی دارند و می‌توانند به طور کامل خدمات حسابرسی را برای تمام کسب و کارها انجام دهند. امروزه برخی از اعضای اصلی تیم رایان محاسبان، اساتید دانشگاه در این حوزه هستند که از علم و تجربه بالای خود در این حوزه برای ارائه خدمات حسابرسی به کسب و کارها استفاده می‌کنند.

سابقه کار طولانی مدت

شرکت رایان محاسبان سابقه کار بسیار طولانی در حوزه خدمات حسابداری، مالی، مالیاتی و حسابرسی دارد. این شرکت در سال 1379 تاسیس شده و یکی از قدیمی‌ترین موسسات خدماتی در این حوزه در ایران شمرده می‌شود. این سابقه کار طولانی مدت نشان دهنده خدمات باکیفیتی است که دارند؛ زیرا کسب و کارها تنها در صورتی از خدمات یک موسسه حسابرسی در طولانی مدت استفاده می‌کنند که از عملکرد آن راضی باشند.

وجود تنوع در ارائه خدمات

امروزه تمام کسب و کارهای می‌توانند تمام خدمات مورد نیاز خود را برای امور اقتصاد خود از شرکت ما درخواست کنند. زیرا تیم ما به قدری گسترده و پرتعداد است که می‌توانند تمام خدمات را در این حوزه ارائه دهند. وجود خدمات متنوع در رایان محاسبان باعث می‌شود کسب و کارها کار راحتی در استفاده از انواع خدمات مورد نیاز خود داشته باشند.

اهمیت بالای مشتری برای شرکت رایان محاسبان

یکی از ویژگی‌های شرکت حسابداری رایان محاسبان، اهمیت دادن به مشتریان است. هر کسب و کاری که با شرکت ما قرارداد می‌بندد، نیازمند خدمات مختلفی است که انتظار می‌رود این خدمات تمام و کمال ارائه شوند. به همین دلیل شرکت رایان محاسبان برای هر کدام از این کسب و کارها افرادی متخصص را مختص انجام خدمات آن مشخص می‌کند؛ این کار باعث می‌شود تمرکز این افراد به صورت کامل بر روی این کسب و کار جمع باشد و پروژه به بهترین نحو انجام گیرد.

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه