امور اقتصادی کسب و کار، مهم‌ترین بخشی است که صاحبان کسب و کار باید همواره برنامه‌ای برای مدیریت اصولی و صحیح آن داشته باشند. زیرا سرمایه در گردش و نقدینگی کسب و کار کاملا به اقتصاد آن وابسته است و بی‌توجهی به آن می‌تواند یک دلیل قاطع برای ورشکستگی تلقی شود. در نتیجه صاحبان کسب و کار همواره باید به دنبال راه‌ها و شیوه‌های مدیریت امور مالی، حسابداری و حسابرسی کسب و کار خود باشند تا بتوانند آن را در راستای افزایش درآمد پیش ببرند. یکی از بخش‌های اقتصادی بسیار مهم کسب و کارها، امور حسابرسی نام دارد که آن را در ادامه به طور کامل برایتان شرح خواهیم داد.

خدمات حسابرسی یک نیاز اساسی برای اقتصاد هر شرکتی است تا مدیران بتوانند نقدینگی آن را حفظ کنند. اگر نگاهی به تاریخچه دنیای کسب و کار بیندازید، می‌بینید که اختلاس و متمرکز نبودن نقدینگی باعث نابودی بسیاری از کسب و کارها شده است. این اشتباهات تنها در صورتی رخ می‌دهند که هیچ‌گونه نظارتی بر روی نقدینگی کسب و کار انجام نشود و تمام افراد بتوانند در نقدینگی کسب و کار دخالت کنند. اما کسب و کارها می‌توانند با عقد قرارداد با موسسه حسابرسی، امکان این اتفاقات را به حداقل برسانند. بهتر است ابتدا درک کنیم که خدمات حسابرسی چه معنایی دارد.

 • ارائه گزارشات حسابرسی داخلی
 • ارائه گزارشات حسابرسی عملیاتی
 • ارائه گزارشات حسابرسی بودجه
 • ارائه گزارشات حسابرسی برای مناقصات، مجامع و بانک ها
 • ارائه گزارشات حسابرسی ویژه
 • ارائه گزارشات بررسی اجمالی
 • ارائه گزارشات حسابرسی افزایش سرمایه
خدمات مالی
خدمات حسابرسی چیست

خدمات حسابرسی چیست؟

خدمات حسابرسی در واقع نوعی مدیریت سرمایه کسب و کار است که با محاسبات و نظارت بسیار دقیق انجام می‌شود. به طوری که تمام افرادی که به نقدینگی کسب و کار دسترسی دارند، باید قبل از هرگونه برداشت مبلغ، آن را به ثبت برسانند. این کار باعث می‌شود مدیر کسب و کار بتواند تمام تغییرات اقتصادی را زیر نظر داشته باشد؛ در نتیجه کسب و کار پیشرفت می‌کند و دیگر امکان هیچ‌گونه کلاهبرداری و اختلاس در آن وجود نخواهد داشت.

خدمات حسابرسی در واقعی مجموعه‌ای از خدمات ثبت ورودی‌ها و خروجی‌های کسب و کار است. با این کار می‌توان تمام مشکلات پیش روی کسب و کار را پیش بینی کرد و بتوان قبل از وقوع آن، اقداماتی را برای رفع مشکلات انجام داد. از طرفی دیگر تمام مبالغی که از نقدینگی کسب و کار برداشت می‌شود با نام و تاریخ دقیق ثبت می‌کنند تا مدیر کسب و کار به موقع بررسی‌‌های خود را انجام دهد. استفاده از خدمات موسسه حسابرسی مزایای بسیاری برای کسب و کار شما به همراه خواهد داشت. اگر به دنبال موسسه حسابرسی خوبی هستید تا امور حسابرسی خود را به آن بسپارید، بخش‌های بعدی مطلب را مطالعه کنید.

مزایای استفاده از خدمات حسابرسی

دور از ذهن نیست که خدمات حسابرسی یک هزینه اضافی برای کسب و کار باشد که در مواقعی حتی مبلغ زیادی را به آن اختصاص می‌دهند. اما با توجه به مزایایی که برای کسب و کار دربردارد، می‌توان گفت پرداخت هزینه برای خدمات موسسه حسابرسی کاملا ارزشمند است. با وجود این که بسیاری از مدیران کسب و کار از مزایا و مفهوم خدمات حسابرسی آگاه نیستند، باز هم جزو خدماتی بسیار محبوب و با تقاضای بالا محسوب می‌شود. برای تفهیم بیشتر، نگاهی به مزایای استفاده از خدمات حسابرسی بیندازیم:

احتمال اختلاس و کلاهبرداری در کسب و کار از بین می‌رود.

همان طور که ذکر کردیم، همواره احتمال اختلاس، کسب و کارهایی را که هیچ‌گونه نظارتی بر نقدینگی آن وجود ندارد، تهدید می‌کند. خدمات حسابرسی هرگونه امکان کلاهبرداری را در کسب و کار به 0 می‌رساند؛ زیرا موسسه حسابرسی تمام ورودی و خروجی‌های کسب و کار را ثبت می‌کند و در صورت وجود هرگونه کمبود در پول کسب و کار، می‌توان به راحتی رد آن را پیدا کرد. درنتیجه نقدینگی کسب و کار در امنیت کامل حفظ می‌شود.

سرمایه در گردش به صورت کاملا متمرکز نگهداری می‌شود.

در موارد بسیاری مشاهده می‌شود که سرمایه در گردش کسب و کار به صورت پراکنده خرج می‌شود و مدیریت نمی‌تواند هزینه‌های اضافی را حذف کند. این اتفاق به دلیل عدم وجود سندی است که تمام ورودی و خروجی‌های کسب و کار در آن ثبت شده باشد. استفاده از خدمات موسسه حسابرسی باعث می‌شود این اسناد به صورت کاملا موثق به وجود آیند و مدیر کسب و کار بتواند تمام هزینه‌های اضافی را حذف کند. درنتیجه نقدینگی کسب و کار کاملا متمرکز است و در راستای پیشرفت آن سرمایه‌گذاری می‌شود.

مدیر کسب و کار می‌تواند به امور اقتصادی نظارت کند.

عدم وجود نظارتی محسوس در حوزه اقتصادی کسب و کار می‌تواند موجب از دست دادن مبالغ زیادی شود. از طرفی دیگر مدیران کسب و کار کانالی ثابت برای نظارت به امور اقتصادی کسب و کار ندارند تا آن را مدیریت کنند. خدمات موسسه حسابرسی همان کانالی است که به مدیران کسب و کار توانایی نظارت بر وضعیت اقتصادی را می‌دهد. این کار می‌تواند حرکتی هوشمندانه برای پیشرفت کسب و کار باشد که سرمایه در گردش آن را متمرکز و کنترل‌شده، نگهداری می‌کند.

مدیریت امور اقتصادی کسب و کار بر اساس اصول صحیح انجام می‌شود.

پیاده کردن اصول صحیح حسابرسی در امور اقتصادی کسب و کار باعث وجود مزایای بی شماری در آن می‌شود. البته این کار نیازمند مهارت و علم بسیار بالایی است که تنها می‌توان آن را در موسسات حسابرسی مناسب پیدا کرد. اگر بتوانید با یک موسسه حسابرسی مناسب برای انجام خدمات حسابرسی کسب و کار خود قرارداد ببندید، می‌توانید مزایای پیاده شدن اصول صحیح مدیریت اقتصاد را در آن مشاهده کنید. در بخش‌های بعدی به توضیحات بیشتری از یافتن موسسه حسابرسی مناسب اشاره می‌کنیم.

موسسه حسابرسی

امروزه کسب و کارهای برای اینکه بتوانند از خدمات حسابرسی بهره‌مند شوند، می‌توانند دو شیوه را برگزینند. یکی از این موارد، استخدام کارشناسی متخصص در این حوزه برای انجام خدمات حسابرسی کسب و کار است. در حال حاضر تعداد زیادی از کسب و کارها، افراد را برای انجام خدمات حسابرسی و حسابداری خود استخدام کرده‌اند و شیوه‌ای نسبتا محبوب شمرده می‌شود. اما شیوه دیگر، بهره‌مندی از خدمات حسابرسی و بهترین راه، عقد قرارداد با موسسه خدمات حسابرسی است. امروزه می‌توان تعداد زیادی شرکت خدمات حسابرسی را در سرتاسر ایران مشاهده کرد.

شرکت رایان محاسبان در حال حاضر بهترین موسسه حسابرسی، مالی، مالیاتی و حسابداری در ایران است که خدمات باکیفیتی در این حوزه دارد. به تمام کسب و کارها توصیه می‌شود به جای استخدام افرادی متخصص برای انجام خدمات حسابرسی خود، با موسسه حسابرسی قرارداد ببندند تا بتوانند از تمام مزایای آن بهره‌مند شوند. تیم رایان محاسبان متشکل از افراد حرفه‌ای و با تجربه در حوزه امور اقتصادی است که می‌توانند امور اقتصادی کسب و کار شما را به بهترین نحو مدیریت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر از این شرکت، به وبسایت رایان محاسبان مراجعه کنید.

چرا عقد قراداد با موسسه حسابرسی بهتر از استخدام کارشناس است؟

حال که دو شیوه بهره‌مندی از خدمات حسابرسی را برایتان شرح دادیم، قطعا برایتان سوال است که چرا عقد قرارداد با موسسه حسابرسی بهترین راه خواهد بود؟ البته امروزه استخدام کارشناس، میان کسب و کارها بسیار محبوب است و می‌توان افرادی متخصص را به عنوان حسابدار یا حسابرس در دفتر رسمی هریک از شرکت‌ها مشاهده کرد. اما این امر بستگی به شرایط دارد و می‌تواند برای تمام کسب و کارها متغیر باشد. دلایل بهتر بودن عقد قرارداد با موسسه حسابرسی را برایتان شرح می‌دهیم:

1- موسسه حسابرسی خدمات خود را به صورت تیمی ارائه می‌دهد.

بر هیچ‌کس پوشیده نیست که کار تیمی همواره با کیفیت‌تر، سریع‌تر و بهتر از کار انفرادی خواهد بود. خدمات حسابرسی نیز همین گونه است؛ از آنجایی که خدمات موسسه حسابرسی به صورت تیمی انجام می‌شود و کل پروژه تحت نظر افراد متخصص است، می‌توان گفت دلیلی قاطع برای برتر بودن آن به شمار می‌رود. درصورت استخدام یک فرد کارشناس به عنوان حسابرس کسب و کار، هیچ کار تیمی وجود نخواهد داشت و تمام امور اقتصادی کسب و کار به یک نفر وابسته است.

2- خدمات اقتصادی را برای کسب و کار پشتیبانی می‌کند.

قطعا در مواردی برای کسب و کارها پیش می‌آید که یک نیاز مقطعی به خدمات دیگر مانند خدمات مالیاتی ایجاد می‌‎شود. با این اتفاق، کسب و کار مجبور خواهد بود فردی دیگر را برای انجام آن استخدام کند؛ با توجه به هزینه‌ای که استخدام افراد متخصص دارد، اصلا خوشایند نخواهد بود. اما موسسه حسابرسی عموما از تمام خدمات مرتبط به امور اقتصادی کسب و کار بهره‌مند است و کسب و کارها می‌توانند در صورت نیاز، از دیگر خدمات این موسسه استفاده کنند.

3- کیفیت کارها در موسسه حسابرسی بالاتر است.

یک موسسه حسابرسی عموما ماهانه خدمات حسابرسی ده‌ها کسب و کار را انجام می‌دهد و تجربه طولانی در حوزه‌های مختلف بازار کار دارد. به همین دلیل انتظار می‌رود کیفیت خدمات بسیار بالایی داشته باشد و بتواند به خوبی خدمات حسابرسی کسب و کارها را انجام دهد. از آنجایی که تمام کسب و کارهای به دنبال انجام شدن خدمات حسابرسی به بهترین نحو و با حداکثر کیفیت هستند، توصیه می‌شود حتما با موسسه حسابرسی قرارداد ببندید.

4- تمام وظایف موسسه حسابرسی در قرارداد ذکر می‌شوند.

برای تمام کسب و کارها اهمیت دارد که فرد مستخدم و یا موسسه خدماتی طرف قرارداد، تمام وظایف مورد انتظار را به نحو احسن انجام دهند. موارد بسیاری مشاهده می‌‎شود که برخی از افراد مستخدم مسئولیت‌پذیری کافی ندارند و کسب و کار را به مشکلات زیادی دچار می‌کنند. اما از آنجایی که برای استفاده از خدمات موسسه حسابرسی باید قراردادی عقد کرد، می‌توان وظایف مورد انتظار را در آن ثبت کرد تا هیچ‌گونه کوتاهی توسط موسسه صورت نگیرد.

ویژگی‌هایی که رایان محاسبان را به برترین موسسه حسابرسی در ایران تبدیل می‌کنند:

 • تیم حرفه‌ای و توانمند

تیم رایان محاسبان متشکل از افرادی باتجربه و توانمند در حوزه خدمات حسابرسی است. هرکدام از این افراد ده‌ها سال سابقه کار در حوزه خدمات حسابرسی دارند و می‌توانند به طور کامل خدمات حسابرسی را برای تمام کسب و کارها انجام دهند. امروزه برخی از اعضای اصلی تیم رایان محاسبان، اساتید دانشگاه در این حوزه هستند که از علم و تجربه بالای خود در این حوزه برای ارائه خدمات حسابرسی به کسب و کارها استفاده می‌کنند.

 • سابقه کار طولانی مدت

شرکت رایان محاسبان سابقه کار بسیار طولانی در حوزه خدمات حسابداری، مالی، مالیاتی و حسابرسی دارد. این شرکت در سال 1379 تاسیس شده و یکی از قدیمی‌ترین موسسات خدماتی در این حوزه در ایران شمرده می‌شود. این سابقه کار طولانی مدت نشان دهنده خدمات باکیفیتی است که دارند؛ زیرا کسب و کارها تنها در صورتی از خدمات یک موسسه حسابرسی در طولانی مدت استفاده می‌کنند که از عملکرد آن راضی باشند.

 • وجود تنوع در ارائه خدمات

امروزه تمام کسب و کارهای می‌توانند تمام خدمات مورد نیاز خود را برای امور اقتصاد خود از شرکت رایان محاسبان درخواست کنند. زیرا تیم رایان محاسبان به قدری گسترده و پرتعداد است که می‌توانند تمام خدمات را در این حوزه ارائه دهند. وجود خدمات متنوع در شرکت رایان محاسبان باعث می‌شود کسب و کارها کار راحتی در استفاده از انواع خدمات مورد نیاز خود داشته باشند.

 • اهمیت بالای مشتری برای شرکت رایان محاسبان

یکی از ویژگی‌های شرکت حسابداری رایان محاسبان، اهمیت دادن به مشتریان است. هر کسب و کاری که با شرکت رایان محاسبان قرارداد می‌بندد، نیازمند خدمات مختلفی است که انتظار می‌رود این خدمات تمام و کمال ارائه شوند. به همین دلیل شرکت رایان محاسبان برای هر کدام از این کسب و کارها افرادی متخصص را مختص انجام خدمات آن مشخص می‌کند؛ این کار باعث می‌شود تمرکز این افراد به صورت کامل بر روی این کسب و کار جمع باشد و پروژه به بهترین نحو انجام گیرد.

بهترین موسسه حسابرسی چه ویژگی‌هایی دارد؟

حال که متوجه اهمیت عقد قرارداد با موسسه حسابرسی شدید، باید در انتخاب موسسه حسابرسی دقت داشته باشید. زیرا امروزه موسسات بسیار زیادی در سرتاسر کشور وجود دارند که باعث شده کسب و کارها در انتخاب بهترین موسسه حسابرسی دچار تردید شوند. به همین خاطر بهتر است ویژگی بهترین موسسه حسابرسی را شناسایی کنند تا با معیار قرار دادن آن، بهترین و مناسب‌ترین را برای خود بیابند. این ویژگی‌ها را برایتان شرح می‌دهیم:

1

تیم ماهر و باتجربه

اولین و مهم‌ترین ویژگی بهترین موسسه حسابرسی در ایران، وجود یک تیم ماهر و باتجربه در حوزه حسابرسی است. خدمات حسابرسی نیازمند مهارت و تجربه بسیار طولانی است تا به بهترین نحو انجام گیرد. به همین دلیل بهتر است توجه کنید که موسسه حسابرسی مورد نظرتان دارای یک تیم اجرایی باتجربه و ماهر باشد تا بتواند خدمات شما را به بهترین نحو انجام دهد. از آنجایی که خدمات حسابرسی و خدماتی از این قبیل بیش از 20 سال در ایران ریشه دارند، می‌توانید موسسات قدیمی را پیدا کنید که سابقه کار طولانی مدت در این حوزه داشته باشند.

2

گزارش‌دهی هفتگی و ماهانه

اطلاع داشتن مدیر کسب و کار از وضعیت اقتصادی و حسابرسی، موجب پیشرفت چشمگیر کسب و کار خواهد شد. زیرا مدیران تنها درصورتی می‌توانند برنامه‌های خود را در سرمایه در گردش کسب و کار عملی کنند که از وضعیت آن خبر داشته باشند. امروزه برخی موسسات حسابرسی وجود دارد که با شبکه‌ای معین، وضعیت نقدینگی و حساب‌ها را به مدیران کسب و کار گزارش می‌دهند. بهتر است از این مورد غافل نشوید و از موسسه حسابرسی طرف قرارداد خود درخواست کنید که همواره وضعیت را به شما گزارش دهند.

3

دوری از فعالیت‌های غیرقانونی

در امور اقتصادی و حسابرسی کسب و کار، هرگونه کار غیرقانونی می‌تواند حرکت آخر کسب و کار باشد. زیرا این امور ارتباط مستقیم با مالیات دارند و سرپیچی از قوانین مالیاتی کشور، عواقب بسیار بدی به همراه خواهد داشت. به همین دلیل همواره باید در مواردی مانند خدمات حسابرسی توجه داشته باشید که کاملا بر اساس قانون و مقررات فعالیت کنید تا مجازات نشوید. پس بهتر است با موسسه حسابرسی قرارداد عقد کنید که یک تیم قانون مدار دارد و خدماتی کاملا مطابق با قانون ارائه می‌دهد.

4

خدمات بهتر و بیشتر از مبلغ دریافتی

همان طور که ذکر کردیم، امروزه در تمام محلات کشور می‌توان موسسه حسابرسی مشاهده کرد. بهتر است با موسسه‌ای قراداد عقد کنید که کسب و کار شما برایش اهمیت داشته باشد و فارغ از مبلغی که پرداخت می‌کنید، بهترین خدمات را به شما ارائه دهد. البته دقت کنید که این اتفاق به معنای این نیست که انتظارات اضافی از موسسه طرف قراداد خود داشته باشید؛ بلکه اهمیت کسب و کارتان را برای موسسه مورد نظر، معیاری مهم برای خود قرار دهید.

دفتر رسمی شرکت رایان محاسبان

اگر به دنبال عقد قرارداد با شرکت رایان محاسبان هستید تا خدمات حسابرسی خود را به آن‌ها بسپارید، توصیه می‌شود ابتدا با تیم پشتیبانی رایان محاسبان تماس بگیرید و وقت ملاقاتی تعیین کنید. زیرا شرکت رایان محاسبان ارائه دهنده خدمات ده‌ها کسب و کار است و امکان دارد ناهماهنگی در این میان پیش بیاید. دفتر رسمی شرکت رایان محاسبان در محله سعادت آباد شهر تهران قرار دارد و افراد همواره می‌توانند با این شرکت قرارداد ببندند. خدمات حسابرسی خود را به بهترین موسسه حسابرسی ایران بسپارید تا کسب و کار خود را رو به جلو پیش ببرید.

02122355225