حسابرسی رستوران چیست؟ صفر تا صد حسابداری رستوران

حسابرسی رستوران چیست؟ صفر تا صد حسابداری رستوران

حسابرسی رستوران

اگر خواننده این مطلب هستید، احتمالا یا مدیر یک رستوران هستید یا سرآشپزی که به دنبال برطرف کردن مشکلات خود در حوزه حسابداری و حسابرسی رستوران است. احتمالا پیچیدگی فرآیندهای حسابرسی و مباحث مالیاتی موجب سردرگمی شما خواهد شد و این امر به این علت است که حسابداری رستوران یک امر کاملا تخصصی بوده و نیازمند دریافت کمک از متخصص در این حوزه است.
محاسبه سود و زیان، ارائه استراتژی‌های مالی در جهت توسعه بهینه فعالیتی رستوران، تکمیل دقیق دفاتر و اظهارنامه‌های مالیاتی و مباحثی از این دست، از جمله مسائلی است که رستوران‌داران هنگام مدیریت رستوران با آن مواجه می‌شوند. حسابدار فعال در حوزه حسابرسی رستوران باید نظارت دقیقی بر خرید‌ها و هزینه‌ها و همچنین درآمدها داشته باشد تا با متمرکز نگه‌داشتن جریان نقدینگی رستوران احتمال بروز فساد مالی در زیرمجموعه را به صفر برساند. این امر در رستوران‌هایی که با سیستم دستی کار می‌کنند بسیار حائز اهمیت است.
با توجه به پیچیدگی‌های خاص حسابداری رستوران، در صورت نیاز می‌توانید از خدمات ویژه حسابرسی رستوران رایان محاسبان کمک بگیرید و برای این کار کافیست با شماره 02122355225 تماس گرفته یا به شکل حضوری به دفاتر ما در تهران و کرج سری بزنید تا کارشناسان ما اطلاعات دقیق‌تری در اختیارتان قرار دهند.

حسابرسی رستوران چیست؟

حسابرسی رستوران یکی از شاخه‌های اصلی حسابداری محسوب می‌شود که با هدف تهیه صورت‌های مالی منطبق با استانداردهای حسابداری پذیرفته شده انجام می‌گیرد. به بیان ساده‌تر، حسابرس رستوران با امور مالی و حسابداری این رستوران سروکار دارد. اگر مالک رستوران هستید می‌دانید که میزان سرمایه در گردش و نقدینگی کسب‌وکارتان کاملا به مباحث اقتصادی گره خورده و عدم توجه به اصول وضعیت مالی رستوران را به ورشکستگی خواهد کشاند. هنگامی که سراغ دریافت خدمات حسابداری رستوران می‌روید، حسابرسان مسئولیت بررسی مستندات مالی رستوران را بر عهده می‌گیرند و در نهایت با شناسایی اشتباهات و نقص‌های موجود در آن‌ها تلاش می‌کنند با رفع چنین اشتباهاتی، شفافیت مالی بهتری را برای برنامه‌ریزی در راستای پیشبرد اهداف مالی در اختیار شما قرار دهند.

استفاده نکردن از حسابرسی رستوران چه مشکلاتی ایجاد می‌کند؟

به خاطر داشته باشید که امور مرتبط با حسابرسی و حسابداری رستوران زمان‌بر بوده و به دقت زیادی نیاز دارد؛ بنابراین فردی که هیچگونه تخصصی در امور حسابداری ندارد، نمی‌تواند به خوبی از پس مسائل موجود در این ارتباط برآید و حتی ممکن است به دلیل برخی اشتباهات سهوی در گزارش میزان درآمد با اتهاماتی همچون فرار مالیاتی که یک جرم کیفری با مجازات سنگین است، مواجه شود.

البته این موضوع هنگام استخدام نیروی حسابداری فاقد تجربه در حوزه حسابداری رستوران نیز تکرار می‌شود؛ چراکه این افراد تصور می‌کنند که صرفا وظیفه پرداخت حقوق کارکنان و صورتحساب‌های رستوران را بر عهده دارند و به همین علت هیچ نوع ارائه گزارشی از سطح عملکرد و شرایط رستوران ندارند و همین موضوع سبب می‌شود مدیر رستوران چندان متوجه وضعیت موجود نشده و بعدها به دلیل پراکندگی میزان نقدینگی در جریان به ورشکستگی دچار شود.

استفاده نکردن از حسابرسی رستوران چه مشکلاتی ایجاد می‌کند؟

 • ‌ عدم وارد کردن صحیح هزینه‌های مرتبط با غذا و نوشیدنی‌ها و عدم طبقه‌بندی بهای آن‌ها
 • ‌ سهل‌انگاری در بحث رسیدگی به فاکتورهای فروشنده و انباشت آن‌ها
 •  وارد کردن داده‌های اشتباه به دلیل اشتباه در بخش دفترداری
 •  عدم پشتیبان‌گیری از داده‌های نرم‌افزاری
 •  فراموشی مغایرت‌گیری حساب‌ها
 •  عدم شمارش ادواری موجودی کالاها
 •  عدم تهیه لیست حقوق‌ها به نحوی که بتوان به مدیریت صحیح هزینه نیروی کار پرداخت
 •  عدم ارائه به موقع گزارش‌های مالی

حسابداری رستوران

نحوه دریافت خدمات حسابرسی از سوی رستوران ها

در مطالب فوق روشن شد که با آغاز فرایند حسابداری و حسابرسی رستوران، محاسبه دقیق میزان هزینه‌های موجود در ارتباط با کالاهای خریداری و فروخته شده، حقوق و دستمزد نیروی کار و همچنین محاسبه نسبت هزینه به فروش (برای گزارشات سود و زیان) فراهم می‌شود و حسابرس و حسابدار رستوران با کمک به تهیه گردش‌های مالی موجب متوازن‌سازی حساب‌ها خواهد شد؛ اما رستوران‌ها چگونه می‌توانند از خدمات حسابرسی استفاده نمایند؟ مدیران رستوران‌ها و آشپزهای ماهر برای چنین امری دو گزینه در پیش‌رو دارند:

 •  استخدام دائمی یک حسابدار
 •  برون‌ سپاری حسابداری و حسابرسی

هر یک از این گزینه‌های یاد شده دارای مزایا و معایب خاص خود است و هر رستورانی متناسب با شرایط خاص خود می‌تواند یکی از این گزینه‌ها را انتخاب کند. هنگامی که بخواهید یک حسابدار استخدام کنید با مشکلاتی همچون اتلاف وقت کاری، هزینه زیاد و صرف زمان برای استخدام نیروی خبره مواجه خواهید شد و هیچ تضمینی نسبت به این موضوع که فرد مورد نظر شما حتما دارای تخصص کافی در ارتباط با امور حسابداری و حسابرسی رستوران است، وجود نخواهد داشت. از سوی دیگر، رستوران‌هایی که به دلیل محدودیت فضا امکان استخدام دائمی چنین فردی را ندارند و همچنین رستوران‌های نوپا (به لحاظ محدودیت بودجه‌ای)، با مشکلات بیشتری مواجه هستند؛ چراکه ممکن است حتی کار کافی برای مشغول نگه داشتن حسابدار وجود نداشته باشد.

در برون‌ سپاری حسابداری و حسابرسی رستوران و سپردن این مسئولیت به شرکت معتبری همچون مجموعه ما که دارای بیش از 22 سال سابقه کاری است، به دلیل همکاری با یک تیم حرفه‌ای و متخصص حسابداری، امکان بروز هرگونه اشتباهات سهوی به صفر رسیده و صرفا در قبال آنچه که نیاز دارید هزینه پرداخت می‌کنید و طبیعتا این مورد در مقایسه با استخدام دائمی یک حسابدار و حسابرس مقرون به صرفه‌تر است. البته در برون‌سپاری امور مرتبط با حسابداری و حسابرسی رستوران حتما تحقیقات جامعی در ارتباط با سوابق و میزان تجربیات موسسه حسابداری مورد نظر انجام دهید تا یک موسسه معتبر را انتخاب کنید.

چه رستوران هایی به خدمات حسابداری و حسابرسی نیاز دارند؟

حسابداری و حسابرسی رستوران دارای پیچیدگی‌های خاص خود است و حتی اگر مالک رستوران باشید نیز نمی‌توانید بدون داشتن دانش و مهارت کافی حسابداری مسئولیت مدیریت امور مالی را شخصا برعهده بگیرید. فرقی نمی‌کند که دامنه فعالیتی رستوران شما تا چه حدی است و فرقی میان رستورانی که سالانه 500 میلیون درآمد دارد و با رستورانی که بالغ بر0 میلیارد درآمد دارد، وجود نداشته و کلیه رستوران‌ها موظف هستند برای تسلط بهتر بر امور مالی خود از تجربه یک متخصص مالی بهره ببرند. مطمئنا یک حسابدار آموزش دیده قادر است شما را از بار تحلیل‌های مالی پیچیده و کارهای وقت‌گیر رها سازد.

حسابدار باتجربه و خبره در امور حسابرسی رستوران به خوبی می‌داند که وضعیت مالی مطلوب برای یک رستوران به چه معنا بوده و با استفاده از شاخص‌های کلیدی در برآورد عملکرد رستوران، راهکارهای مفیدی را در ارتباط با چگونگی بهبود وضعیت رستوران در اختیار شما قرار می‌دهد. این دسته خاص از حسابرسان کاملا بر نحوه جمع‌آوری درست و دقیق داده‌ها تسلط داشته و به راحتی قادر به شناسایی کاستی‌های عملیاتی و روندهایی هستند که نیاز به اقدام فوری دارند.

حسابداران ما در هزینه غذا به عوامل و پارامترهای مختلفی همچون خریدها، موجودی اولیه و موجودی پایان یافته توجه داشته و در کنار آن هزینه‌هایی همچون اجاره مکان، تبلیغات، دستمزد کارکنان، قبوض (برق، گاز و آب)، مواد اولیه و غیره را در نظر می‌گیرد تا در نهایت با تهیه صورت سود و زیان، مدیر رستوران دید عمیق‌تری به عملکرد مالی رستوران داشته باشد.

به طور کلی، رستوران‌هایی که در هر یک از امور زیر به کمک نیاز دارند باید به سراغ دریافت خدمات حسابداری و حسابرسی رستوران بروند:

 •  تنظیم گزارش‌های مالی
 •  تسلط بر جریان نقدینگی
 •  حسابداری عمومی
 •  رسیدگی به حساب‌های پرداختی
 •  آنالیز وضعیت مالی رستوران و روش‌های تامین سرمایه
 •  مباحث مرتبط با مالیات (تکمیل اظهارنامه، ارسال لایحه دفاعیه و غیره)
 •  تحلیل هزینه‌های اولیه و امور مرتبط با دستمزد کارکنان
 •  تحلیل هزینه‌های سربار و وضعیت بودجه

مزایای استفاده از خدمات حسابداری و حسابرسی رستوران

علت استفاده از خدمات حسابداری و حسابرسی رستوران به بررسی مزایای دریافت چنین خدماتی گره خورده و سرآشپزهای حرفه‌ای و مدیران رستوران‌ها هنگام استفاده از خدمات حسابرسی رستوران از مزایای زیر برخوردار می‌شوند:

فراهم شدن امکان برنامه‌ریزی استراتژی مالی

برای آن که رستوران رشد کند، یک برنامه مالی استراتژیک نیاز است تا به روشنی و با استفاده از پلن‌هایی همچون دریافت وام، حذف هزینه‌های حاشیه‌ای و حتی جذب سرمایه‌گذار بتواند به شکل بهینه رشد کرده و به اهداف مالی خود دست پیدا کند. طبیعتا با توجه به این واقعیت که بسیاری از فعالان حوزه تهیه غذا چندان تخصص کافی و لازم در ارتباط با طرح‌ریزی نقشه راه مالی را ندارند، نمی‌توانند به تنهایی از پس چنین کاری بربیایند و حتما باید از تجربه افراد خبره فعال که دارای تخصص کافی در زمینه ارائه خدمات حسابرسی رستوران هستند، کمک بگیرند.

شفاف‌سازی وضعیت مالی

هنگامی که قصد دریافت وام یا جذب یک سرمایه‌گذار را دارید باید مدارکی در دست داشته باشید که از پتانسیل لازم برای اقناع نمودن طرف مقابل برخوردار باشد. طبیعتا هنگامی که به سراغ دریافت خدمات حسابرسی رستوران می‌روید، حسابرس که فردی خارج از مجموعه تحت امر شماست، گزارش‌های مالی را به دقت بررسی و صحت‌سنجی می‌نماید و به تائید آن‌ها می‌پردازد. وجود چنین تائیدیه‌هایی بر اعتبار مالی کسب‌وکار شما افزوده و سرمایه‌گذاران را قانع می‌کند تا در جهت توسعه فعالیت رستوران منابع مالی مورد نیاز را در اختیارتان قرار دهند.

رفع دغدغه‌های مالیاتی

مالیات بخشی از درآمد دولت بوده که در ازای ارائه خدمات عمومی از افراد دریافت می‌کند و با توجه به اهمیت آن، قوانین سفت و سختی برای آن در نظر گرفته شده است. عموما رستوران‌دارها به دلیل مشغله‌های شغلی فرصت کافی برای تکمیل اظهارنامه‌ها و تنظیم گزارش‌های مالی لازم را ندارند و همین امر موجب مواجه شدن آن‌ها با جریمه‌های مالیاتی می‌گردد.

هنگام استفاده از خدمات حسابداری و حسابرسی رستوران، نه تنها با مشکلاتی همچون اتهام فرار مالیاتی یا جریمه دیرکرد مواجه نخواهید شد، بلکه تلاش می‌شود تا با ارائه راهکارهای عملی بتوانید از معافیت‌های مالیاتی موجود به نحو احسن بهره ببرید.

حسابرسی رستوران رایان محاسبان

مزایای دریافت خدمات حسابرسی رستوران از رایان محاسبان

با اعتماد به رایان محاسبان در این حوزه از برخی مزایا بهره‌مند خواهید شد که مرور آن‌ها در این بخش چندان خالی از لطف نخواهد بود:

هزینه مقرون به صرفه در مقایسه با دیگر مجموعه‌ها

هرچند که هزینه ارائه خدمت حسابرسی به عوامل مختلفی همچون ابعاد کاری و حجم کارها بستگی دارد، ولی از آنجایی که هنگام انعقاد قرارداد به طور دقیق کارها مشخص می‌شود، برخلاف حالت استخدام دائمی حسابدار و حسابرس، شما در ازای آنچه که می‌خواهید و لازم دارید هزینه پرداخت می‌کنید. طبیعتا همچون حالت استخدام دائمی با اتلاف منابع مالی مواجه نخواهید شد. به طور کلی سیاست‌های مجموعه رایان محاسبان در ارائه خدمات با بهترین کیفیت و مقرون به صرفه‌ترین هزینه بنا شده است.

دریافت مشاوره‌های مالی تخصصی

از مهم‌ترین مزایایی که هنگام استفاده از خدمات حسابرسی ما از آن برخوردار خواهید شد، به مسئله دریافت مشاوره و راهنمایی‌های حرفه‌ای مربوط می‌شود که در قرارداد همکاری به آن اشاره می‌شود. پس از انجام وظایف میدانی نوبت به طرح ریزی یک استراتژی منطقی رشد می‌رسد تا مدیریت امور قتصادی رستوران منطبق با اصول صحیح انجام گرفته و سرعت حرکت به سوی اهداف مالی بالا رود.

کارشناسان حرفه‌ای ما کاملا به این موضوع که به دلیل وجود تعداد تراکنش بالا در رستوران‌ها ممکن است صورت حساب‌های بانکی با مشکل عقب ماندن مواجه شوند، تسلط کامل داشته و راهکارهای عملی را برای برطرف نمودن این مشکل و سایر مشکلات رایج در حوزه مباحث مالی رستوران‌داری را در اختیارتان قرار می‌دهند.

دریافت انواع گزارش‌های دقیق مالی

تنوع انواع گزارش‌های مالی موجود در حوزه مالی رستوران‌داری تیم حسابرسی مجموعه ما به دقت نسبت به تهیه و تنظیم گزارشات فصلی و قانونی اقدام کرده و می‌توانید از این گزارشات تهیه شده برای ارائه به مراجع قانونی، بانک‌ها و افرادی که قصد سرمایه‌گذاری بر روی رشد رستوران شما را دارند استفاده نمائید.

حسابرسی‌های انجام یافته در مجموعه رایان محاسبان متناسب با اهداف مورد نظر شما می‌تواند به افزایش سرمایه، بهبود وضعیت مالیاتی و مواردی از این دست انجامد. طبیعتا دریافت چنین گزارش‌های دقیقی امکان نظارت دقیق مدیر رستوران بر امور مالی را فراهم کرده و با نگهداری متمرکز سرمایه در گردش، امکان بروز هرگونه فساد مالی در زیرمجموعه را از بین می‌برد.

انواع گزارش و صورت های مالی رستوران

یکی از مواردی که بر ضرورت دریافت خدمات حسابداری و حسابرسی رستوران افزوده، به مسئله تنوع موجود در انواع گزارش‌های مالی رستوران مربوط می‌شود. البته لازم به ذکر است که حسابدار و حسابرس برای انجام وظیفه خود در زمینه تکمیل دقیق گزارش‌ها به همکاری و تعامل شما نیاز خواهد داشت. حسابرس رستوران با استفاده از اطلاعاتی که مدیر رستوران در اختیار وی قرار می‌دهد، می‌تواند شاخص‌های کلیدی را بررسی نموده و در ارتباط با وضعیت مالی موجود تصمیم‌گیری نماید. به طور کلی هر رستوران به گزارش‌های مالی متنوعی برای دستیابی به یک استراتژی حرکتی درست نیاز دارد که این گزارش‌های مالی به شرح زیر هستند:

گزارش درآمد کل رستوران

یکی از گزارش‌هایی که در حسابرسی رستوران توجه ویژه‌ای نسبت به آن می‌شود، گزارش درآمد رستوران است که این گزارش در اصل درآمد مورد انتظار برای یک دوره معین و نحوه تقسیم درآمد میان غذا و نوشیدنی‌ها را مشخص می‌نماید. مدیران رستوران‌ها از گزارش درآمد به عنوان ابزاری برای پیش‌بینی میزان درآمد مورد انتظار در آینده کمک می‌گیرند و از آن برای تعیین اهداف واقعی فروش و ارزیابی سطح پیشرفت عملکرد رستوران بهره می‌برند. به طور کلی، وجود گزارش درآمد رستوران نقش کلیدی را در تصمیم‌گیری در ارتباط با رشد و جذب سرمایه‌گذار ایفا می‌کند.

گزارش فروش روزانه رستوران

به خاطر داشته باشید که یکی از وظایف اصلی حسابدار رستوران، تهیه و تنظیم گزارش فروش روزانه است و منظور از آن گزارشی است که در پایان روز کاری، هزینه‌ها، میزان فروش و همچنین میزان فروش آتی مورد انتظار را اندازه‌گیری و ارزیابی می‌کند. در این گزارش پارامترهای درآمدی (فروش، کارمزد کارت اعتباری، انعام و مالیات) با تسویه حساب (حساب‌های دریافتی، تخفیف‌ها و کوپن‌ها و سپرده‌های نقدی و کارت اعتباری) تطبیق داده شده و در حالتی رستوران عملکرد خوبی خواهد داشت که نتیجه تطبیق این دو نزدیک به صفر باشد.

به بیان ساده‌تر، گزارش فروش روزانه رستوران اطلاعات مورد نیاز مدیر رستوران در ارتباط با وضعیت کسب‌وکار در آن روز کاری را در اختیار وی گذاشته و او را قادر می‌سازد تا این گزارش‌ را با سایر گزارش‌های ماهانه و سالانه گذشته مقایسه نماید تا در صورت وجود مشکل برای برطرف کردن آن چاره‌اندیشی نماید.

گزارش پیش‌بینی شرایط مالی رستوران

این گزارش مالی خاص رستوران کلیه اطلاعات مورد نیاز برای رسیدن به یک استراتژی مالی صحیح را در اختیار حسابرس و مدیر رستوران قرار می‌دهد و منظور از آن تخمین تقریبی از میزان درآمد رستوران در آینده است. در گزارش پیش‌بینی شرایط مالی رستوران، از درصد سود عملیاتی، کل درآمد موجود و سود ناخالص کمک گرفته می‌شود تا مشخص شود که چه میزان بودجه برای هزینه‌های قابل کنتر و غیرقابل کنترل خرج شده و در نهایت میزان سود باقی مانده چقدر است.

طبیعتا چنین گزارشی تصویری درست از آینده کسب‌وکار را در اختیارتان قرار می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا از روندهای احتمالی موجود در آینده آگاه شده و به موقع برای همراه شدن با آن‌ها تصمیم بگیرید. با توجه به اهمیت این گزارش در تنظیم استراتژی‌های مالی، حسابرسان و حسابداران ما به دقت این گزارش را تنظیم می‌کنند تا مدیر رستوران اشراف کاملی به کلیه موانع و همچنین فرصت‌های موجود داشته باشد.

گزارش هزینه‌ های قابل کنترل

رستوران دارای هزینه‌های متفاوتی است که بخش عمده این هزینه‌ها را هزینه‌های قابل کنترل شکل می‌دهند و همان طور که از نام آن‌ها پیداست، منظور هزینه‌هایی است که کنترل آن‌ها در دست مدیر رستوران قرار دارد. کاربرد اصلی این گزارش‌ها در ردیابی موجودی مواد غذایی، نوشیدنی و نیروی کار است. با استفاده از این نوع گزارش مالی رستوران قادر خواهید بود حاشیه‌ هزینه‌های عملیاتی را تعیین کرده و هزینه‌های رستوران را برآورد نمائید.

صورت جریان نقدی

این نوع خاص از گزارش مالی رستوران که به صورت جریان وجوه نقد نیز شهرت دارد و در دریافت خدمات حسابداری و حسابرسی رستوران حتما باید توجه ویژه‌ای نسبت به آن داشته باشید، عبارت است از جریان مسیر پول نقد کسب‌وکار و در اصل مشخص کننده وضعیت بدهی، هزینه‌های عملیاتی، تامین مالی و سرمایه‌گذاری است. به بیان ساده‌تر با استفاده از صورت جریان نقدی مدیر یک رستوران متوجه می‌شود که در حال حاضر چه مقدار پول نقد در اختیار داشته و آیا این مقدار برای رشد رستوران کافی است یا باید به دنبال یک سرمایه‌گذار باشد؟

چارت حساب‌های مالی رستوران

تهیه چارت حساب‌های مالی نیز از موارد مهم دیگری است که عموما حسابداران در نحوه ارائه خدمات حسابرسی رستوران به آن توجه دارند. این چارت‌ها گزارش کاملی از کلیه پول‌های خرج شده و همچنین دریافت شده را در پیش‌روی شما قرار می‌دهد و حسابدار مکلف است در تهیه آن به ثبت دقیق داده‌های مالی مهم نظیر بهای تمام شده کالاهای فروخته شده، دارایی‌ها، بدهی‌ها و غیره بپردازد.

هر یک از هزینه‌های ثبت شده در بخش پول‌های خرج شده به هزینه‌های کوچک‌تر و دقیق‌تری نظیر بازاریابی و تبلیغات، هزینه مصرف انرژی و غیره تقسیم می‌شود که یک حسابدار حرفه‌ای این چارت‌ها را با استفاده از نرم‌افزار حسابداری جامع به صورت منظم و دقیق تنظیم می‌نماید. وجود چنین چارت‌هایی در اطمینان حاصل کردن از سلامت مالی رستوران ضروری است و نقش مهمی در جذب سرمایه‌گذار دارد.

تیم تخصصی شرکت حسابداری رایان محاسبان برای تنظیم چنین چارت‌هایی از نرم‌افزارهای حرفه‌ای حسابداری بهره می‌برد و به همین علت هیچگونه نقص و اشتباهی حتی به صورت سهوی در چارت‌های ارائه شده از سوی مجموعه ما دیده نمی‌شود.

استفاده از خدمات حسابرسی رستوران؛ مسیری برای رشد بهینه کسب‌وکارتان

رستوران‌ها و مراکز فعال در تهیه و تولید غذا نیز همچون سایر کسب‌وکارها برای آن که بتوانند به اهداف مالی خود دست پیدا کنند، نیازمند دریافت خدمات حسابداری و حسابرسی هستند. در واقع رستوران‌ها با توجه به تنوع وسیعی که در بحث هزینه‌ها دارند، در یک شاخه ویژه از حسابداری جای می‌گیرند که به تخصص‌های خاصی نیاز دارد. این که رستوران در مسیر خود هزینه‌ها را به درستی مدیریت کرده و به رشد پایدار دست پیدا کند، نیازمند مقدماتی است که در راس آن کمک گرفتن از یک متخصص مالی قرار دارد.

در حسابرسی رستوران کلیه گزارش‌های مالی به دقت بررسی شده و مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. تائید حسابرس بر گزارش‌های مالی موجود بر شفافیت مالی مجموعه افزوده و قرینه‌ای بر سلامت مالی رستوران است و می‌توان از این تائیدیه‌ها در جهت دریافت وام، جذب سرمایه‌گذاران جدید و لایحه‌های دفاعی مالیاتی بهره برد. مجموعه رایان محاسبان در این مسیر شما را همراهی می‌کند تا امور مالی و حسابداری رستوران خود را به بهترین نحو ممکن پیش ببرید.

سوالات متداول

منظور از برون‌سپاری حسابرسی رستوران چیست؟

در برون‌ سپاری حسابرسی و حسابداری، به جای استخدام دائم یک حسابدار، با موسسات حسابداری فعال در این حوزه همکاری می‌کنید.

حسابرسی رستوران چه نقشی در سلامت مالی آن دارد؟

حسابرسی رستوران با بررسی دقیق گزارش‌های مالی احتمال هرگونه اختلاس و فساد مالی را از بین می‌برد و موجب نگهداری متمرکز سرمایه در گردش می‌شود.

چه خدماتی در حسابرسی رستوران ارائه می‌گردد؟

ارائه انواع گزارشات حسابرسی، مشاوره حسابرسی، محاسبه دستمزد پرسنل، حسابرسی مالیاتی و مواردی از این دست در خدمات حسابرسی رستوران جای می‌گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *