مشاوره مالیاتی پزشکان

مشاوره مالیاتی پزشکان

سال‌های سال است که تمام پزشکان برای اینکه بتوانند در کشور خود به کسب درآمد ادامه دهند، باید مبلغی را به عنوان مالیات (مشاوره مالیاتی پزشکان) به دولت کشور خود بپردازند. این قانون از سال‌‌ها قبل در جهان وضع شده و کم‌کم تمام کشورها این قانون را به یکی از سر سختانه‌ترین مقررات برای کسب‌وکارهای خود تبدیل کردند.

معرفی مشاوره مالیاتی پزشکان

برای اینکه پزشکان درگیر پروسه‌های اداری بسیار طولانی پرداخت مالیات نشوند، عموما افرادی را برای انجام خدمات مالیاتی مجتمع پزشکی خود استخدام می‌کنند و یا با یک شرکت خدمات مالیاتی قرارداد می‌بندند. استخدام یک فرد برای انجام خدمات مالیاتی پزشکان، دشواری‌های بسیاری دارد.

زیرا استخدام افراد مجرب و ماهر در حوزه پرداخت مالیات پزشکان، هزینه‌بر بوده و گاهی باید دستمزدی نجومی به آن‌ها پرداخت. به همین دلیل است که پزشکان قبل از هرگونه اقدام برای عقد قرارداد یا استخدام افراد، به مشاوره مالیاتی پزشکان نیاز دارند.

در بسیاری از موارد مشاهده می‌شود که مجتمع پزشکی شما اصلا نیازی به خدمات مالیاتی ندارد و تنها با انجام چند کار جزئی، می‌تواند تمام پروسه مالیات را پشت سر بگذارد. در چنین مواردی، اگر پزشک در استخدام افراد و عقد قرارداد با شرکت خدمات مالیاتی دقت کافی نداشته باشد، فقط باید هزینه‌های اضافی متحمل می‌شود. بهتر است قبل از هرگونه اقدام برای چنین کارهایی، مشاوره مالیاتی را اولویت اول در نظر بگیرید. زیرا این مشاوره، درصد خطاها و اشتباه‌های شما را کاهش داده و به شما کمک می‌کند تا برای امور مالیاتی خود بهتر برنامه‌ریزی کنید.

وظایف مشاوره مالیاتی پزشکان

همان طور که ذکر شد، مالیات تمام کسب‌وکارها در کشور، قوانین و مقررات مختلفی دارند که باعث وجود ابهامات فراوانی برای پرداخت آن شده است. پزشکان نیز مانند تمام افراد دیگر باید طبق درآمدی که در سال اخیر در کشور ایران کسب کرده‌اند، مبلغی را به دولت بپردازند.

اما نحوه محاسبه و پروسه پرداخت مالیات پزشکان به هیچ عنوان مشابه باقی کسب‌وکارها نیست. با توجه به اینکه پرداخت مالیات بسیار پیچیده است و شما به تنهایی و بدون تجربه کافی، نمی‌توانید آن را بپردازید، قطعا مشاوره نیازی اساسی برای شما است.

البته باید در نظر داشت که نمی‌توان مشاوره را با هر کارشناسی برگزار کرد. زیرا مالیات پزشکان،شامل قوانین متفاوتی می‌شود و هیچ تشابهی بین مالیات پزشک و مالیات یک تولیدکننده وجود ندارد. به همین دلیل باید توجه کنید که کارشناس مشاور دارای اطلاعات و تجربه کافی از پروسه پرداخت مالیات پزشکان باشد تا بتواند شما را به بهترین نحو راهنمایی کند. برای اینکه از اطلاعات و تجربه کافی کارشناس مشاور اطمینان داشته باشید، بهتر است شرکت خدماتی معتبری را برای برگزاری این جلسه مشاوره برگزینید.

برای دریافت مشاوره تلفنی به صورت رایگان از با شماره 02128426733 تماس بگیرید.

مشاوره مالیاتی پزشکان

بهترین شرکت مشاوره مالیاتی پزشکان

اگر به دنبال یک شرکت حسابداری معتبر و معتمد هستید تا از مشاوره کارشناسان متخصص آن بهره‌مند شوید، رایان محاسبان برترین شرکت فعال در ایران است.  در حال حاضر، بزرگ‌ترین و ماهرترین تیم خدمات و مشاوره در کشور به شمار می‌رود که توانسته‌ کیفیت خدمات و مهارت بالای خود را در این حوزه به همگان اثبات کند.

ما برترین شرکت مشاوره مالیاتی پزشکان در ایران است که می‌توانید بیابید. اگر پزشک هستید و می‌خواهید مالیات خود را به بهترین نحو و در سریع‌ترین زمان بپردازید، می‌توانید با شرکت رایان محاسبان تماس بگیرید.

مهم‌ترین ویژگی‌ های مشاور مالیاتی پزشکان

داشتن برخی معیارهای سخت‌گیرانه و هوشمندانه در انتخاب مشاور مالیاتی پزشکان، باعث می‌شود بتوانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. به همین دلیل باید برخی ویژگی‌های برجسته یک مشاوره خوب در حوزه پرداخت مالیات پزشکان را بدانید و آن‌ها را همواره در ذهن داشته باشید. با توجه به مشکلات خودتان و انتظاراتی که از مشاور دارید، برخی از این معیارها را در انتخاب مشاور به کار بگیرید. برخی از این ویژگی‌ها را برایتان شرح می‌دهیم:

1- آگاهی از قوانین و مقررات به‌روز کشور

جالب است بدانید اداره مالیاتی ایران، تمام قوانین و مقررات پرداخت مالیات کشور را سالانه عوض می‌کند و آن را به صورت کامل با وضعیت بازار تطابق می‌دهد. به همین دلیل مشاور مالیاتی باید کاملا از قوانین و مقررات اداره مالیاتی آگاهی داشته باشد تا بتواند به بهترین نحو و با جدیدترین شیوه‌ها، افراد را راهنمایی کند.

2- تجربه بالا

این نکته را فراموش نکنید که فقط فردی می‌تواند به شما در انجام کاری مشاوره دهد که خودش در آن کار تجربه کافی داشته باشید. به همین دلیل است که همواره به افراد توصیه می‌کنیم نزد مشاورانی بروند که تجربه بالایی در این حوزه داشته باشد؛ زیرا هیچ چیزی جز تجربه برای رفع مشکلات پروسه مالیات پزشکان نیاز نیست.

3- صداقت

جلسه مشاوره برای پرداخت مالیات، جلسه‌ای بسیار جدی است که باید به دور از هرگونه اغراق و تعارفات باشد. زیرا نداشتن صداقت در این جلسه باعث می‌شود هیچ‌کدام از این ابهامات رفع نشوند و در نتیجه، یک جلسه مشاوره ناموفق رقم بخورد. به همین دلیل بهتر است همواره داشتن صداقت را یک معیار مهم برای انتخاب مشاور مالیاتی پزشکان قرار دهید.

4 – ارائه اطلاعات کافی

مشاورانی که در جلسات مشاوره، اطلاعاتی ناکافی به افراد می‌دهند و آن‌ها را گمراه می‌کنند، قابل اعتماد نیستند. شما باید توجه داشته باشید که پس از جلسه مشاوره مالیاتی پزشکان ، باید تمام ابهامات و سوالاتتان برطرف شود. به همین منظور، باید مشاوری را انتخاب کنید که اطلاعاتی کافی و مفید در اختیار شما قرار دهد.

سوالات متداول مالیاتی پزشکان

آیا پزشکان مشمول صورت معاملات فصلی هستند؟

درصورتی که اشخاص در گروه اول مشاغل قرار گرفته باشند، مشمول همه تکالیف مالیاتی منجمله صورت معاملات فصلی نیز می باشند.

آیا پزشکان می بایست فاکتور صادر نمایند یا خیر؟

طبق قانون مالیات های مستقیم فقط پزشکان گروه اول و دوم مالیاتی می بایست فاکتور یا قرارداد صادر نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *