حسابداری شرکت نفتی

رایان محاسبان

حسابداری شرکت نفتی

اطلاعات شرکت‌ها بسیار مهم است و بسیاری از تصمیم گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها براساس این اطلاعات صورت می‌گیرد. در ادامه به بررسی موضوع حسابداری شرکت نفتی پرداخته و این خدمات را به طور کامل مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 مالیات شرکت نفتی

این موضوع که توسط متخصصان این حوزه برای کمک به شرکت‌ها و یا سازمان‌های مختلف و برای حل یا جلوگیری از مشکلات، در شاخه‌های مختلف مالیاتی انجام می‌شود. طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده توسط سازمان امور مالیاتی، تمام مشمولان باید در مهلتی که برایشان تعیین شده، اطلاعات دقیق عملکرد خود را ارائه دهند.

برای این کار باید شرکت‌ها یک اظهارنامه مالیاتی تهیه کنند که نشان دهنده وضعیت مالی شرکت یا موسسه در آن سال باشد. تهیه اظهارنامه  یکی از کارهای مهمی است که باید به صورت کاملا دقیق انجام شود. مهم‌ترین مواردی که برای نوشتن آن باید در نظر داشت، شامل ترازنامه و صورتِ کامل سود و زیان است که باید به صورت دقیق نوشته شود.

تهیه اظهارنامه  و انجام تمام امور مربوط به آن، یکی از مهم‌ترین کارهایی است که توسط شرکت‌های ارائه دهنده خدمات امور مالیاتی و متخصصان آن‌ها انجام می‌شود. از آنجایی که انجام امور و تهیه آن ، اهمیت بسیار بالایی دارد، توصیه می‌شود حتما در این زمینه با یک شرکت معتبر در ارتباط باشید.

 مالیات شرکت نفتی

.

موضوعات مهم حسابداری شرکت نفتی

مشاوره درست ، تمام دارایی‌ها و بدهی‌های شرکت شما را مورد بررسی قرار می‌دهد و با تحلیل آن‌ها به شما کمک می‌کند که بتوانید به یک دید واضح و روشن از امور  شرکت خود برسید. همچنین،  با در اختیار داشتن فهرستی از اطلاعات حسابداری و مالی شرکت، برای آینده برنامه‌ریزی می‌کند تا بتوانید بهتر به مسیر ترقی و رشد شغلی خود ادامه دهید. مشاوران  وظایف زیادی بر عهده دارند و برخی از وظایف عبارت‌اند از:

مالیاتی شرکتهای نفتی
 1. مشاوره برای سرمایه‌گذاری‌های قابل برگشت
 2. ارائه رویه مناسب برای جلوگیری از جریمه‌ها
 3. ارائه مشاوره در حوزه بازار 
 4. انتقال اطلاعات
 5. تشریح اطلاعات مالی برای مدیران
 6. کمک به تصمیم‌گیری بهتر مدیران در امور 
 7. مشاوره و کمک به حذف هزینه‌های اضافی

برخی از مزایای دیگر

 1. انجام به‌موقع و صحیح امور 
 2. استفاده از دانش و تخصص افراد متخصص در زمینه امور 
 3. مدیریت و سازماندهی منابع و مصارف
 4. جلوگیری از اشتباهات احتمالی
 5. صرفه‌جویی در زمان و انجام امور دیگر شرکت
 6. انجام هوشمندانه امور و در نتیجه افزایش دارایی

 حسابداری شرکت نفت و گاز

این موضوع یک نیاز اساسی برای تمامی مدیران فعال در این حوزه کاری است. چراکه هیچ خدماتی به‌جز خدمات حسابداری نمی‌تواند یک شرکت نفتی را از باتلاق بی‌نظمی و پراکندگی سرمایه در گردش نجات دهد. این در حالی است که اکثر مدیران شرکت نفتی در ایران از اهمیت ویژه حسابداری شرکت نفت و گاز آگاه نیستند و تصوری غلط و گنگ از دارند.

منظور از  حسابداری شرکت نفت و گاز، مجموعه خدماتی است که به صورت کاملا اختصاصی برای ثبت تغییرات و انجام کارهای مدیریت نقدینگی یک شرکت نفتی انجام می‌شود. در واقع، تمامی شرکت‌های نفتی باید از کارشناس مختص خودشان استفاده کنند تا رشد و پیشرفت قابل قبولی داشته باشند.*

برخی از موارد مهم حسابداری شرکت نفتی

حال که به صورت کامل مفهوم حسابداری شرکت نفتی را متوجه شدید، بهتر است با برخی از مهم‌ترین خدمات این مجموعه آشنا شوید. البته توجه کنید که این موضوع بسیار گسترده‌تر از این موارد است و در صورت یافتن شرکت تخصصی حسابداری مناسب، از بسیاری خدمات دیگر نیز می‌توان بهره برد.

 • به‌روزرسانی مداوم حساب‌های شرکت نفتی

به‌روز بودن حساب‌های یک کسب و کار، اهمیت زیادی دارد و باید همواره به آن توجه داشت. یکی از وظایف حسابدار شرکت نفتی، به‌روزرسانی مداوم حساب‌های این شرکت است و می‌توان آن را یک ویژگی قابل توجه برای این شرکت ها به شمار آورد؛ چراکه این کار باعث می‌شود تمام مغایرت‌ها در حساب‌های کسب و کار از بین برود و تمامی اطلاعات و داده‌های مورد نیاز در اسناد تشخیص داده شود.

 • پیگیری مطالبات

در بسیاری از انواع کسب کارها، برخی از مطالبات نیاز به پیگیری طولانی مدت و سخت‌گیرانه دارند. ارائه دهنده خدمات، تمامی مطالبات آن را به صورت مداوم و دقیق بررسی خواهد کرد تا تمامی مطالبات با پیگیری کامل و به‌موقع پرداخت شوند. البته توجه داشته باشید که کارهایی همچون شکایت قانونی از بدهکاران به عهده شماست و حسابدار تنها وظیفه بررسی و اعلام وضعیت پرداخت مطالبات را بر عهده دارد.

 • ثبت و پیگیری دستمزد کارکنان

حقوق و دستمزد کارکنان اهمیت بسیاری دارد و مدیران کسب و کار نباید به هیچ وجه از آن غافل شوند؛ در غیر این صورت، قطعا  اعتماد کارکنان را از دست خواهند داد. یکی از اصلی‌ترین بخش‌های خدمات حسابداری شرکت نفتی، ثبت و پیگیری دستمزد کارکنان است تا حقوق تمام کارکنان سرِوقت و به‌موقع پرداخت ‌شوند. بر خلاف تصورات مدیران کسب و کار، پرداخت و واریز دستمزد کارکنان در موعد مقرر و به شکل مستمر، امری دشوار است و نمی‌توان زمان دقیق پرداخت دستمزد 50 کارکن را به حافظه سپرد.

 • از بین بردن هزینه‌های اضافی

در بسیاری موارد مشاهده می‌شود که کسب و کار، برخی هزینه‌های ناخواسته و اضافی دارد که مدیر از آن‌ها مطلع نیست. این موضوع باعث می‌شود تا تمامی این هزینه‌ها در شرکت  مشخص شوند و مدیر بتواند در اسرع وقت آن‌ها را تا حد امکان مدیریت کرده و از بین ببرد. با این اقدام، نقدینگی تا حد قابل توجهی افزایش می‌یابد و می‌توان آن را به صورت کاملا متمرکز در راستای پیشرفت و رشد شرکت استفاده کرد.

بهترین شرکت برای حسابداری شرکت نفتی

سوالات متداول

حسابداری و مالی شرکت نفتی و یا شرکت نفت و گاز شامل چه مواردی است؟

پیگیری مطالبات – به‌روزرسانی مداوم حساب‌های شرکت – ثبت و پیگیری دستمزد کارکنان – از بین بردن هزینه‌های اضافی – پیگیری مسائل مالیاتی شرکت

بهترین شرکت انجام این امور کجاست؟

در حال حاضر شرکت رایان محاسبان، با سابقه ای طولانی و درخشان و کارشناسان مجرب حوزه نفت، بهترین انتخاب است چرا که سوابق زیادی در این زمینه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه