مشاوره مالی

امروزه در کسب و کارهای مختلف ، مشاوره مالی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و یکی از مهره های تاثیر گذار در روند پیشرفت شرکت ها محسوب می‌شود.از کوچک ترین کسب و کار ها تا بزرگترین هلدینگ ها ، اگر سوددهی فوق العاده ای از نظر خودشان داشته باشند، تاثیرات مثبت مشاوره مالی در روند آنهاست. به راحتی می‌توان گفت که مشاوره مالی درست معجزه می‌کند.نه تنها افراد حقوقی ، بلکه اشخاص عادی که به عنوان سرمایه گذار فعالیت می‌کنند، می‌توانند با استفاده درست و دقیق از مشاوره مالی ، سرمایه خود را افزایش دهد.

مشاوره مالی یکی از بخش‌ های هر شرکت و مجموعه‌ای است و با توجه به وظایفی که انجام می‌دهد، یکی از حساس‌ترین و مهم‌ترین بخش‌های یک شرکت به شمار می‌ رود.

با توجه به پیشرفت دنیای امروز و پیچیده شدن هر روز آن، یکی از نیازهای جدید تمام کسب و کارهای کوچک و بزرگ مشاوره مالی است. بسیاری از شرکت‌ها و کسب و کارهای بزرگ کلان شهر تهران، دفاتر مرکزی خود را در کرج بنا کرده‌اند و به همین دلیل است که مشاوره مالی در کرج به یکی از درخواست های پر مخاطب در کسب و کارها تبدیل شده است.


مشاوره مالی

مشاور مالی کیست؟

تمامی افرادی که بتوانند مشاوره مالی به افراد حقیقی و حقوقی ارائه دهند را مشاور مالی مینامند. مشاور مالی باید در خصوص بازارهای مالی اطلاعات کافی داشته باشد و همچنین بتواند ریسک و بازده در سرمایه گذاری های مختلف را بسنجد.

یک مشاور مالی موفق تمامی امور مربوط به بخش مورد نظر را از جهات مختلف بررسی کرده و نتیجه را به تیم مورد نظر اطلاع رسانی می‌کند تا بهترین تصمیم را در زمینه مشخص شده اتخاذ کنند.

مالی

مشاور مالی شخصی

مشاور مالی شخصی کسی است که خود را جای شما می‌گذارد و تمامی امور مربوط به سرمایه گذاری را از همه نظر بررسی می‌کند. مشاور مالی شخصی موظف است تمامی تخصص و تجربه خود را بکار گیرد تا شخص به سود دهی برسد و بهترین نتیجه برای سرمایه آن رقم بخورد. در زمان های مختلف ممکن است ضرر نکردن بهترین استراتژی و تصمیم برای ادامه کار باشد که مشاور باید سریعا به شخص این موارد را اطلاع رسانی کند.

برای مثال زمانی که فرد میخواهد یک زمین در دماوند تهران خریداری کند، مشاور مالی شخصی موظف است مجوز ها ، کاربری زمین، همسایه ها ، سنجش قیمت و ابعاد مختلف دیگر را بررسی کرده و نتیجه را به شخص اطلاع دهد. یا ممکن است برای خرید یک سهام از شرکتی نیاز باشد تا مشاور مالی شخصی ابعاد بنیادی و تکنیکال سهام را با توجه به وضعیت کلی بازار سهام بررسی کرده و نتیجه را جهت سرمایه گذاری به فرد اطلاع دهد.

حتی در برخی موارد مشاور مالی شخصی با بررسی تمامی بازارهای مالی ، بهترین موارد را انتخاب کرده و از بین آنها با توجه به میزان سود و ریسک هر دارایی بهترین را مشخص می‌کند و سپس با همفکری فرد مورد نظر ، تصمیم به سرمایه گذاری می‌گیرند.

وظایف مشاوره مالی

وظایف مشاوره مالی توسط کارفرما در قرارداد بین آنها مشخص می‌شود و ممکن است حتی بین دو شرکت ، وظایف دو مشاوره مالی کاملا متفاوت باشد. در ادامه به برخی از این موارد می‌پردازیم:

 1. کنترل آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها و نحوه پیاده‌سازی آنها در مسائل مالی
 2. بررسی و تنظیم گزارشات مهم مالی
 3. تهیه صورت جریان وجوه نقد
 4. بودجه‌بندی و مدیریت اعتبار
 5. مدیریت ریسک مالی
 6. استفاده بهینه از سبد سرمایه‌گذاری و هدایت آن
 7. ارائه و پیاده‌سازی گزارشات مربوطه به تست‌های مالی
 8. ارائه راهکارها و روش‌ها و خط‌مشی‌های مالی جهت بهینه‌تر شدن سیستم مالی
 9. تهیه پلن مالی و برنامه‌ریزی برای فعالیت اقتصادی شرکت
 10. آموزش مدیران و حسابداران مجموعه
 11. ارائه خدمات مشاوره‌ای در تصمیم‌گیری‌های مالی
 12. نظارت بر جدول بهای تمام شده و کنترل قیمت‌ها

چه زمانی شما به مشاور مالی نیاز پیدا خواهید کرد؟

زمانی که شما به عنوان یک سرمایه گذار بخواهید بر روی یک دارایی که از آن اطلاعات کاملی ندارید سرمایه گذاری کنید، در واقع یک ریسک را متحمل می‌شوید و ممکن است متضرر شوید. اینجاست که به یک مشاوره مالی نیاز پیدا می‌کنید. مشاوره مالی در خصوص دارایی های مد نظر برای سرمایه گذاری موجب می‌شود تا میزان ریسک و بازده را بطور دقیق سنجیده و با توجه به میزان سرمایه ، بهترین تصمیم را در خصوص سرمایه گذاری مد نظر اتخاذ کنید.

مشاوره مالی تنها در جهت سرمایه گذاری نیست و افراد می‌توانند برای کوچک ترین مواردی که بر روی زندگی آنها تاثیر می‌گذارد و مربوط به بخش مالی است، مشاوره مالی دریافت کنند. برای مثال نوع بیمه و حساب بانکی هر شخص با توجه به انتظاراتی که دارد، می‌تواند با مشاوره مالی انتخاب شود. یا اینکه در خصوص آینده شغلی هر تخصصی می‌توان از مشاوره مالی کمک گرفت و با توجه به توصیه ها و و مشاوره های دقیق و تخصصی بهترین تصمیم را گرفت.

هنگامی که به شما ارثی می‌رسد که نمی‌دانید با آن چه کاری انجام دهید ، باید از مشاوره مالی بهره ببرید. مشاور مالی با تخصص و تحربه خود با توجه به میزان ریسک پذیری شما و بازارهای مالی مختلف بهترین پیشنهاد ها را در این زمینه به شما ارائه می‌دهد.

مزایای استفاده از مشاوره مالی

داشتن یک برنامه ریزی مالی خوب می‌تواند به شما در عبور از شرایط حساس و طاقت فرسا کمک کند. همکاری با یک مشاور کار درست به این معنی است که شما خواهید توانست از مزایای داشتن یک مشاوره مالی در تهران باکیفیت بهره مند شوید.

برخی از این مزایا عبارتند از:

 • دسترسی به مهارت‌ های تخصصی
 • برنامه ریزی برای دستیابی به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت
 • کمک به پس انداز و بودجه بندی
 • درک برخی از راه حل‌های مناسب و قابل دسترس
 • داشتن برنامه‌ های سفارشی و منحصر به فرد متناسب با موقعیت شما
 • داشتن یک فرد حرفه‌ ای در کنارتان که از طرف شما تحقیق می‌کند، در زمان ارزشمند شما صرفه جویی می کند و ..
 • داشتن آسودگی خاطر از وضعیت سرمایه گزاری خود
 • کمک به کاهش پیامدهای مالیاتی و …

سوالات مهم که باید از مشاور مالی بپرسید

شما زمانی که یک فرد را به عنوان مشاور مالی خود انتخاب می‌کنید، باید بتوانید با توجه به شرایط بهترین مشاوره هارا از آن دریافت کنید.

مشاور مالی حوزه هایی که شما مشخص می‌کنید ، تحت بررسی قرار می‌دهد و نتیجه را به شما ارجاع می‌دهد. پس بهتر است تا بهترین ها را برای مشاور مالی مشخص کرده تا تنوع انتخاب داشته باشید.

شما می‌توانید در خصوص خطرات و ریسک های مرتبط با هر کسب و کار و یا سرمایه گذاری نیز از مشاور مالی مشورت بگیرید. در نظر داشته باشید که هر موضوعی به یخش مالی مرتبط باشد ، امکان ارائه مشاوره مالی از سوی مشاور مالی شما وجود دارد. پس (دریغ نکنید)

با توجه به تجربه بزرگان، سرمایه گذاری درست باعث ثروتمند شدن می‌شود حتی اگر سرمایه اولیه بسیار کم باشد.

در ادامه برخی از سوالاتی که معمولا از مشاورین مالی مطرح می‌شود را ذکر میکنیم :

 1. چگونه می‌توان مسائل مربوط به مالیات بر ارث را کنترل کرده و از معافیت های مالیاتی برخوردار شد؟
 2. بهترین بیمه با توجه به شرایط مد نظر کدام است؟
 3. راهکارهای کاهش هزینه ها و افزایش پس انداز کدام است؟
 4. چگونه می‌توان مالیات را کاهش داد؟
 5. چطور می‌توان بدهی‌ها را مدیریت کرد؟
 6. چگونه می‌توان درآمد را مدیریت کرد و آن را افزایش داد؟
 7. چطور می‌توان برای مسائل مالی آینده مانند خرید خانه و غیره برنامه‌ریزی کرد؟
 8. چطور میتونم سود شرکت را بدون کاهش هزینه ها افزایش دهم؟
 9. برنامه ریزی دقیق برای کسب و کار خود را چگونه انجام دهم؟
 10. بهترین وام های بانکی را چطور دریافت کنم؟

هزینه مشاوره مالی

هزینه مشاوره مالی با توجه به نوع افراد حقیقی یا حقوقی ، خدمات مدنظر ، نوع بازارمالی ، ابعاد قرارداد و … مشخص می‌شود. در واقع بطور کلی هیچ هزینه و تعرفه ای برای این نوع خدمات وجود ندارد اما با مشخص کردن مواردی که در بالا ذکر شد می‌توانید از هزینه مشاوره مالی توسط متخصصین رایان محاسبان مطلع شوید.

هزینه مشاوره مالی با توجه به نوع ارتباط نیز متفاوت است. زمانی که درخواست مشاوره مالی حضوری دارید، باید هزینه بیشتری نسبت به مشاوره مالی تلفنی و آنلاین پرداخت کنید.

انواع مشاوره مالی از نظر کارکرد

مشاوره مالی با توجه به ابعاد مختلفی که دارد ، در چند زمینه مختلف می‌توان از آن استفاده کرد. برای همین هم از اهمیت بالایی برخوردار است.

 • مشاوره مالی در زمینه سرمایه گذاری

زمانی که افراد حقیقی یا حقوقی تصمیم به سرمایه گذاری در یک بازار مالی می‌گیرند، می‌توانند از مشاوره مالی استفاده کنند تا درصد ریسک و بازده آنها مشخص و کنترل شود و حتی با بررسی مشاور مالی مشخص شود که بازار و دارایی مورد معامله در چه وضعیتی قرار دارد. در واقع ، مشاوره مالی در قالب یک مشاوره سرمایه گذاری است و افراد متخصص در زمینه سرمایه گذاری با توجه به تجربه خود به کارفرما بهترین پیشنهاد را برای سرمایه گذاری ارائه می‌دهند. رایان محاسبان دارای چندین متخصص و مشاور مالی در زمینه سرمایه گذاری است که سالهاست به مشریان خدمات ارائه می‌دهند.

 • مشاوره مالی در زمینه امور اقتصادی

با توجه به گسترده بودن علم اقتصاد، پیش بینی آینده آن بسیار دشوار است و کار هر کسی نیست. اطلاع از آینده علم اقتصاد در تصمیمات مهم اقتصادی زندگی ما تاثیر زیادی دارد. کسانی که در این زمینه مشاوره مالی ارائه میدهند، اصطلاحا به آنها مشاور اقتصادی نیز گفته می‌شود. مشاور مالی اقتصادی سعی بر این دارد که با توجه به پارامترهای مختلفی که در دنیای اقتصاد وجود دارد، پیش بینی های مختلفی از صنعت های مدنظر کارفرما داشته باشد و با توجه به تصمیمات مهم اقتصادی آن ، بهترین پیشنهاد ها را ارائه دهد. همکاری و همفکری بین کارفرما و مشاور مالی اقتصادی اگر بطور دقیق و طبق اصول انجام شود می‌تواند نتایج شگفت انگیزی به همراه داشته باشد.

برای افرادی که به دنبال سرمایه گذاری در صنعت های مختلف برای سال های آینده هستند، پیشنهاد می‌شود از مشاوره مالی اقتصادی افراد متخصص در این زمینه استفاده کنند تا بهترین تصمیمات اقتصادی خود را اتخاذ کنند.

مجموعه رایان محاسبان با تجربه چندین ساله موفق در زمینه ارائه خدمات مشاوره مالی اقتصادی به مردم، توانسته است رضایت 100 درصدی را به همراه داشته باشد و روز به روز این خدمات در حال گسترش و پیشرفت است.

 • مشاوره مالی شرکت ها

شرکت هایی که فعالیت های مالی گسترده ای دارند و تصمیمات مهمی در بخش مالی اتخاذ می‌کنند، بیشتر از اشخاص حقیقی به مشاوره مالی نیاز دارند. شرکت ها ساختار مالی دقیقی دارند و برای اینکه این ساختار مالی حفظ شود و در آینده از نظر درآمدی و سوددهی پیشرفت کنند، از مشاوره های مختلف مالی استفاده می‌کنند.

بخش مالی شرکت ها که معمولا امور حسابداری ، مالیاتی و مواردی از این قبیل را شامل می‌شود، نیاز به کنترل دقیق و ساختار نظام مند هستند. هر چقدر این بخش منظم باشد ، در نتیجه روند شرکت بهبود می یابد.  مشاوران مالی بعضا در تمامی این امور مالی دخالت کرده و پیشنهاد هایی مبنی بر بهتر شدن وضعیت ارائه میدهند اما مهم ترین کار مشاورین مالی در شرکت ها باز هم به بخش سرمایه گذاری باز می‌گردد. مشاور مالی شرکت ها با توجه به میزان درآمد و سوددهی شرکت و همچنین درخواست کلی مدیران شرکت، بهترین پیشنهاد های سرمایه گذاری با رعایت اصول مدیریت ریسک و سرمایه را به آنها ارائه می‌دهد. عموما مدیر بخش مالی شرکت ها در امور سرمایه گذاری نظرات مهمی را مطرح می‌کند که در روند سرمایه گذاری مهم و موثر است.

انواع مشاوره مالی از نظر ارتباطی

برای اینکه مشاوره مالی دریافت کنید ، راه های مختلفی در اختیار دارید. مجموعه رایان محاسبان یکی از برترین های مشاوره مالی در کشور ایران با تجربه چندین ساله ، راه های متفاوتی را برای دریافت مشاوره مالی اعم از تلفنی ، حضوری و آنلاین  فراهم کرده است.

 • مشاوره مالی تلفنی

مشاوره مالی تلفنی یک راه سریع و آسان برای حل مسائل مالی و اتخاذ تصمیمات بهینه است. این سرویس به افراد و شرکت‌ها کمک می‌کند تا زمانی که با مشکلات متعددی در زمینه مالی مواجه شدند، به راحتی با یک تماس تلفنی مشکل خود را برطرف کنند. شاید برایتان سوال باشد که چگونه این امر انجام می‌شود، افراد ابتدا اهداف و تصمیمات خود را مطرح کرده، سپس مشاوران مالی پیشنهادها و راه‌حل‌هایی را ارائه می‌دهند که با نیازها و اهداف آن‌ها سازگار باشد و بتوانند موارد مطرح شده را بطور دقیق انجام دهند.

برای مدیران شرکت‌ها، مشاوره مالی تلفنی یک ابزار موثر برای کنترل و برنامه‌ریزی سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های مالی شرکت است. این نوع مشاوره به ویژه در مواردی که امور مالی جزئی هستند، با هزینه کمتری نسبت به مراجعه حضوری انجام می‌شود.

شرکت هایی که در شهرهای دورتر از تهران قراردارند ولی مایل به استفاده از مشاوره مالی شرکت های پیشرفته و متخصص در این زمینه در تهران هستند، مشاوره مالی تلفنی بهترین راه حل ممکن است. شرکت رایان محاسبان سالهاست در زمینه مشاوره مالی تلفنی به شرکت های مختلف از جمله شرکت هایی که از پایتخت دور تر هستند، خدمات می‌دهد.

 • مشاوره مالی حضوری

برخی از شرکت ها و موسسه های بزرگ با توجه به امور مالی و سرمایه گذاری مهمی که دارند ، معتقدند که امور مشاوره مالی بسیار حائز اهمیت است و باید بصورت حضوری انجام شود. برای همین مشاوره مالی حضوری را انتخاب می‌کنند.

مشاوره مالی حضوری بهترین راه دریافت مشاوره برای افرادی است که حساسیت امور مالی را بالا میدانند. زیرا در مراجعه حضوری و دریافت مشاوره مالی حضوری ، ارتباط بهتری نسبت به راه های دیگر انجام می‌شود. در این نوع مشاوره ، مشاور مالی توانایی بررسی و تحلیل کامل و دقیق صورت‌حساب‌ها، دارایی‌ها و مشکلات مالی مجموعه مورد نظر را داشته و راحت‌ تر می‌تواند پیشنهادهای مفید و مناسبی ارئه دهد.

 • مشاوره مالی آنلاین

دریافت مشاوره مالی آنلاین نسبت به مشاوره حضوری راحت تر است و در هر مکان که حضور داشته باشید می‌توانید تنها با اتصال به اینترنت، این خدمات را از موسسه های معتبر ارائه دهنده مشاوره مالی دریافت کنید.

برای دریافت این نوع مشاوره  ابتدا باید با موسسه مد نظر ارتباط برقرار کرده و درخواست خود را ارائه دهید. موسسه ارائه دهنده مشاوره با بررسی درخواست شما ، مشاور مالی را مشخص کرده و اطلاعات شما را به آن می‌دهد. سپس ارتباط آنلاین از طریق یکی از پلتفرم ها و یا داخل خود وبسایت انجام شده و مشاوره صورت می‌گیرد.

حین انجام مشاوره مالی آنلاین کارفرما تمامی امور مربوطه را با جزئیات برای مشاور بیان می‌کند و مشاور با توجه به ابعاد امور مطرح شده ، راهکار هایی برای انجام دقیق و اصولی را به کارفرما پیشنهاد می‌دهد. معمولا برای امور مالی جزئی می‌توان از مشاوره مالی آنلاین استفاده کرد.

سوالات متداول مشاور مالی

وظایف مشاوره مالی چیست ؟

از وظایف مشاوره مالی که توسط شما انتخاب شده است در کنار شما به بررسی موضوعات مختلف مورد نیاز شما می پردازد،از جمله اینکه چه میزان پول باید پس‌انداز کنید، برای شروع به مقدار سرمایه گذاری نیاز دارید یا از چه راه هایی سرمایه گذار جذب کنید چه نوع حساب بانکی برای خود باز کنید،

درچه زمانی شما به مشاوره مالی نیاز دارید؟

هنگامی که شما به مشاور مالی نیاز دارید از دو حالت خارج نیست برای شخص خودتان به مشاور مالی نیاز دارید یا برای شرکت یا کسب و کار و یا سازمان خود به مشاور مالی نیاز دارید

اگر شما هم به دنبال مشاوره مالی حرفه‌ ای برای کسب و کار خود هستید، می‌ توانید از طریق تماس با ما، با مشاوران و کارشناسان حرفه‌ ای رایان محاسبان در ارتباط بوده و از راهنمایی‌ ها و کمک‌ های آن‌ها استفاده کنید

Rate this page
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه