امروزه زندگی و میزان پیشرفت جامعه، به تولیدکنندگان آن جامعه بستگی دارد. اگر کمی دقت کنید، متوجه می‌شوید تنها کشورهایی توانایی پیشرفت و رشد دارند که توانسته‌اند نوار تولید را برای کارآفرینان خود ساده‌تر و بهتر سازند. ضمن تمامی این موارد، صاحب شرکت تولیدی همواره توانایی کسب درآمد نجومی خارق‌العاده را دارد و می‌توان این افراد را از قشر ثروتمند جامعه خواند. بدیهی است که رسیدن به چنین نقطه ارزشمندی، به صرف هزینه و وقت بسیاری نیاز دارد. یکی از هزینه‌هایی که می‌تواند شرکت‌های تولیدی را در مسیر درست و آینده‌دار هدایت کند، استفاده از خدمات حسابداری است.

با توجه به میزان پیچیدگی حوزه فعالیت شرکت‌های تولیدی، طبیعتا خدمات حسابداری شرکت تولیدی بسیار دشوارتر از کسب و کارهای دیگر خواهد بود. با این وجود همچنان برخی افراد ماهر و مجرب در این حوزه فعال هستند که می‌توانند خدمات حسابداری شرکت تولیدی را به بهترین نحو انجام دهند؛ اما برخلاف تصورات، استخدام این افراد بهترین راه برای بهره‌مندی از خدمات حسابداری نیست. اگر می‌خواهید بهترین راه بهره‌مندی از این خدمات را بدانید، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

خدمات حسابداری شرکت تولیدی چیست؟

خدمات حسابداری شرکت تولیدی چیست؟

شاید شنیده باشید که کارآفرینان بزرگ همواره نگهداری مدارک و اسناد به صورت کتبی را به کسب و کارها توصیه می‌کنند. زمانی که وضعیت و تغییرات اخیر نقدینگی کسب و کار به صورت سند و مدرک ثبت شده باشند، می‌توان از آن‌ها برای از بین بردن ناهماهنگی‌ها و هزینه‌های اضافی کسب و کار استفاده کرد؛ البته برنامه ریزی و انجام کارهای مختلف برای از بین بردن هزینه‌ها به عهده مدیر مجموعه است. خدمات حسابداری شامل فعالیت‌هایی می‌شود که تمامی نقاط کور کسب و کار را برای مدیر آن نمایان می‌کند تا مشکلات احتمالی را در آینده پیش‌بینی کرده و نقدینگی کسب و کار را بهینه سازد.

بزرگ‌ترین تفاوت شرکت تولیدی با کسب و کارهای دیگر، میزان نقدینگی و هزینه‌های آن است. اگر هزینه‌‌های اضافی از شرکت تولیدی حذف نشود، احتمال نابودی و سقوط درآمد کسب و کار به شدت بالا می‌‌رود؛ زیرا این هزینه‌ها رفته رفته بیشتر شده و بخش بزرگی از سرمایه درگردش را به خود اختصاص می‌دهند.

با وجود وضعیت حاکم بر بازار کار ایران، شرکت‌های تولیدی بیشترین فشار را متحمل می‌شوند و احتمال ضرر کردن همواره وجود دارد. اگر منابع درآمد کسب و کارها با استفاده از خدمات حسابداری شرکت تولیدی بهینه سازی نشوند و هزینه‌های اضافی از بین نروند، احتمال نابودی کسب و کار تشدید می‌شود. سطح اهمیت و ارزش خدمات حسابداری، به دلیل ثبت کردن تمامی تغییرات و اطلاعات نقدینگی کسب و کار به صورت کتبی است. این مدرک کتبی باعث می‌شود تا همواره وضعیت امور مالی کسب و کار را تحت نظر داشت.

حسابداری شرکت تولیدی

انواع هزینه‌ ها در حسابداری شرکت تولیدی

از آنجایی که تولید کالا نیازمند تشکیلات و تجهیزات فراوانی است، طبیعتا انواع مختلفی از هزینه‌ها در شرکت‌های تولیدی وجود دارد. شناخت این هزینه‌ها در حسابداری شرکت تولیدی، کمک بزرگی برای شما خواهد بود. به صورت کلی هزینه‌های شرکت تولیدی به دو دسته تولیدی و غیرتولیدی تقسیم می‌شوند. در ادامه، هرکدام از این انواع را برایتان شرح می‌دهیم:

هزینه تولیدی

یکی از بزرگ‌ترین هزینه‌هایی که هر تولیدکننده‌ای با آن روبه‌رو است، هزینه تولید کالاها می‌باشد. خرید مواد اولیه و دستمزد کارگران در تولیدی، همگی جزو هزینه‌های تولیدی هستند و معمولا بخش بزرگی از سرمایه در گردش را به خود اختصاص می‌دهند. هر هزینه‌ای که به پروسه تولید کالا مرتبط باشد، هزینه تولیدی شناخته می‌شود.

هزینه غیر تولیدی

شاید از خودتان بپرسید که چه هزینه‌هایی در شرکت تولیدی وجود دارد که به تولید کالا مرتبط نیست؟ هزینه اخذ مجوز، دستمزد کارمندان، هزینه فروش و توزیع کالا از جمله مواردی هستند که ارتباط چندانی به تولیدات شرکت ندارند؛ اما شرکت باید آن‌ها را بپردازد تا به کسب درآمد و فعالیت خود ادامه دهد. هرگونه هزینه‌ای که به تولید کالا ارتباط نداشته باشد، هزینه غیرتولیدی شناخته می‌شود.

طریقه بهره مندی از خدمات حسابداری شرکت تولیدی

مهم‌‌ترین انتخابی که مدیران شرکت تولیدی باید آن را در نظر داشته باشند، نحوه بهره‌مندی از حسابداری شرکت تولیدی است. با وجود کارشناسان حسابداری متخصص در بازار کار، افراد تصور می‌کنند انتخاب بهتر دیگری وجود ندارد و باید به دستمزد و مخاطرات استخدام یک فرد ناشناس برای خدمات حسابداری شرکت تولیدی تن بدهند.

بهترین شیوه برای استفاده از خدمات حسابداری شرکت تولیدی، عقد قرارداد حسابداری با شرکت خدماتی معتبر در بازار کار است. امروزه برخی شرکت‌های خدماتی در سرتاسر ایران وجود دارند که با ارائه خدمات حسابداری شرکت تولیدی، برای بهبود وضعیت اقتصادی و نقدینگی تولیدکنندگان تلاش می‌کنند. چنانچه با شرکت خدمات حسابداری قابل اعتماد به توافق رسیدید، همواره می‌توانید از خدمات اعزام حسابدار به محل کار آن‌ها استفاده کنید.

از طرفی دیگر امکان استخدام حسابدار همواره وجود دارد و میان تولیدکنندگان شدیدا رایج است. شرکت‌های تولیدی با وجود ریسک اعتماد و افشا شدن اطلاعات نقدینگی و دستمزد بالای این کارشناسان، راغب به استخدام حسابدار به صورت اختصاصی هستند. با وجود اینکه استخدام حسابدار میان شرکت‌های تولیدی بسیار رایج است، اما توصیه می‌کنیم شما از رقبای خود متمایز باشید و عقد قرارداد حسابداری با شرکت خدماتی را در اولویت خود قرار دهید.

خدمات حسابداری شرکت تولیدی

مزایای خدمات حسابداری شرکت تولیدی

با وجود اینکه درک اهمیت خدمات حسابداری شرکت تولیدی مقوله چندان دشواری نیست، اما شرح دادن مزایای این خدمات یک نیاز است؛ زیرا طبیعتا بهره‌مندی از خدمات حسابداری هزینه‌ای اضافی برای کسب و کار خواهد بود و مدیران باید از صرفه و مزایای آن آگاه باشند. در ادامه، به موارد محدودی از این مزایا اشاره می‌کنیم:

1: منضبط و منظم شدن نقدینگی

مطمئنا منضبط شدن امور مالی و نقدینگی کسب و کار، برجسته‌ترین مزیت استفاده از خدمات حسابداری شرکت تولیدی است. زمانی که نظم و هماهنگی در سرمایه در گردش کسب و کار برقرار باشد، می‌توان شرکت را در مسیر پیشرفت و رشد همیشگی هدایت کرد. حسابدار شرکت تولیدی، تمامی تغییرات و اتفاقات سرمایه شرکت را ثبت کرده و در اختیار مدیر آن قرار می‌دهد.

2: از بین رفتن احتمال اختلاس

زمانی که هیچ فردی بر خروجی‌های کسب و کار نظارت نمی‌کند، طبیعتا امکان اختلاس و دزدی در کسب و کار افزایش می‌یابد؛ همان طور که بسیاری از مدیران کسب و کار، تجربه این اتفاق را دارند. خدمات حسابداری، فعالیتی است که جزئیات خروجی‌های کسب و کار را در اختیار مدیر قرار می‌دهد تا بتواند بر آن‌ها نظارت داشته و از هرگونه اختلاس جلوگیری کند.

رایان محاسبان خدمات حسابداری شرکت تولیدی

رایان محاسبان بهترین شرکت ارائه دهنده خدمات حسابداری شرکت تولیدی

حال که شناخت کافی از خدمات حسابداری تولیدکنندگان دارید، بهتر است شناخت مختصری از بهترین تیم حسابداری ایران داشته باشید. تیم حسابداری رایان محاسبان با ده‌‌ها سال سابقه فعالیت در حوزه کسب و کار و ارائه خدمات به آن‌ها، خود را در جمع بزرگان خدمات حسابداری و مالی می‌بیند. از آنجایی که مشتریان سابق این تیم حسابداری از مقتدران دنیای کسب و کار هستند، می‌توان به کاردرست بودن این تیم اطمینان کامل داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر از تیم خارق‌العاده رایان محاسبان، به وبسایت این شرکت مراجعه کنید.