مشاوره مالیاتی

رایان محاسبان

مشاوره مالیاتی فرآیندی تخصصی است که طی آن، متخصصان مجرب و کارآزموده با بررسی دقیق شرایط و نیازهای شما، راهکارهای مناسب برای بهینه‌سازی وضعیت مالی‌تان ارائه می‌کنند.

مشاوره مالیاتی علم نوین در حوزه های مالیاتی می باشد. متخصصین این خدمات دارای تخصص در حوزه های محاسبات مالیات، شناسایی مالیات، ارسال اظهارنامه های مالیاتی، تعاریف مالیات هر صنف در خصوص سیستم کنترل های داخلی، دفاعیه های مالیاتی، دفاع از افرادی که مشاوره نموده اند و به طور خلاصه، عملی است که مسیر مالیات یک صنف، یک مجموعه، یک شخص حقیقی و حقوقی را مشخص می نماید.

مشاوره مالیاتی

برای کسب اطلاعات بیشتر فرم را تکمیل نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند

مشاوره امور مالیاتی به دو روش گفتمان تلفنی و جلسه حضوری می باشد، که در علم مالیاتی بر خلاف سایر دانشهای روز، ما حضور یک مشاور خبره در محل کارفرما را توصیه می کنیم.

صاحبان کسب و کار خواهان مشاوره مالیاتی می‌توانند با مشاوران مالیاتی تماس بگیرند و سوالات خود را در رابطه با چگونگی کاهش جرایم مالیاتی در میان بگذارند. مشاوران مالیاتی در رایان محاسبان با بررسی کسب و کار مشتری، راهنمایی‌های لازم را مطابق با نوع فعالیت صاحب کسب و کار ارائه می‌دهند تا جرایم مالیاتی ناشی از اشتباهات مالیاتی در فعالیت‌های کاری کاهش پیدا کند.

مشاور مالیاتی فردی است که سیستم و فلوچارت مالیاتی یک مجموعه را ترسیم می کند، به نحوی که افراد زیرمجموعه یا تیم کاری با توجه به قوانین، بخشنامه ها، استانداردها، تعاریف مصوب وزارت دارایی را در قالب سیستم های نرم افزار و کامپیوتر وارد نموده و گزارشات مورد لزوم ممیزان را فراهم میکند.

مشاوران مالیاتی از تمامی قوانین، آیین‌نامه‌ها و بخش‌نامه‌ها مطلع بوده و با دانش و تخصص خود در کاهش مالیات و انجام دقیق امور مالیاتی به صاحبان کسب‌ و کار کمک می‌کنند. از دیگر وظایف مشاوران مالیاتی این است که می‌توانند پرونده‌ها و اظهارنامه‌های مالیاتی رد شده را حل نموده و از پرداخت بیشتر مالیات جلوگیری ‌کنند.

مشاور مالیاتی می بایست دارای گفتمان تئوریک ، عملی و اجرایی باشد، اما در کارهای مالیاتی درصد عمده کار مشاور مالیاتی اجرای بخشنامه ها و آئین نامه ها می باشد و طبیعی است که گفتمان به تنهایی پاسخگو نیست. چراکه وزارت دارایی هیچ گاه تعاریف را مبنای محاسبه قرار نمیدهد و تعاریف را در قالب گزارشات از مودیان اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی دریافت می کند.

مشاور امور مالیاتی باید دارای دید گسترده در علم مالیاتی باشد. چراکه تیم مالیاتی هر گونه تعاملات و رویدادهایی که منجر به صدور اسناد مالیات می شود و در گزارشات مالیاتی خروجی آن اعلام می شود را آگاه بوده و هر اقدامی در هر حوزه ایی از مالیات را با دید اجرایی پیشگیری، نظردهی، اصلاح، پردازش و بهترین مسیر را انتخاب کند.

یک مشاور مالیاتی خوب هزینه های احتمالی مالیاتی و یا هزینه هایی که مورد اندازه گیری به طور دقیق نمی باشد را به طور صحیح شناسایی نموده و بودجه می نماید و به مدیران مجموعه گوشزد می کند.

انواع مشاوره مالیاتی

مشاوره مالیاتی اجرایی

باتوجه به حساسیت های مالیاتی بهترین نوع مشاوره، مشاوره اجرایی می باشد. 

این نوع مشاوره به این دلیل مهم و حیاتی است که علاوه بر مشاوره، اجرای موضوعات مالیات را نیز انجام شده و تنها در قالب تعاریف و گفتمان نمی باشد. 

از آنجا که عمده کارهای مالیاتی اجرایی است و هریک از موضوعات آن به عنوان مثال اظهارنامه مالیاتی دارای ضرایب اینتا کد، ضرایب مالیاتی، میزان درآمد و هزینه و …  می باشد در نتیجه دارای حساسیت بالایی می باشد. 

بنابراین توصیه به این نوع مشاوره اجرایی توسط شرکت رایان محاسبان پیشنهاد می شود. کارشناسان این شرکت علاوه بر خدمات مشاوره امور اجرایی مالیاتی مجموعه ها را به طور عملی و دقیق پیاده سازی می نمایند.

 مشاوره مالیاتی حضوری 

این نوع مشاوره بعد از نوع اجرایی قرار می گیرد و از نوع قبلی دارای اهمیت کمتری است و در حوزه مالیاتی آنقدر اهمیت ندارد. چراکه کلمات تخصصی مالیاتی که شامل بدهکار، بستانکار، معافیت ها، ضرایب، قرائن و … می باشد را افراد دارای تحصیلات مالیاتی درک می نمایند و نهایتا در این نوع مشاوره احتمال ضریب خطا و اشتباه توسط افراد غیر اجرایی و ارائه نظرات اشتباه وجود دارد. لذا این روش با وجود جرایم پیشنهاد نمی شود.

مشاوره مالیاتی حضوری از طریق جلسات حضوری یا ملاقات‌های فیزیکی بین مشاور مالیاتی و مشتریان ارائه می‌شود. این نوع مشاوره امکان ارتباط مستقیم و تعامل فیزیکی را فراهم می‌کند و به مشتریان این اجازه را می‌دهد تا مسائل خود را به تفصیل بررسی کرده و به راه‌حل‌های مناسب دست یابند.

این روش معمولاً در مواردی که نیاز به تحلیل عمیق‌تر و بهینه‌سازی دارید، بسیار مفید است. در جلسات مشاوره حضوری مالیات، مشاور می‌تواند به شما کمک کند تا اطلاعات مالیاتی خود را جمع‌آوری کنید، تحلیل کنید و اقدامات مناسب را برنامه‌ریزی کنید.

مشاوره مالیاتی تلفنی

آن دسته از مشاوره های مالیاتی بوده که صرفا جهت دانشجویان و دانش آموختگان مالیاتی در حوزه تئوریک کاربرد دارد و برای صاحبین کسب و کار دارای برند و سایر مجموعه ها در حوزه اجرایی کاربرد واقعی ندارد. زیرا براساس تجربیات عملی و ارائه گزارشات به ممیزان هیچ یک از تعاریف و بخشنامه ها صرفا کاربرد نداشته و اداره دارایی تشریفات رسیدگی مالیاتی را طبق درخواست مدارک و چک لیست به پرداخت کنندگان ارائه نموده و طی گزارشات دقیق حسابرسی اشخاص حقیقی و حقوقی را اجرا می نماید. به این دلیل این مشاوره اهمیت کمتری نسبت به دو مورد قبلی خواهد داشت.

مشاوره مالیاتی تلفنی ارائه خدمات مشاوره در زمینه مالیات به صورت تلفنی است. در این روش، افراد و شرکت‌ها می‌توانند با مشاوران تماس بگیرند و مسائل خود را مطرح کنند.

این نوع مشاوره از طریق تماس تلفنی یا ویدئو کنفرانس انجام می‌شود، که این امر امکان ارتباط آسان را فراهم می‌کند و به افراد اجازه می‌دهد تا به توجیهات مالیاتی دقیق و سریع دست پیدا کنند

مشاوره مالیاتی آنلاین

مشاوره مالیاتی آنلاین امکان ارتباط با مشاوران تخصصی را از طریق اینترنت فراهم می‌کند. این نوع مشاوره در خصوص انعقاد قرارداد مشاوره مالیاتی کاربرد دارد و مشاور توضیحات کارفرما را دریافت نموده و ترسیم راه راه به کارفرما اعلام می نماید. در این روش قوانین جدید و تعاریف و مصوبه ها به شخص تماس گیرنده انتقال می یابد. به طوری که فرد مشاوره گیرنده شناختی از قوانین مالیات حاصل نماید.

افراد و شرکت‌ها می‌توانند به راحتی از هر نقطه‌ای از جهان به مشاوران مالیاتی دسترسی پیدا کرده و مسائل مالیاتی خود را مطرح کنند.

این نوع مشاوره معمولاً از طریق پلتفرم‌های تلفن همراه، ویدئوکنفرانس، یا تبادل پیام توسط ایمیل و چت در پیامرسان ها انجام می‌شود. مزایای مشاوره مالیاتی آنلاین شامل انعطاف زمانی و مکانی بیشتر، صرفه‌جویی در زمان و هزینه سفر و امکان ارتباط مداوم با مشاور مالیاتی می‌باشد.

مشاوره مالیاتی رایگان

این مشاوره در زمینه مسائل ساده مالیاتی شامل مالیات بر درآمد، مالیات ارزش افزوده، مالیات بر ارث، مالیات حقوق، مالیات تکلیفی، مالیات اجاره، جرائم مالیاتی، تشویقات مالیاتی و کلیه بخشنامه های مورد اجرایی سازمان امور مالیاتی می باشد و تماس گیندگان را از مسائل اصلی قوانین مشاور مطلع می نماید. این روش در افرادی که هیچگونه اطلاع و دانشی از علم مالیاتی و تحصیلی در علم های مشهور دنیا نداشته اند کاربرد دارد. که تعاریف مالیاتی را در حوزه پایه مطلع نموده و از هزینه های محتمله مالیاتی اطلاعات آشنایی پیدا می کنند.

با این حال، باید توجه داشته باشید که مشاوره مالیاتی رایگان معمولاً به مقدار محدودی ارائه می‌شود و برای مسائل پیچیده‌تر ممکن است نیاز به مشاوره تخصصی داشته باشید که ممکن است با هزینه متفاوتی ارائه شود. همچنین، مهم است از منابع معتبر و مشاوران واجد شناخته شده استفاده کنید تا اطلاعات مالیاتی شما به درستی مدیریت شود و مشکلی پیش نیاید.

علت نیاز به مشاوره مالیاتی

چرا به مشاوره مالیاتی نیاز داریم؟

نبود مشاور خوب مالیاتی باعث می شود شرکتها در حوزه تقابل درآمد ها و هزینه ها دچار انحراف شوند و مشاور مالیاتی خبره، فردی متخصص و اجرایی بوده که علاوه بر تخصص در حوزه مالیاتی، به طور کامل بر موضوعات حقوق و قوانین مالیاتی اشراف دارد. چنین فردی باید در مورد حل پرونده‌های مالیاتی در مرجع قضایی نیز تجربه و مهارت کافی داشته باشد.

مشاوران مالیاتی از تمامی قوانین، آیین‌نامه‌ها و بخش‌نامه‌ها مطلع بوده و با دانش و تخصص خود در کاهش مالیات و انجام دقیق امور به صاحبان کسب‌وکار کمک می‌کنند. وظایف مشاوران این حوزه این است که می‌توانند پرونده‌ها و اظهارنامه‌های رد شده را حل نموده و از پرداخت بیشتر مالیات جلوگیری ‌کنند.
شما می‌توانید مشاوره امور مالیاتی خود را به کارشناسان و متخصصان شرکت رایان محاسبان بسپارید و از انجام درست و اصولی آن‌ اطمینان داشته باشید. 

دیگر دلایل استفاده از مشاوره مالیاتی

یکی از نکات قابل توجه در مشاوره مالیاتی این است که قوانین مالیاتی به قدری زیاد و پیچیده است که هر فردی نمی‌تواند به صورت جداگانه آن‌ها را فرا گیرد و امور مالیاتی خود را انجام دهد. مشاوران این حوزه تخصصی به صورت کامل به این قوانین و مقررات آشنا هستند و به دلیل تخصص و تجربه بالای خود در این زمینه، می‌توانند به شرکت‌ها و موسسات مختلف کمک کنند، تا امور خود را به درستی انجام دهند و دچار جریمه‌های سنگین مالیات نشوند.

استفاده از مشاوره در شرکت‌ها و موسسات مختلفی که با مالیات سر و کار دارند، بسیار مفید خواهد بود. همچنین با توجه به توانایی بالای مشاوران و سابقه ایشان در این موضوع مهم، حفظ سرمایه شرکت‌ها و افراد راحت تر صورت می‌گیرد و این مشاوران می‌توانند با استفاده از تجربه و مهارت خود نسبت به کاهش مالیات شرکت ها و کسب و کارها کمک شایانی کنند.

تعرفه و هزینه انتخاب مشاوره مالیاتی

تعرفه و هزینه مشاوره مالیاتی بر اساس کار اجرایی ارزیابی می گردد و شامل هزینه های بسترسازی اجرایی مالیات، آموزش پرسنل مالی، برآورد مالیات، میزان واردات و صادرات، حجم کار مورد عمل، موقعیت جغرافیایی و … اندازه گیری می شود.

باتوجه به حساسیت های روز افزون مالیات و جرایم متعلقه در کل جهان صرفه مشاوره مالیاتی تفکر مشاور می باشد که بتواند شرکت ها را صاحب تشویقات مالیاتی و جلوگیری از جرایم مالیاتی نماید. تا شرکت ها هزینه مالیات را به نحوی پرداخت کنند که هیچگونه آسیبی بر روی مجموعه وارد نشود. ضمن آنکه ساز و کارهای قوانین منطبق با سود صنف چنان برای ممیزان دارایی تداعی شود که علاوه بر اطمینان خاطر نسبت به پرونده، از مالیات سنگین نیز جلوگیری شود.

مهمترین نکته این است که هزینه مشاوره مالیاتی باید با کیفیت خدمات ارائه شده تطابق داشته باشد. پیشنهاد می‌شود قبل از انتخاب مشاور مالیاتی، قیمت‌ ها و مشاوره‌ ها را با چند مجموعه ارائه‌ دهنده مشاوره مالیاتی مقایسه کنید و قطعا رایان محاسبان از بهترین گزینه ها نسبت به خدماتی که دریافت می کنید خواهد بود.

راهکارهای انتخاب یک مشاور مالیاتی حرفه‌ای :

سابقه و تخصص حقوقی مشاور مالیاتی

یک مشاور مالیاتی خوب و حرفه ایی، علاوه بر داشتن تخصص‌های حقوقی و حسابداری، باید در اجرای کار مصمم بوده و به طور جدی فرآیند مشاوره را اجرا و پیاده سازی نماید. به نحوی که مدیران مجموعه اطمینانی معقول و منصفانه از نحوه اجرای کار داشته باشند. تخصص مشاور و اجرای کار آن براساس قوانین می باشد که باید به مدیران مجموعه آنها را تفهیم و توضیح نماید.

سابقه و تخصص مالی مشاور مالیاتی

این ویژگی برای کسب و کارهای نوپا از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود که اطلاعات کافی در زمینه سود و زیان و جذب سرمایه ندارند. بدین منظور استفاده از مشاوران مالیاتی می‌تواند کارگشا باشد و مشاور مالیاتی خبره باید از دانش مالی بالایی نیز برخوردار باشد تا بتواند به بهترین نحو برای کسب و کارها کارساز باشد.

هزینه درخواستی مشاور مالیاتی

مبلغ درخواستی مشاور مالیاتی برای انجام مشاوره، یکی دیگر از نکاتی است که هنگام انتخاب مشاور مالیاتی باید در نظر داشت اما مد نظر داشته باشید که این مورد باید در مرحله های بعدی مد نظر قرار گیرد و تخصص و سابقه کاری مهمترین اصل در انتخاب مشاور می باشد.

وظایف مشاور خبره مالیاتی

مشاور خبره مالیاتی وظایف متعددی داشته که می‌توان آنها را به صورت زیر بیان کرد:
مشاوره و ارائه راهکار در مورد قوانین و مقررات مالیاتی
ارائه راهکار برای کاهش مالیات
بررسی معاملات و قراردادها
ارائه مشاوره و شفاف سازی معافیت‌های مالیاتی
ارائه مشاوره در خصوص جرایم مالیاتی
تهیه و تنظیم اظهارنامه‌های مالیاتی و دفاتر قانونی
تهیه و تنظیم و ارسال لایحه دفاعیه
پیگیری و انجام امور مالیاتی در مراجع مختلف
مشاوره در خصوص اعتراض به برگ تشخیص مالیات
مشاوره و ارائه راهکار در تهیه اظهارنامه مالیات ارزش افزوده
مشاوره و ارائه راهکار در خصوص مالیات بر درآمد
مشاوره و ارائه راهکار در خصوص مالیات‌های بین‌المللی

 

صاحبان کسب و کار جهت دریافت خدمات مشاوره مالیاتی در تهران و کرج و شهر های اطراف می‌توانند با مشاوران مالیاتی این شرکت تماس بگیرند و سوالات خود را در رابطه با چگونگی کاهش جرایم مالیاتی در میان بگذارند. مشاوران مالیاتی در رایان محاسبان با بررسی کسب و کار مشتری، راهنمایی‌های لازم را مطابق با نوع فعالیت صاحب کسب و کار ارائه می‌دهند تا جرایم مالیاتی ناشی از اشتباهات مالیاتی در فعالیت‌های کاری کاهش پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه