حسابرسی صورتهای مالی

حسابرسی صورتهای مالی

شرکت رایان محاسبان در زمینه امور مالی شرکت‌ ها و مجموعه‌ های بزرگ خدمات شایست های ارائه می‌دهد. هر یک از خدمات ارائه شده در این مرکز بر قسمت‌ های مختلفی از اداره‌ها تاثیر می‌گذارد. شرکت‌ها و سازمان‌ها و اداره‌ های دولتی با استفاده از خدمات حسابرسی صورتهای مالی این مرکز معتبر به سادگی می‌توانند، صورت حساب‌ های مالی خود را تنظیم و تدوین کرده و به آن‌ها رسیدگی نمایند. یکی از اجزای مهم فرایند حسابداری، حسابرسی است که با استفاده از دانش و تکنیک‌ های به خصوصی اجرا می‌شود. به این ترتیب با ما در شرکت محاسبان همراه باشید تا جزییات این طرح‌ ها را بررسی کنید.

فرایند حسابرسی چگونه انجام می‌ شود؟

فرایند حسابرسی چگونه انجام می‌شود؟ در این فرایند به اشتباهات موجود در حساب‌ های شرکت‌ها و سازمان‌ های بزرگ و کوچک رسیدگی می‌شود و به این ترتیب از بروز هر گونه تقلب در روند حساب و کتاب آن‌ها پیشگیری خواهد شد. فرایند حسابرسی به صورت همه جانبه در کسب و کار های بزرگ و کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد و مزیت‌ های قابل توجهی به همراه دارد. بررسی‌ های ممیزی اسناد مالی در این زمینه به درستی انجام می‌گیرند و به دقت تمامی جزییات مالی شرکت‌ها را زیر نظر دارند.

این فرایند باید توسط کارشناسان حسابرسی صورتهای مالی به صورت تخصصی انجام شود. در شرکت رایان محاسبان این کارشناسان معتبر با مدارک رسمی و تجربه بسیار بالا مشغول به کار هستند و بهترین خدمات را در این حیطه ارائه می‌دهند.

نتایج حسابرسی‌ های دقیق انجام شده در این فرایندها، برای بسیاری از مراکز دولتی مانند ارگان‌ های نظارتی و مالیاتی، بسیار فایده خواهد داشت و رسیدگی به امور آن‌ها را ساده‌ت ر می‌سازد. فرایند حسابرسی در انواع مختلفی صورت می‌گیرد که در این بخش با دسته بتدی‌ های آن‌ ها بیشتر آشنا می‌شوید:

حسابرسی‌ های صورتهای مالی

حسابرسی صورتهای مالی برای تایید یا رد صورت‌ های به دست آمده از حساب و کتاب‌ های هر کسب و کار به دقت انجام می‌گیرد. در این روند افراد صاحب نظر و کارشناسان حیطه حسابداری نظرات خود را در رابطه با صحت این مدارک به دست آمده اعلام می‌کنند و به این اساس این پروسه تکمیل می‌شود. ادعا های مطرح شده در این حسابرسی‌ها به دقت بررسی شده و رایان محاسبان همه آن‌ ها را زیر نظر می‌ گیرد.

در ادامه این ادعاها با استاندارد های تعیین شده در حوزه‌ های مالیاتی مقایسه خواهند شد تا صحت آن‌ها بیشتر مشخص شود. این فرایند سبب تسهیل در رسیدگی به امور حسابداری کسب و کارها خواهد شد. هزینه‌ های مربوط به کارشناسان حسابرسی صورتهای مالی به عوامل مختلفی بستگی دارد و با در نظر گرفتن پارامتر های متعددی تعیین خواهد شد.

حسابرسی‌ های رعایتی

برای اجرای این شیوه‌ های حسابرسی نیز پروسه به خصوصی طی می‌شود. در این روش حسابرسی به تطبیق مدارک موجود بیشتر توجه می‌شود. برای این منظور کلیه اسناد و مدارک مالی جمع آوری شده فراهم می‌گردند و سپس آن‌ها را با استاندارد های مالیاتی تطابق می‌دهند. در این خصوص به قوانین موجود در حیطه‌ های مالیاتی نیز توجه دارند و جمع آوری مدارک موجود را بر اساس این حیطه بندی‌ها به دقت انجام می‌دهند. در صورتی که اسناد موجود مطابق با دستورالعمل‌ های موجود در این حیطه نباشند، صلاحیت آن‌ها رد خواهد شد.

فرایند حسابرسی عملیاتی

فرایند حسابرسی عملیاتی به چه صورت است؟ یکی دیگر از دسته بندی‌ های حسابرسی صورتهای مالی، حسابرسی با شیوه‌ های عملیاتی است. در این فرایند فعالیت‌ های عملیاتی شرکت‌ها و بنگاه‌ها به صورت تخصصی زیر نظر گرفته می‌شوند و به صرفه بودن و یا نبودن آن‌ها بررسی می‌شود. به این ترتیب کمترین زیان به امور مالی و اقتصادی آن‌ها وارد خواهد شد. این فرایند برای تایید درستی یا نادرستی این فعالیت‌ های اقتصادی نیز انجام می‌گیرد و کارشناسان مربوط به حسابرسی این موارد را تایید یا تکذیت می‌کنند. در طول این عملیات به ارتقای سطح اقتصادی شرکت مورد نظر نیز به شدت توجه می‌شود.

حسابرسی‌ های قانونی

در این فرایند، شرکت رایان محاسبان مسئولیت رسیدگی به امور حسابداری را در مراجع حل تخلفات مالی بر عهده دارد. البته شاید ساختار کلی این فرایند حسابرسی به این صورت نباشد، اما با این روش حسابرسی شباهت‌ های آشکاری دارد. این فرایند در زمان بروز اختلاف در میان شرکت‌ها و بنگاه‌ های اقتصادی انجام می‌شود و حسابرسان حرف های با دقت این فرایند را زیر نظر می‌گیرند. پیگیری خسارت‌ های مالی هر یک از کارکنان شرکت‌ها در این فرایند بر عهده این حسابرسان است و به خوبی به این وظایف رسیدگی می‌کنند.

حسابرسی صورت های مالی

روش اجرای حسابرسی صورتهای مالی

در این قسمت می‌خاوهیم به بررسی دقیق روش اجرای حسابرسی صورتهای مالی بپردازیم. در این فرایند هدف اصلی ایجاد اعتبار در صورت‌ های اصلی مالی است. مطابقت صورتهای مالی نیز در این زمینه به سادگی انجام می‌شود و استاندارد های مربوط به این عرصه به خوبی رعایت خواهد شد. حسابرسی صورتهای مالی نیز با بررسی اشتباهات و کشف آن‌ها نیز در این فرایند به خوبی انجام می‌گیرد. براورده کردن نیاز های اطلاعاتی نیز در این خصوص به سادگی انجام می‌گیرد. دولت‌ها و ارگان‌ های مربوطه نیز در برآورده کردن این اطلاعات دخیل هستند.

انواع صورتهای مالی

انواع صورتهای مالی شامل چه مواردی می‌شود؟ رایان محاسبان دسته بندی‌ های مختلفی از صورتهای مالی را نیز در نظر دارد و این موارد را برای رسیدگی به حساب‌ های مالیاتی مربوطه مد نظر قرار دهد. این صورتهای مالی به چهار نوع دسته بندی می‌شوند. این ترازنامه صورت سود و زیان مربوط به این صورتهای مالی را مشخص می‌کند. هر یک از این گروه‌ های صورت حساب‌ های مالی از اهمیت به خصوصی برخوردار می‌باشند. حسابرسی صورتهای مالی در این فرایند در گروه بندی‌ های مختلفی انجام می‌گیرد. در ادامه یکی از مهمترین گروه بندی‌ های مربوطه را با هم بررسی می‌کنیم:

تنظیم تراز نامه‌ ها

شرکت رایان محاسبان و کارشناسان مشغول به کار در این مرکز در خصوص تنظیم ترازنامه‌ های حسابرسی تبحر فراوان داشته و این مشکلات را به سادگی حل و فصل می‌کنند. این تراز نامه‌ ها برای اقتصادی بنگاه‌ها و شرکت‌ های مختلف را بررسی کرده و این موارد را به خوبی آشکار می‌کنند. به این ترتیب می‌توان به آن‌ ها در این حیطه اعتماد کرد و برنامه ریزی‌ های مالی آتی را با استفاده از نتایج این دسته از صورتهای مالی انجام داد. حق و حقوق صاحبان سرمایه‌ های موجود در این حیطه نیز در این صورتهای مالی مشخص می‌شود.

بررسی اجزای اساسی ترازنامه

در این بخش می‌خواهیم اطلاعاتی در مورد اجزای اساسی ترازنامه را شرح دهیم. شرکت رایان محاسبان تک تک بخش‌ های این ترازنامه‌ها را با دقت بسیار بالایی تنظیم کرده و این فرایند را با دقت کافی پیش می‌برد. هر یک از بخش بندی‌ های این ترازنامه‌ها با دقت بسیار بالایی تنظیم می‌شوند و در این خصوص به هر یک از بخش‌ها توجه ویژ های خواهد شد.

دو بخش مهم در این ترازنامه‌ها به شرح زیر هستند:

  • دارایی‌ های ثابت مشهود در ترازنامه
  • دارایی‌ های ثابت نامشهود در ترازنامه

در ادامه با ما همراه باشید تا توضیحات و اطلاعات کاملی راجع به دارایی‌ های ثابت مشهود در ترازنامه و دارایی‌ های ثابت نامشهود در ترازنامه ارائه دهیم و به بررسی کامل این دو بپردازیم.

دارایی‌ های ثابت مشهود در ترازنامه

در شرکت رایان محاسبان به دارایی‌ های مشهود در هر کسب  کاری به دقت رسیدگی خواهد شد و بر این اساس دارایی‌ هایی که وجود خارجی دارند به خوبی مشخص خواهند شد. این دارایی‌ها گاها استهلاک پذیر یا استهلاک ناپذیر هستند. این دارایی‌ها مانند زمین‌ها و املاک مشابه آن تعیین می‌شوند و هر یک از آن‌ها از اهمیت به سزایی برخوردار هستند. این دارایی‌ها از عمر حدودی برخوردار هستند و در این زمینه نیز اطلاعات پرونده تکمیل خواهند شد. برخی از دارایی‌ها نیز در اثر مصرف کم می‌شوند و باید به دقت به کم شدن و یا نقص‌ های ایجاد شده در آن‌ها رسیدگی شود. از جمله آن‌ها می‌توان به جنگل‌ها و معادن اشاره کرد.

دارایی‌ های ثابت نامشهود در ترازنامه

شرکت رایان محاسبان رسیدگی به دارایی‌ های ثابت نامشهود را نیز به دقت انجام می‌دهد. در حسابرسی صورتهای مالی رسیدگی به برخی از دارایی‌ها که وجود خارجی ندارند نیز در راستای برنامه ریزی‌ های آینده آن‌ها انجام می‌گیرد و با این روش فرایند حسابرسی کامل‌تر می‌شود. این دارایی‌ ها نوع مالکیت معنوی دارند و به همین خاطر نیز رسیدگی به آن‌ها با دارایی‌ های ثابت مشهود متفاوت خواهد بود. در رایان محاسبان برنامه ریزی‌ های دقیقی در هر یک از این حوزه‌ها اجرا می‌شود که ترازنامه تنظیم شده را به صورت قانونی‌تر به شرکت‌ها و سازمان‌ها ارائه دهند.

جمع بندی

در شرکت رایان محاسبان خدمات مالی و حسابرسی به صورت تخصصی ارائه می‌شوند. در این گزارش با بخش‌ هایی از فرایند حسابرسی صورتهای مالی آشنا شدید که هر یک از آن‌ها زیر نظر متخصصین این حوزه رسیدگی خواهند شد. این فرایند با استفاده از اوراق و برگه‌ های رسمی تکمیل می‌شود که از میان آن‌ها می‌توان به برگه‌ های ترازنامه اشاره کرد. روش سرمایه گذاری، بررسی موجودی کالاها، ذخیره‌ های مربوط به مزایا و … همه و همه در این حسابرسی‌ ها به دقت مورد بررسی قرار می‌ گیرند و پیگیری خواهند شد. اگر نیاز به خدمات حسابرسی صورتهای مالی داشتید، حتما از رایان محاسبان کمک بگیرید. همچنین در صورت داشتن سوال و نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان خبره ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *