گزارشات مالی چیست؟

رایان محاسبان

گزارشات مالی

گزارشات مالی یا گزارش مالی یکی از مهمترین اسناد حسابداری است، که توسط حسابداران و یا شرکت حسابداری تهیه میگردد. اطلاعاتی که در این اسناد گردآوردی شده اند برای آینده مالی مشاغل تاثیر گذار است.

تحلیلی که در این گزارش بدست می آید، سلامت مالی مشاغل را تعیین میکند.

گزارشات مالی اطلاعات مالی یک شرکت یا سازمان را در یک دوره زمانی خاص ارائه می‌دهد. این گزارشات برای ذینفعان مختلف مانند سرمایه‌گذاران، سهامداران، اعتباردهندگان، مدیران و مراجع قانونی تهیه می‌شوند.

گزارشات مالی در پایان سال جمع بندی میشود و نتایج یک سال گذشته را با چشم اندازی واضح و روشن تجزیه و تحلیل می‌کنند. گزارشهای تجزیه و تحلیل مالی به صاحبان مشاغل اجازه می‌دهد تا ببینند که آیا شرکت آنها در مسیر جریان نقدی قرار دارد یا از پرداخت‌ها عقب مانده است.

تجزیه و تحلیل گزارش مالی هم برای مالک شرکت و هم برای سهامداران مفید است. گزارش های مالی همچنین می‌توانند به عنوان معیاری برای اندازه گیری عملکرد فعلی عمل کنند. علاوه بر این، تغییرات در سوابق مالی سال‌های گذشته برای تعیین اینکه آیا تقلب رخ داده است یا هر گونه اشتباه دیگری در حسابداری انجام شده است، موثر است.

انواع گزارشات مالی

 • گزارشات دفتر کل
 • آماده سازی تراز آزمایشی
 • دارایی ثابت و محاسبه استهلاک
 • گزارش حساب های پرداختی
 • گزارش حساب های دریافتی
 • تجزیه و تحلیل صورتهای مالی
 • تجزیه و تحلیل نسبی
 • گزارش های تسویه حساب بانکی
 • گزارشات موجودی
 • گزارش های مدیریت حقوق و دستمزد
 • ارزیابی ریسک
 • حسابرسی های مالی
 • صورت های مالی
 • ترازنامه ها
 • برگه درامد
 • صورت های جریان نقدی
 • صورتهای حقوق صاحبان سهام

صورت حساب درآمد

صورت حساب درآمد یا صورت سود و زیان یا گزارش عملکرد، عملکرد مالی یک شرکت را در یک دوره زمانی خاص، مانند یک ماه، سه ماهه یا سال، بررسی میکند.

صورت درآمد ماهیانه

اگر می‌خواهید تصمیمات مالی خود را بر اساس درآمد یا هزینه‌های متحمل شده در هر ماه تنظیم کنید، صورت درآمد ماهانه کارساز خواهد بود. این به شما امکان می‌دهد روندها و الگوهای جدیدی را طبق فیلتر مورد نظرتان دنبال کنید.

صورت درآمد ماهیانه به طور خاص به درآمدها و هزینه‌های یک ماه می‌پردازد. این گزارش وضعیت مالی را در یک ماه به طور دقیق رصد کرده و درآمد و هزینه های ماهیانه را نشان میدهد.

ترازنامه

ترازنامه، یا صورت وضعیت مالی یا بیلان، خلاصه‌ای از وضعیت مالی یک واحد اقتصادی را در یک زمان مشخص، معمولا در پایان دوره‌ی مالی، ارائه می‌دهد. ترازنامه مشخص میکند شرکت چه دارایی‌هایی دارد، این دارایی‌ها از کجا تامین شده و چقدر سرمایه (حقوق صاحبان سهام) در آن شرکت وجود دارد.

بیانیه ای از جریان نقدی

فعالیت‌های جریان نقدی شما می‌تواند بیانگر مسائل بیشتری باشد تا به شما در تصمیم گیری‌های مالی صحیح کمک کند. تیم ما می‌تواند در مورد صورت‌های جریان نقدی گزارش دهد تا منابع و جزئیات نحوه خرج کردن وجه نقد شرکت را برایتان روشن کند. ما داده‌های موجود را با بخش حسابداری شما جمع آوری می‌کنیم تا یافته‌های مهم را گزارش کنیم.

گزارش تسویه حساب بانکی

اطلاعات مربوط به موجودی وجه نقد در دفاتر حساب شما در گزارش های تطبیق بانکی خلاصه شده است. این توسط کارشناسان گزارش‌دهی رایان محاسبان به همراه محدوده تاریخ برای نشان دادن تسویه‌های موجودی که در سوابق بانکی منعکس می‌شود، ارائه می‌شود.

ثبت نام حقوق و دستمزد

ما یک شرکت گزارشگری مالی هستیم که گزارش‌های مربوط به ثبت حقوق و دستمزد را انجام می‌دهیم که داده‌های حقوق کارکنان را به ترتیب حروف الفبا نمایش می‌دهد. گزارش ثبت حقوق و دستمزد ما همچنین مالیات بر حقوق و سایر کسورات از دستمزد ناخالص را نمایش می‌دهد.

جزئیات گزارش دفتر کل

دفتر کل همچنین یک داده اصلی از فعالیت‌های مالی در دوره مالی یا دوره خاص است. ما از اطلاعات برای ایجاد گزارش‌های سفارشی برای ردیابی داده‌ها به منبع استفاده خواهیم کرد.

گزارش تحلیل مالی

ما به شما کمک می‌کنیم ترازنامه‌ها را به صورت ماه به ماه ارزیابی کنید تا رشد مالی را با تمرکز بر دارایی‌ها، حقوق صاحبان سهام و بدهی‌ها مقایسه کنید.

گزارش تحلیل عملیات

اگر می‌خواهید هزینه‌ها و داده‌های فروش در نماهای جداگانه داشته باشید، ما گزارش آن را آماده می‌کنیم تا اطلاعات را به طور مختصر ارائه کنیم تا معیاری از مالیات فروش، گزارش فروش، گزارش‌های خرید و موارد دیگر داشته باشیم.

مزایای برون سپاری خدمات گزارشگری مالی

ایجاد تجزیه و تحلیل مالی برای همه مشاغل ضروری است. این شامل جمع آوری، تجزیه و تحلیل، خلاصه و ارائه امور مالی یک شرکت است. استخدام شرکت برون سپاری مناسب در راه‌های زیر به شما کمک می‌کند:

 1. صرفه جویی در زمان در تجزیه و تحلیل و تهیه گزارش های مالی
 2. شما را از خرج کردن پول برای نرم افزار گزارشگری مالی پرهزینه نجات می دهد
 3. دسترسی به کارشناسان مالی در محل
 4. تصمیم گیری پیشرفته و موثر
 5. تجزیه و تحلیل صحیح و بدون خطا داده‌ها
 6. به روز بودن با قوانین و فناوری‌ های فعلی
تهیه‌ گزارشات مالی

چرا انجام تهیه گزارشات با رایان محاسبان

در دنیای تجارت، گزارشگری مالی دقیق برای رشد و تکامل یک شرکت ضروری است. تیم ما در رایان محاسبان میتواند خدمات گزارشگری مالی را برای هر کسب و کاری ارائه دهد تا اعداد را تا حد امکان دقیق کند. شرکت رایان محاسبان با بیش از 21 سال تجربه، بهترین شرکت حسابداری برای مشاغلی است که به دنبال کمک در تصمیم گیری بودجه و تهیه صورتهای مالی هستند.

برخی از مزایای همکاری با ما عبارتند از:

تجربه و تخصص

با نزدیک به دو دهه تجربه و تخصص خاص صنعت، تیم ما میتواند به شما در ایجاد یک گزارش تحلیل مالی با کیفیت بالا کمک کند.

حصول اطمینان از انطباق

ما تخصص گسترده‌ای در اصول مالی داریم و هنگام ایجاد انواع گزارش‌های مالی از استانداردها و اصول حسابداری پیروی می‌کنیم.

مقرون به صرفه

گزارش‌های مالی ما راهی مقرون ‌به ‌صرفه برای درک وضعیت مالی‌تان به شما می‌دهد و همه چیز را برای شما به تقسیم بندی می‌کند. این امر فضای بیشتری را برای تضمین کیفیت و ارائه خدمات کم‌ هزینه فراهم می‌کند.

سفارشی به نیاز شما

ما گزارش های تحلیل مالی متناسب با نیاز شما را ارائه می دهیم. گزارش‌های ماهانه یا دوره‌ای را مطابق با الزامات کسب ‌و کار ارائه می‌کنیم.

امنیت و محرمانه بودن داده‌ها

امنیت داده‌ها یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های ما است، بنابراین هرگونه فرصت داده‌ای که با ما به اشتراک گذاشته می‌شود، با حفظ محرمانه بودن کامل انجام می‌شود. ما از عدم افشای داده های مشتریان پیروی می‌کنیم و خط مشی را در هر پروژه اجرا می‌کنیم. برای ایمن نگه داشتن اطلاعات خود می‌توانید روی ما حساب کنید.

نرم افزار

ما از نرم‌افزارهای مالی پیشرفته استفاده می‌کنیم تا مطمئن شویم همه چیز به‌ روز و با آخرین روندها و دقیق پیش میرود. نرم افزار اختصاصی پیشرفته برای تولید گزارش های مالی سفارشی استفاده می شود که کیفیت ارائه را افزایش می‌دهد.

دقت بالا

چندین سطح از بررسی های کنترل کیفیت تضمین می کند که هیچ داده اشتباهی گزارش نشده است.

گزارش در زمان واقعی

در صورتی که مشتریان مجوزهای کافی برای دسترسی به سیستم‌های خود را در اختیار ما قرار دهند، گزارش‌دهی ما می‌تواند در زمان واقعی انجام شود.

نیروی کار با صلاحیت بالا

متخصصان با تجربه به پروژه‌ها اختصاص داده می شوند و اطمینان حاصل می کنند که اقدامات کیفی در طول مسیر انجام میشود.

کار 24/7 انجام میشود

شما می‌توانید دسترسی 24 ساعته به حسابداران ما از طریق ایمیل، چت یا تلفن داشته باشید. ما در منطقه زمانی شما کار می‌کنیم و سریعتر از هر ارائه دهنده دیگری به شما خدمات می‌دهیم.

سوالات متداول تهیه‌ گزارشات مالی

 1. گزارشگری مالی چیست؟

گزارشگری مالی فرآیند افشای نتایج مالی به ذینفعان و مردم است. محتوای گزارش مالی برای ساختارهای مختلف تجاری متفاوت خواهد بود.

 1. چرا گزارشگری مالی مهم است؟

گزارشگری مالی ضروری است زیرا به ذینفعان کمک می کند تا سلامت مالی یک کسب و کار را درک کنند. این یک ابزار حیاتی برای مدیریت است که به آنها اجازه می دهد تا تصمیمات تجاری آگاهانه را بر اساس واقعیت های سلامت مالی خود اتخاذ کنند. دانستن سلامت مالی فعلی به برنامه ریزی و بودجه بندی در مورد استفاده از بودجه شما برای آینده کمک می‌کند. همچنین، به شما این امکان را می‌دهد که برنامه ریزی و بودجه بندی کنید که چگونه از بودجه خود برای آینده استفاده کنید و به پیش بینی وضعیت مالی آینده نزدیک کمک می‌کند.

 1. یک تحلیلگر گزارشگری مالی چه می‌کند؟

یک تحلیلگر گزارشگری مالی مسئول جمع آوری، تجزیه و تحلیل داده‌های مالی و تهیه صورتهای مالی بر اساس دستورالعمل استاندارد حسابداری است. تحلیلگر گزارشگری مالی همچنین به آماده شدن برای رعایت استانداردهای حسابداری، دستورالعمل ها، هیئت مدیره و شوراها کمک می‌کند.

 1. گزارشات مالی شامل چه مواردی ست؟

برخی از گزارش های مالی رایج عبارتند از:

 • گزارش مالی سالانه
 • مراکز شارژ و نرخ مرکز شارژ
 • امکانات و نرخ های اداری
 • افشای اوراق قرضه و انطباق
 • موجودی دارایی سرمایه فیزیکی
 • نظرسنجی‌ها و سایر فعالیت‌ها
 • بررسی سیستم داده‌های یکپارچه
 • بررسی و گزارش حساب های دریافتی
 • گزارش موجودی کالاهای مصرفی
 • مالیات بر درآمد کسب و کار نامرتبط

ما در حسابرسی صورتهای مالی به خوبی مسلط هستیم و روند آماده سازی برای حسابرسی خارجی را تسریع می‌کنیم. هر زمان که مایل بودید کافیست به ما اجازه دهید گزارش‌ های شما را تجزیه و تحلیل کنیم تا مشخص کنیم کدام جنبه‌ها بیشترین تأثیر را بر تجارت شما خواهند داشت.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *