خدمات تخصصی حسابداری

خدمات تخصصی حسابداری

در دنیای مدرن و رقابتی امروز هیچ شغلی را نمی‌توان به تنهایی اداره کرد چراکه یک نفر به تنهایی قادر نیست به همه امورات مالی، داخلی، فعالیت‌های شرکت و .. بپردازد و مدیریت هر بخش نیازمند یک نیروی متخصص است.

از این رو اغلب شرکت‌ها برای انجام امور حسابداری و مالی خود از خدمات تخصصی شرکت‌های حسابداری بهره می‌برند و شرکت‌های حسابداری با تکیه بر دانش، تجربه و تخصص خود در این زمینه می‌توانند تمامی کارهای مربوط به حسابرسی، امور مالی و مالیاتی را انجام دهند. این امر باعث میشود تمامی کارهای مالی یک شرکت با دقت بالایی انجام شود و شرکت با مشکلات مالی در آینده مواجه نشود.

البته در برخی شرکت‌های دولتی و سازمان‌های اداری، فعالیت حسابداری به شکل محدودتری صورت می‌گیرد؛ به این صورت که شرکت‌ها و سازمان‌ها دارای یک واحد حسابداری هستند و زیر نظر یک مدیر ارشد حسابداری مشغول به فعالیت‌ اند اما برخی شرکت‌های دیگر با توجه به گستردگی امور محوله و تنوع آن، ترجیح می‌دهند خدمات تخصصی حسابداری شرکت خود را برون سپاری کنند.

شرکت‌های حسابداری

امروزه پیشرفت فعالیت‌های اقتصادی و مالی در داخل کشور موجب پدید آمدن نیازهای متفاوتی در بازار کار و سرمایه شده که یکی از آن‌ها وجود حسابدار در اکثر شغل‌ها می‌باشد. شرکت‌های حسابداری شرکت‌هایی خدماتی هستند که در زمینه‌های مالی،حسابداری و حسابرسی به متقاضیان خدمات مختلفی ارائه می‌دهند. تمامی شرکت‌های دولتی و خصوصی دارای یک واحد مالی هستند که زیر نظر حسابداران پیگیری میشوند. بهترین روش کسب اطلاعات دقیق و به کارگیری راهکارهای صحیح جهت بررسی، کنترل و ثبت اطلاعات مالی یک شرکت، همکاری با شرکت‌های تخصصی حسابداری است.

 خدمات شرکت‌های حسابداری شامل ارائه خدمات برای کدام شرکت‌ها میشود؟

 • انجام کلیه امور حسابداری شرکت‌ها و موسسات خدماتی
 • انجام کلیه امور حسابداری شرکت‌های بازرگانی
 • انجام کلیه امور حسابداری شرکت‌های صنعتی تولیدی
 • انجام کلیه امور حسابداری شرکت‌های سهامی و تضامنی
 • انجام کلیه امور حسابداری گمرکات و ترخیص کالا
 • معرفی سیستم‌های حسابداری متناسب با بودجه و نوع فعالیت شما
 • و موارد بسیار دیگر

اهمیت حسابدری تخصصی برای شرکت‌ها

استانداردهای حسابداری به عنوان یک زبان مشترک برای تجارت در سراسر جهان پذیرفته شده‌اند. از این رو گزارشات استانداردی مانند ترازنامه در سرار جهان یک معنا و مفهوم دارد.
کسی که اندکی علم حسابداری داشته باشد می‌تواند از روی ترازنامه و همینطور سایر گزارشات استاندارد حسابداری مانند گزارش سود و زیان، با یک نگاه از وضعیت کلی یک موسسه باخبر گردد. برای مثال اگر شما قصد سرمایه گزاری در بورس را داشته باشید، خواهید دید که شرکت‌هایی که در بورس فعالیت می‌کنند موظف هستند ترازنامه و صورت سود و زیانشان را به صورت عمومی منتشر کنند تا خریداران سهام با دانش کافی نسبت به وضعیت آن موسسه اقدام به خرید سهام کنند.

بیشتر بخوانید!
مالیات دستگاه پوز

 

“حسابداری دانشی است که با بکارگیری آن میتوان عملیات مالی یک موسسه را در طول یک دوره مالی جمع آوری، تجزیه و تحلیل، اندازه گیری، ثبت، طبقه بندی، تلخیص و گزارش کرد.”

 

ارائه گزارش مالی توسط حسابدار

یکی از اصلی‌ترین و تخصصی‌ترین خدماتی که یک حسابدار باید انجام دهد، ارائه گزارش مالی به کارفرمای شرکت است. این شامل کلیه عملیات مالی در بک دوره مشخص میباشد که در اسناد حسابرسی و سپس در دفاتر قانونی ثبت میگردد.

حال میخواهیم بدانیم که هدف از تهیه گزارش مالی چیست؟ از جمله  خدمات حسابرسی، ارائه اطلاعات خلاصه، مدون و طبقه بندی شده درباره وضعیت مالی واحد تجاری می‌باشد. به گونه‌ای که ذینفعان بتوانند آن را مطالعه و درباره آینده اقتصادی واحد تجاری تصمیم گیری نمایند.

مهمترین گزارشات مالی که مدیران به آن نیاز دارند شامل خدمات حسابرسی زیر می‌باشد:

 • ترازنامه مالی:
  از جمله خدمات حسابرسی تهیه گزارشی است که وضعیت داریی‌ها، بدهی‌ها و حقوق صاحبان یک شرکت را در یک زمان معین نشان می‌دهد. طبق اطلاعات ترازنامه میزان دارایی‌های یک شرکت همواره برابر با مجموع بدهی‌ها و حقوق صاحبان سهام آن است که به آن معادله اساسی حسابداری می‌گویند.

بدهی‌ها + حقوق صاحبان سرمایه = دارایی‌ها

 • صورت حساب مالی سود و زیان انباشته:

این صورت حساب میزان درامد و هزینه‌های واحد تجاری را در بازه زمانی معین نشان می‌دهد، که از آن طریق میزان سود خالص بررسی میگردد. در بررسی خدمات حسابداری و حسابرسی، حساب سود و زیان یک حساب دائمی بوده و به هیچ حسابی منتقل نمی‌گردد.

 • صورت حساب گردش سود و زیان جامع:

یکی دیگر از خدمات حسابداری ارائه کلیه درامدها و هزینه‌های شناسایی شده طی یک دوره مالی می‌باشد که تمرکز اصلی آن بر روی صورت سود و زیان بر درامدها و هزینه‌های عملیاتی ست.

 • صورت حساب مالی گردش وجوه نقد:

صورت مالی گردش وجوه نقد حاوی گزارش جریان نقدینگی در فعالیت‌های عملیاتی، مالی و سرمایه گزاری یک شرکت است. به عبارت دیگر، صورت جریان وجوه نقد یکی از گزارش‌های مالی سه ماهه است که هر شرکت سهامی در بورس ملزم به گزارش آن به عموم است.

بیشتر بخوانید!
خدمات حسابداری در بازار

صورت مالی میان دوره‌ای و صورت سرمایه از دیگر گزارشاتی است که تهیه و تنظیم میشود.

دسته بندی شغل حسابداری:

شغل حسابداری محدود به یک شغل خاص نمی‌شود و چندین طیف شغلی را دربرمیگیرد؛ بنابراین همکاری با یک شرکت تخصصی حسابداری به مراتب بهتر از استخدام یک فرد حسابدار است. شرکت رایان محاسبان هر روزه آماده‌ی اعزام نیروهای متخصص خود به شرکت شماست. کافی ست با ما تماس بگیرید تا متناسب با نیازتان یک یا چند متخصص حسابداری به محل کارتان اعزام کنیم.

برخی از خدمات تخصصی حسابداری شرکت رایان محاسبان عبارتند از:

 • انجام کلیه امور حسابداری و مالی اشخاص حقیقی و حقوقی
 • انجام امور اصلاح حساب‌های مالی، رفع مغایرت و بستن حساب‌ها
 • بررسی و رفع اختلاف مالی مابین شرکاء
 • اجرای سیستم کدینگ حساب‌ها در نرم افزارهای حسابداری
 • حسابداری پیمانکاری و تنظیم صورت وضعیت پروژه‌های عمرانی
 • ارائه سیستم مالی جهت شرکت‌های جدید التاسیس یا شرکت‌های با سیستم مالی نامنظم
 • انجام امور حسابداری و اعزام حسابدار به صورت تمام وقت، پاره وقت یا پروژه‌ای
 • آموزش حسابداری به صورت تئوری و عملی برای پرسنل مالی شرکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02122355225