جایی که باید باشید: 0 تا 100 خدمات مالی

امروزه تمام کسب و کارها به خدمات مالی نیاز دارند تا بتوانند امور مالی شرکت خود را به بهترین نحو انجام دهند. این نیاز به حدی است که می‌توان گفت شرکتی که به امور مالی خود اهمیتی ندهد، به طور قطع محکوم به شکست می‌باشد. بسیاری موارد تا به حال مشاهده شده که یک کسب و کار به دلیل عدم اهمیت به امور مالی خود، ورشکستگی را به جان خریده است. شاید این سوال برایتان پیش آید که خدمات مالی یعنی چه و چگونه می‌تواند چنین اهمیت ویژه‌ای در کسب و کارها داشته باشد.

هر فردی در کسب و کار دارای مقام و وظایفی مشخص است و نمی‌تواند خارج از آن‌ها فعالیت کند. مدیران کسب و کار نیز تا حدی می‌توانند در امور مالی شرکت خود تاثیر داشته باشند و آن را بهینه سازی کنند. اما در مواقعی، امور مالی کسب و کارها به مشکلاتی بر می‌خورد که از علم و تجربه مدیران کسب و کار خارج است. در این موارد استخدام متخصص امور مالی می‌تواند بیهوده و هزینه بر باشد. به همین دلیل کسب و کارها با موسسات خدمات مالی برای خدماتشان قرارداد می‌بندند.

اهمیت خدمات مالی

وجود خدمات مالی است که یک شرکت را قادر می‌سازد تا شرایط اقتصادی خود را بهبود بخشد که به موجب آن تولید بیشتر در همه بخش‌ها اتفاق میفتد و منجر به رشد اقتصادی می‌شود. وقتی این بخش قوی باشد، اقتصاد سازمان رشد می‌کند و شرکت‌های این صنعت بهتر می‌توانند ریسک را مدیریت کنند.

علاوه بر این، قدرت بخش خدمات مالی برای شکوفایی یک سازمان مهم است. وقتی بخش و اقتصاد قوی باشد، مصرف کنندگان عموماً درآمد بیشتری دارند. این باعث افزایش اعتماد به نفس و قدرت خرید آنها میشود. زمانی که برای خریدهای بزرگ به اعتبار نیاز دارند، برای استقراض به بخش خدمات مالی مراجعه می‌کنند.

  • بازده را به حداکثر می‌رساند
  • خطرات احتمالی ورشکستگی را به حداقل می رساند
  • پس انداز را افزایش میدهد
  • سرمایه گذاری را بهینه می‌کند
  • بر تجارت داخل و خارج از سازمان تاثیر مثبت می‌گذارد
  • داشتن بازار سرمایه پر رونق
  • فعالیت‌های بازارهای مالی را گسترش می‌دهد
  • توسعه و رشد اقتصادی شرکت
  • افزایش عملکرد را تضمین می‌کند
خدمات مالی
شرکت خدمات مالی

خدمات مالی چیست؟

خدمات مالی به طور کلی شامل تمام فعالیت‌هایی است که در راستای سازماندهی امور مالی کسب و کار انجام می‌شود. در واقع خدمات مالی ارتبط مستقیم با امور اقتصادی کسب و کار دارد و هر چیزی که به سرمایه، هزینه‌ها، درآمد، بدهی، طلب، تسهیلات و… مرتبط باشد، جزو خدمات مالی محسوب می‌شود. امروزه بسیاری از کسب و کارها به دنبال استخدام افراد برای مدیریت امور مالی هستند و به اهمیت این کار پی برده‌اند.

افرادی که خدمات مالی کسب و کارها را انجام می‌دهند، باید به خوبی در این حوزه علم و تجربه داشته باشند تا بدانند در مواقع خاص چه کاری باید انجام داد. به همین دلیل موسسات مالی همواره افرادی را به عنوان کارشناس استخدام می‌کنند که تجربه و علم کافی را داشته باشند. امروزه هزاران دانشجو در دانشگاه‌های سرتاسر کشور در حال یادگیری مباحث مالی هستند و هر کدام تا حدودی به خدمات مالی تسلط دارند.

چرا کسب و کارها به خدمات مالی نیاز دارند؟

شاید برایتان سوال باشد که چرا امروزه کسب و کارها به خدمات مالی نیاز دارند. با توجه اینکه کسب و کارهای زیادی در تهران به دلیل عدم استفاده از خدمات مالی نابود شده‌اند، می‌توان شدت اهمیت آن را در بازار کار تشخیص داد. اما کاربرد آن در بخش‌های مختلف کسب و کار برای بعضی از افراد گُنگ است. پس دلایل اصلی نیاز کسب و کارها را به خدمات مالی در زیر شرح می‌دهیم:

پول کسب و کار به سادگی از دست نمی‌رود.

در کسب و کارهایی که امور مالی خود را به درستی مدیریت نمی‌کنند، بعضا هزینه‌هایی اضافی وجود دارد که مدیران از آن مطلع نیستند. برای اینکه از این هزینه‌های اضافی اطلاع داشت، استفاده از خدمات مالی بهتر شیوه است. زیرا در این صورت تمام هزینه‌های غیر ضروری و اضافه کسب و کار از بین می‌روند و سرمایه در گردش کسب و کار مدیریت می‌شود.

امور مالیاتی کسب و کار به بهترین نحود انجام می‌شود.

مالیات از بزرگ‎ترین دغدغه‌هایی است که کسب و کارها آن را در ذهن خود می‌پرورانند. به طوری که اکثر آن‌ها با موسسات خدمات مالیات برای امور این حوزه قرارداد عقد می‌کنند. این خدمات جزو خدمات مالی حساب می‌شود و از دلایلی است که تمام کسب و کارها به آن نیاز دارند. انجام امور مالیاتی به بهترین نحو یعنی بتوان در سریع‌ترین زمان بدون ایجاد وقفه در کار شرکت، کارهای اداری مالیات آن را انجام داد.

حقوق و دستمزد کارکنان بدون تاخیر و دقیق پرداخت می‌شود.

پرداخت دستمزد کارکنان با تاخیر در موارد زیادی تاثیر منفی در عملکرد آن‌ها دارد و از طرف دیگر می‌تواند باعث به هم خوردن نظم امور مالی شود. خدمات مالی شامل پرداخت دستمزد و حقوق کارکنان سر وقت نیز می‌باشد و ارزش بسیار زیادی برای کسب و کارها دارد. پس از پرداخت، تمام پرداختی‌ها با جزئیات توسط کارشناس ثبت می‌شوند.

سرمایه در گردش کسب و کار مدیریت می‌شود.

همواره مدیریت بهترین شیوه‌ای است که با آن می‌توان سرمایه در گردش و نقدینگی یک کسب و کار را به بهترین بازده خود رساند. شاید بتوان گفت مدیریت نقدینگی کسب و کار از مهم‌ترین مزایایی است که خدمات مالی دارد. در واقع مدیریت نقدینگی موجب از بین رفتن هزینه‌های اضافی شده و منابع درآمد آن را تقویت می‌کنند.

چرا رایان محاسبان بهترین گزینه برای خدمات مالی کسب و کارها است؟

شرکت رایان محاسبان بیش از 21 سال سابقه کار در حوزه خدمات مالی در تهران را دارد و امروزه خود را به عنوان بهترین موسسه خدمات مالی در ایران معرفی می‌کند. زیرا این 20 سال پر از موفقیت‌ها و فراز و نشیب در شرکت رایان محاسبان است و همواره مدیران این شرکت به دنبال پیشرفت و بهینه سازی خدمات خود بوده‌اند. اما دلایلی که باعث می‌شود رایان محاسبان خود را بهترین موسسه خدمات مالی بداند، به شرح زیر است:

1

خدمات متنوع

با توجه به اینکه شرکت رایان محاسبان کارشناسان و متخصصان زیادی در حوزه خدمات مالی دارد، می‌تواند خدمات متنوعی به کسب و کارها در این حوزه ارائه دهد. با این وجود دیگر کسب و کارها نیاز ندارند که برای خدمات مختلف، به شرکت‌های جداگانه مراجعه کنند؛ بلکه می‌توانند تمام این خدمات را به شرکت رایان محاسبان بسپارند و با این شرکت قرارداد ببندند.

2

عرفه منصفانه

شرکت رایان محاسبان برای رعایت حقوق مشتریان خود، تعرفه خدمات خود را با نهایت انصاف تعیین کرده است. به صورتی که شما می‌توانید با مقایسه تعرفه‌های شرکت رایان محاسبان با شرکت‌های مشابه، متوجه تفاوت قیمت این شرکت شوید. البته منصفانه بودن قیمت خدمات این شرکت به هیچ عنوان از کیفیت آن می‌کاهد و همچنان تیم رایان محاسبان از برترین‌های حوزه خدمات مالی می‌باشد.

3

سابقه کار طولانی

همانطور که ذکر شد، شرکت رایان محاسبان حدود 20 سال سابقه کاری در این حوزه دارد. همچنین کارشناسانی در این شرکت فعالیت می‌کنند که از بیش از 10 سال قبل در این شرکت استخدام هستند و تجربه کاری بی نظیری دارند. پس قطعا می‌توانید کسب و کارتان را با خیالی راحت و تمام مشکلات آن را در امور مالی به عهده این شرکت بگذارید.

4

نهایت سرعت و کیفیت در انجام پروژه

امروزه متاسفانه بدقولی از عادات بسیار بد اکثر شرکت‌های خدماتی است و یک نکته منفی برای آن‌ها تلقی می‌شود. اما کسب و کارها می‌توانند از سرعت و کیفیت پروژه‌های شرکت رایان محاسبان اطمینان داشته باشند. زیرا این شرکت تا به حال به صدها کسب و کار بزرگ و کوچک خدمات مالی خود را ارائه کرده و همواره سعی در جلب رضایت آن‌ها داشته است.

ویژگی‌ های بهترین شرکت خدمات مالی

برای اینکه بتوانید بهترین شرکت خدمات مالی را برای کسب و کار خود بیابید، باید برخی نکات مهم را به یاد داشته باشید. این نکات را باید در انتخاب شرکت خدماتی برای همکاری معیار خود قرار دهید. زیرا امروزه تمام شرکت‌های خدماتی مالی ادعای بهترین بودن در این زمینه را دارند. شما می‌توانید با در نظر گرفتن این معیارها، بهترین خدمات را برای عقد قرارداد پیدا کنید. شرکت‌های خدمات مالی کار درست و عالی، ویژگی‌های زیر را داراست:

1- گزارش دهی و ارتباط مداوم با کسب و کار

طبیعی است که شرکت باید به مدیر کسب و کار وضعیت امور مالی کسب و کار را گزارش کند و در هر صورت هرگونه تغییر، او را از تغییرات مطلع سازد. به همین دلیل یک شرکت خدماتی خوب همواره به مدیر کسب و کار طرف قرارداد خود ارتباط دارد و با یک شبکه، تمام اطلاعات امور مالی را در اختیار مدیر آن می‌گذارد. البته این مورد قطعا نمی‌تواند به صورت روزانه باشد؛ اینگونه موارد عموما پروسه گزارش دهی هفتگی یا ماهانه دارند و کاملا وابسته به قرارداد می‌باشد.

2- قانون‌ مندی

تجربه نشان داده است که هر کسب و کاری که طبق قانون عمل نکند و به دنبال کارهای غیر قانونی باشد، شکست خواهد خورد. به همین دلیل باید هموار با شرکتی قرارداد ببندید که خدمات مالی شما را مطابق با قوانین انجام دهد و شما را وارد حاشیه نکند. زیرا نتیجه انجام کارهای غیر قانونی از دور بسیار مفید دیده می‌شود اما در عمل، هیچگاه نتیجه خوبی برای کسب و کار در بر ندارد و تنها مشکلات بسیار بزرگ را در پی خواهد داشت.

3- کارشناسان با تجربه

امور مالی یک حوزه بسیار پیچیده و گسترده است که انجام آن به بهترین شیوه، نیاز به تجربه طولانی مدت دارد. زیرا مشکلات هیچ کدام از کسب و کارها مشابه نیستند و تنها فردی می‌تواند به خوبی آن‌ها را از مشکلاتشان نجات دهنده که در این حوزه تجربه چندین ساله داشته باشند. همواره دقت کنید که کارشناسان و کارکنان شرکت خدمات مالی مورد نظرتان کار طولانی مدت در این حوزه را تجربه کرده باشند.

4- خوش قولی

با توجه به اینکه در روابط تجاری و کاری بدقولی می‌تواند باعث ضرردهی‌های فراوان شود، هیچ وقت یک شرکت کار درست خدمات مالی در انجام پروژه‌ها بدقولی نمی‌کند. زیرا این کار کاملا پیام غیر حرفه‌ای بودن آن را به مشتریان خود می‌رساند. در عقد قرارداد با شرکت‌های خدمات مالی توجه داشته باشید که با یک شرکت کار درست و خوش قول قرارداد عقد کنید تا بعدا دچار اختلافات و مشکلات بزرگ با آن نشوید.

02122355225