با توجه به وضعیت موجود در بازار ایران، قطعا تمام کسب و کارها به خدمات حسابداری نیاز دارند. می‌توان گفت کسب و کارهایی که از خدمات حسابداری بهره‌مند نیستند، احتمال شکست همواره تهدیدشان می‌کند و ممکن است مشکلاتی بزرگ در امور حسابداری آن‌ها رخ دهد. به همین دلیل توصیه می‌شود تمام کسب و کارها برنامه‌ای برای استفاده از خدمات حسابداری داشته باشند تا از الان جلوی مشکلات احتمالی آینده را بگیرند. اما در موارد زیادی، مدیران و صاحبان کسب و کار حتی معنی خدمات حسابداری را نمی‌دانند. برای آگاه سازی این افراد، این مطلب را به توضیحات کاملی از خدمات حسابداری در تهران اختصاص می‌دهیم. در موارد بسیاری می‌تواند یک عامل بسیار کارآمد برای پیشرفت و افزایش درآمد کسب و کار باشد. از طرفی دیگر، مشکلات بزرگی را که ممکن است در امور مالی کسب و کار رخ دهد را پیش بینی کرده و در صورت نیاز، مدیران کسب و کار را از آن مطلع می‌سازد. در ابتدا برای تفهیم بهتر موضوع، معنی کاملا خدمات حسابداری را برایتان شرح می‌دهیم.

 • تهیه اسناد حسابداری
 • تهیه گزارشات سود و زیان
 • تهیه گزارشات بهای تمام شده کالا و خدمات
 • استقرار کدینگ استاندراد برای حسابها
 • اجرای سیستماتیک واحد مالی بر اساس نرم افزارها در قالب استانداردهای مالی و حسابرسی
 • تهیه بودجه فروش ، نقدینگی و دارایی
 • تدوین آئین نامه ها و دستورالعمل های تخصصی و اجرا دقیق اجرایی
 • ارائه گزارشات به بانکها برای افزایش اعتباردهی و دریافت تسهیلات
خدمات حسابداری
خدمات حسابداری رایان محاسبان

خدمات حسابداری چیست؟

حسابداری دنیای گسترده‌ای از خدمات است که در راستای مدیریت امور مالی کسب و کارها انجام می‌شود. در واقع تمام خدمات مربوط به امور مالی در کسب و کارها شامل خدمات حسابداری است و ارتباط مستقیم با آن دارد. انجام خدمات حسابداری تهران به طور کلی توسط برخی شرکت‌ها به کسب و کارها ارائه می‌شود. کسب و کارها می‌توانند با عقد قرارداد با شرکت‌های حسابداری، از خدمات حسابداری آن‌ها بهره‌مند شوند و امور مالی خود را به دست افراد متخصص این حوزه بسپارند.

لازم به ذکر است خدمات حسابداری با امور اقتصادی و سرمایه کسب و کار ارتباط دارد و مباحثی کاملا مرتبط هستند. حسابدار با بررسی و مدیریت سرمایه در گردش، آن را در حوزه‌های درخواست مدیر کسب و کار متمرکز می‌کند و آن را کاملا تحت کنترل نگه می‌دارد. این کار ارزش بسیاری دارد و مزایای بسیار زیادی برای کسب و کار به همراه خواهد داشت. برخی از کسب و کارها استخدام یک کارشناس را به عنوان حسابدار ترجیح می‌دهند؛ اما به دلایلی که در انتهای مطلب اشاره خواهیم کرد، عقد قرارداد با شرکت‌های حسابداری برای کسب و کارها مزایای بیشتری برای کسب و کار دارد.

مزایای استفاده از خدمات حسابداری در کسب و کارها

همانطور که ذکر شد، استفاده از خدمات حسابداری مزایای مختلفی برای کسب و کار دارد. مزایایی که عدم بهره‌مندی از این موارد می‌تواند کسب و کار را تا ورطه ورشکستگی پیش ببرد. اگر مدیر یا صاحب کسب و کاری هستید، توصیه می‌کنیم به هیچ عنوان ارزش خدمات حسابداری را فراموش نکنید. کسب و کارها به دلایلی که در ادامه شرح می‌دهیم به خدمات مالی نیاز دارند:

سرمایه کسب و کار به صورت کاملا متمرکز و مدیریت شده صرف پیشرفت آن می‌شود.

در صورتی که یک کسب و کار نیرویی برای رسیدگی به کار های حسابداری نداشته باشد، نمی‌تواند سرمایه خود را مدیریت کند. در نتیجه همواره بخش بزرگی از آن بدون اطلاع مدیران کسب و کار به هدر می‌رود. اما در خدمات حسابداری با ثبت اطلاعات پرداخت‌ها و درآمدهای کسب و کار، تمام ورودی و خروجی کسب و کار را محاسبه می‌کنند. سپس سود حاصل از ورودی کسب و کار را به یک حوزه که توسط مدیر تعیین می‌شود، اختصاص می‌دهند.

احتمال هرگونه اختلاس از بین می‌رود.

اختلاس همواره یک عامل بسیار موثر در ورشکستگی کسب و کارها بوده است. مواقعی که یکی از شرکای کسب و کار یا فردی که به سرمایه کسب و کار دسترسی دارد مبلغی را می‌دزدد، ضربه بزرگی به اقتصاد آن وارد می‌شود. این اتفاق قطعا به دلیل عدم رسیدگی مدیران کسب و کار است و اگر رسیدگی صحیح انجام شود، احتمال اختلاس از بین می‌رود. خدمات حسابداری همان ابزاری است که صاحبان کسب و کار می‌توانند با آن از هرگونه دزدی در شرکت خود جلوگیری کنند.

مدیر کسب و کار از وضعیت دقیق اقتصاد کسب و کار اطلاع پیدا می‌کند.

در صورتی که هرگونه بحران مالی در کسب و کار وجود داشته باشد، تنها در صورتی می‌توان آن را رفع کرد که از دلیل آن اطلاع داشت. شرکت ارائه‌دهنده خدمات حسابداری به صورت مداوم اطلاعات دقیق وضعیت اقتصاد کسب و کار را به مدیر آن گزارش می‌دهد تا با برنامه‌ریزی و پیگیری، مشکل را رفع کند. اطلاع داشتن مدیر کسب و کار به طور کلی یک مزیت بسیار مهم برای شرکت‌ها برشمرده می‌شود.

پرداختی‌های کسب و کار سر موعد انجام می‌شوند.

تاخیر در پرداخت می‌تواند عاملی ناخوشایند برای کسب و کارها باشد که اعتبار آن‌ها را خدشه‌دار می‌کند. اما با وجود خدمات حسابداری، این اتفاق در شرکت‌ها به حداقل می‌رسند؛ زیرا خدمات حسابداری حتی پرداختی‌های کسب و کار را نیز مدیریت می‌کند و تمام پرداخت‌ها را سر وقت و به صورت دقیق انجام می‌دهد.

هیچ ناهماهنگی در امور مالی کسب و کار رخ نمی‌دهد.

با توجه به این که شرکت ارائه دهنده خدمات حسابداری تمام ورودی و خروجی‌های کسب و کار را ثبت می‌کند، امکان بروز هیچ ناهماهنگی وجود ندارد. زیرا مدیر کسب و کار می‌تواند تنها با نگاهی گذرا در گزارشات، وضعیت اخیر امور مالی شرکت و تمام پرداختی‌های اخیر را مشاهده کند.

شرکت خدمات حسابداری

در حال حاضر شاهد فعالیت تعداد کثیری از موسسات حسابداری در سراسر کشور هستیم. طریقه کار با شرکت‌های خدمات حسابداری به این شکل است که صاحب کسب و کار برای سپردن مجموعه خاصی از خدمات حسابداری به این شرکت خدماتی، قراردادی می‌بندد. شرکت خدمات حسابداری نیز برحسب قرارداد، خدماتی را ارائه می‌دهد و کارشناسان مجرب خود را در آن به کار می‌گیرد. سپس مجددا مطابق با قرارداد و خدماتی که ارائه شده، کسب و کار باید به شرکت خدماتی مبلغی را بپردازد. عموما همکاری‌ها بین این دو شرکت به صورت مداوم و طولانی مدت انجام می‌گیرد.

شرکت رایان محاسبان امروزه یکی از برترین شرکت‌های خدمات حسابداری در تهران و ایران است که تمام خدمات مربوط به حوزه مالی و حسابداری را به تمام کسب و کارها ارائه می‌دهد. با توجه به اینکه رایان محاسبان سابقه کار چندین ساله دارد و دارای یک تیم گسترده و متشکل از افراد متخصص در حوزه حسابداری و مالی است، می‌توان گفت بهترین انتخاب برای کسب و کارها می‌باشد. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا به ویژگی‌های بیشتری از شرکت رایان محاسبان بپردازیم.

یک شرکت خدمات حسابداری خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

برای اینکه بتوانید بهترین شرکت خدماتی را برای عقد قرارداد پیدا کنید، باید برخی ویژگی‌ها را در بهترین شرکت‌های خدماتی حسابداری بدانید. توصیه می‌شود این ویژگی‌ها را برای خود معیار قرار دهید تا بتوانید مناسب‌ترین گزینه برای خود را انتخاب کنید. ویژگی‌های یک شرکت خدمات حسابداری کار درست و خوب به شرح زیر است:

1- تیم مجرب و متخصص

حسابداری یک علم بسیار گسترده و پیچیده است که هر فردی نمی‌تواند از عهده فرمول‌ها و تکنیک‌های مختلف آن بر بیاید. به همین دلیل یک شرکت خدماتی حسابداری خوب باید از یک تیم مجرب و متخصص تشکیل شده باشد تا بتواند تمام مشکلات ممکن در امور مالی و اقتصادی کسب و کار رفع کند. توصیه می‌شود این گزینه را جدی بگیرید و از شرکت خدماتی طرف قرارداد خود درخواست کنید تا افرادی متخصص و باتجربه را برای انجام خدمات حسابداری شما اختصاص دهند.

2- آشنا به قوانین کشور

کشور ایران در هر حوزه‌ای از کسب و کارها برخی قوانین و مقررات تعیین شده دارد که عدم پیروی از آن‌ها موجب متحمل شدن جریمه‌های سنگین می‌شود. در نتیجه، شرکتی که خدمات حسابداری کسب و کارها را انجام می‌دهد باید به خوبی با این قوانین و مقررات آشنا باشد تا کسب و کار را به مشکلات بسیار بزرگ‌تر دچار نکند. تاریخ نشان می‌دهد کسب و کاری که مطابق با قوانین کشور خود پیش نرود، همواره در معرض ورشکستگی خواهد بود و ممکن است تمام دارایی‌های خود را از دست بدهد.

3- تنوع خدمات

وقتی شما نوع خاصی از خدمات حسابداری و مالی را نیاز دارید که شرکت طرف قرارداد شما آن را انجام نمی‌دهد، مجبور به صرف زمان و هزینه خواهید بود تا آن را به انجام برسانید. پس بهتر است از همان ابتدا با شرکتی قرارداد ببندید که بتوانید در انجام تمام امور مالی و حسابداری کسب و کار خود، روی تیم آن حساب کنید. در ظاهر این ویزگی می‌تواند بسیار ساده دیده شود؛ اما در مواقع بسیاری یک مشکل بزرگ و یک وقفه در فعالیت کسب و کار است.

4- داشتن پتانسیل همکاری

لازم به ذکر است عقد قرارداد با شرکت‌های خدماتی حسابداری، نوعی همکاری بین کسب و کارها است. پس باید با شرکت‌هایی همکاری کنید که پتانسیل همکاری داشته باشند و بتوانید به آن‌ها در زمینه‌های مختلف اعتماد کنید. توصیه می‌شود با شرکت‌های خدمات حسابداری که صرفا به خاطر قرارداد خدمات حسابداری شما را انجام می‌دهند، قرارداد نبندید؛ زیرا همکاری لذت بخشی با آن‌ها نخواهید داشت.

دفتر خدمات حسابداری رایان محاسبان در کنار شماست!

برای اینکه با تعرفه‌ها و عملکرد شرکت رایان محاسبان آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم به دفتر رسمی این شرکت در سعادت آباد مراجعه کنید. دفتر رسمی شرکت خدمات حسابداری و مالی رایان محاسبان در محله سعادت آباد شهر تهران قرار دارد و صاحبان کسب و کار همواره می‌توانند در این دفتر حضور پیدا کنند.

لازم به ذکر است برای اینکه ناهماهنگی در این میان ایجاد نشود و مجبور به انتظار کشیدن در دفتر رایان محاسبان نباشید، ابتدا با تیم پشتیبانی رایان محاسبان تماس بگیرید و وقت ملاقات تنظیم کنید. روزانه صاحبان ده‌ها کسب و کار به دفتر رایان محاسبان مراجعه می‌کنند و در صورت عدم هماهنگی با تیم پشتیبانی رایان محاسبان، ممکن است ساعاتی معطل شوید.

 • تهیه گزارشات مدیریتی
 • تهیه گزارشات وجوه نقد
 • تهیه گزارشات انبارگردانی و حراست فیزیکی موجودی ها
 • تهیه گزارش هر یک از اشخاص و شرکت ها ، هر کالا، هر یک از هزینه ها ، هر قلم فروش
 • تهیه گزارشات مطالبات و واریزی مشتریان
 • تهیه گزارشات برای مراجع قانونی و استفاده کنندگان

چرا رایان محاسبان؟

شرکت خدماتی رایان محاسبان بهترین گزینه برای کسب و کارها است تا خدمات حسابداری و مالی خود را به آن بسپارند. زیرا با سابقه‌ای درخشان در این چند سال فعالیت خود، مهارت و علم خود را در حوزه حسابداری به تمام کسب و کارها ثابت کرده است. اگر برایتان سوال است که چرا رایان محاسبان از برترین شرکت‌‌های خدمات حسابداری در ایران شمرده می‌شود، این مطلب را تا آخر مطالعه کنید:

1

شرکت رایان محاسبان سابقه کار 20 ساله در حوزه مالی و حسابداری دارد.

تجربه در بازار کار مهم‌ترین ویژگی به شمار می‌آید که باعث می‌شود افراد در حوزه فعالیت خود حرفه‌ای شوند. شرکت رایان محاسبان حدود 20 سال قبل در شهر تهران تاسیس شد و از همان ابتدا به دنبال افزایش مهارت خود در حوزه حسابداری بوده است. اگر کسب و کارها به دنبال یک شرکت خدماتی معتبر و قدیمی هستند تا بتوانند به آن اعتماد کنند، شرکت رایان محاسبان بهترین گزینه است.

2

تیم حسابداری شرکت رایان محاسبان، تمام پروژه‌ها را سر موقع و مطابق قرارداد، انجام می‌دهد.

قطعا انجام شدن تمام خدمات سرموعد مقرر برای تمام کسب و کارها ارزش زیادی دارد. زیرا هر تاخیری در انجام امور مالی و حسابداری کسب و کارها باعث می‌شود در فعالیت آن‌ها وقفه ایجاد شود و در مواردی بسیار ضررده باشد. با سپردن امور حسابداری کسب و کار خود به رایان محاسبان، از انجام شدن به موقع آن اطمینان حاصل کنید. زیرا تیم رایان محاسبان همواره پروژه‌های خود را در سریع‌ترین زمان به مشتریان خود تحویل می‌دهد.

3

قیمت خدمات رایان محاسبان، کاملا منصفانه و با در نظر گرفتن قدرت مالی کسب و کارها تعیین شده است.

شرکت رایان محاسبان تعرفه‌های بسیار منصفانه‌ای برای خدمات خود انتخاب کرده است. با توجه به اینکه کسب و کارها در ایران مشکلات بسیاری دارند و همگی با مشکلات مالی بسیار شدیدی دست و پنجه نرم می‌کنند، به دنبال شرکت خدماتی با مناسب‌ترین قیمت هستند. از طرفی دیگر نمی‌توان برای خدمات حسابداری جایگزین پیدا کرد و نقش حیاتی آن را در کسب و کار نادیده گرفت. به همین دلیل شرکت رایان محاسبان تعرفه‌ای ارزان و بسیار مناسب برای خدمات خود تعیین کرده است تا تمام کسب و کارها بتوانند از خدمات آن بهره‌مند شوند.

4

شرکت رایان محاسبان در طول این 20 سال، به صدها کسب و کار بزرگ و کوچک خدمات ارائه کرده است.

از بدو تاسیس شرکت رایان محاسبان، صدها کسب و کار که در زمینه‌های مختلف فعالیت می‌کرده‌اند، از خدمات رایان محاسبان استفاده کرده‌اند: از کسب و کارهایی که امروزه در سرتاسر کشور مطرح و به‌نام هستند، تا کسب و کارهایی که حتی نام آن را نشنیده‌اید. شرکت رایان محاسبان انتخاب اصلی تمام این شرکت‌ها بوده و می‌تواند با تمام کسب و کارها همکاری کند. پس مهم نیست در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کنید، شرکت رایان محاسبان تمام خدمات حسابداری و مالی کسب و کار شما را انجام می‌دهد.

چرا با شرکت‌ خدمات حسابداری قرارداد ببندیم؟

امروزه کسب و کارهای زیادی، کارشناسانی را به عنوان حسابدار شرکت استخدام می‌کنند. شاید این سوال برایتان پیش آید که عقد قرارداد با شرکت خدماتی چه مزایایی می‌تواند داشته باشد که به جای استخدام حسابدار، با شرکت خدمات حسابداری برای امور مالی کسب و کار خودمان قرارداد ببندیم. به اختصار دلایل این کار را توضیح می‌دهیم:

 • عقد قرارداد با شرکت خدماتی حسابداری، هزینه کمتری نسبت به استخدام حسابدار دارد.
 • کسب و کارها می‌توانند با هزینه کمتر، با گروهی از متخصص‌ترین افراد در حوزه حسابداری کار کنند.
 • اطمینان بیشتری می‌توانید به شرکت رسمی خدمات حسابداری داشته باشید.
 • شرکت‌های خدماتی، با کیفیت بیشتری مدیریت امور مالی و حسابداری کسب و کار را انجام می‌دهند.
02122355225