اگر شما صاحب کسب و کاری هستید و تیم سازی را در مجموعه خود انجام داده اید. قدم بعدی مدیریت امور حسابداری ومالی است. بدون شک برای انجام خدمات حسابداری باید از یک حسابدار و یک فرد و متخصص کمک بگیرید. متاسفانه بسیاری از کسب و کارها زمانی که در حال گسترش مجموعه خود و تیم سازی هستند به استخدام حسابدار هیچ توجهی نخواهد کرد.  در واقع با استخدام حسابدار و مدیریت امور مالی همه چیز در کسب و کار و مجموعه شما بسیار منظم تر پیش خواهد رفت و دیگر نگرانی بابت کنترل شرایط مالی و وضعیت اقتصادی کسب و کار خود نخواهید داشت.

انجام خدمات حسابداری شرکت و موسسه ها

طی چند سال اخیر تغییر و تحولات بسیار زیادی در انجام امور حسابداری رخ داده است. که شرایط استخدام حسابدار نه تنها برای افراد متخصص در حوزه حسابداری بلکه برای صاحبین کسب و کار بسیار راحت تر و انعطاف پذیر تر شده است.

در واقع شما میتوانید خدمات حسابداری و حسابرسی کسب و کار خود را به موسسات حسابداری بسپارید. رایان محاسبان یکی از موسسات حسابداری معتبر در تهران است که در طی ۲۱ سال گذشته توانسته رضایت 100% مشتریان و صاحبین کسب و کار به دست آورد. در ادامه اطلاعات بیشتری در رابطه با خدمات رایان محاسبان در اختیار شما قرار می دهیم.

برخی خدمات رایان محاسبان:

 • تهیه اسناد حسابداری
 • تهیه گزارشات سود و زیان
 • تهیه گزارشات بهای تمام شده کالا و خدمات
 • استقرار کدینگ استاندراد برای حسابها
 • اجرای سیستماتیک واحد مالی بر اساس نرم افزارها در قالب استانداردهای مالی و حسابرسی
 • تهیه بودجه فروش ، نقدینگی و دارایی
 • تدوین آئین نامه ها و دستورالعمل های تخصصی و اجرا دقیق اجرایی
 • ارائه گزارشات به بانکها برای افزایش اعتباردهی و دریافت تسهیلات
 • انجام کلیه امور حسابداری شرکت‌ های سهامی و تضامنی
 • انجام کلیه امور حسابداری شرکت‌ها و موسسات خدماتی
 • انجام کلیه امور حسابداری شرکت‌های بازرگانی
 • حسابداری، تهیه صورتهای مالی سالانه
 • رسیدگی به امور در اداره مالیات
 • حسابداری شرکت‌ های تامین اجتماعی
 • انجام کلیه امور حسابداری شرکت‌های صنعتی تولیدی
 • ثبت شناسه، امضای الکترونیکی
 • حسابداری برای دفاتر مجازی
 • ارائه مجوز کار برای اتباع خارجی
 • کمک در خدمات بانکی، افتتاح حساب بانکی، وام، لیزینگ و سایر کارهای اعتباری
خدمات حسابداری رایان محاسبان

خدمات حسابداری چیست؟

خدمات حسابداری به مجموعه ‌ای از فعالیت های حسابداری اشاره دارد که به کمک آن، مدیران و صاحبان کسب ‌و کارها و سازمان‌ها می‌توانند فرآیند مدیریت امور مالی را بهبود ببخشند و ارزیابی دقیق ‌تری از وضعیت مالی و مالیاتی کسب و کار خود داشته باشند. این خدمات اساسی برای برنامه ‌ریزی مالی، جریان تأمین نقدینگی، و پیش‌بینی مالی اسنادی را فراهم می‌کنند که برای اداره اثربخش و بهره ‌وری کسب ‌و کارها اساسی هستند.

اهمیت استفاده از خدمات حسابداری

صاحبان کسب و کار و سازمان ها برای اتخاذ تصمیمات هوشمندانه و برنامه ریزی استراتژیک خود، به دقیق ‌ترین اطلاعات مالی نیاز دارند. این اطلاعات توسط حسابداران و شرکت های حسابداری تهیه و تنظیم می‌شوند تا مدیران قادر باشند تصمیمات استراتژیکی را بر اساس آنها اتخاذ کنند و جریان نقدینگی را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنند. خدمات حسابداری به کسب ‌و کارها این امکان را می‌دهند که از تحلیل دقیق داده‌های مالی بهره‌برند و خطاها و اشتباهات مالی را کاهش دهند.

در نتیجه، برای کسب ‌و کارها و سازمان‌ ها، خدمات حسابداری به عنوان یک ابزار مهم و ضروری در مدیریت مالی و تصمیم‌ گیری‌ های استراتژیک مطرح می‌شوند و نقش اساسی در پیشرفت و پایداری آنها ایفا می‌کنند.

خدمات حسابداری چه کمکی به یک مجموعه می‌کنند؟

شاید بعد از آشنایی با خدمات حسابداری رایان محاسبان و انواع آن، این سوال برای شما پیش خواهد آمد که خدمات حسابداری چه کمکی به یک مجموعه می‌کنند؟ خدمات حسابداری به عنوان یکی از اصلی‌ترین بخش‌های یک مجموعه و مهم‌ترین فرایندهای کسب و کارها، به مجموعه‌ها و شرکت‌ها کمک می‌کنند تا فعالیت‌های مالی و مالیاتی خود را بهینه کرده و کنترل سود و زیان و هزینه‌های کسب و کار را در اختیار بگیرند.

تهیه و تنظیم صورت‌های مالی یکی از اصلی‌ترین خدمات حسابداری به شمار می‌رود. این کار شامل مواردی مانند تهیه و تنظیم صورت‌های سود و زیان، ترازنامه،‌ صورت جریان وجوه نقد و صورت سود و زیان توزیع شده می‌شود. این گزارشات برای مدیریت از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا در تصمیم‌گیری‌ها و تحلیل‌های سود و زیان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خدمات حسابداری دیگر شامل تهیه اظهار نامه مالیاتی و رسیدگی به مسائل مربوط به مالیات است. با این کار، کسب و کارها با قوانین مالیاتی آشنا شده و در انجام امور مالیاتی با دقت بالاتری اقدام می‌کنند. همچنین، انجام درست امور مالیاتی، باعث کاهش هزینه‌های مالیاتی نیز می‌شود.

مدیریت حساب پرداخت‌ها، دستمزدها و تهیه گزارش مالی برای سهامداران نیز از جمله خدمات حسابداری است که به کسب و کارها کمک زیادی می‌کند. در مجموع، خدمات حسابداری باعث بهبود شرایط مالی کسب و کار شده و هزینه‌های اضافی را نیز کاهش می‌دهد؛ از طرف دیگر نیز، مدیریت کسب و کار را نیز راحت می‌کند.

معتبرترین موسسه خدمات حسابداری

برای دریافت خدمات حسابداری باید از یک موسسه معتبر در این زمینه استفاده کنید. معتبرترین موسسه خدمات حسابداری ویژگی‌های مختلفی دارد که باید در هنگام انتخاب به آن‌ها توجه کنید. ویژگی‌های یک موسسه حسابداری شامل دارا بودن کادر متخصص، گستردگی ارائه خدمات و زمینه فعالیت، مسئولیت پذیری بالا و نیز استفاده از نرم افزارهای جدید و حرفه‌ای می‌شود.

در رایان محاسبان با بیش از 20 سال تجربه در زمینه ارائه خدمات حسابداری و حسابرسی در صنایع مختلف، یکی از بهترین موسسات در این زمینه است که می‌توانید برای انجام خدمات حسابداری خود اتکا کنید.

انواع خدمات حسابداری

خدمات حسابداری به عنوان یک حوزه گسترده در علم حسابداری، شامل انواع مختلفی از خدمات مالی و حسابداری است که به کسب ‌و کارها، سازمان‌ ها و افراد ارائه می‌شود. در زیر، به برخی از انواع اصلی خدمات حسابداری اشاره می‌کنم:

خدمات حسابداری را می‌توان به دو دسته کلی تقسیم کرد:

 • خدمات حسابداری داخلی: این خدمات توسط کارکنان بخش حسابداری شرکت انجام می‌شود.
 • خدمات حسابداری (برون سپاری): این خدمات توسط شرکت‌ های حسابداری ارائه می‌شود.

خدمات حسابداری داخلی

خدمات حسابداری داخلی شامل فعالیت‌های روزمره حسابداری مانند ثبت اسناد، تهیه صورتهای مالی و ارائه گزارشات مالی می‌شود. این خدمات معمولاً توسط کارکنان بخش حسابداری شرکت انجام می‌شود.

برخی از خدمات حسابداری داخلی عبارتند از:

 • ثبت اسناد مالی: ثبت اسناد مالی اولین قدم در فرآیند حسابداری می باشد. در این مرحله، معاملات مالی شرکت مانند خرید، فروش، دریافت و پرداخت ثبت می‌شوند.
 • تهیه صورت‌های مالی:  صورتهای مالی گزارشی از وضعیت مالی یک کسب‌ و کار می باشد. این گزارشات شامل اطلاعات کلیدی مانند دارایی‌ها، بدهی‌ها، حقوق صاحبان سهام، درآمد، هزینه‌ها و جریان نقدی هستند.
 • ارائه گزارشات مالی:  گزارشات مالی به مدیران، سهامداران و سایر ذینفعان ارائه می‌شوند. این گزارشات به آنها کمک می‌کند تا وضعیت مالی کسب ‌و کار را ارزیابی کنند و تصمیمات مالی آگاهانه ‌تری بگیرند.

خدمات حسابداری (برون سپاری)

خدمات حسابداری شامل خدمات پیچیده ‌تری مانند حسابرسی، مشاوره مالیاتی و مشاوره مالی می‌شود. این خدمات معمولاً توسط شرکت‌های حسابداری ارائه می‌شود.

برخی از خدمات حسابداری (برون سپاری) عبارتند از:

 • حسابرسی: حسابرسی بررسی صحت و درستی اطلاعات مالی یک کسب ‌و کار است. حسابرسان مستقل از کسب‌ وکار هستند و گزارشی از یافته‌ های خود را به مدیران و سهامداران ارائه می‌دهند.
 • مشاوره مالیاتی: مشاوره مالیاتی ارائه مشاوره به کسب ‌و کارها در مورد پرداخت مالیات است. مشاوران مالیاتی به کسب ‌و کارها کمک می‌کنند تا از مزایای مالیاتی موجود استفاده کنند و مالیات خود را به طور قانونی و به موقع پرداخت کنند.
 • مشاوره مالی : مشاوره مالی ارائه مشاوره به کسب ‌و کارها در مورد مسائل مالی مانند سرمایه‌گذاری، تأمین مالی و مدیریت ریسک است. مشاوران مالی به کسب‌وکارها کمک می‌کنند تا تصمیمات مالی هوشمندانه‌تری بگیرند و از ریسک‌های مالی جلوگیری کنند.

 

 

انواع روش‌ های ارائه خدمات حسابداری مجموعه رایان محاسبان

همان طور که به طور اجمالی در مطالب فوق اشاره شد، یکی از دغدغه‌های اصلی شرکت‌ها و کسب‌ و کارها در زمینه دریافت خدمات حسابداری را می‌توان در استخدام یک حسابدار مجرب جستجو کرد. عموما شرکت‌ها و کسب‌وکارهای نوپا منابع مالی کافی برای استخدام یک حسابدار مجرب و با تجربه را ندارند و از سوی دیگر، با توجه به اهمیت و حساسیت اطلاعات مالی شرکت‌ها در مواردی همچون برآورد دقیق میزان مالیات پرداختی، تامین نقدینگی برای برنامه رشد و توسعه شرکت در آینده، دریافت تسهیلات از بانک‌ها و جذب سرمایه‌گذاران و سهام‌داران جدید، عملا امکان سپردن مسائل مرتبط با حسابداری به یک فرد کم‌تجربه امری چندان خوشایند به نظر نمی‌رسد. لازم به ذکر است که این دغدغه و نگرانی از سوی کسب‌وکارهای بزرگ با سابقه درخشان چندین ساله نیز وجود دارد؛ چراکه به راحتی نمی‌توان میزان مهارت یک فرد را در حوزه حسابداری سنجید، مگر آن که دارای رزومه درخشان در زمینه ارائه خدمات حسابداری به مجموعه‌های دولتی و خصوصی باشد.

خوشبختانه امروزه با محبوبیت یافتن شیوه برون‌سپاری خدمات حسابداری این مشکل تا حد قابل توجهی برطرف شده است؛ چراکه شرکت‌های ارائه کننده خدمات امور مالی، مالیاتی و حسابرسی معتبر نظیر رایان محاسبان، کلیه کارهای حسابداری را به شکل برون‌سپاری انجام می‌دهند و شما در این شیوه با انعقاد یک قرارداد در زمینه خدمات حسابداری، با یک شرکت روبه‌رو خواهید بود که دارای سابقه چندین ساله در این حوزه بوده و تاکنون خدمات حسابداری بسیاری از واحدهای دولتی و خصوصی را در کارنامه درخشان خویش دارد. در ادامه با انواع روش‌های ارائه خدمات حسابداری در مجموعه رایان محاسبان، بیشتر آشنا می‌شویم:

اعزام حسابدار به صورت حضوری

در این شیوه ارائه خدمات حسابداری، مجموعه رایان محاسبان متناسب با قرارداد منعقده میان طرفین، یک حسابدار را به صورت پاره وقت یا تمام وقت به محل کسب‌وکار شما اعزام می‌کند. جالب است بدانید که کلیه فعالیت‌های این حسابدار تحت نظارت کامل مجموعه رایان محاسبان قرار داشته و به همین علت احتمال بروز هرگونه اشتباه محاسباتی و تحلیل اشتباه از سوی این فرد به صفر می‌رسد. در این شیوه شما صرفا با یک حسابدار روبه‌رو نیستید، بلکه با یک موسسه حسابداری معتبر مواجه خواهید بود که در صورت بروز هرگونه مشکل در برابر شما مسئول خواهد بود.

اعزام حسابدار در دو حالت پاره وقت و تمام وقت امکان‌پذیر است. درصورتی که تمایل ندارید نیروی حسابداری به صورت تمام وقت در مجموعه شما حضور داشته باشد، می‌توانید مدت زمان فعالیت و همچنین چگونگی فعالیت وی را در قرارداد تعیین نمایید. عموما اعزام حسابدار به صورت پاره وقت برای کسب‌وکارهای نوپا مفید بوده و اگر مالک یک کسب‌وکار بزرگ هستید به شما توصیه می‌کنیم که از خدمات اعزام حسابدار به صورت تمام وقت استفاده نمایید تا امکانات بیشتری نیز از سوی موسسه اعزام کننده این حسابدار دریافت کنید.

برون سپاری خدمات حسابداری

برخی از فعالیت‌های مرتبط با خدمات حسابداری چندان به حضور فرد حسابدار در مجموعه مورد نظر وابسته نبوده و می‌توان به صورت برون سپاری نیز این خدمات را ارائه کرد. از جمله خدماتی که می‌توان به صورت دورکاری ارائه نمود می‌توان به مواردی همچون ارائه انواع مشاوره‌های مالی، مالیاتی و حسابرسی اشاره کرد. اگر موقعیت مکانی شرکت و کسب‌  وکار شما فاصله زیادی با سعادت آباد تهران و گوهردشت کرج دارد، استفاده از خدمات حسابداری به صورت برون سپاری می‌ تواند گزینه بسیار خوبی برای شما باشد و از این طریق در هزینه‌ های دریافت خدمات نیز صرفه‌ جویی می‌شود.

مدت زمان ارائه خدمات حسابداری به چه صورت است؟

مدت زمان ارائه خدمات حسابداری کاملا به شرایط مندرج در قرارداد شما و حوزه خدمات دریافتی بستگی خواهد داشت. در قراردادهای تنظیمی میان کارفرما و رایان محاسبان به صورت کامل دقیق تاریخ شروع و اتمام قرارداد درج شده و از تاریخ در نظر گرفته شده، مسئولیت کلیه مباحث مرتبط با حسابداری کسب‌وکار شما بر عهده مجموعه ما قرار می‌گیرد. البته لازم به ذکر است که گاها برای برخی از موارد تاریخ اتمام قرارداد درج نمی‌شود، به عنوان مثال در مباحث مرتبط با ارائه خدمات مالیاتی و حضور در جلسه‌های دادرسی، مدت قرارداد تا اتمام جریان دادرسی خواهد بود.

چرا باید از خدمات حسابداری استفاده کنیم؟

پیش از آن که بتوانیم به این سوال پاسخ دهیم، ما به عنوان یک مجموعه ارائه کننده خدمات مالی، مالیاتی و حسابرسی از شما که مدیر یک کسب و کار هستید، سوالاتی داریم!

آیا شما می توانید تمامی امور مالی مربوط به کسب و کار خود را بدون نقص و با تمرکز کامل مدیریت کنید؟ آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که حقوق کارمندان خود را سر وقت پرداخت نکنید؟ آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که با کمبود بودجه رو به رو شوید؟ آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که متوجه کم و کسری در امور مالی کسب و کار خود شویم؟
می دانید که با وجود یک حسابدار دیگر با هیچ یک از این مشکلات روبرو نخواهید شد؟ حال تصور کنید که این حسابدار توسط یک موسسه معتبر به شما معرفی شده باشد. نه تنها خیال شما بابت متخصص بودن و قابل اعتماد بودن حسابدار کاملاً راحت است. بلکه دیگر هیچ نگرانی بابت امور مالی کسب و کار خود نخواهید داشت. از طرف دیگر زمانی که امور مالی به درستی پیش برود شما شاهد رشد کسب و کار خود هم خواهید بود.

به طور کلی شما به هنگامی که از تجربیات یک حسابدار خبره استفاده می‌کنید، می‌توانید از عواقب کلیه تصمیمات خود به عنوان مدیر یک مجموعه کمک بگیرید و با یک چشم‌انداز روشن قدم‌های محکمی را در جهت رشد و توسعه حوزه فعالیتی شرکت خود بردارید. به بیان ساده‌تر، وقتی شما از تجربیات یک حسابدار مجرب کمک می‌گیرید سوابق مالی مجموعه خود را به طور کاملا روشن و شفاف تنظیم می‌کنید و همین مسئله می‌تواند نقش کلیدی را در تسهیل روند اعتمادسازی سرمایه‌گذاران خارجی و اقناع و جذب سهام‌داران جدید که سهم مهمی در حوزه تامین بودجه و نقدینگی لازم برای پیشبرد اهداف کسب‌وکار دارند، ایفا نماید. با توجه به موارد گفته شده، اکنون راحت‌تر می‌توان به این سوال که «چرا باید از خدمات حسابداری استفاده کنیم؟» جواب دهیم:

جلوگیری از اختلاس

متاسفانه بسیاری از کسب و کارها با این مشکل روبرو خواهند شد! اما یک حسابدار متخصص می‌تواند از این مشکل جلوگیری کند. بدون شک حسابداری که توسط موسسات استخدام حسابدار به شما معرفی خواهند شد بسیار قابل اعتمادتر از از حسابدارانی هستند که هیچ شخص و یا موسسه ای آنها را ضمانت نخواهد کرد.

مدیریت شرایط اقتصادی

بدون شک هر مجموعه ای با بحران اقتصادی و مالی روبرو خواهد شد. اما اگر شما بتوانید از یک فرد متخصص برای کنترل شرایط اقتصادی و مالی مجموعه خود کمک بگیرید امکان روبرو شدن با بحران مالی بسیار کم خواهد شد. زیرا یکی از وظایف هر حسابداری این است که، وضعیت دقیق و شرایط مالی کسب و کار را به مدیریت اطلاع دهد و بتواند برنامه ریزی درستی برای شرایط و امور مالی داشته باشد.

پرداخت به موقع

یکی از چالش هایی که اکثر کارمندان با مدیران کسب و کار خود دارند این است که، حقوق آنها به موقع پرداخت نخواهد شد. با وجود حسابدار تمامی شرایط اقتصادی و ناهماهنگی های مالی به طور کامل کنترل می شود. در نتیجه هیچ مشکلی برای پرداخت حقوق کارمندان به وجود نخواهد آمد.

جلوگیری از ایجاد ناهماهنگی مالی

یکی از وظایف اصلی هر حسابداری این است که، تمامی ورودی ها و خروجی های مالی را ثبت و بررسی کند. بنابراین زمانی که تمامی مسائل مالی مجموعه کاری شما بررسی شود در نتیجه هیچ ناهماهنگی مالی هم اتفاق نخواهد افتاد.

چرا باید به رایان محاسبان اعتماد کنیم؟

بدون شک موسسات بسیار زیادی در زمینه اعزام حسابدار پاره وقت و تمام وقت و خدمات حسابداری فعالیت دارند. اما در بین تمامی آنها رایان محاسبان توانسته عملکرد بسیار خوبی از خود بر جای بگذارد و با شرکت های معتبری همکاری داشته باشد. یکی از دلایل اصلی که مجموعه های بسیار جدید تا به امروز با رایان محسبان همکاری کرده‌اند، اعتبار این مجموعه و وجود کادر حرفه ای حسابداری است. در ادامه به دلایل بیشتری اشاره خواهیم کرد.

1

سابقه طولانی و تجربه بالا در حوزه مالی و حسابداری

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ های شرکت رایان محاسبان تجربه بالا در بازار کار است که باعث شده افراد در حوزه فعالیت خود حرفه‌ای شوند. این شرکت با قدمت تاسیس بالای 20 سال، از همان ابتدا به دنبال افزایش مهارت خود در حوزه حسابداری بوده است. اگر شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف به دنبال یک شرکت حسابداری ارائه خدمات هستند که معتبر و قدیمی است، رایان محاسبان بهترین گزینه خواهد بود.

2

انجام به موقع پروژه‌ ها مطابق قرارداد

انجام دادن به موقع خدمات برای تمام کسب و کارها ارزش زیادی دارد و با هر تاخیر در انجام امور مالی و حسابداری در کسب و کارها، ممکن است در فعالیت آن‌ها وقفه ایجاد شود و باعث ضررهای مالی گردد. با سپردن امور حسابداری به رایان محاسبان از انجام شدن به‌موقع آن می‌توانید اطمینان حاصل کنید. چرا که تیم رایان محاسبان پروژه های خود را در سریع‌ترین زمان ممکن به مشتریان خود تحویل می‎دهد.

3

قیمت منصفانه ارائه خدمات در رایان محاسبان با در نظر گرفتن قدرت مالی کسب و کارها

شرکت رایان محاسبان تعرفه‌ های بسیار منصفانه‌ای برای خدمات خود انتخاب می‌کند. با توجه به اینکه کسب و کارها در ایران مشکلات بسیاری دارند و می‌توان گفت که تمام این کسب و کارها با مشکلات مالی رو به‌ رو هستند، در نتیجه به دنبال شرکت خدماتی حسابداری با مناسب‌ ترین قیمت هستند. به همین دلیل شرکت رایان محاسبان با تعرفه‌ ای ارزان و بسیار مناسب، می‌تواند گزینه جذابی برای کسب و کارها باشد که می‌توانند از خدمات این مجموعه استفاده کنند.

4

ارائه خدمات به انواع کسب و کارهای بزرگ و کوچک

شرکت رایان محاسبان از بدو تاسیس خود، صدها کسب و کار در زمینه ‌های مختلف را حمایت کرده است و انواع شرکت‌ها و سازمان‌ها از خدمات رایان محاسبان استفاده کرده‌اند. بنابراین مهم نیست در چه زمنیه‌ای فعالیت می‌کنید و شرکت رایان محاسبان تمام خدمات حسابداری و مالی کسب و کار شما را انجام می‌دهد.

هزینه‌ های خدمات حسابداری

خدمات حسابداری در زمینه‌های مختلفی ارائه می‌شود و انواع گوناگونی نیز دارد. هزینه‌های خدمات حسابداری با توجه به نوع خدمت و حجم انجام امورات حسابداری در شرکت یا سازمان مورد نظر تعیین می‌شود. هرچه خدمات حسابداری برای کسب و کار مربوطه بیشتر بوده و نیاز به استفاده از امکانات بیشتری باشد، این هزینه نیز افزایش پیدا می‌کند.

شرکت‌ها و موسسات حسابداری با توجه به نیاز کسب و کارها برای آن‌ها حسابدار اعزام می‌کنند و یا خدمات حسابداری در نظر می‌گیرند. با توجه به تعداد خدماتی که دریافت می‌کنید و یا نیازی که دارید، هزینه‌های حسابداری برای شما محاسبه خواهد شد.

تعرفه‌های خدمات حسابداری شامل چه مواردی می‌شود؟

با توجه به هزینه‌های مختلفی که انجام خدمات حسابداری در بر دارد،‌ مدیران کسب و کارها به دنبال دانستن این موضوع هستند که تعرفه‌های خدمات حسابداری شامل چه مواردی می‌شود؟ این تعرفه‌ها، با توجه به حجم انجام خدمات و یا گستردگی کسب و کار مروبطه متفاوت است. با توجه به اهمیت نوع خدمت ارائه شده، این تعرفه‌ها نیز متغیر است.

تنظیم و تهیه صورت‌های مالی،‌ جزء گسترده‌ترین خدمات حسابداری است که تعرفه‌های آن ممکن است بیشتر از موارد دیگر باشد. در زمینه‌های مشاوره‌های مالی و مالیاتی نیز، این خدمات از پیچیدگی بالایی برخوردار است؛ به همین دلیل ممکن است تعرفه بالایی برای آن‌ها در نظر گرفته شود.

تعرفه خدمات حسابداری، با توجه به انواع مختلف آن متفاوت بوده و مدیران کسب و کار، پیش از این که از این خدمات استفاده کنند، باید با دریافت مشاوره در این زمینه بهترین خدمات را دریافت کنند.

هزینه خدمات حسابداری

چرا به حسابداری مشاغل نیاز داریم؟

کسب و کارها و مشاغل برای عبور از پیچیدگی‌های تغییر قوانین مالیاتی و سایر مقررات به کارکنان حسابداری متکی هستند. حسابداران پرونده‌های مالیاتی و مالی لازم را برای تطبیق با آنها انجام می‌دهند.

سوابق مالی که حسابداران تهیه می‌کنند به یک کسب و کار اجازه می‌دهد تا درآمد، هزینه‌ها و سایر داده‌ها را به دقت پیگیری کند. کسب و کارها همچنین از این اطلاعات برای ارزیابی سلامت مالی خود، ایجاد بودجه و پیش بینی‌های مالی برای سرمایه گذاران استفاده می‌کنند. اغلب حسابداران به حسابداران مدیریت گواهی تبدیل می‌شوند و توصیه‌های تجاری استراتژیک را بر اساس این یافته‌های مالی ایجاد می‌کنند.

 

کار یک حسابدار به یک کسب و کار اجازه می دهد تا درآمد، هزینه‌ها و سایر داده‌ها را به طور دقیق پیگیری کند. کسب و کارها همچنین از این اطلاعات برای ارزیابی سلامت مالی خود استفاده می‌کنند و پیش بینی‌های مالی را برای سرمایه گذاران حیاتی می‌کنند.

اگر شما حسابدار یک کسب و کار هستید موظفید که:

 • صورت‌های مالی را بررسی کنید تا از صحت آنها اطمینان حاصل کنید
 • اطمینان حاصل کنید که اظهارات و سوابق مالی با قوانین و مقررات کنونی دولت مطابقت دارند
 • مالیات‌های عقب افتاده را محاسبه کنید، اظهارنامه مالیاتی را تهیه کنید و از پرداخت سریع اطمینان حاصل کنید
 • دفاتر حسابداری و سیستم‌های حسابداری را بررسی کنید تا مطمئن شوید به روز هستند
 • سازماندهی و نگهداری سوابق مالی
 • توصیه‌های لازم برای ارائه بهترین شیوه مدیریتی را مطرح کنید
 • راه هایی برای کاهش هزینه‌ها، افزایش درآمد و بهبود سود پیشنهاد کنید
 • خدمات حسابرسی برای مشاغل و افراد را ارائه دهید

با مدرک حسابداری چه مشاغلی میتوان داشت؟

چندین مدرک حسابداری وجود دارد. پایین‌ترین آن مدرک کاردانی حسابداری ست که شما را واجد شرایط برای نقش‌های دفتری زیر نظر حسابدار می‌کند.

پنج نوع متداول حسابدار وجود دارد. برای این نقش‌ها، حداقل به مدرک لیسانس برای تبدیل شدن به یک حساب عمومی تایید شده یا CPA نیاز دارید.

چترتون می‌گوید به‌عنوان یک CPA، «شما مطمئناً پول بیشتری نسبت به یک حسابدار بدون اعتبار کسب می‌کنید» و اشاره می‌کند که در طول حرفه‌تان می‌توانید مدارک بالاتری نیز کسب کنید و درامد خود را افزایش دهید.

 

شرح وظایف‌شانمشاغل حسابداری
مشتریان شامل شرکت‌ها، دولت‌ها و افراد هستند. آنها طیف گسترده ای از خدمات حسابداری، حسابرسی، مالیاتی و مشاوره را انجام می‌دهند.حسابدار عمومی
حسابداران هزینه، مدیریتی، شرکتی یا خصوصی نیز نامیده می‌شوند. آنها اطلاعات مالی مشتری را تجزیه و تحلیل می‌کنند و نتایج را در اختیار مدیران قرار می دهند.حسابدار مدیریت
نگهداری و بررسی سوابق سازمان های دولتی و حسابرسی مشاغل خصوصی و اشخاصی که فعالیت آنها مشمول مقررات دولتی یا مالیات است.حسابدار دولتی
نظارت بر مدیریت ریسک برای وجوه سازمان یا کسب و کار و شناسایی راه‌هایی برای بهبود تشخیص تقلب و کاهش ضایعات.حسابرس داخلی

پیشرفت در شغل حسابداری چگونه میسر میشود؟

پیشرفت در این زمینه می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد. حسابداران سطح ابتدایی ممکن است با هر سال تمرین، مسئولیت‌های خود را افزایش دهند و این ممکن است آنها را واجد شرایط انتقال به سمت‌های مدیریتی با حقوق بالاتر باشد.

حسابدارها در نقش‌های مدیر ارشد، رهبری یا اجرایی به طور کلی نیاز به مدرک کارشناسی ارشد در حسابداری یا کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA) با تمرکز بر حسابداری نیاز دارند.

تخصص‌ های حسابداری

برخی از حسابداران ترجیح می‌دهند در یک زمینه خاص تخصص داشته باشند. در اینجا نمونه‌ای از تخصص‌هایی که آنها می‌توانند دنبال کنند آورده شده است:

برنامه ریزی مالی شخصی: به افراد کمک کنید در مورد پول خود تصمیم بگیرند. این میتواند شامل مشاوره در مورد قوانین مالیاتی، سرمایه گذاری و برنامه ریزی بازنشستگی باشد.

مدیریت اطلاعات و تضمین فناوری: اطلاعات مالی حساس را محرمانه نگه دارید، اغلب با متخصصان فناوری اطلاعات برای محافظت از شبکه‌های فناوری و جلوگیری از نقض امنیت کار کنید.

ارزش گذاری: ارزش دارایی‌ها را با ارزیابی‌هایی که برای پرونده‌های مالی یا فروش دارایی‌ها استفاده میشود، تعیین کنید.

خدمات تضمینی: برای کاهش ریسک و افزایش شفافیت مشاغل از این نوع بررسی برای تراکنش‌های مالی یا اسنادی مانند وام‌ها و قراردادها استفاده می‌کنند تا نشان دهند که اطلاعات قابل اعتماد هستند.

حسابداری محیطی: ارزیابی چگونگی تأثیر تصمیمات تجاری بر محیط و یافتن راه هایی برای بهبود کارایی شرکت و در عین حال کاهش ردپای محیطی آن.

حسابداری بین المللی: با شرکت‌های خارج از کشور کار کنید و از استانداردهای بین المللی پیروی کنید تا از یکپارچگی گزارشگری مالی در جامعه تجاری جهانی اطمینان حاصل کنید.

سوالات متداول 
خدمات حسابداری چیست؟

به کلیه خدماتی که از سوی حسابدار در حوزه‌های مختلف مالی، حسابرسی و مالیاتی ارائه می‌شود، خدمات حسابداری گفته می‌شود.

نحوه دریافت خدمات حسابداری از مجموعه رایان محاسبان چگونه است؟

برای دریافت چنین خدماتی کافی است به دفاتر ما مراجعه کرده یا از طریق شماره تماس 02128426733 با کارشناسان ما ارتباط گرفته و پس از دریافت مشاوره یک قرارداد با موسسه ما منعقد نمائید.

آیا مدیران بدون استفاده از خدمات حسابداری قادر به توسعه کسب‌وکار خویش هستند؟

پاسخ به این سوال منفی است و بدون استفاده از تجربیات یک حسابدار حرفه‌ای بسیاری از کسب‌وکارها محکوم به شکست هستند.

خدمات حسابداری در رایان محاسبان به صورت انفرادی ارائه می‌شود یا تیمی؟

عموما کلیه خدمات ارائه شده از سوی مجموعه ما به صورت تیمی بوده و به همین علت کوچک‌ترین اشتباه سهوی در محاسبات مالی ما جای ندارد.

آیا مجموعه رایان محاسبان مشاوره رایگان قبل از انغقاد قرارداد حسابداری در نظر گرفته است؟

پاسخ به این سوال مثبت بوده و شما قبل از عقد قرارداد می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره ببرید.

خدمات حسابداری رایان محاسبان: بهترین روش برای توسعه سریع و مدیریت صحیح کسب‌وکارها

همان طور که در مطالب فوق مشاهده کردید، امروزه با پیچیده‌تر شدن نظام مالی و لزوم مدیریت صحیح داده‌های مالی کسب‌وکارها و نقش این کار در رشد و توسعه کسب‌وکارها و واحدهای تجاری، اهمیت استفاده از خدمات حسابداری ارائه شده از سوی یک تیم خبره حسابداری، بر هیچکس پوشیده نیست؛ اما مسلما استخدام یک حسابدار دائمی می‌تواند هزینه‌های قابل توجهی را به کسب‌وکار شما تحمیل نماید و از سوی دیگر، متاسفانه نمی‌توان چندان از میزان مهارت حسابداران اطمینان حاصل کرد، به همین علت استفاده از خدمات موسسات حسابداری معتبر نظیر رایان محاسبان به دلیل شفاف بودن سوابق و کارنامه، سابقه چند دهه فعالیتی در این حوزه و همچنین قیمت‌های مقرون به صرفه مورد توجه کسب‌وکارهای مختلف قرار گرفته است. اگر شما هم به دنبال موسسه‌ای معتبر و فعال در حوزه ارائه خدمات مالی، مالیاتی و حسابرسی هستید به شما توصیه می‌کنیم که قبل از هرگونه تصمیم‌گیری با کارشناسان ما تماس بگیرید و پس از دریافت مشاوره رایگان، در این زمینه تصمیم‌گیری نمائید.