در گذشته تمام امور مالی یک کسب و کار تنها توسط صاحب کسب و کار انجام می‌ شد و یک فرد به تنهایی می‌توانست از پس تمام کارها بربیاید اما امروزه گسترده‌تر شدن کسب و کارها و پیچیده شدن مسائل و امور مالی مربوط به آن باعث شده تا تمام کسب و کارها برای انجام امور مالی و مالیاتی به افراد متخصص نیاز داشته باشند. مالیات و امور مالیاتی یکی از مهم‌ترین مسائلی است که تمام کسب و کارها با آن مواجه هستند.

این امور به گونه‌ ای هستند که در صورت انجام ندادن به موقع آنها دچار جریمه شده و موظف به پرداخت جریمه خواهید بود. البته قوانین و شرایط این امور نیز به قدری پیچیده است که هر کسب و کاری به تنهایی از عهده آن برنخواهد آمد. امروزه بیشتر کسب و کارها، از کسب و کارهای بزرگ گرفته تا کسب و کارهای کوچک، همگی اهمیت مسئله حسابداری را به خوبی درک کرده و در تلاش‌ اند تا این امور را به درستی انجام دهند و برای این کار از افراد متخصص در این زمینه استفاده می‌کنند.

حسابداری مالیاتی چیست؟

حسابداری مالیاتی یکی از روش‌ های حسابداری است که در آن، حسابدار تنها به مالیات و حسابداری امور مالیاتی پرداخته و آنها را به نحوی انجام می‌ دهد تا کسب و کار مورد نظر دچار خسارات و زیان مالی نشود.

حسابداری مالیاتی چیست؟

حسابدار مالیاتی کیست؟

حسابداری مالیاتی یکی از شاخه‌ های حسابداری بوده و حسابدار مالیاتی فردی است که در زمینه حسابداری متخصص بوده و به طور اختصاصی در موضوع مالیات فعالیت می‌کند. حسابدار مالیاتی با نام مشاور مالیاتی نیز شناخته می‌شود و فردی بسیار باتجربه در این زمینه است.

انجام امور مالیاتی یکی از مهم‌ترین امور هر کسب و کاری بوده و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از همین رو صاحبان کسب و کار همواره به دنبال افرادی با تجربه و متخصص در این زمینه هستند تا امور مالیاتی کسب و کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام داده و نتیجه خوبی به دست آورند.

حسابدار مالیاتی فردی است که با قوانین مالیاتی آشنایی کامل داشته و بتواند با انجام صحیح این امور از خسارات احتمالی وارد به کسب و کار جلوگیری کند. همچنین این فرد باید یک آشنایی نسبی نیز با مسائل حقوقی داشته باشد تا بتواند به راحتی از پس انجام امور مالیاتی بربیاید.

برخی از اصول و قوانینی که یک حسابدار مالیاتی باید به آن آشنا باشد، عبارت‌اند از:

 • شناخت تکالیف مالیاتی و نحوه تشکیل پرونده
 • آشنایی با ساختار مالیات بر ارزش افزوده
 • آشنایی با مالیات بر درآمد اجاره و اظهارنامه ملک
 • آشنایی با قوانین اعتراض، تجدید نظر و مراجع بالاتر
 • آماده کردن مدارک به صورت کاملا اصولی و درست برای ارائه به سازمان‌های زیربط
 • اظهارنامه الکترونیکی مالیات بر عملکرد

همان طور که مشاهده کردید، حسابدار مالیاتی باید به تمام موارد گفته شده در بالا و برخی از موارد دیگر آگاهی کامل داشته و بتواند در تمام این امور به نحو احسن عمل کند. همچنین  این شخص باید به روز بوده و از تمام قوانین به روز در حوزه مالیات آگاهی داشته باشد تا کسب و کار مورد نظر در این زمینه دچار مشکل نشده و بتواند امور مالیاتی خود را به نحو احسن انجام دهد.

حسابدار مالیاتی

شرکت‌ ارائه دهنده حسابداری مالیاتی

شرکت‌ های حسابداری در واقع شرکت‌ هایی هستند که با در اختیار داشتن افراد متخصص در انواع زمینه‌ های حسابداری و مالیاتی خدمات خود را در این زمینه به تمام کسب و کا رها و افرادی که به آن نیاز دارند ارائه می‌کنند. در این شرکت‌ ها انواع خدمات حسابداری در سطح بالایی ارائه می‌شود.

برخی از مهم‌ترین خدماتی که شرکت‌ های حسابداری در زمینه حسابداری مالیاتی ارائه می‌دهند، عبارت‌اند از:

 • تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی
 • تهیه و تنظیم گزارشات فصلی
 • مالیات بر درآمد پرسنل
 • تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده
 • تنظیم اظهارنامه عملکرد
 • رسیدگی به پرونده‌های دادرسی مالیاتی
 • پیگیری مسائل و مشکلات مالیاتی و تلاش در جهت رفع آن‌ها
 • تهیه و تنظیم دفاتر قانونی شرکت
 • و بسیاری از خدمات دیگر

تمام خدمات نام برده شده به همراه برخی از خدمات دیگر، همگی جزو مواردی هستند که توسط شرکت‌های حسابداری انجام امور مالیاتی انجام می‌شوند.

چرا حسابدار مالیاتی اهمیت دارد؟

می‌توان گفت امور مالیاتی یکی از مهم‌ترین بخش‌های امور مالی برای هر کسب و کار به حساب می‌آید. حساسیت این امور به قدری زیاد است که انجام ندادن درست و به موقع آن‌ها می‌تواند خسارات بسیار بزرگی را به برای کسب و کار ها به بار آورد. از همین رو اکثر کسب و کارها و حتی کسب و کارهای کوچک نیز، انجام امور مالیاتی خود را به دست افراد متخصص و باتجربه در این زمینه سپرده و از آن‌ها برای انجام این امور استفاده می‌کنند.

هدف حسابدار مالیاتی چیست؟

حسابدار مالیاتی بر وجوه نقد و غیر نقدی که وارد کسب و کار می‌شود، نظارت داشته و بر موضوعات مالیات بر درآمد، پیگیری معافیت‌های مالیاتی، قرائن و ضرایب مالیاتی، محاسبه هزینه‌های قابل قبول مالیاتی و استهلاک، تشویق‌ها و جرائم مالیاتی و اموری از این دست رسیدگی می‌کند.

در واقع هدف اصلی انجام حسابداری مالیاتی جلوگیری از جرائم سنگین مالیاتی و بهره‌ مند کردن واحد های اقتصادی از معافیت‌ های مالیاتی و یا حتی تشویق‌ های مالیاتی است. در واقع استفاده از حسابدار مالیاتی، علاوه بر جلوگیری از ضرر، باعث سود رساندن به شرکت نیز خواهد شد.

هدف حسابدار مالیاتی

چگونه بهترین شرکت حسابدار مالیاتی را پیدا کنیم؟

یکی از چالش‌ های مهم صاحبان کسب و کار برای انجام امور مالیاتی خود پیداکردن افردی است که در این زمینه تخصص داشته و مورد اعتماد باشد. از آنجایی که این امور اهمیت بسیار بالایی دارند، بنابراین شخص و یا شرکتی که برای انجام این امور انتخاب خواهید کرد هم باید دارای ویژگی‌ ها و خصوصیاتی باشد تا بتوانید با خیال راحت امور مالی خود را به آن‌ها سپرده و از انجام درست آنها اطمینان داشته باشید.

برخی از ویژگی‌های بهترین شرکت حسابداری عبارت‌اند از:

داشتن تجربه و رزومه کاری بالا

در اختیار داشتن افراد متخصص و باتجربه

انجام درست و به موقع تعهدات

پایبند بودن به تعهدات و قراردادها

شرکت حسابداری رایان محاسبان

شرکت حسابداری رایان محاسبان؛ بهترین راه برای انجام امور مالیاتی

شرکت رایان محاسبان با بیش از 20 سال سابقه در زمینه ارائه خدمات حسابداری و مالیاتی، یکی از معتبرترین و بهترین شرکت‌ ها در این زمینه به شمار می‌رود. این شرکت با در اختیار داشتن افراد متخصص و مجرب در زمینه انواع خدمات حسابداری و مالیاتی بهترین خدمات را به مشتریان ارائه کرده و درصد بسیار بالایی از رضایت مشتریان خود را به دست آورده است.

داشتن تیم متخصص مالی و مالیاتی، سرعت و دقت بالا در انجام امور، دریافت حداقل هزینه برای انجام امور و تجربه فعالیت در انواع صنایع مختلف باعث شده تا این شرکت جزو برترین شرکت‌ های ارائه دهنده خدمات مالی و مالیاتی قرار بگیرد. برای دریافت مشاوره و استفاده از خدمات این شرکت می‌ توانید از طریق تماس با ما با کارشناسان رایان محاسبان گفت و گو کرده و خدمات مالی مورد نیاز خود را دریافت کنید.

حسابدار مالیاتی در تهران

حسابداری و مالیاتی کسب و کار، از پیچیده‌ترین اموری هستند که مدیریت آن‌ها به علم و دانش بسیاری نیاز دارد. اگر یکی از مدیران کسب و کار بخواهد کسب و کار خود را در مسیر رشد و پیشرفت هدایت کند، باید امور حسابداری و مالیاتی خود را به یک کارشناس متخصص در این زمینه بسپارد؛ زیرا تنها یک حسابدار مالیاتی متخصص می‌تواند این امور را به بهترین شکل بهینه‌سازی کند. شاید از خود بپرسید که امور حسابداری و مالیاتی چه اهمیت و کاربردی دارند که باید یک حسابدار مالیاتی در تهران برای مدیریت آن‌ها اختصاص داده شود؟

خدمات حسابداری و مالیاتی، عواملی هستند که مشکلات بزرگ و کوچک را از دوش مدیران کسب و کار برمی‌دارند تا آن‌ها بتوانند زمان و تمرکز بیشتری را برای حل مشکلات فنی و مدیریتی کسب و کار خود اختصاص دهند. در این صورت هیچ نیازی به حضور دائمی مدیر برای رسیدگی به مشکلات حسابداری و مالیاتی نیست.

عقد قرارداد با شرکت خدمات حسابداری مالیاتی

توصیه می‌کنیم برای بهره‌‌ مندی از حضور حسابدار مالیاتی، عقد قرارداد با یک شرکت خدماتی را اولویت اول خود قرار دهید. امروزه نمی‌ توان یک حسابدار مالیاتی ماهر و مجرب با دستمزد مناسب و باصرفه یافت؛ بنابراین می‌توان گفت گزینه استخدام حسابدار منتفی است و دیگر نمی‌ توان بر آن اتکا کرد.

همان‌ طور که می‌دانید، بهترین شرایط برای مدیریت امور حسابداری و مالیاتی انجام خدمات با یک تیم کامل است. تیم‌ های حسابداری عموما متشکل از اعضایی ماهر و مجرب در این زمینه هستند که می‌توان به دانسته‌ های هرکدام اعتماد داشت. به همین دلیل تاکید می‌کنیم که عقد قرارداد حسابداری با یک شرکت خدماتی قابل اعتماد و معتبر را اولویت خود قرار دهید؛ زیرا یقینا نتیجه حاصل شده از این تیم بسیار خوب و ایده‌آل خواهد بود.

البته این‌گونه نیست که شما صرفا برای استفاده از خدمات حسابداری امور مالیاتی با شرکت خدماتی قرارداد ببندید؛ بلکه شما می‌توانید تمامی خدمات مورد نیاز خود را از این شرکت‌ها تقاضا کنید. عموما تمامی خدمات مرتبط به حسابداری، مالی، حسابرسی و مالیاتی در این شرکت‌های خدماتی موجود است و مشتریان همواره می‌توانند نسبت به عقد قرارداد برای استفاده از این خدمات اقدام کنند. بنابراین عقد قرارداد برای اعزام حسابدار مالیاتی در تهران کاملا ممکن است و می‌توان این خدمات را برای تمامی کسب و کارهای کوچک و بزرگ پیشنهاد کرد.

02122355225