حسابداری مالی شرکت ها

حسابداری مالی شرکت ها

حسابداری مالی از شاخه‌های حسابداری است که رسیدگی به امور مالی را در بر می‌گیرد و هر کسب‌وکار کوچک یا بزرگی برای پیشرفت و ترقی به آن نیاز دارد. حسابداری مالی شرکت ها باید توسط افراد کاردان و ماهر در این حیطه به عهده گرفته شود تا تعاملات یک شرکت را در مسیر گسترش و موفقیت قرار دهد و از ضرر و زیان‌های مالی احتمالی جلوگیری کند. در این شرایط ما رایان محاسبان را به شما معرفی خواهیم کرد.

 حسابداری چیست؟

حسابداری یک علم و یک رشته تحصیلی جامع که به بررسی معاملات مالی یک کسب‌وکار و بیزنس می‌پردازد و می‌توان اظهار داشت که شامل تجزیه و تحلیل گزارشات، جمع بندی و تحویل آن‌ها به مدیران کسب‌وکار مربوطه است. امروزه سیستم‌های حسابداری به شدت پیشرفت کردند و جایگزین روش‌های سنتی و قدیمی شدند از این رو اکثر شرکت‌ها و سازمان‌ها از این روش برای سازماندهی اطلاعات مالی و نوسات مالیاتی خود بهره می‌برند.

به‌خاطر داشته باشید که استفاده از روش‌های نوین و جدید در حسابداری مالی شرکت ها از اهمیت بالایی برای پیشرفت و ارتقای شغلی برخوردار است و اکثر شرکت‌ها و سازمان‌ها به‌دنبال یک حسابدار حرفه‌ای و خبره هستند‌. واقعیت این است که حسابداری یکی از عوامل بسیار مهم و موثر در بقای هر کسب‌وکار کوچک و بزرگی خواهد بود و به نوعی تبدیل به یک تجارت سودآور شده که همه صاحبان کسب‌وکارها از آن استقبال می‌کنند.

یک حسابدار حرفه‌ای در رایان محاسبان روابط موثر خود را با تمام بخش‌های یک کسب‌وکار حفظ می‌کند و با ارائه گزارشات و تجزیه و تحلیل نوسات مالی شرکت به مدیران خود گزارش می‌دهد و راه حل را بررسی و مسائل را در جهت بهبود عملکرد بیزنس پیش خواهد برد. اگر شما نیز به دنبال موفقیت و گسترش کسب‌وکار شرکت یا هر شغلی که دارید هستید نیازمند یک حسابدار باهوش و کاردان خواهید بود تا راهنمای شما در مسیر کامیابی باشد.

 تفاوت حسابداری با حسابرسی

ممکن است تا به حال با خود اندیشیده باشید که تفاوت میان حسابداری و حسابرسی در چه مواردی است، در این بخش ما قصد داریم شما را با این تفاوت‌ها در رایان محاسبان آشنا کنیم. هم حسابداری و هم حسابرسی فعالیت‌هایی هستند که به امور مالی یک سازمان می‌پردازند اما هر یک مربوط به حیطه کاری خود هستند و با یکدیگر کمی تفاوت دارند.

باید بدانید که حسابداری مالی شرکت ها از بخش‌های مهم یک کسب‌وکار است و حسابداران مسئولیت ارائه گزارشات مالی که از اصلی‌ترین هدف‌های آن‌ها بوده را به عهده دارند، اما نمی‌توان تنها به این گزارشات بسنده کرد و نیازمند بررسی بیشتر خواهد بود که این امر توسط حسابرسان انجام می‌گیرد.

از طرفی یک حسابدار گزارش‌های خود را به صورت روزانه ارائه می‌دهد اما حسابرسی به صورت ماهانه یا حتی سالانه انجام خواهد گرفت. همچنین حسابداری به معنای حفظ صورت‌های مالی یک کسب‌وکار خواهد بود اما در مقابل حسابرسی به معنای بررسی صورت‌های مالی ارائه شده در همان کسب‌وکار معرفی گردیده است.

باید متوجه شده باشید که حسابداری و حسابرسی با اینکه بسیار شبیه به یکدیگر هستند اما مکمل یکدیگر بوده و هر کدام فعالیت خاص خود را دارند و نقش بسزایی در پیشرفت و دقت عمل شرکت‌ها و سازمان‌ها خواهند داشت. به‌طور کلی حساسیت کاری یک حسابرس بیشتر از یک حسابدار است و باید به بررسی گزارشات مالی بپردازد و شک کردن به اطلاعات جزئی از کار او خواهد بود.

 خدمات حسابداری

در یک نگاه کلی پیشرفت یک کسب‌وکار تا حد زیادی به حسابداری مالی آن کسب‌وکار وابسته است و بهره‌مندی از یک حسابدار کاردان و ماهر می‌تواند پله‌های ترقی را یکی پس از دیگری برای شما طی کند. داشتن یک کادر حسابدار مالی با تجربه و کاردان می‌تواند شما از شر انواع مالیات‌های هنگفت، نابسامانی های مالی و سردرگمی‌هایی از این قبیل نجات دهد و سبب سودآوری و رونق کاری شما باشد.

در این بخش با گوشه‌ای از خدمات حسابداری مالی شرکت ها در رایان محاسبان آشنا خواهید شد :

 • تنظیم دفاتر قانونی
 • ثبت اسناد و تهیه‌ی صورت‌های مالی از روی اسناد ناقص
 • طراحی کدینگ
 • تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی
 • مشاوره در زمینه سرمایه گذاری
 • ترجمه و تبدیل صورت‌های مالی

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم یکی از خدمات حسابداری مالی شرکت ها مشاوره‌های ارزنده و آینده‌نگری‌هایی است که برای کسب‌وکار شما با توجه به گردش مالی کاریتان انجام می‌دهند که پیشرفت و ارتقای شغلیتان را چندین برابر افزایش خواهد داد. به‌طور کلی شرکت‌های حسابداری خدمات شایسته‌ای در زمینه‌های حسابداری شرکت‌های بازرگانی، حسابداری صنعتی و حسابداری‌های کسب‌وکار کوچک با تجربه بالا و کیفیت کار ستودنی ارائه می‌دهند‌.

حسابداری مالی شرکت ها رایان محاسبان

شرکت حسابداری چیست؟

مهم‌ترین مسئله در کسب‌وکارهای امروزی توجه به تخصص‌گرایی است یعنی به خدمت گرفتن افرادی که تخصص و مهارت کافی در آن حیطه کاری را دارا باشند و با عملکرد صحیح و مناسب سبب پیشرفت و سودآوری گردند. در صورتی می‌توانید در کسب‌وکار خود پیشرفت کنید که هر کاری را به کاردان بسپارید و هر خدمتی را نوعی تخصص به حساب آورید.

حسابداری مالی شرکت ها در رایان محاسبان نوعی خدمت رسانی به کسب‌وکار شما در جهت پیشرفت و بهینه‌سازی عملکرد کاری شما خواهد بود. حل و فصل کردن مسائل مالی و قوانین پیچیده در این حیطه‌ی کاری از عواملی است که ممکن است وقت زیادی از شما که صاحب یک کسب‌وکار هستید بگیرد، در این زمان اولین و بهترین راه حل استفاده از خدمات ارزنده‌ی شرکت‌های حسابداری خواهد بود‌.

یک شرکت حسابداری به خوبی و با جدیدترین روش به امور مالی‌، مالیاتی و حسابداری شرکت‌های مختلف رسیدگی می‌کند و در سطحی کاملا تخصصی و بین‌المللی عملکردهای آن کسب‌وکار را مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار داده و پیشنهاد و راه حل‌ها را مطرح خواهد کرد.

هنگامی که با یک شرکت حسابداری همکاری خود را آغاز کنید این شرکت مسئولیت تمام امور مالی را بر عهده خواهد گرفت و عواقب پیش آمدن هر گونه مشکلی را خواهد پذیرفت. همچنین استفاده از شرکت‌های حسابداری معتبر و دارای تیم حرفه‌ای می‌تواند تا حد زیادی از خطاهای مالی را کاهش داده و سودآوری مثبتی را به همراه داشته باشد.

انواع شرکت حسابداری

حسابداری مالی شرکت ها در رایان محاسبان از نظر نوع خدمات به بخش‌هایی تقسیم خواهند شد، به‌طور کلی می‌توان آن‌ها را به دو بعد ارائه خدمات و نوع ارائه خدمات تقسیم بندی کرد. اولین نوع شرکت‌های حسابداری مشاوره دادن برای کسب‌وکار شما خواهد بود، این نوع خدمات شرکت حسابداری تنها مناسب کسب‌وکاری است که دارای حسابدار در شرکت خود هستند اما نیازمند بررسی و تجزیه و تحلیل بیشتر امور مالی خواهند بود.

در این روش خدماتی در قالب نظارت مستمر بر امور مالی دریافت خواهید کرد که بسیار در رند رشد و ترقی شما تاثیر گذار است. اما در روش دوم که بعد خدمات است، شرکت‌های حسابداری حرفه‌ای خدماتی برای هر بخش از شرکت شما ارائه خواهند داد.

می‌توان اظهار داشت که حسابداری دارای ۳ بخش اصلی است که توسط خدمات شرکت‌ های حسابداری انجام می‌پذیرد، این بخش‌ها عبارتند از:

 1. خدمات مالیاتی: تهیه و ارسال اظهارنامه مالی، تنظیم و ثبت گزارش‌های فصلی، ثبت اظهارنامه ارزش افزوده
 2. خدمات حسابداری و مالی: امور پرسنلی و اداری، تهیه صورت‌های مالی وبستن حساب‌ها و…
 3. خدمات اداری و پرسنلی حسابداری: ثبت‌نام بیمه‌ای و تهیه و ارسال لیست بیمه، تنظیم انواع قراردادهای کارکنان، حضور و غیاب کارمندان، تهیه و ثبت کارکرد کارکنان، پرداخت حقوق و مزایا، کارت زنی، محاسبه اضافه‌کاری و تعطیلات و…

حسابداری مالی چیست؟

حسابداری مالی یا به اصطلاح Financial accounting به رسیدگی به امور مالی گفته خواهد شد که پس از ثبت در سازمان مربوطه گزارش‌های آن را دریافت می‌کنند. همچنین گزارش‌های مالی معمولا در رابطه با تجزیه و تحلیل فعالیت‌های مالی یک کسب‌وکار صورت می‌گیرد و می‌توان از این گزارشات نتیجه‌گیری به عمل آورد.

از اهداف حسابداری مالی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اطلاع از درآمد و هزینه‌های شرکت
 • بررسی گزارشات مالی برای بررسی عملکرد سازمان
 • بررسی نقاط ضعف و قدرت یک کسب‌وکار
 • تعیین اهداف و برنامه ریزی برای آینده شرکت

همچنین لازم به ذکر است که حسابداری مالی در رایان محاسبان یک فرآیند برای ثبت، خلاصه و گزارشات معاملات تجاری که یک کسب‌وکار برای بررسی عملکرد خود آن را تجزیه و تحلیل می‌کند نیز گفته خواهد شد. یک حسابدار مالی ماهر کسی است که بر صورت‌های مالی نظارت دقیق و صحیح دارد و به ثبت و ساماندهی صورت‌های مالی می‌پردازد و گزارش‌های مربوطه را به مدیر مجموعه ارجاع خواهد داد.

در حقیقت حسابداری مالی به رسیدگی به امور مالی می‌پردازد و از اصلی‌ترین و ضروری‌ترین شاخه‌های حسابداری است که سایر انواع حسابداری در کنار آن قرار می‌گیرند. حسابداری مالی شرکت ها از ارکان اصلی یک کسب‌وکار خواهد بود و این بخش از اهمیت فراوانی برای پیشروی و توسعه کسب‌وکار شما برخوردار است.

اهمیت استفاده از حسابداری مالی شرکت ها

برای اینکه بدانید حسابداری مالی شرکت‌ ها چه اهمیتی در کسب‌وکارتان دارد لازم است با اهمیت زیاد آن و همچنین نحوه عملکرد آن در پیشرفت و ارتقای شغلیتان آشنا شوید. حسابداری مالی شرکت ها در رایان محاسبان به آن‌ها کمک می‌کند که در چارچوب قوانین در حرکت باشند و نواقص را رفع نمایند.

همچنین حسابداری مالی درست توسط متخصصان حرفه‌ای سبب می‌شود شرکت شما در راستای موفقیت و شکوفایی در حرکت باشد. اگر شرکت یا کسب‌وکار شما دچار ضرر و زیان و خسارت‌های مالی شود با عملکرد صحیح حسابداران مالی می‌توانید خسارت‌های وارده را جبران و با سودآوری همراه شوید.

همچنین اگر قصد سرمایه گذاری داشته باشید با بررسی گزارشات حسابداری مالی می‌توانید تصمیم درست در جهت ارتقای شغلیتان به عمل آورید که عملکرد مثبتی برای کسب‌کار و بیزنس شما به دنبال آورد. باید دقت داشته باشید که حسابداری مالی از لحاظ حقوقی نیز اهمیت فراوانی دارد، چرا که اگر شاکی از شرکت شما شکایتی دارد می‌توانید از راه حسابداری مالی به این مسئله رسیدگی کنید.

سخن نهایی

خوب است دقت داشته باشید که همیشه استفاده از یک متخصص آشنا به کار شما را چندین مرحله در کسب‌وکارتان به سمت موفقیت می‌کشاند. حسابداری مالی شرکت ها نیازمند یک هوش مالی فوق‌العاده است و شما با سپردن امور مالی به دست رایان محاسبان گام بزرگی برای رسیدن به رشد و شکوفایی برداشته‌اید و از دیگر رقبا پیشی خواهید گرفت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *