دیوانه وار با شما هستیم: خدمات مشاوره حسابداری

با افزایش خطرات و اشتباهات در دنیای کسب و کار، حسابداری نقش ویژه‌ای در تمامی کسب و کارها پیدا کرده است. به اندازه‌ای که جای خالی یک حسابدار حرفه‌ای و مجرب در اکثریت کسب و کارها ممکن است مشکل‌آفرین باشد. مدیران کسب و کار در حالی نیاز به حسابدار را انکار می‌کنند که تا به حال هزاران کسب و کار کوچک و بزرگ به دلیل عدم وجود نظم و هماهنگی در امور مالی و اقتصادی، نابود شده‌اند. عمومی‌ترین توجیهی که مدیران کسب و کار در به کار نگرفتن حسابدارهای حرفه‌ای دارند، هزینه و قیمت نسبتا زیاد خدمات حسابداری است.

از طرفی دیگر، شاهد ابداع شدن برخی مراکز بسیار مشهور و حرفه‌ای برای مشاوره حسابداری کسب و کارها هستیم. این مراکز و شرکت‌های کاردرست، توانسته‌اند دغدغه اصلی مدیران کسب و کار را به خوبی رفع کنند؛ زیرا مشاوره حسابداری نیاز چندانی به پرداخت مبلغ نجومی ندارد و حتی در مواردی می‌توان به صورت رایگان از این مزیت برخوردار شد. البته قبل از هرچیزی، بهبود و تکمیل آگاهی از مفهوم و کاربرد مشاوره حسابداری مهم‌ترین کاری است که مدیران کسب و کار باید به عنوان یک فرد تاثیرگذار بر آینده بیزینس خود انجام دهند. در این مطلب، تمامی توضیحات لازمه از مشاوره حسابداری را در اختیارتان قرار می‌‌دهیم.

خدمات مشاوره حسابداری

حسابداری چیست؟

یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که هر کسب و کاری در طول  فعالیت خود با آن دست و پنجه نرم می‌کند، بی‌نظمی و ناهماهنگی میان هزینه‌ها و درآمد است؛ زیرا هزینه‌ها و منابع درآمد مشخص نیستند و در نتیجه، نمی‌توان تعادل لازم را میان آن‌ها ایجاد کرد. حسابداری نوعی مهارت خارق‌العاده برای ایجاد تعادل میان تمام هزینه‌ها و منابع درآمد کسب و کار است؛ چراکه تمامی این عوامل به صورت کتبی یادداشت می‌شوند تا مدیر کسب و کار بتواند با برنامه‌ریزی و تکنیک‌های مختلف، کسب و کار را از خطر نابودی نجات دهد.

وقتی تمامی هزینه‌های هفته اخیر کسب و کار در دسترس مدیر قرار گیرد، مطمئنا به سادگی از شر بسیاری از مشکلات و گره‌های کور مالی خلاص خواهد شد. امروزه تمامی کسب و کارها، به دنبال از بین بردن هزینه‌های اضافی خود هستند تا بتوانند از خطرات و مشکلات نابودکننده جان سالم به در ببرند. از آنجایی که حسابداری نیازمند علم و دانشی خاص است، مدیر کسب و کار به تنهایی نمی‌تواند تمامی این کارها را انجام دهد. در چنین مواقعی برای ساده‌تر ساختن خدمات حسابداری، استخدام حسابدار و استفاده از مشاوره حسابداری، بهترین راهکار خواهد بود.

مشاوره حسابداری

مزایای استفاده از مشاوره حسابداری

احتمال این اتفاق وجود دارد که مقاومت مدیران کسب و کار برای استفاده از مشاوره حسابداری، به دلیل عدم وجود اطلاعات کافی از مزایای این مشاوره باشد. مشاوره حسابداری به تنهایی می‌تواند نقطه پرتاب کسب و کار شما به سوی موفقیت و رشد بوده و تاثیراتی قابل توجه بر روی عملکرد شما بگذارد. در ادامه، شما را با برجسته‌ترین مزایای مشاوره حسابداری آشنا خواهیم کرد.

  • شناسایی بهترین ترفند و شیوه‌ها برای رفع مشکلات

عموما افرادی که در طرف دیگر مشاوره حسابداری قرار دارند و می‌خواهند شما را در این راستا راهنمایی کنند، افرادی باتجربه و موفق هستند. برخی ترفندها و راه‌های خاص در خدمات حسابداری وجود دارد که تنها افراد مجرب در این حوزه می‌توانند آن‌ها را به شما پیشنهاد کنند. طبیعی است که شما با یک جلسه مشاوره حسابداری، متوجه وجود برخی راه‌‌های دور از ذهن برای انجام کارهای حسابداری کسب و کار خود شوید.

  • صرفه‌جویی در هزینه

در صورتی که شما استخدام حسابدار و کارشناس امور مالی را به مشاوره حسابداری ترجیح دهید، باید هزینه‌های قابل توجهی به عنوان دستمزد به این افراد بپردازید. در شرایطی که امکان استفاده از مشاوره حسابداری وجود دارد، استخدام حسابدار تمام وقت و ثابت اشتباه است. البته باید توجه داشت که این امر تنها برای کسب و کارهای نوپا و کوچک صدق می‌کند و در مواردی دیگر، استفاده مستقیم از خدمات حسابداری بهترین راه خواهد بود.

  • صرفه‌جویی در زمان

جالب است بدانید که امروزه امکان مشاوره حسابداری تلفنی و آنلاین نیز وجود دارد. به صورتی که می‌توان با تماس با شرکت حسابداری، به سادگی از خدماتی همچون مشاوره بهره‌مند شد. همچنین امکان استفاده از این خدمات در وبسایت بسیاری از این شرکت‌ها نیز وجود دارد که توصیه می‌کنیم از آن‌ها غافل نشوید. مشاوره حسابداری می‌تواند ترفندی برای صرفه‌جویی در زمان و در عین حال بهره بردن از بهترین اطلاعات در این حوزه باشد.

  • بررسی خدمات و عملکرد شرکت حسابداری

عقد قرارداد حسابداری کسب و کار با شرکت خدماتی، یکی از عادی‌ترین اقدامات کسب و کارها برای جلوگیری از نابودی است. از آنجایی که صدها شرکت حسابداری در سرتاسر ایران وجود دارند، مطمئنا انتخاب مورد ایده‌آل و مناسب بسیار دشوار به نظر می‌رسد؛ اما مشاوره حسابداری می‌تواند نقطه عطفی باشد تا شما کیفیت و نحوه ارائه خدمات شرکت حسابداری مورد نظر خود را بسنجید. کافی است با تماس گرفتن با شرکت مورد نظر و یا مراجعه به دفتر رسمی، نحوه تحویل گرفتن و میزان اطلاعات هرکدام از کارشناسان را بررسی کنید.

چرا مشاوره حسابداری یک نیاز برای مدیران کسب و کار است؟

طبیعتا برخی مشکلات خاص در امور حسابداری کسب و کار وجود دارد که مدیر نمی‌تواند به سادگی از پسِ آن‌ها بربیاید. در چنین مواقعی، هیچ کاری مفیدتر و بهتر از مشورت با یک فرد ماهر و مجرب در این حوزه نیست. به خصوص که امروزه برخی شرکت‌های حسابداری با تعیین حسابداران حرفه‌ای برای مشاوره حسابداری، امکان صحبت و مشورت را برای مدیران کسب و کار بسیار ساده‌تر ساخته‌‌اند.

با وجود اینکه برخورد به برخی مشکلات در امور حسابداری بسیار عادی و طبیعی است، اما همچنان می‌توان مقاومت بسیار شدید مدیران در مقابل استفاده از مشاوره حسابداری را مشاهده کرد. اگر در زمان مناسبی اقدام به رفع ابهامات و پاسخ به سوالات خود نکنید، امکان نابودی کسب و کار افزایش یافته و احتمال سقوط شما را تهدید خواهد کرد. بدیهی است که مشاوره حسابداری تنها باید با افرادی حرفه‌ای و مجرب در حوزه حسابداری انجام بگیرد؛ چراکه افراد بی‌تجربه و غیرحرفه‌ای به هیچ وجه نمی‌توانند شما را در این کار راهنمایی کنند.

مشاوره حسابداری تلفنی

مشاوره حسابداری تلفنی

تمامی صاحبان کسب و کار فعال در ایران می‌دانند که بهترین شرکت‌های حسابداری فعال در کشور، در شهر تهران قرار دارند؛ پس مطمئنا مراجعه به دفتر رسمی این شرکت‌ها، برای کسب و کارهای شهرهای دیگر دشوار خواهد بود. اما مشاوره حسابداری تلفنی امروزه در سرتاسر کشور رواج یافته تا محدودیت مکانی را برای کسب و کارها از بین ببرد. اما چگونه می‌توان از مشاوره حسابداری تلفنی استفاده کرد؟

مشاوره تلفنی در واقع با تماس تلفنی انجام می‌شود. کافی است با شماره تماس معین شده در وبسایت شرکت حسابداری مورد نظر تماس بگیرید. با این کار، می‌توانید به سادگی با کارشناس حسابدار شرکت مورد نظر ارتباط برقرار کنید و تمامی سوالات و ابهامات خود را با او در میان بگذارید. بدیهی است که اگر مشکل کسب و کار شما حاد بوده و مشاوره تلفنی قادر به حل این مشکلات نباشد، باید اقدام به حضور یافتن در دفتر رسمی شرکت حسابداری کنید.

مشاوره حسابداری رایان محاسبان

شرکت حسابداری رایان محاسبان؛ انتخاب مطلوب تمامی کسب و کارها

در این مطلب، اطلاعات شما را در مورد مشاوره حسابداری تکمیل کردیم. در صورتی که مایل به استفاده از مشاوره حسابداری هستید یا می‌خواهید با یک شرکت خدمات حسابداری قرارداد عقد کنید، شرکت رایان محاسبان بهترین گزینه برای شماست. این شرکت با انجام تمامی خدمات اقتصادی کسب و کارها، بیزینس شما را برای رشد هرچه بیشتر و به دست آوردن موفقیت‌های فراوان هدایت می‌کند.

02122355225