خدمات حسابداری شرکت فولادی

خدمات حسابداری شرکت فولادی

امروزه بسیاری از شرکت‌ها و ادارات ترجیح می‌دهند تا فعالیت خود را در زمینه تخصصی خود متمرکز کرده و امور مربوط به زمینه‌های تخصصی دیگر را به افراد و موسسات متخصص در حوزه موردنظر بسپارند. امور و خدمات حسابداری یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین اموراتی است که هر شرکتی نیاز دارد تا افراد متخصصی به این امورات رسیدگی کنند. در گذشته، در اغلب شرکت‌ها و سازمان‌ها بخشی با عنوان بخش حسابداری متشکل از چندین حسابدار وجود داشت که به امور حسابداری شرکت رسیدگی می‌کرد. اما امروزه بیشتر شرکت‌ها با برون‌سپاری امور حسابداری خود، آن‌ها را به یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات حسابداری واگذار می‌کنند. شرکت‌های فولادی که یکی از شرکت‌های مهم و تاثیرگذار کشور محسوب می‌شوند، برای رسیدگی به امور حسابداری و مالی خود باید یکی از موسسات حسابداری و حسابرسی را انتخاب کرده و رسیدگی به این امور را به آن‌ها واگذار کنند.

تعریف خدمات حسابداری

خدمات حسابداری نوعی سیستم اطلاعاتی می‌باشد که با در دست داشتن حساب‌های یک شرکت، سرمایه‌های آن و میزان سود و زیان، تمامی امور مربوط به بخش مالی یک شرکت یا سازمان را بررسی می‌کند و با استناد به اسناد و مدارک و حساب‌های شرکت موردنظر، گزارش‌های مالی و حسابداری شرکت را تنظیم می‌کند. در واقع خدمات حسابداری، از جزئی‌ترین حساب‌ها تا حساب‌ها و سرمایه‌گذاری‌های کلان یک شرکت را زیر نظر داشته و با بررسی تمامی آن‌ها، برنامه مالی و مالیاتی شرکت مورد نظر را تدوین می‌کند. گزارش‌های مالی و حسابداری تنظیم شده در خدمات حسابداری، برای کنترل ضرر و زیان‌ها و دارایی‌های یک شرکت توسط مدیران و صاحبان آن تدوین شده و بررسی می‌گردند.

در شرکت‌های فولادی نیز برای کنترل تولید و میزان سرمایه در حال گردش، بهره‌گیری از خدمات حسابداری تخصصی، مهم و باارزش بوده و در صورتی‌که توسط افراد و موسسات متخصص و خبره انجام نگیرد؛ امکان ناموفق بودن آن و حتی ورشکستگی شرکت فولادی مورد نظر نیز وجود دارد. خدمات حسابداری شامل سه مرحله ثبت، بررسی و گزارش می‌باشد. موسسات حسابداری متخصص و خبره در ابتدا با ثبت تمام داده‌ها و دارایی‌های شرکت فولادی مورد نظر در برنامه‌ها و نرم‌افزارهای حسابداری مشخص، آن‌ها را تنظیم کرده و سپس با کنترل و بررسی تمام دارایی‌ها، سود و زیان‌ها و سرمایه‌های در حال گردش و ثابت، گزارش‌های حسابداری و مالی خود را تنظیم کرده و در مرحله آخر، گزارش‌ها را به مدیران و صاحبان کسب و کار ارسال می‌کنند. خدمات حسابداری انواع مختلفی دارد که در ادامه به معرفی و ذکر هر یک از آن‌ها می‌پردازیم.

 • خدمات مشاوره‌ای حسابداری

بسیاری از شرکت‌ها به دلیل تازه‌کار بودن و یا حفظ اطلاعات مالی شرکت خود، امور مالی و حسابداری خود را برون‌سپاری نمی‌کنند و فقط در برخی موارد، از خدمات مشاوره‌ای موسسات حسابداری استفاده می‌کنند. در این صورت موسسات حسابداری با اعزام نیروی متخصص حسابداری خود به شرکت مشتری، مشاوره‌های لازم و درخواستی شرکت‌ها را به آن‌ها ارائه می‌دهند. خدمات مشاوره‌ای حسابداری می‌تواند به صورت دائمی و یا پروژه‌ای باشد.

از جمله مهم‌ترین خدمات حسابداری مشاوره‌ای موسسات حسابداری عبارت‌اند از:

 • مشاوره در عقد قراردادها
 • مشاوره در استخدام حسابدار مناسب برای شرکت
 • مشاوره برای سرمایه‌گذاری‌ها
 • مشاوره برای ارائه پیشنهادات و توصیه‌های مالی
 • مشاوره برای پرداخت مالیات کمتر و کاهش جرایم مالیاتی
 • بررسی حساب‌ها و رفع مشکلات و مغایرت‌ها
 • مشاوره برای ارزش‌گذاری‌های شرکت و تولیدات آن‌ها
 • خدمات پشتیبانی حسابداری

در این نوع از خدمات، موسسات حسابداری با راه‌اندازی و پشتیبانی نرم‌افزارها و برنامه‌های مختلف حسابداری و برنامه‌های نرم‌افزاری برای انبارداری، خدمات خود را به اکثر شرکت‌ها مانند شرکت‌های فولادی ارائه می‌دهند. در این نوع از خدمات، شرکت‌های فعال و نوپا و یا شرکت‌های بزرگ تجاری با بهره‌گیری از خدمات پشتیبانی موسسات حسابداری متخصص، تمام تولیدات و امور مالی خود را بی‌دغدغه مدیریت می‌کنند و در صورت ایجاد هرگونه مشکل به موسسه حسابداری مورد نظر مراجعه می‌کنند.

 • خدمات اجرایی حسابداری

در این نوع از خدمات، تمام بخش‌های مربوط به حسابداری برای شرکت مشتری انجام می‌شود. موسسه حسابداری با اعزام حسابدار و نیروهای متخصص خود به شرکت مشتری، تمام حساب‌های آن را بررسی کرده و تمام امور مربوط به حسابداری شرکت توسط موسسه حسابداری انجام می‌گیرد. تهیه و تنظیم صورت‌های مالی، انجام امور مربوط به مالیات، پیگیری تمام امور مالی و تنظیم گزارش‌های مالی مربوط به سود و زیان از جمله موارد مهمی می‌باشد که در این نوع از خدمات حسابداری انجام می‌گیرد. در اغلب شرکت‌های فولادی، با استفاده از حسابداری اجرایی، قیمت نهایی محصول تولیدشده تعیین می‌شود که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

 • خدمات 360 درجه‌ای حسابداری

این نوع از خدمات حسابداری کامل‌ترین و جامع‌ترین خدمات حسابداری می‌باشد که هر موسسه حسابداری قادر به انجام آن نیست و فقط برخی از موسسات بسیار حرفه‌ای و متخصص این نوع از خدمات حسابداری را ارائه می‌دهند. در این نوع از خدمات، موسسات حسابداری با اعزام حسابداران ارشد و باتجربه خود، تمامی صورت‌حساب‌ها و امور مالی شرکت مشتری را بررسی کرده و حتی صورت‌حساب‌ها و فعالیت‌های گذشته آن‌ها را بررسی می‌کنند و سپس با دادن مشاوره‌ای اجمالی، تمام مباحث مربوط به امور مالی و مالیاتی شرکت مورد نظر را اجرا می‌کنند.

خدمات مالیاتی، خدمات مالی و خدمات اداری کارکنان نیز از دیگر خدمات حسابداری می‌باشد که توسط موسسات حسابداری به سایر شرکت‌ها ارائه می‌شود.

خدمات حسابداری شرکت‌های فولادی

مواردی از خدمات حسابداری شرکت‌های فولادی

همان‌طور که می‌دانید، شرکت‌های فولادی یکی از شرکت‌های مهم صنایع فولاد هستند که با سازمان‌ها و صنایع مختلفی مانند حمل و نقل، صنایع ارتباطات ریلی و تولید ماشین‌آلات در ارتباط هستند. برای تولید قطعات فولادی، مراحل زیادی سپری می‌شود که هریک از مراحل نیز مالیات بر ارزش افزوده جداگانه‌ای دارد و باید در همان مرحله لحاظ شده و پرداخت شود. در صورتی که مالیات قطعات فولاد تولیدی در هر مرحله پرداخت نشود، امکان به‌وجود آمدن مشکلاتی در مراحل بعدی وجود دارد که ممکن است باعث ضرر و زیان شود. به همین دلیل، استفاده از خدمات حسابداری یکی از موسسات تخصصی حسابداری و مالی برای شرکت‌های فولادی مهم و حیاتی می‌باشد.

از جمله مهم‌ترین وظایف و خدمات ارائه‌شده توسط موسسات خدمات حسابداری عبارت‌اند از:

 • راه‌اندازی نرم‌افزار مناسب برای شرکت و پشتیبانی آن
 • آموزش استفاده از نرم‌افزار نصب شده به مسئولین و حسابداران مجموعه
 • کنترل و نظارت بر اسناد حسابداری
 • بایگانی و ورود اطلاعات حسابداری به سیستم
 • ثبت اسناد به صورت قانونی و سیستمی
 • رسیدگی به حساب‌های معوق
 • تهیه گزارشات مالی دوره‌ای
 • تهیه گزارشات مالیاتی مناسب
 • رسیدگی به حساب‌های مالیاتی
 • استفاده از قانون‌های مالیاتی برای کاهش مالیات پرداختی
 • رسیدگی به امور مالی کارکنان و بیمه آن‌ها
 • رسیدگی به سود و زیان و کاهش هزینه‌های غیرضروری شرکت

لزوم استفاده از خدمات حسابداری برای شرکت‌های فولادی

حال که با اهمیت خدمات حسابداری برای شرکت‌های فولادی آشنا شدید، لازم است تا با برخی از مهم‌ترین دلایل استفاده از خدمات حسابداری تخصصی نیز آشنا شوید. در ادامه به توضیح برخی از موارد مهم که با انجام خدمات حسابداری اتفاق می‌افتند، می‌پردازیم.

 • کاهش و حذف هزینه‌های اضافی

در برخی از کسب و کارها و مشاغل مانند مشاغل مربوط به صنایع فولادی، برخی از هزینه‌های موجود هزینه‌های غیرضروری بوده و به نوعی جزو هزینه‌های اتلافی می‌باشد که مدیران و صاحبان مجموعه از آن‌ها بی‌اطلاع هستند. خدمات حسابداری با بررسی دقیق و جزئی تمام هزینه‌ها، برخی از هزینه‌های غیرضروری را شناسایی کرده و برای حذف و یا تقلیل آن‌ها، برنامه‌ای تدوین می‌کند.

 • رفع مشکلات مالیاتی و پرداخت به‌موقع آن

شرکت‌های فولادی نیز مانند سایر شرکت‌ها و سازمان‌ها موظف هستند تا پایان سال کاری، مالیات خود را پرداخت نمایند و در صورتی که مالیات خود را سر موقع پرداخت نکنند، مشمول جرایم مالیاتی می‌شوند. خدمات حسابداری با کنترل حساب‌های مالی و استفاده از قانون‌های مالیاتی، تمام امور مالیاتی یک شرکت را انجام داده و از جرایم مالیاتی جلوگیری می‌کند.

 • به‌روز نگه داشتن حساب‌های مالی و مالیاتی شرکت

استفاده از خدمات حسابداری باعث می‌شود تا تمام حساب‌های مالی و مالیاتی شرکت فولادی به‌روز باشد و برای انجام محاسبات مالی و یا سایر موارد، مشکلی به وجود نیاید.

بهترین شرکت ارائه‌دهنده خدمات حسابداری

انتخاب موسسه‌ای معتبر و متخصص برای انجام خدمات حسابداری برای شرکت‌های فولادی بسیار مهم و حائز اهمیت است؛ زیرا در صورتی که موسسه حسابداری مورد نظر به اندازه کافی متخصص نباشد، امکان ایجاد خطا و مغایرت‌هایی در حساب‌ها وجود دارد. شرکت رایان محاسبان با داشتن 20 سال سابقه کاری و تجربه، در ارائه انواع خدمات مالی، مالیاتی، حسابداری و حسابرسی و با گردآوری جمعی از متخصصین مالی و مالیاتی، انواع خدمات حسابداری را با سرعت و دقت بالا و با کمترین هزینه به شرکت‌های بزرگ و کوچک و افراد حقیقی و حقوقی ارائه می‌دهد. این شرکت با حفظ محرمانگی تمام اسناد و مدارک، تمام خدمات مالی و حسابداری مورد نیاز اصناف و شرکت‌ها را در بالاترین سطح کیفیت انجام می‌دهد و یکی از معتبرترین شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات مالی و حسابداری در ایران محسوب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *