امور حسابداری، از جمله مواردی است که می‌تواند کسب و کار را به موفقیت و کسب درآمد قابل توجه نزدیک‌تر کند. با وجود این که اهمیت خدمات حسابداری برای عمده کسب و کارها ثابت شده است، همچنان شرکت‌های هواپیمایی هستند که موفق به عقد قرارداد حسابداری نشده‌اند؛ چرا که ارائه خدمات حسابداری شرکت هواپیمایی بر خلاف کسب و کارهای دیگر، بین شرکت‌های خدمات حسابداری چندان رایج نیست. به همین دلیل شناخت بهترین شرکت ارائه دهنده خدمات حسابداری شرکت هواپیمایی می‌تواند برای آن مفید و کاربردی باشد.

مدیریت امور حسابداری شرکت هواپیایی، تفاوت‌های برجسته‌ای با کسب و کارهای مشابه ندارد؛ اما حسابدار باید با برخی اقدامات خاص، مدیریت امور حسابداری آن را به بهترین شکل انجام دهد. تسلط داشتن این اقدامات که مختص شرکت‌های هواپیمایی هستند، به وفور مشاهده نمی‌شود. شرکت رایان محاسبان که خدمات حسابداری کسب و کارهای مختلف را انجام می‌دهد، قصد ارائه اطلاعاتی کامل در مورد حسابداری شرکت هواپیمایی را دارد. در ادامه این مطلب، همراه شرکت خدمات حسابداری رایان محاسبان باشید.

نحوه عقد قرارداد خدمات حسابداری

خدمات حسابداری چیست؟

به مجموعه خدماتی که در راستای ثبت تمام تغییرات اعمال شده در امور اقتصادی و ورودی و خروجی شرکت انجام می‌شود، خدمات حسابداری می‌گویند. با توجه به مدارک و اسنادی که می‌توان با مدیریت و کنترل امور حسابداری شرکت هواپیمایی به دست آورد، به جرئت می‌توان گفت خدمات حسابداری یک نقطه عطف برای کسب و کار است تا در مسیر پیشرفت قرار بگیرد. با توجه به میزان تخصصی که انجام خدمات حسابداری می‌طلبد، مدیران کسب و کار به تنهایی نمی‌توانند این اقدامات را انجام دهند.

شاید تا به حال آگهی‌های استخدام را مشاهده کرده باشید که نیاز یک کسب و کار برای همکاری با یک حسابدار حرفه‌ای را به مخاطبان اعلام می‌کند. با توجه به اینکه تحصیلات و تجارب کاری در این زمینه می‌تواند کیفیت خدمات حسابداری را رقم بزند، طبیعی است که کارشناسان حسابداری اولویت برای شرکت‌های هواپیمایی باشند. البته این تصمیم‌گیری به عهده کسب و کار است که بخواهد حسابدار را به صورت مستقیم استخدام کند و یا با یک شرکت خدمات حسابداری قرارداد ببندد.

حسابداری شرکت هواپیمایی

نحوه عقد قرارداد خدمات حسابداری

در راستای تامین خدمات حسابداری مورد نیاز کسب و کارها، تعداد زیادی از افراد فعالیت خود را در زمینه حسابداری آغاز کرده‌اند. با توجه به میزان اهمیتی که امور حسابداری برای مدیران کسب و کار دارد، توصیه می‌کنیم این خدمات را از ماهرترین کارشناسان حسابداری تقاضا کنید؛ در غیر این صورت، نمی‌توانید به تاثیرگذار بودن این خدمات روی روند تصاعدی کسب و کار اطمینان داشته باشید. توصیه ما به شما، عقد قرارداد خدمات حسابداری با شرکت‌های خدماتی را توصیه می‌کنیم.

عقد قرارداد با شرکت‌های خدمات حسابداری سهولت بالایی دارد و افراد می‌توانند با شرکت خدماتی مورد نظر خودشان قرارداد حسابداری شرکت هواپیمایی عقد کنند. لازمه عقد قرارداد خدمات حسابداری، این است که مدیر کسب و کار تمام اطلاعات مورد نیاز کارشناسان حسابداری را در اختیار آن‌ها قرار دهد. با این کار، شرکت خدمات حسابداری می‌تواند خدمات مورد نیاز شما را به شما شرح داده و توضیحات کافی را در مورد نحوه انجام اقدامات به شما ارائه دهد.

معمولا تمام وظایف و انتظارات طرفین در قرارداد خدمات حسابداری شرکت هواپیمایی ذکر می‌شود تا امکان بروز اختلاف در این همکاری به حداقل برسد؛ بنابراین شما باید قبل از عقد قرارداد از خدماتی که در نظر دارید آگاهی داشته باشید و بدانید که می‌خواهید چه بخشی از امور حسابداری کسب و کار خودتان را به شرکت حسابداری بسپارید. با این وجود، همکاری شما با شرکت حسابداری به بهترین شکل انجام می‌شود و به رشد تصاعدی کسب و کارتان کمک می‌کند.

انواع خدمات حسابداری شرکت هواپیمایی

همان‌طور که می‌دانید، امور حسابداری شرکت هواپیمایی بسیار پیچیده است. حسابدار این شرکت باید برخی اقدامات در راستای محاسبه کردن تمام ورودی‌ها و خروجی‌های شرکت هواپیمایی انجام دهد؛ چرا که عمده تغییراتی که در امور اقتصادی این شرکت اتفاق می‌افتد، به صورت روزانه هستند و رقم بسیار بالایی دارند. به همین دلیل، تصمیم داریم برخی از خدمات حسابداری شرکت هواپیمایی را به شما معرفی کنیم تا بدانید عقد قرارداد حسابداری می‌تواند در چه اموری در کسب و کارتان تاثیر می‌گذارد.

گزارش ایرلاین، اصلی‌ترین جز از خدمات حسابداری است که شرکت‌های خدماتی به شرکت هواپیمایی ارائه می‌کند. این گزارش که سه جزء اصلی دارد، می‌تواند کل سود و ضرر کسب و کار را به صورت کامل برای او نمایان کند و مزایایی را به همراه داشته باشد. در ادامه، توضیحاتی کامل در مورد هر کدام از اجزای خدمات گزارش ایرلاین در اختیارتان قرار می‌گیرد:

  • خلاصه فروش و استرداد

یکی از اقداماتی که باید در کوتاه مدت به صورت مستمر انجام شود، خلاصه فروش و استرداد است. از آنجایی که جمع آوری مدارک و اسناد معتبر برای گزارش کامل فروش و استرداد می‌تواند زمانبر باشد، شرکت‌های خدمات حسابداری با ارائه خلاصه این گزارش‌ها سعی می‌کنند تا مدیر شرکت هواپیمایی را از مبلغ فروش بیلت‌ها آگاه سازد. البته این گزارش، به معنای وجود نداشتن گزارش به صورت کامل و با جزئیات دقیق نیست؛ بلکه این گزارشات، در طولانی مدت به مدیر کسب و کار ارائه می‌شوند.

  • گزارش فروش (PSR)

همان‌ طور که از نام گزارش فروش مشخص است، کارشناس حسابداری تمام فروش‌های انجام شده را به صورت کامل و ماهانه در اختیار مدیر کسب و کار قرار می‌دهد. همچنین مالیات مبلغ بلیت فروخته شده نیز در داخل مدارک و اسناد این گزارش درج می‌‌شود تا مدیر شرکت هواپیمایی بتواند سود خالص این فروش انجام شده را محاسبه کند. این گزارش می‌تواند در امور مالی و مالیاتی کسب و کار نیز نقش مهمی را ایفا کرده و در مالیات سالانه‌ای که برای شرکت هواپیمایی تعیین می‌شود تاثیر داشته باشد.

  • گزارش استرداد (PRR)

مورد دیگر، مبلغ استرداد است. در صورتی که مسافران از سفر کردن منصرف شوند، می‌توانند مبلغی را که برای خرید بلیت پرداخته‌اند را از شرکت هواپیمایی دریافت کنند. پرداخت این مبلغ، به عهده شرکت هواپیمایی است و از سود خالص آن می‌کاهد؛ بنابراین حسابدار باید اطلاعات دقیق چنین اتفاقاتی را در مدارک و اسناد مربوطه ثبت کند تا مالیات شامل این فروش‌های برگشت خورده نشود. گزارش استرداد، مورد دیگری از گزارشاتی است که شرکت ارائه دهنده خدمات حسابداری شرکت هواپیمایی انجام می‌دهد.

شرکت خدمات حسابداری رایان محاسبان

شرکت خدمات حسابداری رایان محاسبان

در مطلب فوق، تمام اطلاعات مورد نیاز در مورد اهمیت و نحوه انجام خدمات حسابداری شرکت هواپیمایی توسط یک شرکت حسابداری برایتان شرح داده شد. مسلما با وجود این توضیحات، شما می‌توانید به بهترین نحو در جهت داشتن یک کسب و کار منظم با رشد تصاعدی حرکت کنید و مدیریت امور حسابداری کسب و کارتان را به یک فرد ماهر و مجرب بسپارید. اگر نگاهی به مصاحبه‌ها و صحبت‌های عمومی افراد موفق در حوزه کسب و کار بیندازید، متوجه می‌شوید که اکثریت آن‌ها به مدیریت بهینه امور حسابداری کسب و کار خودشان اهمیت می‌دهند و بر ارزش این کار تاکید دارند.

بهترین شرکت برای عقد قرارداد حسابداری شرکت هواپیمایی، شرکت رایان محاسبان است که بیش از 22 سال قبل فعالیت خود را در زمینه خدمات حسابداری، مالی، مالیاتی و حسابرسی آغاز کرده و توانسته سطح حرفه‌ای خود را تا به حال حفظ کند. حالا بعد از این همه سال، افراد می‌توانند امور حسابداری کسب و کار خودشان را با خیال راحت به شرکت رایان محاسبان بسپارند و شاهد رشد و پیشرفت تصاعدی آن باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات شرکت رایان محاسبان و نحوه عقد قرارداد حسابداری با تیم اجرایی این شرکت، به سایت رسمی رایان محاسبان مراجعه کنید.