بهترین وکیل مالیاتی

بهترین وکیل مالیاتی

بهترین وکلای مالیاتی افرادی هستند که به کسب و کارها، سازمان‌ها و افراد در مورد مسائل حقوقی و مالیاتیشان به بهنرین وجه ممکن کمک می‌کنند تا سازمان‌ها و شرکت‌ها کمتر در معرض بدهی‌های مالیاتی قرار بگیرند. وکلای مالیاتی همچنین به مسائل مربوط به مشتریانی که ممکن است با IRS یا سایر نهادهای دولتی که مالیات وضع می‌کنند درگیر اختلافات مالیاتی باشند، رسیدگی می‌کنند.

یک وکیل مالیاتی خوب باید از قوانین و مقررات مربوط به مالیات به خوبی آگاه باشد و همچنین دارای سابقه کاری در حسابداری و قانون تجارت باشد. مهارت‌های مختلف در اکثر موقعیت‌های وکالت، مانند ارتباطات کتبی و شفاهی، تحقیق و مذاکره نیز برای یک وکیل مالیاتی موفق الزامی است.

شرکت رایان محاسبان با بهترین وکلای مالیاتی در تهران و حومه آماده حل مسائل مالیاتی شما در کمترین زمان ممکن است. وکلای مالیاتی که به نمایندگی از مشتریان خصوصی اقدام می‌کنند، در جلسات مشتریان شرکت می‌کنند و در مورد بدهی مالیاتی بالقوه (مثلاً در خرید یا فروش دارایی) و بهترین راه کاهش این بدهی‌ها مشاوره می‌دهند.

 خبره ترین وکیل‌ های مالیاتی ما در رایان محاسبان تجربه مشارکت در دفاع از پرونده‌هایی که علیه دولت مطرح میشود را نیز داشته‌اند، از این رو می‌توانید با خیال راحت به ما و تیم حرفه‌ای ما اعتماد کنید.

وکیل مالیاتی کیست؟

وکیل مالیاتی وکیلی است که در زمینه مالیات تخصص دارد. قانون مالیات، حوزه‌ای از حقوق است که از دیرباز وجود داشته و نیازمند دانش تخصصی است. وکلای مالیاتی وکلایی هستند که در امور مالیاتی تخصص دارند و می توانند در مورد هر موضوع مربوط به مالیات راهنمایی ارائه دهند. چه به دنبال مشاوره در مورد نحوه به حداقل رساندن مالیات خود باشید و چه با صورت حساب درامد داخلی روبرو هستید که توانایی پرداخت آن را ندارید، یک وکیل مالیاتی می‌تواند به حل مشکلات شما کمک کند. وکلای مالیاتی می‌توانند در مورد کلیه فعالیت‌هایی که مشمول مالیات هستند، از جمله درآمد، معاملات اموال و .. ، مشاوره ارائه دهند. یک وکیل آگاه می‌تواند تشخیص دهد که آیا مالیات برای شرایط خاص شما مناسب است یا خیر و می‌تواند با خدمات درآمد داخلی (IRS) یا در دادگاه به منظور کاهش بار مالیاتی به نمایندگی از شما مذاکره کند.

بهترین وکلای مالیاتی همچنین از قوانین فعلی و پیشنهادی که بر مالیات تأثیر میگذارد مطلع هستند. اگر سؤال خاصی در مورد اینکه چگونه قوانین جدید ممکن است بر وضعیت شما تأثیر بگذارد دارید، میتوانید از یک وکیل مالیاتی پاسخ شفافی دریافت کنید. علاوه بر این، برخی از وکلای مالیاتی در انواع خاصی از مالیات ها مانند مالیات بر دارایی، مالیات بر عایدی سرمایه، مالیات انتقال، مالیات بین المللی و غیره تخصص دارند.

انواع قوانین مالیاتی

 • مالیات بر درآمد
 • مالیات بر املاک
 • سود سرمایه
 • وراثت انگلستان
 • مالیات بر ارزش افزوده (VAT)
 • مالیات غیر انتفاعی

مهارت‌های لازم برای تبدیل شدن به یک وکیل مالیاتی

قوانین مالیاتی یک حوزه بزرگ و پیچیده قانون است که هر سال تغییر می‌کند. برای اینکه بتوانید قوانین پیچیده، طولانی و مفصل را درک کنید و علاقه واقعی به موضوع داشته باشید، باید از نظر آکادمیک توانایی داشته باشید. مدارک اضافی (به عنوان مثال، وضعیت مشاور مالیاتی مجاز) ممکن است مورد نیاز باشد.
شما باید قوانین مالیاتی را به دوره‌های عملی تبدیل کنید، و همچنین بتوانید توصیه‌های خود را به طور واضح به مشتری خود منتقل کنید، بنابراین آگاهی تجاری و مهارت‌های ارتباطی ضروری است.
آگاهی از معاملات گسترده‌تری که در آن شرکت خواهید کرد (به عنوان مثال، ادغام و تملک، سرمایه گذاری مشترک و ابتکارات مالی خصوصی) نیز ضروری است.

وظایف و مسئولیت‌های یک وکیل مالیاتی

قانون مالیات حوزه‌های قانونی مختلفی را در بر میگیرد، اما وظایف و مسئولیت‌های مشترک عبارتند از:

 • خرید و فروش تجاری

وکلا در مورد سود سرمایه، استهلاک، مالیات بر فروش و خرید سهام مشاوره می‌دهند. آنها ارزش یک تجارت را به همراه امور مالی، بدهی‌ها و دارایی‌های فروشنده بررسی می‌کنند و نحوه ساختار خرید و فروش را تعیین می‌کنند. آنها همچنین مفاد قرارداد مربوط به مالیات را پیش‌نویس می‌کنند و ممیزی‌های بالقوه دولتی و مسائل مربوط به ترخیص مالیات را مدیریت می‌کنند.

 • تشکیل کسب و کار
  وکلای دادگستری به مشتریان کمک می‌کنند تا یک نوع نهاد تجاری یا شرکت با مسئولیت محدود را انتخاب کنند. آنها در مورد مزایا و معایب مالیاتی توصیه‌هایی ارائه می‌دهند. پیش نویس اسناد تشکیل کسب و کار، مانند اساسنامه و فرم‌ها را تکمیل می‌کنند تا آن را بایگانی کنند. این متخصصان همچنین قراردادها و آیین نامه‌های شرکت را تهیه می‌کنند و به مشتریان در انتقال دارایی‌های تجاری به شرکت‌ها کمک می‌کنند.
 • برنامه‌ریزی املاک
  وکلای مالیاتی به مشتریان راهنمایی‌هایی را در مورد انواع تراست‌ها و مقررات ارائه می‌دهند که صرفه جویی مالیاتی را به حداکثر می‌رساند، و مشتریان را در مورد تغییرات در قوانین مالیات بر املاک کشور آگاه می‌کنند. برنامه ریزان املاک به مشتریان در انتقال دارایی‌های املاک به تراست کمک می‌کنند.
 • اختلافات درامد داخلی IRS
  متخصصان برای رسیدگی به مسائلی از جمله حسابرسی، مالیات‌های معوقه، اشتباه در مبالغ بدهی مالیاتی و فرار مالیاتی، برنامه‌های اقدامی را تدوین و اجرا می‌کنند. آنها نامه‌هایی به IRS می‌نویسند و به ضرب الاجل‌های تعیین شده پایبند هستند، با IRS درباره قطعنامه‌ها و تسویه حساب‌ها مذاکره می کنند و از مشتریان در دادگاه نمایندگی می‌کنند.
 • درخواست تجدید نظر مالیات بر املاک
  وکلایی که با این مسائل سروکار دارند، اسناد مشتری از جمله نامه‌های دولت‌های محلی با ارزش‌های ارزیابی شده و توضیحات قانونی را با دقت بررسی می‌کنند. آنها در مورد ارزیابی مالیات املاک قابل مقایسه و معافیت‌های احتمالی تحقیق می‌کنند و ترتیب ارزیابی اموال را می‌دهند. این متخصصان از دفتر ارزیاب محلی درخواست بررسی می‌کنند و به مشتریان در مورد بهترین اقدامشان توصیه می‌کنند. آنها همچنین می توانند با ارزیاب درخواست تجدید نظر کنند و از مشتریان در جلسات دادرسی حمایت کنند.
 • پژوهش
  وکلای مالیاتی به‌روزرسانی‌های قانونی، تغییرات قوانین IRS و قانون‌های قضایی اخیر را بررسی می‌کنند تا در مورد تغییرات در قوانین مالیاتی به‌روز بمانند. آنها کدهای مالیاتی را همراه با سایر قوانین مالیاتی مطالعه کرده و تجزیه و تحلیل می‌کنند تا از انطباق قوانین با وضعیت کنونی مشتری اطمینان حاصل کنند.

وکیل مالیاتی

چه تخصص‌هایی در این زمینه وجود دارد؟

تخصص‌های حقوق مالیاتی عبارتند از:

وکلای مالیاتی: با همکاری با یک وکیل مالیاتی شرکت‌ها از رعایت قوانین و مقررات مالیاتی اطمینان حاصل می‌کنند. آنها در مورد حاکمیت شرکتی، ادغام و تملک و سایر امور تجاری و اوراق بهادار مشاوره می‌دهند.

غرامت اجرایی: وکلا در مورد مقررات، مزایا و حقوق بازنشستگی مشاوره می‌دهند. آنها سیاست‌ها و مفاد قراردادهای استخدامی را پیش نویس می‌کنند و به عنوان کارشناسان موضوعی در امور مالیاتی غرامت اجرایی خدمت می‌کنند.

سازمان‌های معاف از مالیات: به سازمان‌های غیرانتفاعی معاف از مالیات، مانند انجمن‌های تجاری، مؤسسات آموزشی، سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی، خیریه‌های عمومی، انجمن‌های مالکان خانه و ارائه‌دهندگان خدمات اجتماعی توصیه می‌کنند.

برنامه ریزی مالیاتی بین المللی: متخصصان در مورد مسائل مالیاتی مربوط به شرکت های فعال در حوزه‌های تجاری جهانی و همچنین افراد شاغل یا بازنشسته در کشورهای خارجی مشاوره ارائه می‌دهند.

مالیات شهرداری: این وکلای مالیاتی به دولت‌های محلی در زمینه مسائلی مانند رعایت مالیات با توجه به پروژه‌های سرمایه‌ای، زیرساخت‌ها، حمل و نقل، مسکن، مناطق مدرسه و درآمدهای صنعتی و اوراق قرضه و توسعه اقتصادی کمک می‌کنند.

دعاوی مالیاتی: وکلای محاکمه به پرونده‌ها در دادگاه‌های مالیاتی رسیدگی می‌کنند. آنها همچنین با IRS مذاکره می‌کنند، در تعقیب‌های مالیاتی کیفری دفاع می‌کنند و از مشتریان در اختلافات با مقامات مالیاتی نمایندگی می‌کنند.

سوالات متداول

تمرکز آنها بر روی چیست؟
وکلای مالیاتی بر راهنمایی مشتریان از طریق قوانین مالیاتی مختلف و کمک به آنها در مورد اختلافات تمرکز می‌کنند. آنها ممکن است به طور مستمر مشاوره فعالانه‌ای را به شرکت‌ها ارائه دهند، یا ممکن است فقط مشتریانی را که با ممیزی یا رسیدگی‌های قانونی مواجه هستند، نمایندگی کنند. وکلای دادگستری همچنین به مشتریان در مورد تنظیم طرح‌های املاک و تهیه هدایای پولی توصیه می‌کنند.

آنها به چه مهارت‌هایی نیاز دارند؟
مهارت‌های مورد نیاز شامل درک کامل حسابداری و اصول ریاضی و همچنین توانایی برقراری ارتباط و توضیح واضح قوانین مالیاتی پیچیده به مشتریان است. این متخصصان همچنین به مهارت‌های تفکر انتقادی، توانایی تجزیه و تحلیل قوانین مالیاتی برای کمک به مشتریان در تصمیم‌گیری صحیح و مهارت‌های تحقیقاتی حقوقی برای به‌روز ماندن در قوانین مالیاتی نیاز دارند.
وکلای مالیاتی بسیاری از این مهارت‌ها را در دانشکده حقوق به دست می‌آورند، که به دانشجویان می‌آموزد که مانند وکلا فکر کنند، اسناد حقوقی پیچیده را ترکیب کنند و خود را به صورت شفاهی و کتبی بیان کنند. دانشجویانی که با مدرک لیسانس یا کار درسی تجربه کاری قابل توجه در حسابداری، تجارت، یا ریاضی وارد دانشکده حقوق می شوند، اغلب مشاغلی را در قانون مالیات دنبال می‌کنند.

وکلای مالیاتی معمولا برای چه کسی کار می‌کنند؟
شرکت‌ها وکلای مالیاتی را به صورت قراردادی یا به عنوان مشاور داخلی استخدام می‌کنند. شرکت‌های بزرگ ممکن است وکلای مالیاتی را تمام وقت برای دریافت مشاوره در مورد قانونی بودن معاملات تجاری، تحولات قانونی، تأثیرات تصمیم‌های مالی و مسائل مربوط به استخدام و حقوق و دستمزد استخدام کنند. شرکت‌های حقوقی بزرگ اغلب دارای یک گروه مالیاتی با وکلایی هستند که کسب‌وکارها برای رسیدگی به مسائلی مانند تشکیل شرکت یا غیرانتفاعی، ورشکستگی، سرمایه‌گذاری مشترک و تجدید ساختار شرکت استخدام می‌کنند.

وکلا در بخش خصوصی شرکت‌های کوچک‌تر ممکن است به افراد یا مشاغل کوچک در ممیزی، اختلافات مالیاتی، درخواست تجدید نظر مالیات بر دارایی، سرمایه‌گذاری‌ها و ایجاد تراست کمک کنند. برخی از وکلا در قانون املاک کار می‌کنند و به مشتریان کمک می‌کنند اراده و اعتماد خود را برای به حداکثر رساندن مزایای مالیاتی ساختار دهند.

آنها چگونه کار خود را انجام می‌دهند؟
وکلای مالیاتی با استفاده از پایگاه‌های داده رایانه‌ای تحقیقات حقوقی انجام می دهند. آنها مطالب گسترده‌ای را در مورد تغییرات قانون مالیات می‌خوانند و با IRS و سایر مقامات مالیاتی مذاکره می‌کنند. این متخصصان برای تجزیه و تحلیل شواهدی مانند صورت‌حساب‌های بانکی، اسناد مالیاتی، رسیدها، سوابق حقوق و دستمزد و فاکتورها با مشتریان ملاقات می‌کنند. آنها نامه ها، یادداشت‌ها و قراردادها را پیش نویس می کنند و در کنفرانس‌ها و جلسات ارائه می‌کنند.

وکلای مالیاتی را با چه عناوین شغلی میتوان شناخت؟
عناوین شغلی این افراد حرفه‌ای ممکن است شامل کاردان مالیاتی، وکیل تجاری و مالیاتی، وکیل مالیاتی شرکت‌ها، وکیل مالیاتی معاملاتی، وکیل مالیاتی جنایی، وکیل مالیاتی املاک و مستغلات، اختلافات مالیاتی و وکیل حل اختلاف، وکیل مالیاتی بین المللی و وکیل برنامه ریزی املاک باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *