وام شرکت سهامی خاص

وام شرکت سهامی خاص

وام شرکت سهامی خاص از آن دسته وا‌م‌هایی است که می‌توان آن را به راحتی درخواست و دریافت کرد. شرکت‌های سهامی خاص اعتبار بالایی نزد بانک‌های مختلف دارند به همین سبب به آن‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن وام تعلق می‌گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره وام شرکت سهامی خاص ادامه این مطالب سایت رایان محاسبان را با دقت بررسی کنید.

تماس با واحد مشاوره وام

تماس با واحد مشاوره وام

تعریف شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی به شرکتی گفته می‌شود که سرمایه آن به سهم‌های مختلفی تقسیم شده است. همچنین مسئولیت و وظیفه صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آن‌ها خواهد شد. شرکت‌های سهامی به دو نوع سهامی عام و خاص تقسیم بندی می‌شوند.

در یک شرکت سهامی خاص می‌توان فعالیتی تجاری انجام نداد؛ اما شرکت همچنان یک نوع شرکت معتبر محسوب شود. به بیان دیگر اگر موضوع فعالیت شرکتی تجاری نباشد؛ با این حال از حیطه شرکت‌های تجاری بر اساس ماده ۲۰ قانون تجارت خارج نمی‌شود. در واقع یک شرکت سهامی شرکت بازرگانی محسوب می‌شود هر چند عملیات آن بازرگانی نباشد.

همانطور که پیش‌تر ذکر کردیم شرکت‌های سهامی دو نوع خاص و عام دارند. تفاوت این دو نوع شرکت در این است که سهام شرکت‌های سهامی خاص در بورس قابل معامله نخواهد بود. همچنین در همان ابتدای تأسیس چنین شرکتی، نیاز به تشریفات زیاد و شرایط خاصی نخواهد بود. در شرکت‌های سهامی خاص، سهام شرکت قابل پذیره نویسی نیست. خوب است بدانید که پذیره نویسی همان نوشتن و امضا کردن در زیر سند است. به بیان دیگر یک نوع تعهد برای انجام امور خاصی است. در این نوع شرکت سرمایه‌های اصلی توسط سهامداران و مؤسسین تأمین می‌شود. سهامداران باید حداقل ۳ نفر باشند.

وام شرکت سهامی خاص

گاهی لازم می‌شود برای شرکت سهامی خاص وام گرفت تا این شرکت بتواند به فعالیت‌های خود ادامه دهد. قانون برای شرکت‌های سهامی خاص به این صورت است که ۳۵٪ از سرمایه شرکت را در زمان تأسیس باید به بانک سپرده شود. به خاطر همین میزان سپرده، می‌توان به راحتی وامی تحت عنوان وام شرکت سهامی خاص از بانک درخواست و دریافت کرد.

جالب است بدانید که بر اساس قوانین موجود، به شرکت‌های سهامی خاص تا ۱۰ برابر بیشتر از سرمایه شرکت وام تعلق می‌گیرد. برای دریافت وام شرکت سهامی خاص بیشتر از این میزان، سهامداران باید برای دریافت وام اقدام به تنظیم صورت‌جلسه تغییرات شرکت کنند. این کار سبب شده تا سرمایه شرکت افزایش یابد و بتوان مبلغ بیشتری از بانک برای وام شرکت سهامی خاص درخواست کرد.

به طور کلی برای شرکت سهامی خاص نسبت به شرکت‌های دیگر می‌توان راحت‌تر وام تقاضا کرد‌. شرکت‌های دیگر اگر بخواهند وام زیادی دریافت کنند؛ باید حساب جاری آنها در بانک گردش مالی خوبی داشته باشد. بانک باید مطمئن شود که شرکت توانایی پرداخت این وام را در آینده دارد. همچنین در تمامی شرکت‌‌ها اگر حساب متقاضی یا مدیرعامل شرکت دارای اعتبار باشد؛ می‌توان وام را به راحتی دریافت کرد.

رایان محاسبان بهترین مشاور شما

برای دریافت وام شرکت سهامی خاص، رایان محاسبان بهترین گزینه خواهد بود. خدمات مربوط به دریافت وام بانکی رایان محاسبان، بسیار عالی و بی‌نقص هستند. در سریع‌ترین زمان ممکن با کمک رایان محاسبان می‌توانید وام خود را از بانک دریافت کنید. درست که است وام شرکت سهامی خاص به‌راحتی اخذ می‌شود اما بهتر است از مشاوره‌ها و کمک‌های یک فرد متخصص در این زمینه استفاده شود.

ویژگی‌های شرکت سهامی خاص

  • تعداد مدیران سهامداران یک شرکت سهامی خاص باید حداقل ۳ نفر باشد تا این شرکت به رسمیت شناخته شود. تعداد این افراد می‌تواند بیشتر باشد اما اگر از ۳ نفر پایین‌تر باشد؛ شرکت مورد قبول و تأیید نخواهد بود.
  • در هنگام تأسیس، تشکیل و ثبت یک شرکت سهامی باید حداقل ۱۰۰ هزار تومان سرمایه وجود داشته باشد. سهامداران قادر به تشکیل و ثبت شرکت خود نخواهند بود اگر‌ از ۱۰۰ هزار تومان سرمایه کمتری داشته باشند.
  • همچنین سهام این نوع شرکت باید قابل نقل و انتقال عمومی نباشد‌؛ اما خود سهامداران این امکان را دارند که سهام خود را در خود شرکت بین بقیه سهامداران منتقل کنند.
  • از آنجایی که سهام قابل نقل و انتقال عمومی نیست؛ بنابراین در بازار بورس نیز قابل معامله نخواهد بود.
  • مسئولیت سهامداران در خصوص بدهی‌های ایجاد شده به اندازه میزان سهامی است که در شرکت سرمایه گذاری کردند. به بیان دیگر با توجه به میزان سهامی که دارند باید برای رفع این بدهی‌ها اقدام کنند‌.
  • اوراق شرکت سهامی خاص نیز نباید قابل انتشار باشند.
  • شیوه تصمیم گیری در این شرکت‌ها باید بسیار ساده و سریع باشد. در هنگام تصمیم‌گیری رأی و سخن کسانی که بیشترین سرمایه را گذاشته‌اند؛ مورد تأیید و اثرگذارتر است.

ثبت شرکت سهامی خاص و دریافت تسهیلات آن

اما چطور شرکت سهامی خاص را ثبت کنیم و تسهیلات آن برخوردار شویم؟

همانطور که پیش‌تر ذکر کردیم در زمان ثبت شرکت سهامی خاص ۳۵٪ از سرمایه اولیه به دست بانک می‌افتد. این مبلغ از سرمایه را نمی‌توان برداشت کرد و باید تا اتمام مراحل ثبت شرکت در حساب باقی بماند. از آنجایی که ۳۵ درصد مبلغ زیادی است که در بانک وجود دارد؛ بنابراین شرکت‌های سهامی خاص اعتبار بالایی دارند و آسان‌تر وام دریافت می‌کنند. بر اساس قوانین تجارت، تنها هنگامی می‌توان ده برابر بیشتر از سرمایه اصلی وام شرکت سهامی خاص درخواست کرد که شرکت به طور رسمی ثبت شود.

برای ثبت شرکت سهامی خاص باید تصویر و کپی شناسنامه و کارت ملی تمامی مؤسسین و سهامداران ارائه داده شود‌‌. عدم سوء پیشینه این افراد نیز باید تأیید شود تا شرکت ثبت شود. همچنین نامه ۳۵٪ سرمایه اولیه پیش بینی شده توسط بانک به همراه فیش واریزی آن را باید ارائه داد. در آخر تمامی اعضا برای ثبت شرکت باید اوراق ثبتی را امضا کنند. البته توجه کنید اگر برای موضوع فعالیتی شرکت عبارت اخذ وام و تسهیلات از بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری دولتی و خصوصی نوشته شود؛ می‌توان وام را دریافت کرد.

حسابرسی حرفه‌ای و دقیق یکی از عوامل اصلی موفقیت و رشد پایدار کسب و کارهاست. با تیم حسابرسی با تجربه و متخصص رایان محاسبان، بهترین خدمات حسابرسی را دریافت خواهید کرد. ما با دقت و دانش عمیق در زمینه حسابداری و مالی، صورت‌های مالی شما را به صورت جامع بررسی و تحلیل می‌کنیم تا مشکلات مالی را شناسایی و راهکارهای بهبودی را ارائه دهیم.

 

چرا از وام شرکت سهامی خاص استفاده می‌شود؟

اغلب شرکت‌های سهامی خاص اهداف اقتصادی و تجاری بزرگی دارند که نیازمند سرمایه‌های زیادی هستند. این سرمایه‌های کلان تنها از طریق دریافت وام امکان پذیر است. از آنجایی که بانک‌ها به راحتی به این نوع شرکت‌ها وام می‌دهند؛ بنابراین وام شرکت سهامی خاص بهترین گزینه برای تأمین بودجه است. تسهیلاتی نظیر وام تأثیرات بسیار مثبتی روی روند کاری شرکت‌ها می‌گذارد.

البته شرایط دریافت وام شرکت سهامی خاص در بانک‌های مختلف متفاوت است. هر بانکی شرایط و قوانین خاص خود را دارد‌. بهتر است قبل از درخواست وام درباره شرایط و مراحل اخذ وام شرکت سهامی خاص اطلاعاتی جمع کنید تا در نهایت یک بانک مناسب را پیدا کنید. هرچه شرایط بانکی برای اخذ وام آسان‌تر باشد؛ زودتر می‌توانید وام خود را دریافت کنید.

درست است که در شرکت‌های سهامی خاص نسبت به شرکت دیگر مسئولیت‌های محدودتر و آسان‌تری وجود دارد اما دارای اعتبار بیشتری هستند. این اعتبار از همان ۳۵٪ سپرده نشئت می‌گیرد. البته ۳۵٪ نیز مقدار و سرمایه کمی نیست که در بانک گذاشته شود اما همین مبلغ در بسیاری از امور مالی در بانک‌ها به کمک سهامداران می‌آید. این اعتبار برای اخذ تسهیلات بانکی و اخذ نمایندگی‌های معتبر و مشهور و یا شرکت در مناقصات و مزایده‌های معتبر بسیار مؤثر واقع خواهد شد.

سهام داشتن در این شرکت‌ها برای افرادی که امور بازرگانی، عمرانی و… انجام می‌دهند یا شرکت‌های بیمه، تولیدی و… دارند؛ مزایا زیادی خواهد داشت.

کلام آخر

سعی کنید پیش از درخواست وام، درباره شرایط اخذ آن توسط بانک‌های مختلف اطلاعاتی کسب کنید تا بتوانید از بانکی با شرایط و مراحل آسان‌تر وام خود را دریافت کنید. نگران نباشید وام شرکت سهامی خاص در کمترین زمان و با طی آسان‌ترین مراحل از طرف بانک تقدیم سهامداران خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *