وام راه اندازی تولیدی

وام راه اندازی تولیدی

وام راه اندازی تولیدی، تامین مالی برای تامین نیازهای یک کسب و کار جدید است. این وام می‌تواند به شما کمک کند تا هزینه‌های اولیه مورد نیاز برای راه اندازی کارخانه و یا تولیدی خود را پوشش دهید. از مبلغی که به عنوان وام دریافت می‌کنید میتوانید به عنوان سرمایه در گردش، املاک و مستغلات، تهیه تجهیزات، لوازم و افزایش موجودی استفاده کنید.

تماس با واحد مشاوره وام

تماس با واحد مشاوره وام

یکی از گزینه‌هایی که صاحبان مشاغل برای تامین بودجه بکار میگیرند استفاده از وام‌های بانکی ست. بسیاری از بانک‌ها گزینه‌های متعددی برای اعطای وام برای کارخانه تولیدی دارند. اما کمک گرفتن از مشاوران و افراد کاردانی همچون تیم رایان محاسبان راهنمای شما در تمام مراحل خواهند بود تا روند دریافت وام را برایتان تسریع بخشند؛ چراکه راه اندازی کسب و کار، یک نقطه عطف مهم خواهد بود که مجموعه‌ای از چالش‌ها و فرصت‌های یادگیری را در پی دارد که لازم است از یک تیم مجرب جهت دریافت مشاوره متناسب با نیازهای خاص خود یاری بخواهید.

چرا تولیدکنندگان به دریافت وام نیاز دارند؟

صرف نظر از محصول تولیدی مانند تجهیزات الکتریکی، لوازم خانگی و قطعات کامپیوتر و الکترونیکی، فلزات و ماشین‌آلات، تامین مالی اغلب برای راه اندازی یا بقای یک واحد تولیدی مورد نیاز است. تولید کنندگان ممکن است به دلیل افزایش هزینه‌ها نیاز به دریافت وام پیدا کنند. محاسبه هزینه‌ها به شما کمک می‌کند تجارت خود را به طور مؤثرتری انجام دهید. پیشنهاد ما این است این کار را به تیم حرفه‌ای رایان محاسبان بسپارید.

وام‌های بانکی معمولاً یک گزینه برای تامین بودجه کسب و کارتان هستند. بسیاری از بانک‌ها گزینه‌های متعددی برای اعطای وام برای کارخانه تولیدی دارند. اما کمک گرفتن از مشاوران و افراد کاردان قطعا شما را در این مسیر پر پیچ و خم یاری خواهد کرد. راه اندازی کسب و کار، یک نقطه عطف مهم خواهد بود که مجموعه‌ای از چالش‌ها و فرصت‌های یادگیری را در پی دارد که لازم است از یک تیم مجرب جهت دریافت مشاوره و کمک متناسب با نیازهای خاص خود یاری بخواهید.

انواع وام برای راه اندازی کارخانه تولیدی

اعطای وام به کارخانه های تازه تاسیس بستگی به نیازها و شرایط متغیر است. شما می‌توانید با توجه به ارزیابی وضعیت کسب و کارتان یکی از گزینه‌های زیر را برای دریافت وام انتخاب کنید:

وام راه اندازی کارخانه

زمانی که یک کارخانه و یا تولیدی شروع به کار می‌کند ممکن است سرمایه کافی جهت تکمیل تجهیزات خود نداشته باشد. این وام به منظور شروع به کار واحد تولیدی و تامین بخشی از سرمایه لازم جهت تاسیس آن، اعطا می‌شود و معمولا بخش عمده‌ای از آن برای خرید ماشین‌آلات، راه اندازی خط تولید و همچنین ساخت بنای کارخانه هزینه می‌شود.

وام توسعه کارخانه

صاحبان مشاغل می‌توانند از این وام به عنوان یک کمک هزینه در توسعه کارخانه به منظور خرید ماشین‌آلات جدید و پیشرفته و توسعه خط تولید استفاده کنند.

وام سرمایه در گردش

گاهی پیش می‌آید که کارخانه با مشکل کمبود سرمایه برای خرید مواد اولیه یا پرداخت بدهی‌ها یا حقوق کارکنان مواجه ‌شود. در چنین مواردی است که اهمیت کمک گرفتن از یک شرکت حسابداری مشخص می‌شود. رایان محاسبان با بهره‌مندی از نیروهای زبده و توانمند، می‌کوشد تا با ارائه گزارشات دقیق و منظم گامی مهم در راستای افزایش اعتباردهی بانک‌ها به کارخانه برداشته و مسیر دریافت تسهیلات و وام برای کارخانه تولیدی را هموار کند.

چگونگی دریافت وام برای کارخانه تولیدی

امروزه بسیاری از شرکت‌های تولیدی برای تامین مالی خرید تجهیزات، حفظ عملیات تجاری و افزایش رشد به وام‌های بانکی متکی هستند. در واقع امروزه به دلیل مشکلات اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، رکود اقتصادی، تحریم‌ها و نوسانات بالای ارز کمتر تولیدکننده‌ای پیدا می‌شود که برای راه اندازی واحد تولیدی خود نیازی به دریافت تسهیلات و وام نداشته باشد.

به‌روزرسانی ماشین‌آلات، جایگزینی تجهیزات یا توسعه کارخانه نیاز به سرمایه قابل توجهی از طریق سرمایه‌گذاران شخصی یا دریافت وام برای کارخانه تولیدی دارد. متخصصان رایان محاسبان تجربه و سابقه درخشانی در کار با مشتریان تولیدی دارند و همه درخواست‌های وام به صورت دقیق توسط افرادی که با صنعت شما آشنا هستند پردازش می‌شوند. این یک فرایند ساده و سریع در دریافت وام برای کارخانه تولیدی و حمایت مالی از تولیدکنندگان عزیز است.

موانع دریافت وام برای کارخانه تولیدی

با توجه به نیاز فوری بسیاری از کارخانه‌ها برای راه اندازی و توسعه خط تولیدی به دریافت وام فوری، فرایند دریافت وام علی‌الخصوص در مبالغ هنگفت دشوار می‌شود؛ به خصوص که عدم دریافت به‌موقع وام، این واحدهای تولیدی را به تعطیلی می‌کشاند.

گردآوری مدارک متعدد، انجام کاغذبازی‌ها و طی کردن روند اداری یک پروسه زمان‌بر و خسته کننده بوده و کار را برای متقاضیان دریافت وام برای کارخانه تولیدی، دشوارتر می‌کند و در نهایت باز هم احتمال رد درخواست وام برای کارخانه تولیدی وجود دارد.

به همین دلیل اکیدا توصیه می‌شود دریافت وام برای کارخانه تولیدی خود را به افراد باتجربه و ماهر در این زمینه بسپارید و شانس موفقیت خود را در دریافت وام برای کارخانه تولیدی افزایش دهید. رایان محاسبان در خدمت‌رسانی به شما و ارائه مشاوره به مشتریان عزیز و گرانقدر آماده است.

چگونه وام‌ها به رشد کارخانه یا تولیدی شما کمک می‌کند؟

علاوه بر تامین بودجه مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کارتان، وام استارتاپی یا راه اندازی کسب و کار نیز می‌تواند به گسترش کسب و کارتان کمک کند. کارفرمایان و مدیران کارخانه‌ها یا تولیدی‌ها می‌توانند از بودجه‌ای که به عنوان وام دریافت می‌کنند در موارد زیر در جهت رشد استفاده کنند:

 • تجهیزات تجاری برای کارمندان جدید، مانند لپ تاپ یا تلفن همراه
 • فضای اداری بزرگتر
 • خدمات اداری از جمله وای فای، برق و غیره
 • معماری داخلی شرکت
 • ماشین آلات بیشتر برای گسترش عملیات
 • موجودی بیشتر برای گسترش فروش

اساساً، هر چیزی که ممکن است برای گسترش کسب و کار شما به بودجه بیشتری نیاز داشته باشد، می تواند توسط وام کسب و کار راه اندازی و پوشش داده شود.

مشاغل هنگام ثبت نام وام به چه مواردی باید دقت کنند؟

برای انتخاب بهترین وام برای کسب و کار خود، باید برخی از ویژگی‌های وام را در نظر بگیرید، مانند:

 • چقدر به شما وام می‌دهد؟
 • چه زمانی پول وارد حساب بانکی شما میشود؟
 • چه مدت برای بازپرداخت وام فرصت دارید؟
 • برنامه بازپرداخت به چه صورت خواهد بود؟
 • نرخ سود وام چقدر است؟
 • کارمزد وام چقدر است؟
 • الزامات در رابطه با وثیقه چگونه است؟

مزایا و معایب گرفتن وام برای راه اندازی کارخانه تولیدی

مزایامعایب
به رشد سریعتر تجارت کمک کندتجارت ممکن است شکست بخورد و مالک شخصاً مسئول وام باشد
میتوان برای به خرید تجهیزات، افزایش موجودی، گسترش تولیدی و غیره از آن استفاده کرد.سودی که به وام تعلق میگیرد در دراز مدت برای شرکت خوشایند نیست
برای مشاغل پرهزینه ضروری است

شرایط اخذ وام از وام دهنده‌ها و بانک‌ها

برای اینکه وام دهنده‌گان و بانک‌ها با درخواست وام شما موافقت کنند ابتدا اعتبار شما را می‌سنجند. امتیازات اعتباری شخصی و امتیازات اعتبارای کارخانه تولیدی شما معیاری برای سنجش اعتبار مالی شما هستند. یک امتیاز اعتباری خوب می تواند شما را در موقعیت بسیار بهتری نسبت به امتیاز اعتباری بد قرار دهد، بنابراین لازم است از همان ابتدای ورود و راه اندازی تولیدی و کسب و کارتان با حساسیت تمام از اعتبارتان مراقبت کنید. خوش حسابی و خوش قولی در برابر مشتریان و هم صنف‌هایتان به افزایش اعتبارتان می‌افزاید.

برخی از سوالاتی که بانکها و وام دهندگان شما را بر اساس آنها می‌سنجند:

 • نوع کسب و کاری که راه اندازی می‌کنید چقدر ریسک دارد؟
 • تجربه یا تخصص شما چیست؟
 • امتیازات اعتباری شما چیست؟
 • در طی چه بازه زمانی شرکت به سوددهی می‌رسد؟
 • اگر کسب و کار شکست بخورد، آیا تجهیزات یا دارایی‌هایی وجود دارد که بتوان آن را تصفیه کرد؟
  یک طرح تجاری موفق که خوب طراحی شده می‌تواند به بسیاری از این سوالات پاسخ محکم دهد. سپس باید نوع تامین مالی استارتاپی را که می‌خواهید و برای کدام یک واجد شرایط هستید، شناسایی کنید. قبل از جمع آوری اسناد و مدارک برای کسب و کار خود، باید بدانید که وام دهنده به دنبال چه چیزی خواهد بود. درخواست برای وام خرد احتمالاً با درخواست کارت اعتباری تجاری بسیار متفاوت خواهد بود. دانستن اینکه چه مبلغی برای پرداخت های ماهانه باید بپردازید، می‌تواند برایتان کمک کننده باشد.

وام برای راه اندازی کارخانه تولیدی

چگونه واجد شرایط دریافت وام راه اندازی تولیدی شویم؟

واجد شرایط بودن برای تامین مالی راه اندازی ممکن است از یک وام دهنده به دیگری متفاوت باشد، اما به طور کلی، می توانید انتظار داشته باشید که چند فاکتور برای واجد شرایط بودن در نظر گرفته شود.

مهمترین مورد برای واجد شرایط بودن، داشتن اعتبار شغلی و شخصی شماست. کسب و کارهای قدیمی ممکن است سابقه اعتباری تجاری داشته باشند، اما هنگام راه اندازی و تاسیس یک شرکت نوپا ممکن است اینگونه نباشد. در این صورت، وام دهندگان ممکن است به سابقه اعتباری و امتیازات شخصی شما نگاه کنند، بنابراین مطمئن شوید که امتیازات اعتباری خود را می‌دانید و تا حد امکان مورد اعتماد هستید.

مراحل دریافت وام برای کارخانه تولیدی

با توجه به نوع وام درخواستی، مراحل و مدارک مختلفی برای ارائه به بانک مورد نظر وجود دارد:

اخذ جواز

برای دریافت وام برای احداث کارخانه تولیدی ابتدا باید اقدام به اخذ جواز تاسیس کارخانه یا واحد تولیدی کنید. در صورتی که واحد تولیدی مورد نظر، طرح توجیهی مناسب داشته باشد و جزو اولویت‌های استان باشد، می‌توان در کنار اقدام برای اخذ جواز تاسیس و قبل از صدور این جواز، امور مربوط به دریافت وام برای کارخانه تولیدی را انجام داده و آن را دریافت کرد.

خرید زمین

در صورتی که تولیدکننده سرمایه لازم برای خرید زمین را دارد، می‌تواند نسبت به خرید یک قطعه زمین برای تاسیس ساختمان کارخانه اقدام کند؛ در غیر این صورت تولیدکنندگان محترم می‌توانند با دریافت وام بلندمدت از وزارت صمت، با بهره کم، زمین کارخانه یا واحد تولیدی خود را در شهرک‌های صنعتی خریداری کنند.

اخذ وام

وام‌های مختلفی از طرف وزارت صمت و بانک‌ها صادر می شود. اعطا وام به کارخانه بر اساس اولویت‌های مختلف انجام شده و شرایط بازپرداخت و اعطا آن با توجه به اعتبار شرکت، نوع وام و میزان آن متفاوت است.

 

مراحل دریافت وام خود را به رایان محاسبان واگذار کنید

اگر میخواهید دریافت وام شرکت خود را قطعی کنید و در سریعترین زمان ممکن وام راه اندازی شرکت تولیدی خودتان را دریافت کنید، از ما کمک بخواهید. تیم کاربلد و حاذق ما در رایان محاسبان در هر زمینه‌ای که بخواهید متخصصان آگاه و تحصیل کرده را برای کمک رسانی به شما آماده می‌کند. کافیست با ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید سپس درصورت تمایل همکاری خود را با ما آغاز کنید.

سوالات متداول وام راه اندازی تولیدی

آیا بانک‌ها به استارت آپ‌ها وام راه اندازی می‌دهند؟

بانک‌ها به استارت‌آپ‌ها وام می‌دهند، اما یافتن وام‌دهنده ممکن است دشوار باشد، زیرا استارت‌ آپ‌ها لزوماً سابقه مالی مشخصی برای نشان دادن ندارند. بانکها همچنین در مورد امتیازات اعتباری شخصی و تجاری حساس‌تر خواهند بود و بعید است که به فردی با امتیاز اعتباری پایین وام بدهند. یکی از راه‌هایی که یک استارت ‌آپ می‌تواند دریافت وام را تضمین کند، از طریق قرار دادن یک وثیقه قوی است که می‌تواند شامل یک دارایی شخصی مانند سند خانه شما باشد.

ایا بهتر است مراحل درخواست وام را خودمان انجام دهیم یا به یک شرکت مطمئن برون سپاری کنیم؟

گردآوری مدارک متعدد، انجام کاغذ بازی‌ها و طی کردن روند اداری یک پروسه زمان‌بر و خسته کننده بوده و کار را برای متقاضیان دریافت وام برای کارخانه تولیدی، دشوارتر می‌کند و در نهایت باز هم احتمال رد درخواست وام برای کارخانه تولیدی وجود دارد. با توجه به نیاز فوری بسیاری از کارخانه‌ها برای راه اندازی و توسعه خط تولیدی به دریافت وام فوری، فرایند دریافت وام علی‌الخصوص در مبالغ هنگفت دشوار می‌شود؛ به خصوص که عدم دریافت به‌موقع وام، این واحدهای تولیدی را به تعطیلی می‌کشاند.
به همین دلیل اکیدا توصیه می‌شود دریافت وام برای کارخانه تولیدی خود را به افراد باتجربه و ماهر در این زمینه بسپارید و شانس موفقیت خود را در دریافت وام برای کارخانه تولیدی افزایش دهید. رایان محاسبان در خدمت‌رسانی به شما و ارائه مشاوره به مشتریان عزیز و گرانقدر آماده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *