مشاوره مالی و مالیاتی

مشاوره مالی و مالیاتی

امور مالی و مالیاتی و خدمات مالی و مالیاتی در واقع به مجموعه خدماتی گفته می‌شود که افراد مختصص و کارشناس در این زمینه تمام اطلاعات مورد نیاز امور مالی و مالیاتی را در اختیار افرادی که به این اطلاعات برای انجام امور مالی و مالیاتی نیاز دارند، قرار داده می‌شود. در صورتی که افراد دچار مشکلات متعددی در انواع مختلفی از امور مالیاتی و مالی شوند، از طریق کارشناسان شرکت رایان محاسبان و به صورت قانونی اقدام به برطرف کردن مشکلات امور مالی و مالیاتی خود می‌کنند. در این مقاله با خدمات مشاوره امور مالی و مالیاتی شرکت رایان محاسبان بیشتر آشنا خواهیم شد.

امور حسابداری و مالیاتی چیست؟

سازمان مرتبط با امور مالی و مالیاتی تمام افراد حقیقی و حقوقی که شامل مالیات می‌باشند را بر اساس معیارهای کارشناسی مختلف و متعدد اقدام به طبقه‌بندی و تقسیم‌بندی آنها می‌کند. کارشناسان امور مالیاتی و مالی احتمال دارد در یک یا در چند زمینه مرتبط با امور مالی و مالیاتی تخصص ویژه داشته باشد. خدماتی که ارائه می‌دهند از اولین مراحل ثبت نام مالیاتی تا تخصصی‌ترین و مهم‌ترین امور مالی و مالیاتی لایحه‌ نویسی در انواع پرونده‌های مالیاتی و سایر موارد می‌باشند. شرکت رایان محاسبان تشکیل شده از کارشناسان و متخصصان مالی می‌باشد در حوزه‌های مختلفی از جمله: حسابداری٬ حسابرسی٬ ارسال اظهارنامه‌ها٬ تهیه صورتهای مالی٬ تهیه لیست مختلف از مالیات بر حقوق ماهانه٬ انواع خدمات مالیاتی و ارائه کاربردی‌ ترین نوع مشاوره‌ ها تخصص ویژه دارند.

اکثر قوانین مالیاتی دارای پیچیدگی‌های خاص و متفاوتی هستند و برای دریافت یک درک درست و حل این پیچیدگی‌ها نیاز به درک صحیح و درستی از این قوانین مالیاتی داریم. داشتن تخصص بالا و سواد حقوقی در این زمینه کار هر کسی نیست و فقط افرادی که در این حوزه مدرک تخصصی دارند و تجربه کاری دارند قادر به درک صحیح و درست این قوانین و پیچیدگی‌های این قوانین امور مالی و مالیاتی هستند. استفاده از مشاوره امور مالی و مالیاتی و دریافت مشاوره از شخص متخصص و کارشناس در این زمینه به مراتب با ارزش‌ تر از مشاوره با شخص غیرمتخصص است. مشاوره امور مالی و مالیاتی بر تمام سرفصل‌ های قانون امور مالیاتی کشور مسلط هستند و دیدگاه منطقی و تخصصی نسبت به تمام مباحث امور مالی و مالیاتی دارند.

ارائه دهنده تخصصی مشاوره مالی و مالیاتی

امور مالی و مالیاتی از مهمترین مسائل حقوقی مالیاتی هستند که بیشتر افراد حقوقی و صاحبان مشاغل با آنها سر و کار دارند. رسیدگی به وضعیت مالی شغل بسیار اهمیت دارد و برای اعطای نظم و انضباط مالی به کسب و کار شخصی خود به صورت قانونی و بهترین نحو باید از افراد متخصص در این زمینه کمک گرفت. شرکت رایان محاسبان ارائه دهنده تخصصی مشاوره مالی و مالیاتی به صورت تخصصی و کاملا حرفه‌ای کلی‌ ترین و جزئی‌ ترین مسائل مرتبط با امور مالی و مالیاتی را در اختیار مراجعه کنندگان خود با هزینه‌های بسیار مناسب و کم قرار می‌دهد.

خدمات مشاوره مالی و مالیاتی

شرکت رایان محاسبان ارائه دهنده خدمات مشاوره مالی و مالیاتی برای هر نوع از کسب و کارها و مشاغل با توجه به ویژگی‌ها و نیازمندی‌ها و شرایط مختص آن کسب و کارها برنامه‌های خاص و مخصوصی برای ارائه مالیات در نظر دارد. شرکت اعطای خدمات مشاوره مالی و مالیاتی نه تنها اطلاعات امور مالی و مالیاتی را می‌دهند بلکه نحوه اجرای دقیق و به موقع این تکالیف قانونی را نیز در اختیار مراجعه کنندگان قرار می‌دهند تا هیچ جریمه‌ای به این افراد و اشخاص حقیقی و حقوقی متعلق نشود. این کارشناسان موجود در مجموعه خدمات مشاوره مالی و مالیاتی وضعیت فعلی و نوع کارایی و عملکرد کسب و کار را به صورت تخصصی می‌سنجند و مناسب‌ ترین نوع برنامه و مشاوره را در اختیار مراجعه کننده قرار می‌دهند.

خدمات مشاوره مالی و مالیاتی

مزایای استفاده از خدمات مشاوره مالی و مالیاتی

مهم‌ترین مزایای استفاده از خدمات مشاوره مالی و مالیاتی باعث بالا بردن اطلاعات و دانش افراد حقوقی و حقوقی و صاحبان کسب و کار های مختلف به تمام قوانین مالیاتی و بخش نامه‌های مرتبط با سازمان های امور مالی و مالیاتی می‌شود. افزایش آگاهی و دانش تخصصی در این زمینه باعث می‌شود که صاحبان کسب و کار و مشاغل بدون اینکه متضرر شوند و هزینه‌ای بر آنها تحمیل شود تمام کارهای مرتبط بر امور مالی و مالیاتی را انجام بدهند. استفاده از کارشناسان مشاوره امور مالی و مالیاتی از ایجاد خسارت‌ها و تحمیل هزینه‌ های هنگفت پیشگیری می‌ کند و بسیار پر سود خواهد بود. غالبا بیشتر جرایمی که برای افراد حقیقی و حقوقی تنظیم می‌شوند بر گرفته از عدم آگاهی این افراد به قوانین امور مالی و مالیاتی می‌ باشد.

در مراکز اعطای مشاوره مالی و مالیاتی چه اطلاعاتی در اختیار مراجعه کنندگان قرار داده می‌شود؟

اصلی‌ترین اطلاعاتی که مشاوره مالی و مالیاتی به مراجعه کنندگان می‌دهند شامل:

  • در خصوص معافیت‌ های امور مالی و مالیاتی و انواع گزارشات مالی و مالیاتی و انواع مالیات‌های مرتبط با شعبات شرکت‌های غیر ایرانی و خارجی موجود در ایران و سایر موارد تمام اطلاعات و داده‌های لازم را به صورت تخصصی ارائه می‌دهد.
  • تمام صورت‌های مالی که برای ارائه به مراکز بررسی، ویرایش تنظیم و سازمان‌های دولتی از جمله اداره‌ها و شعبات بانکی مورد نیاز هستند را در اختیار مراجعه کننده قرار می‌ دهند.
  • نحوه رسیدگی به پرونده‌ های مالیاتی اشخاص کارفرما از دیگر اطلاعاتی است که توسط شرکت رایان محاسبان در اختیار مراجعه کنندگان قرار داده می‌شود.

خلاصه‌ ای از اکثر قوانین تصویب شده بر مالیات‌های مستقیم

قوانین متعددی در زمینه امور مالی و مالیاتی تصویت شده‌اند که در ادامه این مبحث با ذکر ماده، آن قوانین را با زبانی ساده و روان شرح خواهیم داد.

بر اساس ماده ۲۳۷ قانون مالیات‌های مستقیم برگ تشخیص مالیات: بر اساس اطلاعات موجود و دلایل صحیح تنظیم می‌شود. لازم به ذکر است که این ماخذ صحیح به نحوه تنظیم و ثبت شود که تمام فعالیت‌ها و کسب درآمد به دست آمده از آن به صورت کاملا صحیح و درست برای مؤدی ذکر شوند.

بر اساس ماده ۲۳۸ چنان چه مؤدی نسبت به برگ تشخیص مالیات صادر شده اعتراضی داشته باشد این امکان را دارد که در طی یک ماه یا سی روز به مراکز مرتبط مراجه کند و با اعطای مدارک و اسناد معتبر و صحیح همراه با درخواست نوشتاری، تقاضای رسیدگی مجدد کند.

مهمترین نکات دستور العمل مرتبط با دادرسی مالیاتی

در این بخش از مقاله مشاوره مالی و مالیاتی مهمترین و اصلی‌ ترین نکات دستور العمل‌ های مرتبط با دادرسی مالیاتی را به صورت خلاصه یاد می‌کنیم، این نکات از مهمترین نکات در این زمینه می‌ باشند.

  • برای اعتراض از برگ مطالبه مالیاتی تکلیفی از روز ابلاغیه تا ۳۰ روز بعد قابلیت ثبت اعتراض وجود دارد.
  • برای تنظیم فرم اعتراض فقط باید توسط افراد خاصی همچون: نماینده قانونی، وکیل و یا توسط مؤدی انجام پذیرد. دبیرخانه هیات‌ها و اداره امور مالیاتی موظف هستند که اعتراضاتی که از سمت مؤدی هستند را در دفتر مرتبط به صورت قانونی و صحیح ثبت کنند و رسید قانونی و معتبر را به شخص مؤدی تحویل بدهند. افراد برای دریافت رسید باید به این مراکز و یا اداره‌ های امور مالیاتی مراجعه کنند و درخواست دریافت رسید کنند.

مهمترین توصیه برای مودیان مالیاتی

مهمترین توصیه‌ ای که برای مودیان مالیاتی در این جا ذکر می‌کنیم این است که مؤدی باید به صورت قطعی در متن نامه اعتراض خود به برگ تشخیص مالیات، نام شخص نماینده خود را ذکر کند و یا شخص نماینده خود را به صورت قطعی و موکد انتخاب کند. چناچنه اقدام به انتخاب نماینده برای خود نکند در روز تشکیل هیات، هیچ گونه حقی ار لحاظ قانونی برای انتخاب نماینده برای خود نخواهد داشت و در آن هنگام سازمان امور مالیاتی بر طبق تشخیص خود یک شخص را به عنوان نماینده در جهت انجام تمام امور مالی و مالیاتی انتخاب می‌کند.

قبل از خدافظی!

امور مالیاتی و مالی از مهمترین امور مسائل اقتصادی مرتبط با انواع کسب و کارهای شخصی و کسب و کارهای دولتی هستند که باید به آنها رسیدگی شود. در صورتی که به امور مالی و مالیاتی رسیدگی نشود افراد جریمه می‌شوند. بهترین حالت برای پیشگیری از محتمل شدن جرایم، مشاوره با متخصصان امور مالی و مالیاتی می‌باشد. مشاور امور مالی و مالیاتی شرکت رایان محاسبان متناسب با نوع کسب و کار افراد مشاوره می‌دهند و افراد صاحب مشاغل و کسب و کار را از پرداخت هزینه‌ ها و جرایم احتمالی دور می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *