همان‌طور که می‌دانید مالیات هزینه‌ای است که توسط سازمان‌های دولتی به‌خاطر تأمین هزینه‌های عمومی کشور به افراد جامعه تحمیل می‌شود. اشتباهات ایجاد شده در پرداخت مالیات می‌تواند باعث پرداخت هزینه‌های بیشتری شود. ازآنجایی‌که مالیات بخش بزرگی از امور مالی یک کسب‌وکار را در برمی‌گیرد داشتن یک مشاور مالیاتی از اهمیت زیادی برخوردار است.

شرکت رایان محاسبان با ارائه انواع خدمات از جمله مشاوره مالیاتی در کرج دغدغه افراد صاحب‌کار را در حوزه مالیاتی از بین می‌برد. مشاوره مالیاتی به شما کمک می‌کند که امور مالیاتی خود را نه‌تنها به شیوه صحیح بلکه در بهترین و آسان‌ترین روش ممکن انجام دهید. در ادامه قصد داریم شما را بیشتر با این خدمات مشاوره‌ای بی‌نظیر آشنا کنیم.

وظایف مشاوران مالیاتی

مشاوران مالیاتی باید به‌صورت دقیق و واضح مشتری‌ها را راهنمایی کنند. همچنین با ریختن برنامه مالیاتی مناسب باید تا حدودی آینده را پیش‌بینی و در نظر بگیرند. به‌حداقل‌رساندن هزینه‌های مالیاتی با استاندارهای دولتی از دیگر وظایف آنهاست. مشاوران برای کاهش هزینه‌ها می‌توانند به‌صورت پشتیبانی مالیاتی یا دادرسی مالیاتی عمل کنند. تنظیم لوایح و ارائه اظهارنامه مالیاتی از دیگر مسئولیت‌های اصلی هر مشاوری به شمار می‌رود. متخصصان این زمینه توانایی بالایی در انجام محاسبات پیچیده خواهند داشت و باید تمام هزینه‌های شما را بررسی کنند. آنها به طور مداوم خود را با قوانین و اطلاعات جدید به‌روزرسانی کرده و شما را از آنها مطلع می‌کنند.

مشاور مالیاتی کیست؟

مشاور مالیاتی کیست؟

مشاور مالیاتی فردی است که شما را در روند پرداخت‌های مالیاتی‌تان کمک و راهنمایی می‌کند. پروسه پرداخت و تعیین مالیات برای یک تجارت بسیار سخت و پیچیده است و نیاز به فردی دارد که فوت‌وفن این راه را بلد باشد. جریمه‌های سنگین، تخفیف‌ها، معافیت‌ها و قوانین مالیاتی نیاز به یک مشاور و کارشناس دارد چرا که افراد دیگر به‌اندازه کافی از این شرایط آگاه نیستند. همچنین این دسته قوانین به‌سرعت در حال تغییر هستند بنابراین برای مواجه شدن با آنها نیاز به آگاهی و دانش به روزی داریم. مشاوران مالیاتی تخصص بی‌نظیری در حوزه‌های مالی، اقتصادی، حسابداری و حسابرسی دارند؛ بنابراین مطمئن باشید از دانش کافی برخوردار هستند. جالب است بدانید به مشاوران مالیاتی وکیل مالیاتی نیز گفته می‌شود. بدین‌جهت هر کسب‌وکاری نیاز به یک کارشناس حرفه‌ای دارد. خوشبختانه شرکت رایان محاسبان با ارائه انواع خدمات اعم از مشاوره مالیاتی در کرج می‌تواند شما را در این مسیر بسیار راهنمایی کند.

مشاوره مالیاتی در کرج

انواع مشاوره مالیاتی

مشاوره مالیاتی اقسام مختلفی دارد. توجه داشته باشد که شباهت‌های بسیار نزدیکی به یکدیگر داشته و فقط در مسائل بسیار اندکی اختلاف دارند. انواع مشاوره مالیاتی در حوزه‌های وکالتی،
املاک، مدیرت، اصناف و حقوقی عرضه می‌شود. مشاوره مالیاتی وکالتی در کم‌کردن هزینه‌ها شما را راهنمایی می‌کند. این کار باعث می‌شود از پرداخت‌های اضافه جلوگیری کنید. مشاوره مالیاتی املاک در دایره مالیات‌بردرآمد اجاره، ملک و … فعالیت می‌کند. مشاوره مالیاتی مدیریت جزو مهم‌ترین انواع مشاوره به‌حساب می‌آید. برای شرکت و نهادهایی با فعالیت‌های اقتصادی پیچیده و کلان کاربرد دارد. این‌گونه رایزنی سبب می‌شود امور دارایی به نحو احسن پیش رود.

مشاوره مالیاتی اصناف به طور تخصصی‌تر در حوزه صنف موردنظر فعالیت و نظارت می‌کند. مالیات حقوقی، مالیاتی است که کارفرما از حقوق موردنظر یک فرد کم کرده و به سازمان‌های دولتی می‌دهد. این نوع مالیات از پیچیدگی‌های فراوانی برخوردار است و شامل انواع تبصره و قانون می‌شود. بدین سبب داشتن یک راهنما، باعث می‌شود شما در حوزه‌های مالی از بسیاری جهات جلو بیفتید.

انواع مالیات در ایران

مالیات در ایران انواع مختلفی داشته و پیچیدگی‌های زیادی دارد. به‌طورکلی مالیات در ایران به دودسته مستقیم و غیرمستقیم تقسیم‌بندی می‌شود اما هرکدام از آنها نیز شاخه‌هایی دارد. پیچیدگی این حوزه باعث می‌شود نیاز به مشاور مالیاتی یک نیاز اساسی به شمار آید. مالیات‌های مستقیم به دو بخش مالیات‌بردرآمد و بر دارایی تقسیم‌بندی می‌شود. مالیات‌برارث، حق تمبر، املاک، کشاورزی، اتفاقی و … از دیگر اشکال مالیات است. همچنین از مهم‌ترین مالیات‌های غیرمستقیم می‌توان به عوارض گمرکی، مالیات بر مصرف و مالیات بر ارزش‌افزوده اشاره کرد.

انواع ارائه مشاوره مالیاتی

مشاوره مالیاتی به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. در واقع تمام آنها خدمات یکسانی را ارائه می‌دهند و فقط در جزئیات متفاوت هستند. این مشاوره‌ها به‌صورت زیر انجام می‌شود:

مشاوره مقطعی

در مشاوره مقطعی یک راهنما در بازه‌های زمانی مشخص شده از قبل به امور مالیاتی رسیدگی می‌کند. در این نوع قراردادهایی ازقبل تعیین می‌شود و بر اساس فعالیت‌های خواسته شده باید خدماتی ارائه دهند.

مشاوره همراه

در این نوع مشاوره شما در هر زمانی می‌توانید راهنمایی‌های مختلفی دریافت کنید. مشاوره همراه برای شرکت و سازمان‌های بزرگ با پرونده‌های مالیاتی زیاد کاربرد دارد تا در هر لحظه از روز بتوان از خدمات یک مشاور استفاده کرد و از هر خطایی دور ماند. می‌تواند به‌صورت حضوری یا تلفنی انجام شود.

مشاوره موردی

همان‌طور که از نام آن پیداست برای زمانی کاربرد دارد که نیاز به یک مشاوره سریع و به‌خصوص داریم. برای مثال تنظیم و اصلاح صورت‌های مالی به‌صورت سریع و تخصصی جزو اهداف مشاوره موردی است.

مشاور مالیاتی کاربلد چگونه عمل می‌کند؟

مشاور مالیاتی کاربلد چگونه عمل می‌کند؟

در این قسمت قصد داریم شما را با ویژگی‌های یک مشاور مالیاتی باتجربه و کاربلد آشنا کنیم. این کار سبب می‌شود در انتخاب یک مشاور به‌درستی عمل کنید. افراد حرفه‌ای در این زمینه بسیار دقیق و به‌روز عمل می‌کنند. مهم‌ترین ویژگی حرفه‌ای‌ها دادن راه کارهایی برای افزایش سود یک شرکت درعین‌حال کاهش مالیات‌های در نظر گرفته شده است. فرد متخصص باید بتواند بین سود حاصل شده و مالیات دولتی تعادلی عالی و به نفع صاحب‌کار ایجاد کند.

یک فرد ماهر استراتژی‌های زیادی در موقعیت‌های مختلف ارائه می‌دهد تا در بدترین شرایط نیز افراد از پرداخت‌های اضافی در امان بمانند. مشاور باید جز به جز تمام‌صورت‌های مالی را بررسی کند. غافل شدن از کوچک‌ترین جزئیات می‌تواند عواقب سنگینی را در پی داشته باشد. همچنین باید به طور قانونی تمام فعالیت‌های اقتصادی شرکت را در نظر گرفته و راهکارهای صحیحی ارائه دهد. تنظیم لوایح مالیاتی از دیگر وظایف مهم یک مشاور مالیاتی به شمار می‌آید.

چرا از مشاوره مالیاتی در کرج استفاده کنیم؟

همان‌طور که گفته شد داشتن یک مشاوره مالیاتی در کنار خود باعث پیشرفت و ترقی کسب‌وکارتان می‌شود. این حوزه از حساسیت بالایی برخوردار است به‌طوری‌که کوچک‌ترین خطا یا دقتی می‌تواند سبب ایجاد مالیات‌های بیشتر یا تخفیفاتی شود. چنان‌که مشاوری برای انجام امور مالیاتی در کنار خود ندارید هرچه زودتر با استفاده از راهنمایی‌ها و خدمات وب‌سایت یا شرکت رایان محاسبان از یک شخص متخصص بهره‌مند شوید. رایان محاسبان با 21 سال سابقه درخشان همواره خدمات متنوع و کاربردی برای کاربران خود ارائه داده است؛ بنابراین با برخورداری از مشاوره مالیاتی در کرج توسط این شرکت نگرانی‌های خود را در این زمینه فراموش کنید.

در آخر

امیدواریم از این مقاله نهایت استفاده را برده باشید و با دیدی باز و مطمئن هر چه زودتر از اطلاعات یک مشاوره مالیاتی برای فعالیت‌های خود استفاده کنید. شرکت رایان محاسبان شما را در داشتن یک مشاوره مالیاتی در کرج همراهی می‌کند.