مدیریت مالی خود را به حسابداران رایان محاسبان بسپارید

شاید شما هم کسب و کارهایی را مشاهده کرده باشید که به دنبال استخدام حسابدار حرفه‌ای برای خود هستند. حسابداری یک شغل بسیار حائز اهمیت و کاربردی در تمامی کسب و کارها بوده که امروزه اهمیت بسیار زیادی برای تمامی مدیران کسب و کارها پیدا کرده است؛ به طوری که همگی به دنبال استخدام و عقد قرارداد با حسابدار ماهر و مجرب برای انجام خدمات حسابداری خود هستند. با وجود این که استخدام حسابدار در بازار کار شدیدا رواج دارد، اما نمی‌توان آن را بهترین راه بهره‌مندی از خدمات حسابداری دانست؛ زیرا عقد قرارداد با شرکت حسابداری همواره بهترین انتخاب برای کسب و کارهاست.

بر خلاف تصورات، برون سپاری خدمات حسابداری مزایای بسیاری برای کسب و کار خواهد داشت. به خصوص در دوران امروزی که اعزام حسابدار به کسب و کار طرف قرارداد میان شرکت‌‌های خدمات حسابداری رواج یافته است. با وجود این شرکت‌ها و امکان اعزام حسابدار ماهر و مجرب به دفتر رسمی کسب و کار، شما هیچ نیازی به استخدام حسابدار ندارید؛ زیرا تمام نیازهای عمومی و تخصصی شما در این حوزه تامین خواهد شد و شاهد بهینه سازی کسب و کارتان خواهید بود. در ادامه، شما را به صورت کامل با نحوه اعزام حسابدار آشنا خواهیم کرد.

حسابداری رایان محاسبان
اعزام حسابدار

منظور از اعزام حسابدار چیست؟

با وجود این که حسابدار می‌تواند بدون حضور فیزیکی در کسب و کار، کارهای خود را انجام دهد، اما حضور او اهمیت بسیار زیادی برای مدیر دارد؛ زیرا با وجود یک حسابدار ماهر و مجرب در دفتر کسب و کار، می‌توان از اطلاعات و مهارت‌های وی استفاده کرد. به همین دلیل شرکت‌های خدمات حسابداری برای حل کامل این مشکل، خدمات اعزام حسابدار به محل کسب و کار را به مدیران ارائه می‌دهند. البته طبیعتا نحوه انجام این کار برای مدیران کسب و کار چندان روشن و واضح نیست.

وقتی شما برای انجام خدمات حسابداری کسب و کارتان با یک شرکت حسابداری قرارداد می‌‌بندید، شرکت طرف قرارداد برای انجام شدن بی‌نقص خدمات مورد نیاز شما یکی از حسابداران ماهر و مورد قبول خود را به دفتر رسمی کسب و کارتان اعزام می‌کند. این حسابدار که تحت حمایت کامل شرکت حسابداری قرار دارد، تمامی خدمات مورد نظرتان را به شما ارائه خواهد داد تا نظم و هماهنگی به صورت کامل به امور اقتصادی کسب و کارتان بازگردد.

از آن جایی که اعزام حسابدار به دفتر رسمی کسب و کار مزایا و ویژگی‌های فراوانی دارد، تمامی صاحبان کسب و کارها به دنبال یک شرکت حسابداری معتبر برای عقد قرارداد حسابداری هستند تا از این خدمات استفاده کنند؛ اما بسیاری دیگر از افراد به دلیل مردد بودن میان گزینه استخدام حسابدار و عقد قرارداد با شرکت خدمات حسابداری، نتوانسته‌اند تصمیمی قاطع و مطمئن بگیرند. برای این که بهترین گزینه را برای خود و کسب و کارتان انتخاب کنید، برخی توضیحات کامل از این دو گزینه را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

اعزام حسابدار پاره وقت

همان طور که می‌توان متوجه شد، اعزام حسابدار به دفتر رسمی کسب و کارها باید طبق زمان‌بندی خاصی انجام گیرد؛ در غیر این صورت، بی‌نظمی شدیدی در دفتر این کسب و کار به وجود می‌آید. در مواردی که خدمات حسابداری مورد نیاز کسب و کار چندان زیاد نیست، عموما اعزام حسابدار به صورت تمام وقت انجام نمی‌گیرد؛ زیرا جز هزینه و مشکل اضافی، مزیت دیگری برای کسب و کار و حسابدار به همراه ندارد.

در این مواقع، اعزام حسابدار به صورت پاره وقت بهترین راه برای بهره‌مندی از مزایای شرکت حسابداری است. منظور از اعزام حسابدار به صورت پاره وقت، حضور موقتی حسابدار در مواقع نیاز در دفتر رسمی کسب و کار بوده که اخیرا در استخدام نیز رواج یافته است. مدیر کسب و کار در هر زمانی که فکر می‌کند نیاز به حضور حسابدار وجود دارد، در برنامه وی قرار می‌دهد؛ البته این برنامه باید در ابتدای کار توسط کسب و کار به شرکت حسابداری ارائه شود تا اعزام حسابدار با یک برنامه مشخص و منظم انجام گیرد.

اعزام حسابدار تمام وقت

نوع دیگری از اعزام حسابدار، به صورت تمام وقت انجام می‌شود. عموما کسب و کارهای بزرگ که به صورت تمام وقت فعالیت می‌کنند، نیاز دائمی به حضور یک حسابدار ماهر و مجرب دارند تا از مزایای حضور او بهره‌مند شوند. در چنین مواقعی، مطمئنا اعزام حسابدار به صورت پاره وقت برای کسب و کار نتیجه مطلوبی نخواهد داشت؛ زیرا زمان حضور حسابدار در دفتر کاملا محدود و ناکافی خواهد بود.

اعزام حسابدار تمام وقت به دفتر رسمی کسب و کار، یکی از خدمات شرکت‌های حسابداری است که ارزش بسیاری برای صاحبان کسب و کار دارد؛ چراکه یکی از کارشناسان حسابدار تیم اجرایی شرکت حسابداری طرف قرارداد، به صورت اختصاصی خدمات حسابداری کسب و کار را انجام می‌دهد. با وجود این که اعزام حسابدار تمام وقت هزینه نسبتا بیشتری نسبت به باقی خدمات دارد، اما مزایای متمایز آن باعث شده همواره در اولویت مدیران قرار داشته باشد.

استخدام حسابدار یا عقد قرارداد حسابداری با شرکت خدماتی؟

همان طور که تا به حال بسیاری از آگهی‌های استخدام را مشاهده کرده‌اید، استخدام حسابدار میان کسب و کارها بسیار رایج است؛ زیرا باور دارند می‌توان با استخدام یک فرد ماهر و مجرب در این حوزه، تا مدت‌ها از مزایای آن بهره‌ برد. اما بخش دیگر این موضوع، دشواری یافتن فردی ماهر، مجرب و معتمد است که بتوانیم به او در حفظ اسرار کسب و کار اعتماد داشته باشیم. مطمئنا پیدا کردن چنین فردی، نیازمند هزینه و دستمزد بسیار زیادی است که هر کسب و کاری توانایی پرداخت آن را ندارد.

گزینه دیگری که همواره وجود دارد، امکان عقد قرارداد حسابداری با شرکت خدماتی است. امروزه می‌توان با عقد این قرارداد، از خدمات اعزام حسابدار این شرکت‌ها استفاده کرد. از آن جایی که کارشناسان و حسابداران تیم اجرایی شرکت حسابداری از مهارت و تجربه بسیار بالایی برخوردار هستند، مدیر کسب و کار می‌تواند از انجام شدن بی‌نقص خدمات حسابداری و معتمد بودن حسابدار خود اطمینان داشته باشند. بدیهی است که این گزینه، عاملی برای کاهش تمایلایت برای استخدام حسابدار بوده و عمده مدیران کسب و کار با این شیوه موافق هستند.

استخدام حسابدار

اعزام حسابدار در تهران

نکته حائهمیت یگری که باید در عقد قرارداد حسابداری به آن توجه داشت، محدودیت مکانی اعزام حسابدار است. چنانچه دفتر رسمی کسب و کار شما در شهر تهران قرار دارد، نمی‌توانید از یک شرکت حسابداری در شهر اصفهان اعزام حسابدار درخواست کنید؛ زیرا اعزام کارشناس حسابدار به شهرهای دیگر، مشکلات بسیاری برای شرکت حسابداری و کارشناس دارد و عملا غیرممکن است.

اعزام حسابدار در شهر تهران، شدیدا رایج است و امروزه بسیاری از شرکت‌های حسابداری در تهران این خدمات را ارائه می‌دهند. امکان اعزام حسابدار پاره وقت و تمام وقت به تمامی دفاتر رسمی کسب و کارها در تهران وجود دارد؛ برای بهره‌مندی از این خدمات، باید با شرکت حسابداری مورد اعتماد خود قرارداد عقد کرده و از آن‌ها اعزام حسابدار ماهر و مجرب تقاضا کنید. در ادامه، شما را با بهترین شرکت خدمات حسابداری در تهران آشنا خواهیم کرد.

امور حسابداری

رایان محاسبان؛ تیم ماهر و مجرب در ارائه خدمات حسابداری

در این مطلب، به صورت جامع نحوه اعزام حسابدار و طریقه انجام این کار را برایتان شرح دادیم. چنانچه به دنبال عقد قرارداد حسابداری با یک شرکت خدماتی ماهر و به‌نام در این حوزه باشید، توصیه می‌کنیم از شرکت رایان محاسبان غافل نشوید. ما در رایان محاسبان با سابقه فعالیت بیش از ۲۰ ساله در حوزه خدمات مالی، مالیاتی، حسابداری و حسابرسی خدماتی کم‌نظیر در سطح کشور به شما ارائه می‌کنیم. شما می‌توانید با خیالی آسوده تمام کارهایتان را به تیم ما بسپارید.

چرا رایان محاسبان؟

تخصص

تیم متخصص مالی و مالیاتی

دارای تیم متخصص و اساتید دانشگاهی جهت بهینه ترین تصمیم گیری برای شرکت طرف قرارداد
هزینه-کم

سرعت و دقت بالا با حداقل هزینه

انجام امور تخصصی با سرعت بالا و کمترین هزینه برای کارفرمایان جهت دستیابی به مدیریت هزینه بهینه
سابقه فعالیت

تجربه فعالیت انواع صنایع

انجام انواع فعالیت ها و تجربه انواع صنایع توسط تیم متخصص مالی جهت پرداخت حداقل مالیات
02122355225