یکی از مهم‌ ترین و اصلی‌ ترین دغدغه‌ های کسب‌ و کارهای کوچک و بزرگ و اغلب شرکت‌ها، حفظ دارای ی‌ها و سرمایه‌ های خود و استفاده از آن‌ها در جهت رشد و توسعه کسب‌ وک ار خود می‌باشد. مشکلات اقتصادی و مالی یکی از بزرگترین مشکلاتی است که صاحبان شرکت‌ها و کسب‌  و کارهای مختلف با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و اغلب سعی می‌کنند تا میزان سود دهی شرکت را در بالاترین سطح ممکن نگه داشته و مواردی مانند جرایم مالیاتی و ضرر و زیا ن‌ها را کاهش داده و از ورشکستگی احتمالی کسب‌وکار خود جلوگیری کنند. مشاوره مالی یکی از بخش‌ های هر شرکت و مجموعه‌ای است و با توجه به وظایفی که انجام می‌دهد، یکی از حساس‌ترین و مهم‌ترین بخش‌های یک شرکت به شمار می‌ رود.

معرفی مشاوره مالی

در حال حاضر اکثر شرکت‌ها و سازمان‌ها درگیر مشکلات مربوط به امور مالی هستند. اغلب این مشکلات ناشی از وجود قوانین پیچیده‌ و مبهم مالیاتی و ازدیاد بخشنامه‌های قانونی ست. درصورتی که کارفرمایان شرکت‌ها بخواهند این قوانین را دور بزنند و مسئولیت آن را به فردی خبره و آگاه واگذار کنند، بهترین کار دریافت یک مشاوره مالی هدفمند خواهد بود تا میزان سوددهی شرکت را در بالاترین سطح ممکن نگه داشته و مواردی مانند جرایم مالیاتی و ضرر و زیان‌ها را کاهش داده و از ورشکستگی احتمالی کسب‌وکار خود جلوگیری کنند.

مشاوران مالی با دانش و تخصص خود به شما کمک می‌کنند تا برنامه‌ای شخصی سازی شده برای دستیابی به اهداف مالی خود ایجاد کنید و پیشرفت خود را در این مسیر ترسیم کنید. آنها می‌توانند به شما در پس انداز بیشتر، سرمایه گذاری عاقلانه یا کاهش ریسک کمک کنند.

طرح مشاوره مالی علاوه بر سرمایه گذاری شامل پس انداز بودجه، بیمه و استراتژی‌های مالیاتی نیز می شود. مشاوران به طور منظم با مشتریان خود در تماس‌اند تا وضعیت فعلی و اهداف آینده آنها را مجدد ارزیابی کنند و بر اساس آن برنامه ریزی انجام دهند.

مشاوره مالی رایان محاسبان

مشاوره مالی کیست؟

عمومی‌ ترین و ساده‌ترین شیوه برای بهینه‌سازی امور مالی کسب و کار، استفاده از مشاوره مالی است. طبیعتا در انجام امور مالی نیز همانند دیگر کارها، امکان بروز برخی سوالات و ابهامات برای افراد وجود دارد؛ زیرا انجام کار های امور مالی کسب و کار نیازمند تجربه و مهارت بسیاری بالایی است و نمی‌توان از تمام افراد انتظار انجام دادن بی‌نقص آن را داشت. این افراد به جای این که در این مواقع دست به استخدام کارشناس خدمات مالی بزنند، به سادگی می‌توانند از مشاوره مالی استفاده کنند.

مشاوره مالی در واقع یک جلسه مشورت با یک کارشناس مجرب و ماهر در حوزه فوق است؛ شما می‌توانید تمامی سوالات دلخواه خود را از این کارشناس بپرسید. کارشناس مشاور عموما با در نظر گرفتن شرایط کسب و کار شما و مشکلات پیش آمده، برخی ترفندها و راه‌ های منحصر به فرد برای بهینه‌سازی امور مالی به شما پیشنهاد خواهد داد. شما باید تمامی این ترفند ها را در نظر بگیرید و گزینه‌ای که برایتان معقول‌ تر به نظر می‌ رسد را انتخاب کرده و اقدامات کافی برای عملیاتی کردن آن را انجام دهید.

مشاور مالی کیست؟

وظایف مشاور مالی؟

مشاور مالی فردی است که به حوزه‌ های حسابداری داخلی و خارجی، امور مالیاتی و مالی، نرم‌افزار های حسابداری و مالیاتی، تهیه صورتحساب‌ ها، تهیه قرارداد های مالی و تهیه اظهارنامه‌ های مالیاتی آشنایی کامل داشته و در مورد هریک از این مسائل دانش و تجربه کافی و مناسبی دارد.

یک مشاور مالی بایستی مانند یک مهندس عملیاتی کار بلد توانایی این را داشته باشد که با رصد و بررسی کافی و مناسب صورت‌حساب‌ های یک شرکت، دارایی و سرمایه‌ گذاری‌ های آن، موارد مالیاتی و مالی شرکت و برنامه و اهداف آن، پلن و استراتژی مناسبی را به مدیر مجموعه ارائه داده و مجموعه را در راستای افزایش سود دهی و کاهش هزینه‌های غیر ضروری و همچنین کاهش جرایم مالیاتی هدایت کند.

نقش‌های مشاور مالی

1- یک مشاور مالی شریک برنامه ریزی مالی شماست. فرض کنید می‌خواهید 20 سال دیگر بازنشسته شوید یا فرزند تان را 10 سال دیگر به دانشگاه خصوصی بفرستید. برای دستیابی به اهداف خود، ممکن است به یک متخصص ماهر با مجوز های مناسب نیاز داشته باشید تا به تحقق این برنامه‌ها کمک کند. اینجاست که یک مشاور مالی وارد عمل می‌شود.
شما و مشاورتان با هم موضوعات بسیاری را پوشش خواهید داد، از جمله میزان پولی که باید پس انداز کنید، انواع حساب‌ های مورد نیاز، انواع بیمه‌هایی که باید داشته باشید، برنامه ریزی املاک و مالیات و ..

2- مشاور مالی یک مربی نیز است. بخشی از وظیفه مشاور این است که به شما کمک کند تا بفهمید چه چیزی در رسیدن به اهداف آینده شما دخیل است. فرآیند آموزش ممکن است شامل کمک دقیق در مورد موضوعات مالی باشد. در ابتدای رابطه شما، این موضوعات ممکن است شامل بودجه بندی و پس انداز باشد. همانطور که در دانش خود پیشرفت می‌کنید، مشاور به شما در درک امور پیچیده سرمایه گذاری، بیمه و مالیات کمک می‌ کند.

انواع مشاوره مالی

مشاوره مالی همیشه مختص کسب‌وکارها، شرکت‌ ها و مجموعه‌ های بزرگ نبوده و برای افراد شخصی و حقیقی نیز مشاوره در زمینه‌ های مالی قابل انجام است.

مشاوره مالی شخصی

بسیاری از افراد براساس دارایی‌ها و سرمای ه‌گذاری‌های خود نیاز به یک مشاور مالی باتجربه و ماهر دارند تا وی بتواند سرمایه و دارایی آن‌ها را در زمینه‌ ای مناسب سرمایه‌ گذاری کرده و به کار ببرد. اغلب افراد به دلیلِ عدم تسلط کافی و مناسب در زمینه‌های مختلف سرمایه‌ گذاری، قابلیت ریسک‌ پذیری نداشته و نمی‌توانند برای دارایی‌ های خود تصمیم‌ گیری کنند. به همین دلیل، از خدمات مشاور مالی کمک می‌گیرند تا سرمایه خود را حفظ کنند.

مشاوره مالی آنلاین

در این نوع از مشاوره، افراد شخصی و صاحبان مشاغل و کسب‌ و کار، با مراجعه به سایت موسسه مشاوره مالی مورد نظر و ارائه اطلاعات خواسته شده و ثبت آن‌ها در سایت، مشاوره دریافت می‌کنند. بسیاری از سایت‌ های مشاور مالی معتبر، اپلیکیشن‌ های مشاور مالی نیز راه‌اندازی کرده‌اند و از این طریق پاسخگوی نیاز مشتریان خود هستند.

نکته مهمی که در این نوع از مشاوره مالی وجود دارد این است که با توجه به آنلاین بودن این نوع مشاوره، امکان اینکه افراد به دام افراد سودجو و نامعتبر بیفتند، وجود داشته و ممکن است از این طریق، از افراد حقوقی و حقیقی کلاه‌ برداری شده و ضررهای جبران ناپذیری به ‌آن‌ها وارد شود. بنابراین، افراد شخصی و صاحبان مشاغل در استفاده از این روش مشاوره، باید دقت و توجه بالایی داشته باشند تا همواره از سایت معتبر و رسمی، مشاوره بگیرند.

مشاوره مالی تلفنی

زمانی‌که مشکلات مالی به‌وجود آمده ساده و آسان باشد و تنها با یک تلفن و برقراری تماس با موسسات مشاوره مالی، مشکل حل شود؛ می‌توان از مشاور مالی تلفنی استفاده کرد. لازم به ذکر است، این نوع مشاوره هزینه پایین‌ تری نسبت به مشاوره حضوری داشته و کسب‌ و کارهای کوچک و افراد شخصی می‌ توانند از آن بهره ببرند. امروزه بسیاری از موسسات مشاوره مالی، خدمات مشاوره‌ای خود را به شکل تلفنی در اختیار مشتریان و مخاطبان خود قرار می‌دهند و از این طریق، پاسخگوی کسب‌ و کارهای بیشتری نیز هستند.

مشاوره مالی حضوری

بسیاری از شرکت‌ ها و افراد و صاحبان کسب‌ و کارها اغلب از خدمات مشاوره در زمینه‌های مالی به صورت حضوری استفاده می‌کنند؛ زیرا در این نوع از خدمات، مشاور مالی توانایی بررسی و تحلیل کامل و دقیق صورت‌حساب‌ها، دارایی‌ها و مشکلات مالی مجموعه مورد نظر را داشته و راحت‌ تر می‌تواند پیشنهادها مفید و مناسبی ارئه دهد.

شرکت‌های مشاوره مالی

مزایای استفاده از مشاوره مالی

داشتن یک برنامه ریزی مالی خوب می‌تواند به شما در عبور از شرایط حساس و طاقت فرسا کمک کند. همکاری با یک مشاور کار درست به این معنی است که شما خواهید توانست از مزایای داشتن یک مشاوره مالی در تهران باکیفیت بهره مند شوید.

برخی از این مزایا عبارتند از:

  • دسترسی به مهارت‌ های تخصصی
  • برنامه ریزی برای دستیابی به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت
  • کمک به پس انداز و بودجه بندی
  • درک برخی از راه حل‌های مناسب و قابل دسترس
  • داشتن برنامه‌ های سفارشی و منحصر به فرد متناسب با موقعیت شما
  • داشتن یک فرد حرفه‌ ای در کنارتان که از طرف شما تحقیق می‌کند، در زمان ارزشمند شما صرفه جویی می کند و ..
  • داشتن آسودگی خاطر از وضعیت سرمایه گزاری خود
  • کمک به کاهش پیامدهای مالیاتی
  • و …

چرا رایان محاسبان؟

شرکت رایان ویژگی‌هایی دارد که آن را از سایر شرکت‌ های  مشاوره خدمات مالیاتی متمایز می‌ کند. برخی از ویژگی‌ های رایان محاسبان به شرح زیر است:

قانون مداری

قانون مداری

پروسه مالیاتی

آگاهی و آشنایی به تمام پروسه‌های مالیاتی

تیم

داشتن تیم حرفه‌ای، باتجربه و ماهر

کسب و کار

توانایی همکاری با انواع کسب‌وکارها

سوالات متداول مشاور مالی

وظایف مشاوره مالی چیست ؟

از وظایف مشاوره مالی که توسط شما انتخاب شده است در کنار شما به بررسی موضوعات مختلف مورد نیاز شما می پردازد،از جمله اینکه چه میزان پول باید پس‌انداز کنید، برای شروع به مقدار سرمایه گذاری نیاز دارید یا از چه راه هایی سرمایه گذار جذب کنید چه نوع حساب بانکی برای خود باز کنید،

درچه زمانی شما به مشاوره مالی نیاز دارید؟

هنگامی که شما به مشاور مالی نیاز دارید از دو حالت خارج نیست برای شخص خودتان به مشاور مالی نیاز دارید یا برای شرکت یا کسب و کار و یا سازمان خود به مشاور مالی نیاز دارید

اگر شما هم به دنبال مشاوره مالی حرفه‌ ای برای کسب و کار خود هستید و می‌ خواهید که امور مالیاتی شما کاملا اصولی و صحیح صورت بگیرد، می‌ توانید از طریق تماس با ما، با مشاوران و کارشناسان حرفه‌ ای رایان محاسبان در ارتباط بوده و از راهنمایی‌ ها و کمک‌ های آن‌ها استفاده کنید.