گسترش فعالیت‌ شرکت‌های تجاری و بازرگانی شرایطی را در بازار رقابت ایجاد کرده است که به موجب آن، خدمات مالی و حسابداری باید با دقت و تخصص بیشتری انجام شوند. رسیدگی به امور مالی و حسابداری هرچه با دقت و تخصص بیشتری صورت بگیرند، توسعه و رشد شرکت‌ها نیز بیشتر خواهد شد. امروزه برای انجام این امور، به خصوص در شرکت‌های بزرگ، بهتر است به سراغ موسسات خدمات مالی و حسابداری معتبر و قابل اطمینان بروید؛ موسساتی که به صورت تخصصی به انجام کلیه امور مالی می‌پردازند.

در ادامه به معرفی ویژگی‌های بهترین موسسه خدمات مالی در کشور خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

موسسه خدمات مالی چیست؟

موسسه خدمات مالی چیست؟

یک شرکت تجاری یا بازرگانی، برای رسیدگی به امور مالی و حسابداری خود باید به سراغ متخصصان و نیروهای مجرب در امور مالیاتی برود.

یک راهکار مناسب برای رسیدگی به مردم، استفاده از امکانات یک موسسه خدمات مالی معتبر است. موسسه خدمات مالی مجموعه‌ای است که به تمام امور حسابداری و مالی دیگر شرکت‌ها رسیدگی کرده و خدمات مالی متنوعی ارائه می‌کند. این موسسات به تربیت نیروهای متخصص در امور مالی می‌پردازند تا بتوانند بهترین خدمات را به شما ارائه کنند.

مسئولیت کلیه امور و اسناد مالی و حسابداری شرکت شما بر عهده موسسات خدمات مالی خواهد بود و عواقب هر گونه اشتباه و خطا در این زمینه، بر عهده آن‌ها است. شرکت‌های تجاری بزرگ برای کنترل حجم معاملاتی بالا و شرکت‌های کوچک برای صرفه جویی در هزینه‌های احتمالی، بهتر است از خدمات این مجموعه‌ها استفاده کنند.

موسسه خدمات مالی

خدمات مالی شامل چه مواردی می‌شود؟

خدمات مالی شامل مجموعه گسترده‌ای از امور و فعالیت‌های مالی و حسابداری می‌‌شود که می‌توان از میان آن‌ها به موارد زیر اشاره کرد:

انجام امور مالی و حسابداری

رسیدگی به فعالیت‌های مالیاتی و حق بیمه

ثبت کد اقتصادی

اخذ گواهینامه مالیات بر ارزش افزوده

بررسی فاکتورهای معاملاتی

ارائه روش‌های نوین مدیریت مالی و قیمت گذاری

ارائه و تهیه اظهارنامه‌های مالیاتی

تهیه گزارشات مالی براساس داده‌های پیشین

اعتبار سنجی و بررسی صحت داده‌های مالی

بررسی و رسیدگی به وضعیت مالی شرکت

تهیه صورت حساب مالی

مدیریت امور مالی شرکت

برنامه ریزی برای امور مالی

تهیه لیست بیمه

رسیدگی به حقوق و مزایای کارکنان شرکت

این خدمات در اغلب موسسات مالی و حسابداری ارائه می‌شوند.

وظایف یک موسسه خدمات مالی چیست؟

وظایف یک موسسه خدمات مالی چیست؟

خوب است بدانید که مجموعه وظایف و خدمات ارائه شده توسط یک موسسه خدمات مالی، بیشتر از انجام امور حسابداری است. در این بخش به برخی از مهم‌ترین خدمات این موسسات اشاره می‌کنیم.

 • انجام کلیه امور حسابداری و بررسی اسناد و مدارک مالی
 • مشاوره مالیاتی به اعضای شرکت و انتقال تجربیات حسابداری و مالیاتی
 • انجام خدمات و رسیدگی به مسائل مالیاتی شرکت
 • نصب، راه اندازی و آموزش نرم افزار‌های حسابداری جدید و کارآمد
 • آموزش حسابداری به اعضای شرکت

در مجموع خدمات یک موسسه مالی به قرارداد بین طرفین بستگی دارد و شما می‌توانید بسته به نیاز شرکت خود، خدمات را در قرارداد اضافه یا کم کنید.

انواع موسسه خدمات مالی

موسسات خدمات مالی بسته به خدماتی که ارائه می‌دهند به چند نوع شناخته می‌شوند که در ادامه هرکدام را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

پیش از این اشاره کردیم که عمده خدمات این موسسات در حیطه مشاوره، نظارت و اجرای امور مالی صورت می‌گیرد. بر این اساس، سه نوع موسسه خدمات مالی داریم:

موسسات مشاوره‌ای مالی

این موسسات در زمینه‌های مختلف مالی، حسابداری و مالیاتی به شرکت‌ها مشاوره می‌دهند. شرکت‌های مختلف بسته به آن چه نیاز دارند می‌توانند به این موسسات مراجعه کرده و در مورد امور مختلف خود از آن‌ها مشاوره بگیرند.  مشاوره حسابداری، مشاوره خدمات مالیاتی، انتخاب نرم افزار حسابداری مناسب و… از جمله خدمات اینگونه موسسات است. این خدمات برای شرکت‌هایی مناسب است که خود دارای نیروی حسابداری هستند، اما برای بهره مندی از دانش روز، به مشاوره احتیاج دارند.

موسسات نظارت بر امور مالی

این نوع موسسه خدمات مالی بر روند امور مالی و حسابداری یک شرکت به صورت مستمر نظارت می‌کند. بررسی اسناد و مدارک مالی، تهیه گزارش با دوره زمانی مشخص، بررسی صورت حساب‌ها و… از جمله اموری است که توسط این موسسات صورت می‌گیرد.

موسسه خدمات مالی

موسساتی که به ارائه خدمات می‌پردازند، کلیه خدمات اجرایی مالی و حسابداری یک شرکت را برعهده می‌گیرند. تمام امور حسابداری و مالی توسط این موسسات قابل انجام است و شما می‌توانید با عقد قرارداد، خدماتی را به صورت ویژه از موسسه درخواست کنید. این موسسه‌ها یک یا چند نیروی متخصص را برای رسیدگی به امور مالی شما اعزام می‌کنند که به صورت تمام وقت به ارائه خدمات در شرکت شما می‌پردازند. در انتخاب این موسسات دقت کنید که از بهترین و به روزترین نرم افزارهای مالی بهره‌مند باشند.

ویژگی‌های بهترین موسسه خدمات مالی

پس از بیان اصلی‌ترین وظایف یک موسسه خدمات مالی، در این بخش مهم‌ترین ویژگی‌های این موسسات را بررسی می‌کنیم.

بهترین موسسات خدمات مالی باید ویژگی‌های زیر را داشته باشند:

 • اولین و مهم‌ترین مشخصه‌‌ای که در هنگام انتخاب یک موسسه خدمات مالی باید در نظر داشته باشید، شماره ثبت آن است. با وجود این شاخصه شرکت‌ها می‌توانند با خیال راحت به یک موسسه اطمینان کرده و امور مالیاتی خود را به آن بسپارند. رایان محاسبان یکی از بهترین و معتبرترین مؤسسات خدمات مالی است که به صورت قانونی ثبت شده و به فعالیت می‌پردازد.
 • یک موسسه مالی و حسابداری معتبر باید تمام جزئیات را در هنگام بررسی اسناد مالی، صورت حساب‌ها، هزینه‌ها و فاکتورها در نظر بگیرد و از هیچ موردی غافل نشود. علاوه بر این باید در هنگام رسیدگی به امور، اطلاعات را به سرعت جمع‌آوری کند و بادقت بهترین تصميم ممکن را بگیرد.
 • یکی دیگر از ویژگی‌های مهم یک موسسه خدمات مالی معتبر، خلاقیت در ارائه خدمات و راهکارهای امور حسابداری و مالی است. این موسسات باید بتوانند تغییرات ایجاد شده در شرایط شرکت را در نظر گرفته و براساس آن بهترین تصمیمات را بگیرد. کارکنان و نیروهای این موسسات به اخلاق حرفه‌ای پایبند باشند و همواره سعی کنند براساس ضوابط حرفه‌ای و صداقت با شرکت‌ها همکاری کنند.
 • از دیگر ویژگی‌های مهم و قابل توجه یک موسسه خدمات مالی معتبر، وجود مهارت ارتباطی مناسب نیروها و متخصصان آن است. مشتری مدار بودن و احترام گذاشتن به حقوق مشتریان یکی از ویژگی‌هایی است که می‌تواند موفقیت یک موسسه را تثبیت کند. این موسسات باید به خوبی با مشتریان خود ارتباط برقرار کرده و نیازهای آن را با تمام توان برطرف کنند تا رضایت آن‌ها را جلب کرده و رابطه طولانی‌تری با آن‌ها برقرار کنند.
معرفی موسسه خدمات مالی رایان محاسبان

معرفی موسسه خدمات مالی رایان محاسبان

مؤسسه رایان محاسبان با بیش از 20 سال سابقه درخشان در ارائه خدمات مالی و حسابداری، یکی از بهترین و معتبرترین موسسات خدمات مالی در کشور به حساب می‌آید.

این موسسه از کلیه ویژگی‌های یک موسسه خدماتی معتبر بهره‌مند است. طی انجام امور مالی و حسابداری، به صورت مداوم گزارش دهی کرده و ارتباط مستمر خود را با مشتری حفظ می‌کند. این مسئله موجب می‌شود که اعتماد مشتریان بیشتر جلب شود تا در نتيجه با اطمینان خاطر بیشتری امور مالی خود را به موسسه بسپرند.

علاوه بر این، رایان محسبان همواره براساس ضوابط قانونی فعالیت کرده و به ارائه خدمات می‌پردازد. پایبند بودن به قانون می‌تواند نقش مهمی در رضایت مندی مشتریان داشته باشد. بدیهی است که وابستگی به قانون، نتیجه نهایی خدمات ارائه شده را نیز بهبود می‌بخشند. وجود کارشناسان باتجربه و متبحر نیز از دیگر ویژگی‌های مطلوب موسسه رایان محاسبان است. نیروهایی که به امور مالی و حسابداری شما رسیدگی می‌کنند به دانش روز در این زمینه مسلط هستند و بهترین نرم‌افزار‌ها و برنامه‌ها را می‌شناسند.

از آن جا که رسیدگی به این امور با قراردادی مشخص صورت می‌گیرد، خوش قولی و پایبندی به عهد می‌تواند بسیار مهم باشد. رایان محاسبان در این زمینه زبانزد است؛ ما همواره تلاش کردیم به قراردادهایی که با مشتریان منعقد کرده‌ایم پایبند بمانیم و در ارائه خدمات خوش قول باشیم.

ویژگی‌های منحصر به فرد رایان محاسبان

 • سابقه طولانی و درخشان رایان محاسبان به عنوان یک موسسه خدمات مالی، یکی از بهترین ویژگی‌های آن است. بیش از 20 سال ارائه خدمات با بهترین استاندارد و کیفیت می‌تواند در جلب نظر مشتریان بسیار موثر باشد.
 • خدمات متنوعی که این موسسه به شرکت‌‌های تجاری و بازرگانی ارائه می‌کند موجب می‌شود تا دیگر به هیچ موسسه‌ دیگری احتیاج پیدا نکنید. رایان محاسبان می‌تواند کلیه نیازهای شما را برطرف کرده و خدمات مورد نیاز شما را ارائه کند.
 • تعرفه منصفانه این موسسه برای رعایت حقوق مشتری نیز از دیگر ویژگی‌هایی است که رایان محاسبان را به بهترین موسسه خدمات مالی تبدیل کرده است.
 • شما می‌توانید با خیال راحت انجام امور مالی و حسابداری خود را به رایان محاسبان بسپارید. ما در این مجموعه با بهترین نیروها و متخصصان، به امور مالی شما را بالاترین کیفیت رسیدگی می‌کنیم.
 • سرعت ارائه خدمات در این مجموعه نیز مثال زدنی است. برای شرکت‌های تجاری بزرگ و گسترده که به کیفیت و سرعت ارائه خدمات مالی اهمیت می‌دهند، رایان محسابان می‌تواند بهترین انتخاب باشد.

جمع بندی

در این بخش به معرفی بهترین موسسه خدمات مالی و حسابداری در کشور پرداختیم و ویژگی‌های آن‌ها را بیان کردیم. همچنین خدمات ارائه شده توسط این موسسات را نیز شرح دادیم.

رایان محاسبان یکی از بهترین و معتبرترین ارائه کنندگان خدمات مالی و حسابداری در کشور است که با بالاترین کیفیت و سرعت به امور شرکت شما رسیدگی می‌کند.

02122355225