خدمات مالی شرکت فولادی

خدمات مالی شرکت فولادی

بررسی امور مالی و مباحث مربوط به آن، یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین امور در هر کارخانه، شرکت و یا سازمانی می‌باشد. اکثر شرکت‌ها و ادارات برای کنترل و بررسی فعالیت‌ها و امور مالی خود از یک حسابدار خبره و یا از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات حسابداری و مالی بهره می‌گیرند. امور مالی و خدمات مالی یک شرکت یا سازمان، مجموعه‌ای از فعالیت‌های مختلف مانند بررسی امورات حسابداری و حسابرسی، بررسی گزارشات مالی و مالیاتی، خدمات اقتصادی، امورات مربوط به بانک‌ها و بیمه و تنظیم قراردادها را دربرمی‌گیرد. در واقع خدمات مالی، تمام امورات مربوط به امور حسابداری و اقتصادی یک شرکت یا سازمان را تحت پوشش قرار می‌دهد. صنایع فولاد یکی از مهم‌ترین صنایع کشور می‌باشد و شرکت‌های فولاد مختلفی در زیرمجموعه آن قرار دارند. قطعات فولادی ساخته شده در شرکت‌های فولادی در صنایع مختلفی مانند صنعت حمل‌ونقل، معدن، ساختمان‌سازی، ساخت قطعات ماشین‌آلات و صنایع مربوط به انرژی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

شرکت‌های فولادی بسیار زیادی در ایران فعالیت دارند و فولاد مورد نیاز ایران و خاورمیانه را تولید کرده و به فروش می‌رسانند. در سال 2020، تولید فولاد خام در ایران به 29 تن رسید که این رقم در مقایسه با سال قبل از آن، رشد 4/13 درصدی داشته است. با توجه به آمار و ارقام صادر شده، می‌توان دریافت که امورات مالی مربوط به یک شرکت فولاد بسیار مهم بوده و حتماً باید توسط یک شرکت ارائه‌دهنده خدمات مالی متخصص و زبده انجام گیرد. تولیدات سفارشی شرکت‌های فولادی، حجم نقدینگی بسیار بالا در شرکت‌های فولادی، فرآیند تولید بسیار پیچیده و مرحله‌ای قطعات فولادی و همچنین وجود تامین‌کنندگان و خریداران بسیار زیاد در این صنعت باعث شده تا امور مالی و مالیاتی شرکت‌های فولادی پیچیده بوده و نیازمند کنترل توسط یک موسسه مالی و حسابرسی تخصصی باشد. تنظیم قراردادها و مشاوره در این زمینه، تجزیه و تحلیل صورت‌حساب‌های مالی، بررسی سود و زیان، تنظیم ترازنامه حسابداری، بررسی سیستم‌ها و فرآیندهای مالی و ارائه مشاوره و توصیه‌هایی در این زمینه، از جمله مهم‌ترین و اصلی‌ترین وظایف شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات مالی و حسابداری می‌باشد.

خدمات مالیاتی شرکت فولادی

کلیه شرکت‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی که واحدهای تجاری داشته و به فعالیت‌های اقتصادی و مالی می‌پردازند، باید تمام امورات مالیاتی خود را بررسی کرده و مالیات خود را به‌موقع پرداخت کنند. شرکت‌های فولادی نیز مانند سایر صنایع و شرکت‌های فعال موظف هستند تا تمام امور مالیاتی خود را بررسی کرده و حساب مالیاتی خود را کنترل کنند. در واقع خدمات مالیاتی، فقط مربوط به پرداخت مالیات نبوده و شرکت‌ها باید سایر امور مالیاتی خود را نیز بررسی کنند. تهیه و تنظیم صورت‌حساب‌های مالی فصلی، تهیه و تنظیم اظهارنامه‌های مالیاتی، تحریر دفاتر مالی قانونی، پیوست اسناد حسابداری، تهیه گزارشات مالیاتی و دفاعیه مالیاتی، از جمله خدمات مالیاتی هستند که شرکت‌های فولادی و سایر شرکت‌ها باید انجام دهند.

بیشتر بخوانید!
مشاوره مالیاتی پزشکان

البته لازم به ذکر است، بسیاری از شرکت‌های فولادی بزرگ، در سازمان سهام بورس عضو بوده و سهام آن‌ها به صورت مستقل در سازمان بورس اوراق بهادار به فروش می‌رسد. خدمات و امور مالی و مالیاتی شرکت‌های فولادی با سایر شرکت‌ها متفاوت بوده و بخش‌های دیگری درباره سهام و بورس اوراق بهادار در این نوع شرکت‌ها ذکر شده که در محاسبه امور مالی و مالیاتی آن‌ها تاثیرگذار است.

مشاوره مالی شرکت فولادی

مشاوره مالی شاخه‌ای از خدمات مالی ارائه‌شده توسط شرکت‌های خدمات مالی و حسابداری می‌باشد. در واقع مشاوران مالی با بررسی منابع و مراجع درآمدی شرکت و سازمان‌ها و همچنین بررسی نیاز و هدف‌های یک سازمان، توصیه‌هایی را در اختیار شرکت مورد نظر قرار داده و در برخی اوقات، پلان مالی و مالیاتی شرکت و سازمان را ترسیم کرده و مشاوره می‌دهند. با توجه به اینکه شرکت‌های فولادی یکی از صنایع مهم کشور هستند، صاحبان شرکت‌های فولادی باید برای حفظ ثبات اقتصادی و جلوگیری از سقوط ارزش سهام شرکت خود، از مشاوره مالی بهره گیرند. ارائه شیوه مالی مناسب برای جلوگیری از جرایم مالیاتی، بررسی و کنترل صورت‌حساب‌های مالی، تهیه گزارش‌های مالی مشخص و کاملاً واضح برای مدیران و صاحبان کسب وکارها، ارائه توصیه‌هایی برای سرمایه‌گذاری قابل برگشت، مشاوره برای از بین بردن و کاستن هزینه‌های غیرضروری و مشاوره در امور بازار مالی حوزه فعالیت شرکت، از جمله فعالیت‌های مهمی است که در مشاوره مالی توسط شرکت‌ها انجام می‌گیرد. در مشاوره مالی شرکت‌های فولادی، مشاوران مالی با بررسی و تجزیه و تحلیل تمامی درآمدها، ضرر و زیان‌ها، برنامه‌ها و نرم‌افزارهای حسابداری، حساب بانکی، بیمه، سرمایه‌های ثابت و سرمایه‌های در حال گردش شرکت فولادی، تمام توصیه‌ها و پیشنهادات خود را به صاحبان شرکت‌ها ارائه می‌دهند و عواقب تمام تصمیمات را به صورت احتمالی و با بررسی‌های بازار سرمایه در اختیار صاحبان شرکت‌ها قرار می‌دهند. مشاوران مالی باید علاوه بر داشتن دانش حسابرسی، آشنایی کاملی با تمام قوانین مالیاتی داشته باشند و اطلاعات مفید و کاربردی در مورد زمینه کاری شرکت موردنظر کسب کنند. آشنایی با زمینه کاری شرکت‌های فولادی و آنالیز شرکت‌های رقیب، یکی از مهم‌ترین کارهایی است که هر مشاور مالی و مالیاتی باید آن را انجام دهد.

مشاوره مالی شرکت فولادی

موسسه مالیاتی شرکت فولادی

خدمات مالیاتی و امور مربوط به آن ارزش زیادی داشته و شرکت‌ها و سازمان‌ها باید همواره برای پرداخت به‌موقع مالیات اقدام کرده و از ارتکاب هرگونه جرایم مالیاتی اجتناب کنند. موسسات بسیار زیادی تشکیل یافته‌اند که انواع خدمات مالیاتی و حسابداری را برای اشخاص حقیقی، حقوقی، سازمان‌ها و شرکت‌ها انجام می‌دهند. هر یک از شرکت‌های فولادی نیز همواره برای رشد و توسعه خود و همچنین کاهش مخارج مربوط به عوارض و جرایم مالیاتی خود، باید از موسسات مالیاتی بهره‌مند شوند. تحریر دفاتر مالیاتی، تنظیم اظهارنامه‌های مالیاتی، تنظیم لایحه‌های مالیاتی، تنظیم اظهارنامه عملکرد، تنظیم مالیات بر ارزش افزوده، بررسی مشکلات مالیاتی و دفاع از حقوق مالیاتی شرکت مورد نظر، از جمله مهم‌ترین اموری هستند که توسط موسسات مالیاتی انجام می‌گیرند. از مهم‌ترین مشکلاتی که اغلب شرکت‌های فولادی با مالیات دارند، مالیات بر ارزش افزوده است. در صنعت فولاد، قطعات فولادی پس از گذشت از چندین مرحله، به مرحله آخر و تولید می‌رسند. در واقع در هر یک از مراحل تولید قطعات فولادی، مالیات بر ارزش افزوده باید پرداخت شده و سپس به مرحله بعدی منتقل شود. در هر یک از مراحل ذکر شده، اگر مالیات بر ارزش افزوده به طور کامل پرداخت نشود، تولیدکنندگانِ مراحل بعدی را با مشکلات مالیاتی مواجه خواهد کرد. به منظور جلوگیری از خطاهای احتمالی، استفاده از خدمات مالیاتی موسسات مالیاتی برای شرکت‌های فولادی مهم بوده و می‌تواند در بسیاری از موارد، مانع از پرداخت زیاد مالیات بر ارزش افزوده در شرکت‌های فولادی شود.

بیشتر بخوانید!
خدمات حسابداری در بازار

 

مشاوره مالی شرکت فولادی

همان ‌طور که گفته شد، شرکت‌های فولادی یکی از شرکت‌های فعال و بسیار مهم صنایع فولادی کشور ایران هستند که سالانه قطعات فولادی بسیار زیادی را تولید می‌کنند و از این قطعات فولادی در زمینه‌های مختلفی استفاده می‌شود. بهره‌گیری از مشاوره مالی برای شرکت‌های فولادی یک اصل بوده و برای جلوگیری از خطاهای مالی و مالیاتی، کاهش هزینه‌های سربار و افزایش راندمان اقتصادی و تولیدی و استفاده از خدمات مشاوره مالی بسیار مهم می‌باشد. در واقع استفاده از مشاوره مالی شامل بهره‌گیری از خدمات حسابرسی و حسابداری، خدمات امور مالیاتی و خدمات مالی می‌شود. بنابراین باید شرکت‌های فولادی در نظر داشته باشند که برای استفاده از خدمات امور مالی، شرکت و موسسه مشاور مالی مناسبی را انتخاب کنند. رایان محاسبان با به‌کارگیری حسابداران و مسئولان امور مالی و مالیاتی مجرب و کارآزموده، خدمات مشاوره مالی و سایر خدمات مربوط به امور مالی و مالیاتی را ارائه می‌دهد. با توجه به حساسیت بسیار بالایی که شرکت‌های فولادی باید در امور مالی، اقتصادی و مالیاتی خود داشته باشند؛ شرکت رایان محاسبان یکی از بهترین گزینه‌ها برای انجام این نوع کارهای مالی و مالیاتی برای شرکت‌های فولادی است. داشتن دانش حسابداری و حسابرسی، آشنایی کامل با تمام قوانین و جرایم مالیاتی، آشنایی با زمینه فعالیت شرکت موردنظر و بررسی برنامه‌های آینده و هدف‌های مالی و اقتصادی شرکت فولادی، یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین کارهایی است که باید در مراحل مشاوره مالی شرکت‌ فولادی انجام گیرد.

چرا رایان محاسبان؟

رایان محاسبان یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات مالی و حسابداری است که تمامی خدمات حسابداری، حسابرسی، مالی و مالیاتی را برای افراد حقیقی، حقوقی، سازمان‌ها و ادارات انجام می‌دهد. گردآوری تعداد زیادی حسابدار و کارشناس امور مالی و مالیاتی در این موسسه باعث شده تا این موسسه یکی از بهترین موسسات ارائه‌دهنده خدمات مالی و مالیاتی برای شرکت‌ها باشد. نکته حائز اهمیت در این موسسه، انجام امور مالی و مالیاتی در بالاترین سطح از امنیت می‌باشد و تمام صورت‌حساب‌ها و تمامی اطلاعات شرکت در این موسسه در امنیت کامل باقی می‌ماند. با توجه به حساسیت بسیار بالای حساب شرکت‌های فولادی، بهره‌گیری از خدمات مالی و مالیاتی یک موسسه خدمات مالی معتبر و امن مهم و حیاتی است.

02122355225