خدمات مالیاتی در شهرک صنعتی شمس آباد

خدمات مالیاتی در شهرک صنعتی شمس آباد

شهرک صنعتی شمس آباد، یکی از بزرگترین شهرک‌های صنعتی در ایران است و شرکت‌های زیادی در این شهرک به فعالیت مشغول هستند. به همین دلیل انجام کارهای مالیاتی و مشاوره‌های مالی و همچنین خدمات مالی، از جمله نیاز‌های مهم این شرکت‌ها حساب می‌شود. صنایعی که در این شهرک فعالیت می‌کنند، باید با یک برنامه مالی مناسب پیش بروند تا دچار ضرر و زیان نشوند. از همین رو نیاز به یک شرکت مالیاتی و ارائه دهنده خدمات مالیاتی در شهرک صنعتی شمس آباد یکی از موارد مهم است که باید در نظر گرفته شود.

شرکت حسابداری و مالیاتی رایان محاسبان، یکی از این شرکت‌ها است که به ارائه مشاوره مالی در شهرک صنعتی شمس آباد و همچنین مشاوره‌های مالیاتی و خدمات مالی دیگر در این شهرک می‌پردازد. همچنین داشتن یک وکیل مالیاتی در شهرک صنعتی شمس آباد برای شرکت‌ها و صنایع فعال در این شهرک، بسیار کارآمد خواهد بود. در این مقاله از سایت رایان محاسبان، به بررسی این مسائل در این شهرک می‌پردازیم.

خدمات مالی در شهرک صنعتی شمس آباد

انجام خدمات مالی توسط شرکت‌های حسابداری مزایای زیادی به همراه دارد. امروزه خدمات مالی، در همه شرکت‌ها و توسط شرکت‌های حسابداری انجام می‌شود و شرکتی که این کار را انجام ندهد، احتمال شکست آن بسیار زیاد خواهد بود. در شرکت رایان محاسبان نیز این خدمات برای شرکت‌های شهرک صنعتی شمس آباد به صورت کامل و طبق درخواست کارفرما انجام خواهد شد. خدمات مالی، شامل موارد متعددی می‌شود که در این قسمت به آن‌ها می‌پردازیم.

با توجه به اینکه انجام امور مالی یک شرکت، به متخصصین آن حوزه ارتباط دارد، از این رو بسیاری از شرکت‌ها برای انجام این امور به جای استخدام یک متخصص، اقدام به عقد قرارداد با شرکت‌های ارائه دهنده خدمات مالی می‌کنند. خدماتی که این شرکت‌ها در زمینه امور مالی ارائه می‌دهند عبارت‌اند از:

  • تحلیل تقسیم سود بین سهامداران و شرکا
  • تهیه گزارشات افزایش سرمایه
  • تحلیل تکنیکال مالی
  • تحلیل‌های مقایسه‌ای ارقام واقعی با بودجه
  • تحلیل گزارشات مدیریتی
  • تحلیل‌های مقایسه‌ای ارقام رقم‌های واقعی با صنایع مشابه
  • تحلیل نسبت‌های مالی

در شهرک صنعتی شمس آباد نیز شرکت‌ها با انجام این امور می‌توانند سرمایه در گردش کسب و کار خود را مدیریت و از هدر رفتن سرمایه جلوگیری کنند. همچنین امور مالیاتی نیز به بهترین نحو انجام خواهد شد و دستمزد کارگران و کارمندان بدون تاخیر پرداخت می‌شود.

بیشتر بخوانید!
شرکت حسابداری در پرند

اما از طرفی برای سپردن خدمات مالی در شهرک صنعتی شمس آباد به شرکت‌های ارائه دهنده خدمات مالی، باید بدانیم که این شرکت‌ها برای انجام این امور چه ویژگی‌هایی باید داشته باشند. از جمله موارد مهم در این زمینه این است که شرکت ارائه دهنده خدمات باید به طور مداوم گزارشات را به مدیر مجموعه ارائه دهد و با کسب و کار در ارتباط باشد. همچنین قانون‌مندی و خوش قولی و نیز بهره‌مندی از کارشناسان باتجربه نیز از جمله این ویژگی‌ها هستند که شرکت‌های خدمات مالی باید دارا باشند. یکی دیگر از خدماتی که در شرکت رایان محاسبان انجام می‌شود، انجام مشاوره مالی در شهرک صنعتی شمس آباد است.

مشاوره مالی و مشاوره مالیاتی در شهرک صنعتی شمس آباد

یکی دیگر از کارها و خدماتی که در شرکت‌های حسابداری و مالی برای شرکت‌های شهرک صنعتی شمس آباد ارائه می‌شود، ارائه خدمات مشاوره مالیاتی و همچنین مشاوره مالی است. با توجه به بخش‌نامه‌های جدید و قوانین مختلف، انجام امور مالیاتی در شرکت‌ها و همچنین امور مالی، به تنهایی امکان‌پذیر نیست و حتما وجود یک تیم یا شخص متخصص در این زمینه برای راهنمایی لازم خواهد بود. انجام مشاوره مالیاتی انواع مختلفی دارد که به سه دسته تقسیم می‌شوند و در ادامه آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

  • مشاوره مقطعی در شهرک صنعتی شمس آباد

در انجام مشاوره مالیاتی مقطعی برای شرکت‌ها، یک بازه زمانی مشخص خواهد شد. در طی این بازه زمانی، انجام مشاوره توسط مشاور انجام خواهد شد و پس از اتمام این دوره، مشاور ملزم به ارائه خدمات مشاوره‌ای نیست.

  • مشاوره همراه در شهرک صنعتی شمس آباد

یکی از انواع مشاوره‌ای که بیشتر شرکت‌ها و حتی اشخاص حقیقی از آن استفاده می‌کنند، مشاوره همراه است. در این مشاوره، مشاور مالیاتی که استخدام کرده‌اید، تمام پرونده‌های مالیاتی و همچنین مالی شرکت را مطالعه و بررسی می‌کند و سپس با تماس تلفنی و یا در طی یک جلسه حضوری، به انجام مشاوره می‌پردازد. در این نوع از ارائه خدمات مشاوره‌ای، شرکت‌ها در هر ساعت از شبانه‌روز به مشاور دسترسی دارند و با آن‌ها قرارداردی طی یک مدت مشخص بسته خواهد شد.

  • مشاوره موردی در شهرک صنعتی شمس آباد

معمولا شرکت‌ها برای رسیدگی به یک مورد خاص در امور مالیاتی خود نیاز به مشاور پیدا می‌کنند که به آن مشاوره موردی نیز گفته می‌شود. این نوع مشاوره معمولا برای تنظیم و اصلاح برخی از صورت‌های مالی، تنظیم و تهیه اظهارنامه‌های مالیاتی و یا موارد دیگر کاربرد دارد.

برای انجام مشاوره مالیاتی، شخص مشاور باید ویژگی‌های داشته باشد. کسی که برای انجام مشاوره مالیاتی استخدام می‌شود باید به قوانین و مقررات مالی و مالیاتی آشنایی کامل داشته باشد. همچنین، این فرد باید در مورد حل پرونده‌های مالیاتی که در مراجع قضایی جریان دارند مهارت و تجربه کافی داشته باشد. در شرکت رایان محاسبان،‌ انجام امور مالیاتی توسط مشاوران و کارشناسان خبره انجام خواهد شد. برخی از اموری که مشاوران در شهرک صنعتی شمس آباد انجام می‌دهند عبارت‌اند از ارسال اظهارنامه مالیاتی حقوق، ارسال اظهارنامه مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی و حقوقی، ارسال اظهارنامه مالیات اشخاص ثالث، ارسال اظهرنامه مالیاتی اجاره و ارائه راه‌کارهایی برای کم کردن مالیات شرکت‌ها.

بیشتر بخوانید!
خدمات حسابداری در نیاوران

وکیل مالیاتی در شهرک صنعتی شمس آباد

همه شرکت‌ها و موسسات، بر اساس قانون ملزم به پرداخت مالیات هستند. مالیاتی که برای شرکت‌ها و کسب و کارهای مختلف حساب می‌شود، لایحه‌ها و بخش نامه‌ها زیادی دارد و به همین دلیل، صاحبان این شرکت‌ها و کسب و کارها و حتی حسابداران آن‌ها نیز نمی‌توانند همه آن‌ها را بررسی کنند؛ از این رو استخدام یک وکیل مالیاتی در این مواقع لازم و ضروری است.

وکیل مالیاتی یک شغل راهبردی و مهم در کسب و کارهای بزرگ و کوچک است. این شخص دارای تحصیلات در زمینه‌ها حسابداری و حسابرسی است و یا در زمینه امور مالی تحصیل کرده است. وکیل مالیاتی، توسط شرکت‌های حسابداری به شرکت‌ها و کسب و کارهای مختلف معرفی می‌شود و به انجام امور مالی و مالیاتی شرکت‌ها می‌پردازد. وکیل مالیاتی، سود و زیان و درآمد شرکت‌ها را با بررسی تمام پرونده‌های مالیاتی آن‌ها کنترل می‌کند. وکیل مالیاتی باید با توجه به آشنایی که با قوانین و لایحه‌های مختلف دارد، مالیات شرکت‌ها را تا حد امکان کاهش دهد.

وکیل و مشاور مالیاتی، تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. هرچند که هر دو آن‌ها هدف یکسانی را دنبال می‌کنند. وکیل مالیاتی، با قبول پرونده‌های مالی یک شرکت و بررسی آن‌ها، وظیفه دارد تا امور را تا زمان به نتیجه رسیدن بررسی کند؛ ولی مشاور مالیاتی با ارائه مشاوره به صورت مقطعی یا دوره‌ای به صاحبان کسب و کار‌ها در انجام امور مالیاتی مشاوره می‌دهد و پیگیری کار را انجام نمی‌دهد.

لزوم استفاده از شرکت‌های حسابداری در شهرک صنعتی شمس آباد

شرکت‌ها و کسب و کارهای شهرک صنعتی شمس آباد، با توجه به قوانین مختلف مالی و مالیاتی، برای ادامه حیات خود نیاز به شرکت‌های حسابداری در زمینه امور مالی و مالیاتی و انجام مشاوره در این زمینه‌ها دارند. شرکت رایان محاسبان، با ارائه این خدمات و مشاوره‌های مالی و مالیاتی و همچنین معرفی وکیل مالیاتی به شرکت‌ها، اقدام به ارائه خدمات در این حوزه‌ها می‌کند.

02122355225