خدمات حسابداری و مالیاتی

 دیوانه وار با شما هستیم:

امروزه خدمات مورد نیاز کسب و کارها برای داشتن توانایی فعالیت، به قدری زیاد است که همگی در اولویت بندی خود مردد هستند؛ زیرا نمی‌دانند کدام خدمات، اهمیت بیشتری نسبت به باقی آن‌ها دارد. با نیم نگاهی به بازار کار، می‌توان متوجه شد که بزرگ‌ترین ضعف کسب و کارهای شکست خورده، در اقتصاد و مدیریت امور مالی آن‌ها بوده است. نتیجه این ضعف، از دست رفتن تمام سرمایه در گردش و ناتوانی در ادامه فعالیت می‌باشد. حال شما به عنوان فردی فعال در حوزه کسب و کار یا فردی که می‌خواهید به بازار کار وارد شوید، فکر می‌کنید چه خدماتی اهمیت بیشتری دارند؟

همان طور که می‌توان متوجه شد، خدمات حسابداری و مالیاتی یک نیاز اساسی برای تمامی کسب و کارهاست و نمی‌توان از میزان اهمیت و ارزش آن غافل شد. با توجه به اینکه خدمات حسابداری و مالیاتی در یک دسته بندی خاص از خدمات قرار دارند، طبیعتا می‌توان برخی شرکت‌های خدماتی یافت که هر دو آن‌ها را به صورت همزمان و به بهترین شکل ممکن پوشش می‌دهند. چنانچه به دنبال درک مفهوم خدمات حسابداری و مالیاتی هستید و می‌خواهید با بهترین شرکت خدماتی در این حوزه آشنا شوید، این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

خدمات حسابداری چیست؟

خدمات حسابداری چیست؟

یکی از شیوه‌های مدیریت سرمایه در گردش کسب و کار، استفاده از علم حسابداری است؛ علمی که می‌تواند کسب و کارها را از نابودی کامل نجات دهد. مجموعه خدمات حسابداری در واقع به فعالیت‌هایی گفته می‌شود که در راستای کنترل و ثبت ورودی و خروجی‌های کسب و کار انجام می‌گیرد. بر خلاف تصورات، این فعالیت‌ها به هیچ وجه ساده نیستند و نیاز به داشتن مهارت و تجربه خاصی دارند؛ به همین دلیل رشته‌های تحصیلی فراوانی در حوزه حسابداری تعیین شده است.

زمانی که فرد حسابدار تمامی منابع درآمد و هزینه‌های کسب و کار را به صورت کتبی ثبت می‌کند و در دسترس مدیر قرار می‌دهد، مدیر می‌‌تواند مشکلات احتمالی پیش ‌روی کسب و کار را پیش‌بینی کند؛ اتفاقی که نقطه شروعی برای پیشگیری از ورشکستگی‌های احتمالی خواهد بود. البته تنها مراحل ثبت و ارائه تمامی مدارک و اسناد حسابداری به عهده فرد حسابدار است و در باقی راه، مدیر باید طبق استراتژی خاص خود نسبت به بهینه سازی امور مالی کسب و کار اقدام کند.

خدمات حسابداری و مالیاتی

ویژگی‌های ارائه‌دهنده خدمات حسابداری و مالیاتی

با توجه به فراوانی شرکت‌های خدماتی در ایران، طبیعتا انتخاب بهترین شرکت برای همکاری دشوار است؛ زیرا تمامی ارائه‌دهندگان خدمات حسابداری و مالیاتی در ایران، ادعای بهترین بودن در ایران را دارند. برای اینکه یک قرارداد حسابداری و مالیاتی مفید عقد کنید و در همکاری با شرکت خدماتی طرف قرارداد خود به مشکل نخورید، توصیه می‌شود برخی معیارهای سخت‌گیرانه داشته باشید. در ادامه، برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های حائز اهمیت شرکت خدمات حسابداری و مالیاتی را برایتان شرح می‌دهیم.

  • تجربه و مهارت بالا

خدماتی همچون خدمات حسابداری و مالیاتی، شدیدا به مهارت و تجربه فرد ارائه‌دهنده خدمات بستگی دارند؛ زیرا قوانین و مقررات ادارات مالیاتی هر سال عوض می‌شود و فردی که سابقه تطابق یافتن با قوانین را نداشته باشد، در پرداخت مالیات ناتوان خواهد بود. توجه کنید که حسابدار طرف قراردادتان دارای مهارت و تجربه قابل قبول در حوزه کسب و کار باشد؛ در غیر این صورت، عقد قرارداد با وی هیچ نکته مثبتی برای شما نخواهد داشت.

  • صداقت و روحیه همکاری

زمانی که شما در بازار کسب و کار فعالیت می‌کنید، هیچ‌گونه جایی برای دروغ و دورویی وجود ندارد؛ زیرا اگر صداقت و درستی به قدر کافی در میان همکاران وجود نداشته باشد، کسب و کار به لبه پرتگاه نزدیک‌تر می‌شود. توصیه می‌‌کنیم این ویژگی‌های حائز اهمیت را مهم بشمارید و قبل از عقد قرارداد برای خدمات حسابداری و مالیاتی، به خوبی روحیات و میزان مورد اعتماد بودن فرد را بسنجید.

  • داشتن یک شبکه ارتباطی مستقیم

مهم‌ترین ویژگی که تمامی شرکت‌های خدمات مالیاتی و حسابداری باید از آن برخوردار باشند، وجود یک ارتباط وسیع و مفید با مدیر کسب و کار است؛ زیرا برای انجام شدن خدمات حسابداری و مالیاتی به بهترین نحو، مدیر کسب و کار باید اطلاعاتی دقیق از سرمایه در گردش و دیگر هزینه‌های کسب و کار در اختیار حسابدار قرار دهد.

همچنین از اصلی‌ترین دلایلی که باعث شده اهمیت خدمات حسابداری و مالیاتی افزایش داشته باشد، همکاری مدیر کسب و کار و حسابدار آن است. در صورتی که مدیر کسب و کار بتواند با ایجاد یک ارتباط مفید و کاربردی با حسابدار به صورت روزمره از وضعیت اقتصادی کسب و کار آگاه شود، به سادگی می‌تواند تمامی مشکلات احتمالی را پیش‌بینی کرده و برای رفع آن‌ها برنامه‌ریزی کند. بنابراین، وجود یک ارتباط مفید و کاربردی میان طرفین، امری الزامی است.

خدمات مالیاتی چیست؟

مطمئنا همه ما می‌دانیم که تمامی کسب و کارهای فعال در ایران بدون استثنا مجبور به پرداخت مالیات خود هستند؛ در واقع مالیات بخش خاصی از سود خالص کسب و کارها است که به عنوان دستمزد دولت به خاطر خدمات ارائه شده پرداخت می‌شود. از آنجایی که مالیات بخش بزرگی از درآمد سالیانه دولت را به خود اختصاص داده، اداره مالیاتی کشور در اجرای قوانین و مقررات پرداخت مالیات حساسیت شدیدی دارد و هیچ‌گونه سرپیچی از قوانین را قبول نمی‌‌کند. به همین دلیل خدمات مالیاتی شرکت‌های خدماتی، تبدیل به یک نیاز اساسی برای کسب و کارها شده است.

کسب و کارها برای اینکه مالیات خود را به نحو احسن پرداخت کنند، باید برخی نکات مهم در این حوزه را بدانند؛ نکاتی که تنها راه مطلع شدن از آن‌ها، داشتن تجربه چندین ساله در حوزه کسب و کار است. به همین دلیل عمده مدیران کسب و کار تمایل دارند تا این امور را به شرکت خدمات مالیاتی معتبر بسپارند. این شرکت‌ها عموما با مطالعه و بررسی شرایط کسب و کار، مالیات پرداختی آن را تشخیص می‌دهند و با ترفندهایی خاص آن را به حداقل می‌رسانند.

خدمات مالیاتی چیست؟

انتخاب بهترین شرکت خدمات حسابداری و مالیاتی در ایران

حال که می‌دانید خدمات حسابداری و مالیاتی تا چه حدی برای کسب و کارها حیاتی هستند، طبیعتا به دنبال یک شرکت خدماتی معتبر و یا یک تیم اجرایی مجرب و ماهر برای عقد قرارداد مالیاتی و حسابداری خواهید بود. اعتبار و کاردرستی طرف قرارداد خدمات حسابداری و مالیاتی، یک معیار بسیار حائز اهمیت است که نباید از آن غافل شوید؛ زیرا احتمال اینکه تا سال‌های سال با این شرکت همکاری داشته باشید، وجود دارد.

قبل از هر چیزی توصیه می‌شود که میزان اعتبار و مورد اعتماد بودن شرکت خدماتی مورد نظرتان را بسنجید و به یاد داشته باشید که خدمات حسابداری و مالیاتی می‌تواند کسب و کار شما را از نابودی و ورشکستگی نجات دهد؛ بنابراین هیچ‌گونه فرصتی برای مرتکب شدن اشتباه وجود ندارد.

البته توجه داشته باشید که نمی‌توان گفت یک شرکت خدماتی، بهترین ارائه‌دهنده خدمات حسابداری و مالیاتی در ایران است؛ زیرا حوزه حسابداری و مالیاتی در کشور به قدری وسعت دارد که رقبا حتی به صورت کامل یکدیگر را نمی‌شناسند. بنابراین توصیه می‌کنیم به دنبال بهترین شرکت خدمات حسابداری و مالیاتی برای خود نباشید؛ بلکه یک شرکت معتمد و معتبر برای انجام خدمات پیدا کرده و با آن قرارداد عقد کنید.

رایان محاسبان

رایان محاسبان؛ همراه شما برای شکوفایی کسب و کارتان!

در این مطلب تمامی اطلاعات لازمه راجع به خدمات حسابداری و مالیاتی را برایتان شرح دادیم. در صورتی که به دنبال یک شرکت خدماتی معتبر و قابل اعتماد برای انجام این خدمات هستید، رایان محاسبان بهترین گزینه است. تیم حسابداری رایان محاسبان با بیش از 20 سال سابقه فعالیت در حوزه حسابداری، مالی،  خدمات حسابرسی و مالیاتی برای شکوفا شدن کسب و کارتان کنار شما خواهد بود.

02122355225