خدمات حرفه ای حسابداری

خدمات حرفه ای حسابداری

راه اندازی یک تجارت موفق مستلزم بهره گیری از خدمات حرفه ای حسابداری است؛ چراکه این یک بخش حیاتی از عملیات تجاری به شمار میرود. شما در یک سازمان به صورت روزانه با عملیات مربوط به حسابداری سروکار دارید، حتی اگر از آن آگاه نباشید. برای نمونه هر بار که معامله‌ای را ثبت می‌کنید، اسناد مالیاتی را آماده می‌کنید و یا برنامه ریزی مالی انجام می‌دهید، با حسابداری درگیر می‌شوید.

حسابداری رشته وسیعی است و خدمات حسابداری می‌تواند شامل موارد مختلفی باشد. درجات و مراحل مختلفی از حسابداری برای اداره یک کسب و کار وجود دارد، این مراحل هر چه باشند در صورتی برای سازمان موفقیت آمیز خواهند بود که با کیفیت بالایی اجرا شوند. بنابراین بهترین کار این است که کار را به کاردان بسپارید و از حسابدارانی که در در این زمینه تحصیلات و تجربه دارند کمک بگیرید زیرا آنها این کار را با تخصص و با به حداکثر رساندن کارایی به انجام می‌رسانند که همین امر در ارتقا یک سازمان بسیار تعیین کننده خواهد بود.

خدمات حسابداری شامل چه مواردی می‌شود؟

خدمات رایج حسابداری شامل تهیه و مشاوره مالیاتی، پیگیری هزینه‌ها و درآمدهای مربوط به شرکت و موارد دیگر است. حسابداری در مورد تولید سوابق مالی دقیق و حفظ شیوه‌های ثبت سوابق، کارآمد خواهد بود.

خدمات حرفه ای حسابداری ثبت سوابق صورتحساب، مالیات، تطبیق بانک دفتر کل و سوابق حقوق و دستمزد را بر اساس دوره‌های زمانی پوشش می‌دهد. حسابداران همچنین برای تهیه‌ی این گزارشات تمامی صورت‌های مالی شرکت را بررسی می‌کنند. یک حسابدار می‌تواند راهنمایی‌های مالی بسیار بیشتری نسبت به کسی که وظایف دیگری نیز در سازمان به عهده دارد و رشته تحصیلی‌اش کاملا مجزا از حسابداری ‌ست  و نقشش صرفا ثبت سوابق است، ارائه دهد.

فراتر از ثبت مالیات و سوابق، حسابداران با شناسایی زمینه‌هایی که بر سودآوری و رشد شرکت تأثیر منفی می‌گذارد، به مشتریان خود خدمات و مشاوره می‌دهند. این خدمات می‌تواند شامل مشاوره در مورد سیستم‌های کامپیوتری، ارزیابی کسب و کار و تصمیمات برکناری برخی از کارکنان بی‌مصرف در سازمان باشد.

حسابداری

در حالی که همه این خدمات زیر چتر حسابداری قرار می‌گیرند، حسابداری معمولا کمتر به ثبت اسناد و بیشتر به تجزیه و تحلیل و ارزیابی اشاره دارد. در حالی که ثبت سوابق مربوط به جمع آوری و حفظ داده‌ها است، بسیاری از حسابدارها با آن داده‌ها کار می‌کنند و تصمیمات یا توصیه‌های مشخصی را بر اساس آن داده‌ها ایجاد می‌کنند.

در اینجا برخی از انواع مختلف حسابداری آورده شده است:

 • حسابداری عمومی

حسابداری عمومی به حسابداران یا شرکت‌هایی اطلاق می‌شود که خدمات حسابداری را مستقیماً به سایر افراد و مشاغل ارائه می‌دهند. حسابداران عمومی رسمی (CPA) اغلب برای تهیه صورت‌های مالی برای مشاغل یا کمک به تشکیل پرونده مالیاتی در سطح شخصی یا تجاری فراخوانی می‌شوند.
حسابداران عمومی به مردم کمک می‌کنند تا قوانین مالیاتی و اظهارنامه‌های مالیاتی را بررسی کنند و اغلب به مشاغل و افراد هدف ممیزی مالیاتی خدمات ارائه می‌دهند.

 • حسابداری دولتی

نهادهای دولتی فدرال، ایالتی و محلی در مقیاس متفاوتی نسبت به اکثر مشاغل فعالیت می‌کنند. گستره عملیات آنها و ماهیت عمومی امور مالی آنها نیاز به استانداردهای حسابداری متفاوتی دارد.
هر واحد دولتی که باید از این استانداردها پیروی کند باید صورت‌های مالی منظم و گزارش سالانه مالی خود را ارائه کند. رعایت این استانداردها نیازمند مهارت‌های حسابداری تخصصی است.

 • حسابداری مدیریت

حسابداری مدیریت نوعی است که اغلب برای مشاغل کوچک مطرح می‌شود. یک حسابدار مدیریت به شما کمک می‌کند تا وضعیت مالی خود را بررسی کنید، شرایط بازار را مطالعه کنید و برای آینده برنامه ریزی کنید. آنها آنچه را که برای مدیریت مؤثرتر کسب و کار خود نیاز دارید به شما می دهند.

بیشتر بخوانید!
خدمات مالی شرکت فولادی

این حسابداران پیش‌بینی‌هایی را برای جریان نقدی و رشد کسب‌وکار جمع‌آوری می‌کنند تا مالکان بتوانند تصمیمات کوتاه‌مدت و بلندمدت آگاهانه‌تری بگیرند. حسابداران مدیریت همچنین می‌توانند به صاحبان مشاغل کوچک کمک کنند تا تفاوت‌های عملکرد در کسب و کار خود را بهتر درک کنند و بنابراین راهی برای پاسخگویی و بهبود پیدا کنند.

 • حسابرسی داخلی

حسابداران درگیر در حسابرسی داخلی، اثربخشی کنترل‌های داخلی، حاکمیت شرکتی و فرآیندهای حسابداری شرکت را ارزیابی می‌کنند. در مشاغل و شرکت های بزرگ اگر حسابداری داخلی وجود نداشته باشد، اشتباهات و مشکلات مهم می‌توانند برای مدت طولانی کشف نشده باقی بمانند. درنتیجه اینجاست که حسابداران داخلی باید وارد عمل شوند.

حسابرسی داخلی خدمات ارزش افزوده‌ای را برای بخش مدیریت و هیئت مدیره فراهم می‌کند که در آن ممکن است ایرادات یک فرآیند شناسایی و اصلاح شوند. این امر برای محافظت از شرکت‌ها در برابر کلاهبرداری نیز حائز اهمیت است.

 • حسابداری مالیاتی

حسابداری مالیاتی احتمالاً رایج ترین خدمات حسابداری است که توسط افراد ویژه‌ی سازمان استفاده می‌شود. حسابداران مالیاتی در تهیه اظهارنامه مالیاتی و کمک به افراد و شرکت‌ها برای تکمیل فرم‌های خود و پرداخت مالیات به شما تخصص دارند.

قانون مالیاتی بی‌نهایت پیچیده است و دائماً در حال تغییر است، بنابراین این حسابداران باید در مورد تمام قوانین و مقررات به روز باشند. این به آن‌ها کمک می‌کند کارآمد کار کنند و برای افرادی که با آن‌ها کار می‌کنند، پول پس‌انداز کنند. یک حسابدار باتجربه از هر کسر مالیاتی که یک فرد می‌تواند مطالبه کند و هر اعتباری که واجد شرایط آن است، آگاه است. این حسابداران به مردم کمک می‌کنند تا مبلغ صورت حساب‌های مالیاتی خود را پایین نگه دارند و هزینه‌های بالایی بابت مالیات نپردازند.

 •  حسابداری قانونی

حسابداری قانونی در مورد تحقیقات و پشتیبانی دعوی قضایی است. این سرویس معمولاً با پرونده‌های قضایی و ادعاهای کلاهبرداری، اختلاس یا پول شویی درگیر است. حسابداران پزشکی قانونی حجم عظیمی از داد‌ه های مالی را مطالعه می‌کنند تا حقایق مربوط به پرونده را بیابند.

خدمات حرفه ای یا حسابداری رایان محاسبان

اهمیت حسابداری در سازمان

 • حسابداری در مورد نگهداری سوابق دقیق و جامع یک شرکت کاربرد دارد. بدون داده های جمع‌آوری شده توسط حسابداری، حسابداران چیزی برای کار با آنها ندارند.
  ثبت سوابق برای مشاغل کوچک می‌تواند یک تصویر لحظه به لحظه از وضعیت مالی و سلامت یک شرکت ارائه دهد. این شامل پیگیری همه ورودی‌ها و خروجی‌ها و بررسی مجدد همه چیز برای اطمینان از ثبت صحیح آن است.
 • یکی دیگر از دلایلی که خدمات حسابداری حرفه ای بسیار مهم است، خطای انسانی است. هر فرآیندی که توسط انسان اجرا شود، امکان خطا در آن وجود دارد. این یک امر اجتناب ناپذیر است و یک سیستم حسابداری خوب این اشتباهات را تشخیص می‌دهد. اینجاست که تطبیق بانکی مطرح میشود.
  تطبیق بانکی فرآیندی است برای ارزیابی و مقایسه سوابق مالی با سوابق بانکی و رفع اشتباهات در صورتی که سوابق با روشی که باید مطابقت نداشته باشند. در این روش شما پرداخت‌ها را پردازش می‌کنید و سپس پرداخت‌ها را در بانک واریز می‌کنید. اگر سوابق شما دقیق باشد، سوابق پرداختی شما باید کاملاً با سابقه سپرده‌های بانک مطابقت داشته باشد.
 • حساب های پرداختی بخش مهمی از دفتر کل شما و یک شاخص کلیدی برای ارزیابی وضعیت مالی شرکت شما در هر لحظه هستند. شما باید تمام پرداخت‌ها و هزینه‌های خود را در حساب‌های پرداختی پیگیری کنید. پیگیری پرداخت‌های نقدی که انجام می‌دهید به شما این حس را می‌دهد که چقدر پول در دست دارید. با این حال، حساب‌های پرداختی مقوله‌ای است که شامل هزینه‌های آتی نیز می شود که به شما در برنامه ریزی کمک می کند. اگر برای یک وام تجاری در ماه آینده سود پرداختی دارید، می توانید به طور مناسب برنامه ریزی کنید.
 • حساب های دریافتی همه درآمدهای مورد انتظار یا برنامه ریزی شده یا منابع درآمد هستند. اگر مشتری محصولی را به صورت اعتباری یا با برنامه پرداخت تمدید شده خریداری می‌کند، باید بدانید چه زمانی انتظار دریافت آن درآمد را دارید. ممکن است نتوانید پول نقد را فورا دریافت کنید، اما می‌توانید هزینه‌های آتی را بر اساس جریان‌های ورودی مورد انتظار از آن حساب‌های دریافتی برنامه ریزی کنید.
  حساب‌های دریافتی در دفتر کل مهم است زیرا به شما امکان می‌دهد باتوجه به آینده برنامه ریزی کنید. هرچه در مورد وضعیت مالی شرکت خود اطلاعات بیشتری داشته باشید، آمادگی بیشتری برای تنظیم و تطبیق در صورت نیاز خواهید داشت.
 • پردازش حقوق و دستمزد یکی دیگر از خدمات مهم حسابداری است. مدیریت یک لیست حقوق و دستمزد و سوابق منظم می‌تواند زمان و تلاش زیادی را به خود اختصاص دهد، حتی برای یک کسب و کار کوچک بدون کارمندان زیاد. حسابداران با مشاغل برای سازماندهی و خودکارسازی سیستم‌های حقوق و دستمزد کار می‌کنند تا هم برای کارفرمایان و هم برای کارمندان بهتر عمل کنند.
  خدمات حسابداری در مورد حقوق و دستمزد می تواند شامل جمع آوری اطلاعات کارکنان، ایجاد یک سیستم ردیابی زمان و مدیریت پردازش واقعی پرداخت‌ها به کارکنان باشد.
بیشتر بخوانید!
مشاوره مالیاتی تلفنی

چرا یک کسب و کار کوچک به خدمات حسابداری نیاز دارد؟

اداره یک کسب و کار کوچک مستلزم انجام کار حسابداری است. با این حال، حفظ خدمات حسابداری حرفه ای می‌تواند خطا را کاهش دهد، کارایی را افزایش دهد و در نهایت به صاحبان مشاغل کوچک کمک کند تا تصمیمات و سرمایه گذاری‌های هوشمندانه‌ تری بگیرند.

کسب و کارهای کوچک برای تولید سوابق مالی دقیق، ارائه مشاوره مالیاتی حرفه ای و اطمینان از انطباق با قوانین مالیاتی ایالتی و فدرال و سایر مقررات تجاری به خدمات حسابداری نیاز دارند.

با یک حسابدار شریک شوید

به جای تلاش برای انجام کار حسابداری به تنهایی، چرا با یک حسابدار شریک نمی‌شوید؟ با کمک تخصص حرفه ای حسابداران شرکت رایان محاسبان شما می‌توانید به طور کلی در پول خود صرفه جویی کنید و به کسب و کار خود برتری دهید. همچنین شما قادر خواهید بود بر هسته اصلی تجارت خود تمرکز کنید.

خدمات حسابداری در مورد بهبود فرآیندهای ثبت و تولید داده‌ها برای تجهیز بهتر شما برای رشد کسب و کار و تحقق چشم اندازتان است.

 چگونه رایان محاسبان می‌تواند به شما کمک کند:

 • مشاوره در مورد حسابداری
 • گزارش ماهانه / فصلی / سالانه در مسائل مربوط به انطباق یا برون سپاری کامل این عملکردها
 • حسابداری
 • گردآوری صورت‌های مالی قانونی
 • تدوین صورت‌های مالی
 • توسعه نمودار حسابداری
 • ارائه راه اندازی اولیه یک سیستم حسابداری برای شرکت ها و دفاتر نمایندگی تازه ثبت شده
 • آموزش حسابداری برای پرسنل شما
 • و ..

02122355225