تسهیلات جهت شرکت ها

 دیوانه وار با شما هستیم:

اقدام به دریافت تسهیلات جهت شرکت ها از نوع وام بانکی، یکی از اولین اقدامات یک شرکت تازه‌کار برای ادامه روندکاری است. اکثر شرکت‌ها در اولین سال‌های فعالیت خود، با کمبود یا محدودیت منابع مالی مواجه می‌شوند. به همین خاطر، دریافت تسهیلات جهت شرکت ها، از بهترین راه‌ها برای افزایش منابع مالی و گسترش خدمات شرکت است. ایجاد این امکان باعث شده تا کارآفرینان و مدیران شرکت‌های تازه تاسیس، در ابتدای راه خود سختی زیادی را تجربه نکنند و با رفاه بیشتری به فکر توسعه کسب‌وکار خود باشند. این عامل باعث می‌شود تا در ادامه اقتصاد کشور نیز رو به جلو حرکت کرده و پیشرفت کند.

اگر در فرایند دریافت تسهیلات برای شرکت خود دچار مشکل هستید یا با مراحل این پروسه آشنایی ندارید، با این مطلب از رایان محاسبان همراه باشید. در این مطلب نحوه دریافت تسهیلات را بازگو کرده و سوالات مرتبط با این موضوع را پاسخ خواهیم داد.

نحوه دریافت تسهیلات بانکی

نحوه دریافت تسهیلات بانکی جهت شرکت ها

از بین 7 نوع شرکت تجاری دسته بندی شده در قانونی تجاری ایران، شرکت‌های سهامی خاص از تسهیلات بانکی بیشتری بهره‌مند خواهند شد. دلیل این امر، اعتبار بیشتر شرکت‌های سهامی خاص و سپرده‌گذاری 35 درصد از سرمایه اولیه در حساب بانکی است. به همین خاطر نیز شرکت‌های سهامی خاصی می‌توانند تا 10 برابر سرمایه اولیه خود، وام دریافت کنند.

این عامل باعث شده تا مدیران شرکت‌ها در صدد افزایش سرمایه اولیه خود اقدام کرده و وام بیشتری دریافت کنند. یکی دیگر از مزیت‌های اعطا شده به شرکت‌های سهامی خاص، تسهیل فرایند دریافت وام است. این نوع از شرکت‌ها نسبت به انواع دیگر، برای دریافت تسهیلات بانکی، مراحل ساده‌تری را طی خواهند کرد. در نتیجه، زمان دریافت وام و تسهیلات جهت شرکت های سهامی خاص، بسیار کوتاه است.

تسهیلات جهت شرکت ها

انواع تسهیلات جهت شرکت های ثبت شده

تسهیلاتی که در قانون تجاری برای شرکت‌های ثبت شده، در نظر گرفته می‌شود، تنها به ارائه وام بانکی ختم نمی‌شود. به جهت تسهیل در فرایند ایجاد روابط تجاری و اقتصادی، تسهیلات و مزایای خاصی برای شرکت‌های ثبت شده در نظر گرفته شده است. به همین خاطر به بیان این مزایا و تسهیلات می‌پردازیم.

 • ایجاد پشتوانه قانونی از حقوق تمامی شرکا و طرفین همکاری

پس از ثبت یک شرکت، تمامی قراردادها نیز به صورت رسمی درمی‌آیند و در آینده هیچ‌کدام از طرفین نمی‌توانند از وجود تصمیمات، اساس‌نامه‌ها و دیگر موارد، اظهار بی‌اطلاعی کنند. به همین خاطر در صورت وجود مشکلات نیز، روند پیگیرد قانونی راحت‌تر انجام می‌شود.

 • برخورداری از مزایای فعالیت رسمی و قانونی

تمامی فعالیت‌های تجاری و غیرتجاری شرکت‌های ثبت شده، به صورت رسمی در نظر گرفته می‌شود. در صورتی که فعالیت یک شرکت به صورت رسمی و قانونی باشد، افراد زیادی تمایل به همکاری با شرکت ثبت شده خواهند داشت. دلیل این امر نیز، برخورداری این نوع از شرکت‌ها، از امتیازات و حمایات قانونی است.

 • اعطای تسهیلات به صورت وام

اکثر وام‌های ارائه شده توسط بانک‌ها، به شرکت‌های ثبت شده اختصاص یافته است. از مزایای این وام، دریافت مبالغ زیاد با سود بسیار کم را می‌توان مثال زد. همچنین وام ارائه شده دارای زمان تنفس خواهد بود و بازپرداخت نیز در بازه‌های طولانی‌مدت انجام می‌پذیرد.

 • حضور در مناقصات و مزایدات

شرکت در مزایدات و مناقصات دولتی، تنها برای شرکت‌ها و اشخاص حقوقی امکان‌پذیر است و افراد حقیقی نمی‌توانند در این مزایدات شرکت کنند.

 • اعتماد بیشتر مشتریان

اطلاع از سرمایه شرکت مورد نظر و حوزه اختیار مدیران، از عواملی است که مشتریان در هنگام عقد قرارداد با شرکت‌ها در نظر می‌گیرند. در صورتی که شرکتی ثبت شده باشد، تمامی اطلاعات و سوابق رسمی یک شرکت در روزنامه‌های رسمی ثبت خواهند شد و این اطلاعات به طور کامل از طریق مراجع قانونی، قابل پیگیری هستند. این عامل باعث خواهد شد تا مشتریان با خیال راحت‌تر به شرکت مورد نظر اعتماد کنند.

 • تسهیل اخذ نمایندگی

شرکت‌های بزرگ و صاحب نام برای کاهش مشکلات قانونی، تنها با شرکت‌های ثبت شده ارتباط برقرار می‌کنند و از این جهت، اخذ نمایندگی از شرکت‌های معروف برای یک شرکت ثبت شده، راحت‌تر خواهد بود.

 • دریافت مجوز

برای تعداد زیادی از فعالیت‌ها، دریافت جواز از طرف دولت، یک امر الزامی است. این مجوز نیز در اکثر مواقع تنها به شرکت‌های ثبت شده ارائه می‌شود. به همین خاطر دریافت تسهیلات جهت شرکت های ثبت شده، بسیار منطقی خواهد بود.

مبلغ تسهیلات جهت شرکت ها چقدر است؟

مبلغ وام دریافتی در تسهیلات بانکی برای شرکت‌ها، به عوامل متعددی بستگی دارد. همان ‌طور که گفته شد، برای شرکت‌های سهامی خاص، اولین عامل، مقدار سرمایه اولیه خواهد بود. دیگر عوامل تاثیرگذار در مقدار مبلغ وام، شامل نوع شرکت، نوع بانک، دلیل دریافت وام، دوره‌ها و زمان بازپرداخت وام است.

شرایط برخورداری از وام و تسهیلات جهت شرکت ها

مهم‌ترین شرط در دریافت وام بانکی جهت شرکت‌ها، ثبت شرکت است. اگر برای شرکتی که ثبت نشده درخواست وام کنید، به طور حتم با درخواست شما موافقت نخواهد شد. شرط دیگر، ذکر «اخذ وام و تسهیلات از بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری دولتی و خصوصی» در موضوع فعالیت شرکت، هنگام ثبت شرکت است. این عمل، از اولین اقدامات برای دریافت تسهیلات بانکی به شمار می‌آید.

شرایط برخورداری از وام و تسهیلات

مدارک مورد نیاز برای دریافت وام و تسهیلات جهت شرکت ها

شرایط ذکر شده، تنها بخشی از موارد مورد نیاز برای برخورداری از تسهیلات بانکی است. در ادامه برای دریافت وام بانکی، باید مدارک را به بانک مورد نظر ارائه دهید. مدارک مورد نیاز برای دریافت وام بانکی شامل موارد زیر است:

 • تصویر شناسنامه و کارت ملی تمامی سهام‌داران و اعضای هیئت مدیره
 • جواز تاسیس شرکت
 • آخرین آگهی تاسیس و آدرس شرکت
 • گواهی مالیاتی شرکت
 • مهر شرکت
 • طرح توجیهی برای دریافت وام
 • آخرین آگهی معرفی اعضای هیئت مدیره و کسانی که حق امضا دارند
 • صورت جلسه موافقت اعضای هیئت مدیره با دریافت تسهیلات بانکی
 • تصویر گزارش معتبر از سوی کارشناس دادگستری
 • ارائه کد اقتصادی شرکت
 • تصویر اسناد مالکیت محل استقرار شرکت به عنوان وثیقه

قابل ذکر است که تمامی موارد ذکر شده، تنها بخشی از مدارک مورد نیاز برای دریافت تسهیلات بانکی هستند.

نحوه دریافت آسان تسهیلات جهت شرکت ها

چنان‌چه ذکر شد، دریافت تسهیلات بانکی، در ابتدای تاسیس یا در تمامی مراحل اداره یک شرکت، تاثیر بسزایی در روند کاری دارد. افزایش اطمینان خاطر مدیران و تمرکز بیشتر بر روی روند کاری، یکی از فواید برخورداری از تسهیلات بانکی خواهد بود.

دریافت وام و تسهیلات تنها به موارد و شرکت‌های ذکر شده خلاصه نمی‌شود و می‌توانید با انواع کسب‌وکارها و شرکت‌ها، اقدام به دریافت این تسهیلات کنید. برای محقق شدن این امر نیز، نیاز به طی کردن مراحل قانونی پیچیده و ارائه مدارک متنوع خواهید داشت. شاید در ابتدا طی کردن این فرایند برای اکثر مدیران راحت به نظر برسد، اما در واقع دریافت وام، کار دشواری است.

بهترین راه برای تسهیل فرایند دریافت وام و استفاده از تسهیلات جهت شرکت ها، استفاده از خدمات تسهیلات بانکی شرکت‌های حسابداری است. رایان محاسبان به عنوان یکی از مطرح‌ترین و باتجربه‌ترین شرکت‌های حسابداری ایران، آماده است تا کاربران و مدیران عزیز را در این مسیر پیچیده همراهی کند.

رایان محاسبان با بیش از 21 سال سابقه در ارائه خدمات حسابداری و دریافت تسهیلات بانکی به انواع شرکت‌های خصوصی و دولتی، با تمامی فرایندها و مشکلات احتمالی در هنگام دریافت تسهیلات بانکی آشنا است. از این رو، استفاده از خدمات رایان محاسبان باعث خواهد شد تا در کمترین زمان ممکن بتوانید تسهیلات مورد نیاز خود را برای تاسیس یا ادامه روند کسب‌وکار، دریافت کنید.

دریافت آسان تسهیلات جهت شرکت ها
02122355225