انواع خدمات مالی

انواع خدمات مالی

خدمات مالی، به زبان ساده سرویسی است که یک شرکت حسابداری یا حسابرسی در اختیار مدیران و مسئولان یک کسب و کار قرار می‌دهد و امور اقتصادی کسب و کار مربوطه را سامان می‌بخشد. به زبان ساده تر هر چیزی که به سرمایه ها، هزینه ها،سود و زیان و…ارتباط داشته باشد در انواع خدمات مالی قرار می گیرد و فعالیت هایی که در راستای سازماندهی امور مالی انجام شود، خدمات مالی نامیده می‌شود. امور مالی هم مثل بسیاری از امور دیگر و چه بسیار بیشتر از آن ها نیاز به متخصص دارد. برای همین برای انجام انواع خدمات مالی لازم است از متخصصانی که این امور را مدیریت می‌کنند کمک بگیرید. خدمات مالی انواع گسترده ای دارد که در این مطلب به طور کامل به آن خواهیم پرداخت.

امور مالی

هرکسی که به نحوی با شرکت های تولیدی، صنعتی، خدماتی، پیمانکاری، بازرگانی، مهندسی، فروشگاه ها و… سروکار داشته باشد،حتما با دغدغه‌ی پیدا کردن یک متخصص برای انجام امور مالی روبرو شده است. اگر می‌خواهید با انواع خدمات مالی آشنا شوید ادامه‌ی این مقاله را دنبال کنید:

منظور از امور مالی چیست و چه اهمیتی دارد؟

امور مالی شامل تهیه بهای تمام شده‌ کالا و خدمات، تجزیه و تحلیل نسبت‌های مدیریت مالی، تهیه صورت جلسات ثبتی و کلیه امور ثبتی، گزارش اعتباردهی و تسهیلات بانکی، امور مالی مربوط به پرداخت دستمزد کارکنان، ارائه لیست بیمه، نظارت بر تنظیم صورت های مالی در چرخه ی حسابداری، امور مربوط به پرداخت مالیات و… است.

خدمات مالی

«خدمات مالی» را هم می توان فعالیت هایی که در راستای سازمان دهی این امور باشند، تعریف کرد. حجم فعالیت ها و تنوع امور مالی بسیار زیاد است. تا حدی که شرکت ها و سازمان ها به تنهایی نمی توانند از عهده مدیریت این حجم از اطلاعات مختلف بربیایند و ناگزیر به همکاری با موسسات حرفه ای هستند.

اهمیت انواع خدمات مالی برای یک کسب و کار به حدی است که اگر یک موسسه یا کسب و کار نوپا آگاهی و تخصص لازم را در این امور نداشته باشد؛ ممکن است دچار مشکلات مالی و حقوقی بسیاری شود. متاسفانه خیلی از کسب وکارها در کمتر از یک سال پس از آغاز فعالیت خود به دلیل نداشتن تخصص و آگاهی کافی از قوانین، مرتکب جرایم مربوطه شده و متحمل هزینه های میلیونی شده اند و در مواردی حتی این هزینه ها آنقدر سنگین بوده که با دنیای بیزینس خداحافظی کرده اند. در نتیجه آگاهی کافی از این حوزه می‌تواند از آیتم های تضمین کننده آینده کسب و کار شما باشد.

بیشتر بخوانید!
خدمات مالیاتی در پاسداران

امور مالیاتی

اگر شما کسی باشید که به تازگی کسب و کار خود را راه انداخته اید؛ احتمالا بزرگترین چالش شما مدیریت امور مالی مربوط به کسب و کارتان باشد. امور مالی زیرشاخه های بسیار گسترده ای دارد که هر یک نیازمند مهارت و تخصص مختص به خودش است و با آزمون و خطا نمی توان از عهده ی مسئولیت حساسی چون مدیریت امور مالی برآمد و کوچکترین اشتباهات ممکن است بزرگترین خسارات را به دنبال داشته باشند. به عنوان مثال یکی از دغدغه های اصلی کسب و کارها و موسسات مختلف در حیطه ی امور مالی، انجام امور مالیاتی است.

امور مالیاتی یکی از شاخه های بسیار حساس خدمات مالی است. همانطور که احتمالا میدانید هرکشور قوانین بسیارسفت و سخت و پیچیده ای در رابطه با  پرداخت مالیات دارد که ناآگاهی از این قوانین ممکن است هزینه های گزافی را به شما تحمیل کند، عدم محاسبه ی درست مالیات و عدم پرداخت به موقع آن جریمه های سنگینی را به دنبال دارند و حتی ممکن است منجر به ورشکستگی کامل یک کسب و کار بشود.هر یک از این مراحل یعنی؛ محاسبه ی هزینه های مختلف، جمع آوری مدارک لازم، پروسه ی پیچیده ی پرداخت مالیات زمان زیادی صرف می کند و در کار شرکت وقفه ایجاد میکند و هزینه های مالی و زمانی زیادی را به شما تحمیل می‌کنند.

اما موسسات خدماتی مالی زیادی وجود دارند که با پرداخت هزینه ای معقول، خسارت دردسرهای این چنینی را از دوش شما بر می‌دارند. پس چه بهتر که کار را به کاردان بسپارید و به تجریبات چندین و چند ساله ی موسسات خوشنام و خوش سابقه اعتماد کنید.

کسب و کارهای حرفه ای با پرداخت هزینه ای معقول در قبال خدمات مالی،در وقت و سرمایه خود صرفه جویی می کنند و با برون سپاری امور مالی خود تمرکز مجموعه را از مساِئل مالی به فعالیت ها و وظایف اصلی شرکت متمرکز می کنند. تا مجموعه ای خوش سابقه امور مالی مجموعه را به سرانجام برساند. از میان تمام موسسات خدمات مالی و متخصصان امور مالی «تیم حرفه ای رایان محاسبان» می تواند انتخاب بسیار مناسبی برای شما باشد.

بیشتر بخوانید!
خدمات حسابداری شرکت فولادی

انجام انواع امور مالی در رایان محاسبان

موسسه ی رایان محاسبان متشکل از متخصصان مجرب با بیش از بیست سال سابقه کاری تخصصی درامور مالی، مالیاتی و حسابرسی است که در هرکدام از این شاخه ها در همکاری با موسسات، سازمان ها، شرکت ها و کسب وکارهای مختلف خوش درخشیده اند.

از ویژگی های برجسته ی این موسسه می توان به:

  • تعرفه ی منصفانه نسبت به موسسات مالی دیگر،
  • تنوع بالا در کسب و کارهایی که با آن ها همکاری کرده اند،
  • قانونمند بودن این موسسه و پرهیز از هرگونه کاری که خلاف قانون باشد،

گزارش دهی مداوم و ارتباط مستمر با مدیر شرکت و… اشاره کرد.

از دیگر فعالیت های حرفه ای این مجموعه میتوان خدمات حسابداری و حسابرسی را نام برد.

خدمات حسابداری

این نوع از خدمات که ارتباط مستقیم و تنگاتنگی با خدمات مالی و امور اقتصادی آن نیز دارد، برای مشاغل کوچک و بزرگ ضروری است. این خدمات نیز مانند خدمات مالی که به آن پرداختیم توسعه دهنده ی یک کسب و کار از جنبه ی مالی و کاهش دهنده ی هزینه های کسب و کار مربوطه می باشد. با استفاده از خدمات حسابداری شما احتمال ایجاد مشکلات در امور حسابداری را  به حداقل می رسانید،سرمایه کسب و کار به صورت کاملا متمرکز و مدیریت شده صرف پیشرفت آن می شود، احتمال هر گونه اختلاس از بین می رود و….

خدمات حسابرسی

یکی دیگر از نیازهای اساسی شرکت ها خدمات حسابرسی است.

خدمات حسابرسی را می توان کنترل و بررسی هایی که شامل رسیدگی به اسناد و مدارک و اطلاعات مالی یک مجموعه می شود تعریف کرد.

خدمات حسابرسی شامل:

  • ارائه گزارشات حسابرسی داخلی
  • ارائه گزارشات حسابرسی عملیاتی
  • ارائه گزارشات حسابرسی بودجه
  • ارائه گزارشات حسابرسی برای مناقصات، مجامع و بانک ها

در آخر

متخصصان خدمات مالی به واسطه ی اشراف غنی بر قوانین مختلف کسب و کار،مالیات، بیمه و…در سریع ترین زمان ممکن و با هزینه های تمام شده ی کمتر قادر به مدیریت و سازمان دهی امور مالی شرکت ها می باشند. از میان تمام موسسات مالی موسسه ی به نام «رایان محاسبان»با کارنامه ی درخشان بیست ساله ی خود در حوزه های مختلف حسابداری،حسابرسی،مالی، مالیاتی و… می تواند راهگشای کسب و کارها باشد. پس اگر کسب و کار تازه ای به راه انداخته اید، از همین ابتدا امور مالی خود را حرفه ای جلو ببرید تا دچار مشکلات دیگر کسب و کارها نشوید.

02122355225