انواع خدمات حسابداری

انواع خدمات حسابداری

از مهم ترین و قابل اهمیت ترین بخش‌های یک شرکت یا سازمان، می‌توان به واحد حسابداری آن اشاره کرد. واحد حسابداری به ‌خاطر اینکه به تمامی امور مالی یک سازمان دسترسی دارد، اهمیت زیادی دارد. خدمات حسابداری شامل تمامی اموری است که توسط شرکت های حسابداری ارائه می‌شود. خدمات حسابداری در حقیقیت خدمات مالی و مالیاتی هستند که هر شرکت و سازمان به آن نیاز دارد. در ادامه با انواع خدمات حسابداری که در یک واحد حسابداری به آنها نیاز دارید، آشنا می‌شویم.

تهیه اسناد حسابداری

سند حسابداری یک برگه است که ثبت رویدادهای مالی در شرکت از آن کمک می‌گیرند. تمامی رویدادهای مالی در سندهای حسابداری نوشته می‌شوند. اسناد حسابداری برای بایگانی کردن حسابداری شرکت‌ها و برای تهیه گزارشات حسابداری ضروری هستند. اسناد حسابداری به دو صورت ثبت می‌شوند: دستی و کامپیوتری. ثبت اسناد حسابداری در کامپیوتر و در سیستم‌های حسابداری، برای یک گزارش کلی و تحقیق از حسابداری شرکت است. اما ثبت دستی اسناد حسابداری برای بایگانی کردن آنها است.

در اسناد حسابداری اطلاعاتی از جمله شماره سند و تاریخ آن، شرح رویداد و ثبت ستون بدهکار و بستانکار نوشته می‌شود. حضور اسناد حسابداری در تمامی حساب‌های شرکت بسیار اهمیت دارد. زیرا اسناد حسابداری مدارکی هستند که تمامی اطلاعات حساب‌ها را به ما ارائه می‌دهند. به همین علت یکی از انواع خدمات حسابداری تنظیم حسابداری است.

تحریر دفاتر حسابداری

دفاتر قانونی در حسابداری شامل دفاتری مانند دفتر روزنامه و دفتر کل هستند. این دفاتر باید بعد از ثبت دقیق و کامل، در پایان سال مالی  پلمپ شوند و به دفاتر مالیاتی تحویل داده شوند. دفتر روزنامه یک دفتری است که تمامی اطلاعات رویدادهای مالی به ترتیب تاریخ وقوع آنها در آن ثبت می‌شوند. دفتر روزنامه برای تهیه صورت‌های مالی سازمان کاربرد دارد. دفتر کل برای هر حساب یک صفحه جدا و متفاوت دارد و تمامی رویدادهای مربوط به این حساب ثبت شده‌اند. این دفاتر در پایان سال مالی باید پلمپ شوند و به سازمان امور مالیاتی تحویل داده شوند. دفاتر باید طبق تاریخ تعیین شده به سازمان ارائه شوند و در غیر این صورت ،جریمه ثبت می‌شود. دفاتر باید به طور کامل و دقیق ثبت شوند تا اطلاعات و آنها مورد قبول سازمان امور مالیات قرار بگیرد.

در کل این دفتر برای این که به سازمان امور مالیات تحویل داده می‌شود، اهمیت بالایی دارد. بنابراین در تهیه و نوشتن آنها باید دقت بالایی به خرج داد. بهتر است که از شرکت‌هایی که انواع خدمات حسابداری را ارائه می‌دهند، کمک بگیرید. شرکت‌ها با داشتن نیروی حرفه ای و کاربلد می‌توانند تمامی دفاتر قانونی شرکت و سازمان شما را به درستی و بدون وجود هیچ مشکلی، به تحریر در بیاورند. این دفاتر بدون هیچ گونه خط خوردگی یا وجود اشتباه در ثبت‌های حسابداری به سازمان امور مالیاتی ارائه می‌شوند.

تهیه گزارشات سود و زیان

یکی از انواع خدمات حسابداری که توسط شرکت‌های حسابداری ارائه می‌شود، تهیه صورت سود و زیان است. صورت سود و زیان یکی از صورت‌های مالی مهم در حسابداری یک سازمان یا شرکت است. در حقیقت صورت سود و زیان برای ارائه یک گزارش کلی از عملکرد مالی شرکت ارائه می‌شود. صورت سود و زیان باید در طی دوره‌های مالی تهیه شود و مورد استفاده قرار بگیرد.تهیه صورت صورت سود و زیان، به دست آوردن یک عدد از کل هزینه‌ها و درآمد کسب شده است، تا بتوان به کمک آن سود یا زیان خالص شرکت را حساب کرد. صورت سود و زیان برای سهام‌داران و مدیران اهمیت زیادی دارد. سهالم داران با توجه به این صورت مالی می‌توانند میزان سود یا زیان موجود در سرمایه خود در شرکت را مشاهده کنند. مدیران با توجه به صورت سود و زیان می‌توانند به ثبات یا تغییر روند شرکت کمک کنند.

بیشتر بخوانید!
خدمات حسابداری صنعتی

اطلاعاتی که در صورت سود و زیان ثبت می‌شود، شامل تمامی درآمدها و هزینه‌ها است. در تهیه این صورت مالی در ابتدا باید تمامی هزینه‌ها درآمدهای شرکت یا کارخانه را به دست آورد. سپس با توجه به عملیات مخصوص آن که شامل محاسبه سود نا ویژه و کسر مالیات است، یک عدد خالص به عنوان سود یا زیان به شما ارائه می‌شود. برای اینکه در کنار دریافت انواع خدمات حسابداری بتوانید مشاوره حسابداری دریافت کنید، بهتر است که از شرکت‌های حسابداری مانند رایان محاسبان کمک بگیرید.

تهیه ترازنامه

ترازنامه یک گزارش کلی در مورد وضعیت مالی یک شرکت یا یک سازمان در یک دوره مالی است. ترازنامه در پایان دوره‌های مالی کوچک تر از یک سال تهیه می‌شوند. در حقیقت ترازنامه یک گزارش لحظه ای از وضعیتی است که شرکت در آن قرار گرفته است. با کمک ترازنامه می‌توان وضعیت دارایی‌ها و سرمایه یک شرکت را نشان داد. صورت وضعیت مالی نام دیگر ترازنامه است. ترازنامه اشکال مختلفی دارد. البته وجود تفاوت در ترازنامه به معنی تفاوت در حساب‌های آورده شده یا انواع حساب‌ها نیست. بلکه تفاوت در نحوه نوشتن ترازنامه و قرار گرفتن حساب‌ها در آن است.

با توجه به مقدار اهمیت ترازنامه، می‌توان گفت ترازنامه مهم ترین سند حسابداری در یک واحد حسابداری است. ترازنامه به افراد نشان می‌دهد که درون یک سازمان چه مقداری از دارایی، بدهی و سرمایه وجود دار. درون ترازنامه دو ستون به عنوان دارایی و بدهی و سرمایه قرار داده می‌شود. ستون دارایی‌ها شامل تمامی دارایی‌های یک سازمان، اعم از نقدینگی و اسناد دریافتنی، موجودی کالاها و دارایی‌های غیرجاری است. ستون بدهی و سرمایه به دو قسمت تقسیم می‌شود. بدهی‌ها شامل تمامی اسناد پرداختنی و مبالغی است که باید به دیگران پرداخت شود. یکی از مهم ترین بدهی‌ها وام است. سرمایه شامل حقوق صاحبان سهام و سرمایه اولیه شرکت است. با کمک ترازنامه می‌توان بهره وری شرکت را افزایش داد و روند کسب و کار را بهتر پیش برد. تهیه ترازنامه نیز یکی از انواع خدمات حسابداری است که شرکت‌هایی مانند رایان محاسبان به تمامی سازمان‌ها و کارخانه‌ها ارائه می‌دهد.

تهیه گزارشات مدیریتی

یکی از مهم ترین وظایف بخش حسابداری، ارائه گزارش‌های مدیریتی است. گزارش‌های مدیریتی شامل اطلاعاتی در مورد سود و زیان و گزارش کلی از حساب‌های شرکت است. این گزارش‌ها بر نحوه پیشرفت شرکت اثر بسیار زیادی دارد. علاوه بر این، گزارش‌ها می‌توانند روی برنامه ریزی سازمان اثر زیادی بگذارند. با گزارش‌ها می‌توان وضعیت ماه‌ها و دوره‌های مالی متفاوت سازمان و شرکت را مقایسه کرد و از طریق این مقایسه، روند پیشرفت و پسرفت را متوجه شد. یک مدیر مالی باید با تهیه کردن گزارش‌ها برای مدیریت و سهام داران اطلاعات درستی از روند کاری شرکت به آنها ارائه می‌دهد. با کمک گزارش‌های مدیریتی می‌توان تصمیمات آگاهانه برای شرکت و سازمان گرفت.

برای تهیه گزارشات مالی، باید اطلاعاتی مانند گزارش سود و زیان، گزارش نقدینگی و اطلاعات مالی دیگر درون آن ثبت شود. تهیه گزارش‌های مالی از انواع خدمات حسابداری است که بر عهده حسابداران می‌باشد. برای اینکه بتوانید یک گزارش مالی دقیق و بی نقص به مدیران ارائه کنید، از شرکت‌های حسابداری کمک بگیرید. شرکت رایان محاسبان با ارائه انواع خدمات حسابداری از جمله تهیه گزارشات مدیریتی به شما در پیشرفت شرکت کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید!
خدمات حسابداری شرکت فولادی

استقرار کدینگ استاندارد حساب‌ها

کدینگ حسابداری در حقیقت استفاده از کدهایی است که در حسابداری برای شناسایی دقیق تر حساب‌ها استفاده می‌شود. با کمک کدینگ‌ها می‌توان ثبت‌های حسابداری را به راحتی و به سرعت انجام داد. به کمک کدینگ حسابداری می‌توان حساب‌ها را دسته بندی کرد و آنها را به راحتی تفکیک کرد. کدینگ‌های حسابداری باعث می‌شود که تمامی عملیات‌های مالی و حسابداری در واحد حسابداری به طور استاندارد ثبت شود. امکان خطا در استفاده از کدینگ حسابداری بسیار کاهش پیدا می‌کند.

شما میتوانید با دریافت انواع خدمات حسابداری از شرکت رایان محاسبان، تمامی حساب‌های مالی خود را به کدینگ استاندارد مجهز کنید. رایان محاسبان می‌تواند به شما  در نظم حساب‌ها و تهیه گزارشات دقیق کمک کند است.

تهیه صورت‌های مالی

صورت‌های مالی از مهم‌ترین اسنادی هستند که در یک شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرند. صورت‌های مالی در حقیقت اطلاعات کامل و جامع در مورد شرایط مالی یک واحد ارائه می‌دهند. اطلاعاتی که در صورت‌های مالی ارائه می‌شود، اطلاعات خلاصه شده و منظم است. در صورت‌های مالی اطلاعاتی در مورد دارایی‌ها و بدهی‌ها، سود و زیان و سرمایه‌های شرکت ارائه می‌شود. سپس این صورت‌های مالی در اختیار استفاده کنندگان قرار می‌گیرد. استفاده کنندگان افرادی مانند سازمان امور مالیاتی و سرمایه گذاران جدید هستند که به اطلاعات دقیقی از وضعیت حسابداری شرکت نیاز دارند.

برای تهیه صورت‌های مالی به دقت و اطلاعات بسیار دقیق نیاز است. اطلاعاتی که در یک صورت مالی ارائه می‌شود، در حقیقت تمامی اطلاعاتی است که در ترازنامه‌ها صورت سود و زیان و دیگر اسناد مالی و حسابداری ارائه می‌شود. با کمک صورت‌های مالی می‌توان وضعیت کلی شرکت را ارزیابی کرد. شرکت رایان محاسبان می‌تواند صورت‌های مالی شرکت و سازمان شما را به طور دقیق و به دور از هرگونه خطا و مشکلی به شما ارائه دهد. برای دریافت انواع خدمات حسابداری می‌توانید به سایت این شرکت مراجعه کنید.

تهیه صورت‌های مالی تلفیقی

صورت‌های مالی تلفیقی، صورت‌های مالی هستند که در آنها تمامی اطلاعات یک واحد تجاری اصلی و فرعی ارائه می‌شود. در حقیقت صورت های مالی تلفیقی به شرکت ها و سازمان هایی مربوط است که شعب متفاوتی دارند. صورت‌های مالی تلفیقی برای سرمایه گذاران و استفاده کنندگان اهمیت زیادی دارد. زیرا از طریق صورت‌های مالی تلفیقی می‌توان به اطلاعات کلی و یک پارچه از یک سازمان دست پیدا کرد. در صورت‌های مالی تلفیقی همانند صورت‌های مالی عادی، اطلاعاتی مانند ترازنامه، صورت سود و زیان و نحوه پیشرفت شرکت ارائه می‌شود. بنابراین صورت‌های مالی تلفیقی نیز اهمیت بسیاری دارد. صورت‌های مالی تلفیقی یک از انواع خدمات حسابداری هستند که می‌توانید از شرکت رایان محاسبان دریافت کنید.

رایان محاسبان، بهترین شرکت برای دریافت انواع خدمات حسابداری

برای این که انواع خدمات حسابداری را به صورت هم‌زمان دریافت کنید، می‌توانید از شرکت رایان محاسبان کمک بگیرید. رایان محاسبات با داشتن سابقه عالی در حوزه خدمات حسابداری، یکی از بهترین شرکت‌هایی است که تمامی خدمات مالی و حسابداری را به واحدهای تولیدی و سازمان‌ها ارائه می‌دهد. رایان محاسبان با داشتن کارمندان خبره و حرفه‌ای در این حوزه خدمات حسابداری را به طور جامع به شما ارائه می‌دهد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت رایان محاسبان و دریافت مشاوره، اطلاعات حسابداری و مالی سازمان و شرکت خود را به درستی تهیه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02122355225