انجام خدمات مالی و حسابداری

انجام خدمات مالی و حسابداری

برنامه ریزی مالی و حسابداری دو جزء حیاتی برای اجرای یک کسب و کار موفق هستند. از آنجایی که هر کسب و کاری متفاوت است، یک سرویس مالی و حسابداری خوب بسته به نیازهای تجاری آنها سطوح مختلفی از خدمات را ارائه می‌دهد. بیایید فهرست کاملی از خدماتی که حسابداران می توانند ارائه دهند و اینکه چگونه می‌توانند به شما در موفقیت و گرفتن تصمیمات تجاری هوشمندانه کمک کنند را مرور کنیم. در ادامه مطلب همراه ما باشید.

انجام امور مالی و حسابداری مشاغل

کارکنان امور مالی خدمات حسابداری و مالی را گردآوری و تجزیه و تحلیل می‌کنند، تصمیمات مالی را توصیه می‌کنند، ترازنامه را به همراه صورت‌های سود و زیان تهیه می کنند، گزارش‌های مالی جاری را خلاصه می‌کنند و در یک کلام امور مالی شرکت را به دست می‌گیرند.

اکثر فارغ التحصیلان رشته‌های مالی و حسابداری برای مشاغلی که نیاز به پشتیبانی حسابداری دارند کار می‌کنند. این شرکت‌ها می‌توانند کوچک یا بزرگ باشند و همچنین در صنایع مختلفی فعالیت کنند. کارمندان سطح ورودی در این زمینه معمولاً در ساعات کاری عادی و تمام وقت کار می‌کنند.

خدمات حسابداری چیست؟

در سطح بالایی، حسابداران اطلاعات مالی یک سازمان را اندازه‌گیری، پردازش و انتقال می‌دهند و در برخی موارد اطمینان می‌دهند که سازمان با آن مطابقت دارد. خدماتی که آنها انجام می دهند می تواند از عملکردهای داخلی مانند ورود تراکنش ها، تطبیق حساب ها، و تهیه صورت های مالی تا عملکردهای انطباق مانند تهیه اظهارنامه مالیاتی و انجام ممیزی باشد. به طور خلاصه، هدف حسابداری این است که اطمینان حاصل شود که عملیات مالی یک سازمان به درستی ردیابی می شود و نتایج به طور دقیق به ذینفعان اطلاع رسانی می شود.

کسانی که خدمات مالی و حسابداری مشاغل را به دست دارند بایستی دارای مهارت‌های زیر باشند:

  • قالب بندی و تجزیه و تحلیل داده های مالی
  • محاسبه، طبقه بندی و ثبت داده های عددی برای کامل نگه داشتن سوابق مالی
  • مدیریت فرآیندهای مالی مانند حساب های پرداختنی، حساب های دریافتنی و حقوق و دستمزد
  • تهیه صورت‌حساب‌ها، صورت‌حساب‌ها یا فاکتورها و ثبت مبالغ سررسید برای اقلام خریداری شده یا خدمات ارائه شده
بیشتر بخوانید!
مشاوره مالیاتی پزشکان

حسابداری مالی چیست؟

حسابداری مالی شاخه خاصی از حسابداری است که شامل فرآیند ثبت، خلاصه و گزارش تعداد بی شماری از معاملات ناشی از عملیات تجاری در یک دوره زمانی معین است. این معاملات در تهیه صورتهای مالی شامل ترازنامه، صورت سود و زیان و صورت جریان نقدی خلاصه میشود که عملکرد عملیاتی شرکت را در یک دوره معین ثبت می‌کند.

فرصت‌های کاری برای یک حسابدار مالی در هر دو بخش دولتی و خصوصی یافت میشود. وظایف یک حسابدار مالی ممکن است با وظایف یک حسابدار عمومی که مستقیما” برای یک شرکت یا سازمان کار می‌کند، متفاوت باشد.

 

با سپردن خدمات مالی و حسابداری خود به رایان محاسبان، در پول خود صرفه جویی کنید و درآمد بیشتری کسب کنید و در نتیجه سود بیشتری خواهید داشت.”

 

حسابداری مالی چگونه کار می‌کند؟

حسابداری مالی از یک سری اصول حسابداری تثبیت شده استفاده می‌کند. انتخاب اصول حسابداری برای استفاده در طول دوره حسابداری مالی بستگی به الزامات نظارتی و گزارشگری دارد که کسب و کار با آن مواجه است. برای شرکت‌های دولتی کسب و کارها موظفند حسابداری مالی را مطابق با اصول حسابداری پذیرفته شده عمومی انجام دهند. ایجاد این اصول حسابداری برای ارائه اطلاعات ثابت به سرمایه گذاران، اعتباردهندگان، تنظیم کننده‌ها و مقامات مالیاتی است.

صورتهای مالی مورد استفاده در حسابداری مالی، پنج طبقه بندی اصلی داده های مالی را ارائه می‌دهد: درآمدها، هزینه‌ها، دارایی‌ها، بدهی‌ها و حقوق صاحبان سهام. درآمدها و هزینه‌ها در صورت سود و زیان حساب و گزارش میشود. آنها می‌توانند شامل همه چیز از تحقیق و توسعه گرفته تا حقوق و دستمزد باشند.

اهمیت انجام خدمات مالی و حسابداری برای مشاغل

هر صاحب کسب و کاری می‌داند که حسابداری نقشی حیاتی در راه اندازی یک کسب و کار پر رونق دارد. یک حسابدار عالی به ردیابی درآمد و مخارج کمک می‌کند، اطمینان حاصل می‌کند که یک کسب و کار از نظر مالی سازگار است و اطلاعات مالی را ارائه می‌دهد که می‌تواند در تصمیم گیری‌های تجاری استفاده شود.

بیشتر بخوانید!
خدمات مالی شرکت پتروشیمی

اگرچه برخی ممکن است حسابداری را تجربه‌ای طاقت فرسا و در عین حال اجتناب‌ناپذیر ببینند، اما لازم نیست اینطور باشد. در واقع، نباید اینطور باشد! یک شراکت مالی خوب باید زندگی و کسب و کار شما را آسان‌تر کند، به شما امکان دسترسی به اطلاعات را برای تصمیم‌گیری هوشمندانه‌تر بدهد و به شما در ایجاد یک شرکت موفق‌تر کمک کند.

حسابداری مالی در مقابل حسابداری مدیریتی

تفاوت اصلی بین حسابداری مالی و مدیریتی این است که هدف حسابداری مالی ارائه اطلاعات به طرف‌های خارج از سازمان است، در حالی که اطلاعات حسابداری مدیریتی با هدف کمک به مدیران درون سازمان در تصمیم گیری صورت میگیرد.

تهیه صورت‌های مالی با استفاده از اصول حسابداری بیشترین ارتباط را با سازمان‌های نظارتی و موسسات مالی دارد. از آنجایی که قوانین حسابداری متعددی وجود دارد که به خوبی به مدیریت عملیات تجاری منتهی نمی‌شود، قوانین و رویه‌های حسابداری مختلفی توسط مدیریت داخلی برای تجزیه و تحلیل داخلی کسب و کار استفاده می‌شود.

هدف از خدمات حسابداری اموال چیست؟

استاندارد سازی

از راه ‌اندازی جریان‌های حسابداری تا بهینه ‌سازی نرم‌ افزارتان، خدمات حسابداری تخصصی ما برای مدیریت دارایی، یک محیط کنترلی قوی برای کمک به تضمین کیفیت و کارایی ایجاد می‌کند.

حساب‌های دریافتی

از هزینه‌های متقاضی گرفته تا رسید مشتری و وظایف حسابداری، با دانستن اینکه ما تمام رسیدها را وارد کرده و دفتر کل شما را به روز نگه می‌داریم، خیالتان راحت باشد.

حساب‌های پرداختی

ما از ثبت و طبقه بندی صحیح کلیه مطالبات پرداختی شما به موقع اطمینان حاصل می‌کنیم. سپس، قبل از اینکه به شما چراغ سبز برای آزاد کردن پرداخت‌ها نشان دهیم، دارایی‌هایتان را بررسی می‌کنیم و موجودی‌ها را چک می‌کنیم.

اعتماد به حسابداری

ما در حسابداری شرکت‌های مدیریت دارایی به خوبی مسلط هستیم و کل مجموعه شما را بررسی می‌کنیم تا مطمئن شویم که گزارش‌های مالی شما به روز است و دارایی نقدی شما تمام بدهی‌ها را پوشش می‌دهد.
خدمات مالی مقرون‌ به ‌صرفه، کارآمد و مقیاس‌پذیر، حاشیه سود را بهبود می‌بخشد و به مدیران املاک کمک می‌کند تا از عملیات حسابداری عقب‌نشینی کنند و بر اجرای کسب‌وکار خود تمرکز کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02122355225